28 Mart , 2024, 22:24:51

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

DOĞUM ÇANTASI

Başlatan _nilgun_, 21 Aralık , 2012, 16:52:01

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Selam kızlar.Doğumuma az bi süre kaldı.Bebeğimin her şeyi hazır.Şimdi kendiminkini tamamlıyorum. Sizlerden fikir almak istedim. Doğumum sezeryan olacak, gecelik mi pijama takımı mı rahat oluyor(ocak da doğum yapacağım için kara veremedim, ince bi kumaş mı tercih etmeliyim yoksa polar tarzı sıcak tutanlardan mı).İç çamaşırı yüksek bel mi normal mi kullanmak gerekiyor, onun dışında nelere ihtiyaç oluyor? Tecrbelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

burcum

ben sezeryan oldum normal külot götürmüştüm :icon_thumright: pijama çok ince almanı tavsiye etmem sonuçta kıştayız hastane sıcak olucaktır ama çıkarken de giyebileceğin polar tarzı alabilirsin :icon_thumright:
poşet al yanına bebekle kendi kirlilerinizi ayrı ayrı poşetlere doldururlar eve geldiği zaman ayırması kolay oluyor nazar boncuğu al kuzuna biz bunu unutmuştuk kamera fotoğraf makinası laptop şarj aleti :icon_thumright: havlu nevresim takımı :icon_thumright:

_nilgun_

teşekkür ederim bu arada Nevresim takımı lazım oluyor mu?

burcum

ben hastanenin örtülerinde yatmak istemediğim için kendime güzel renklerde nevresim tk mı ve pike götürmüştüm :icon_thumright: resimler de de güzel duruyor :icon_thumright:

muhribe

süt pompası aldıysan mutlaka götür kimisinin sütü hemen gelmiyor
sağar iki kaşık da olsa verirsin bebeğine  :icon_thumright:

__nil__

normal külot dikişe denk geliyor tavsiye etmem.
gecelik daha rahat wc ye girerken hemen yukarı çekiosun vs.
çok kalın alma hastaneler zaten çok sıcak oluo sadece eve giderken giyevceğini kalın alırsın.

_nilgun_

Ozaman ilk zamanlar için yüksek belli iç çamaşırı almak gerekiyor. Hastane için de ilk gün giuymek için ince bi gecelik alayım, 2. gün içinde polar bi eşofman takımı.

nilyumm

Merhabalar, ben de doğum çantası konusunda günlerce araştırma yapmıştım, doğum yapanlarla konuşmuştum.
Hatta bir şey eksik kalacak diye hep endişelenmiştim. O yüzden doğum çantası hazırlayacak arkadaşlara aşağıda linkini verdiğim yazımı okumalarını tavsiye ederim.

http://nilyumm.blogspot.com/2013/02/dogum-cantasi.html

huzur

tıkladım ama açılmıyor.. işyerinden girdiğim için galiba.
keşke listeyi burayada ekleseydin

muhribe

masalcım senin için kopyalıyorum

BEBEK İÇİN HAZIRLADIKLARIM

2 adet hastane çıkışı ( Benim hastane çıkışım 10lu takımdı, yani içinde battaniyesine kadar herşeyi vardı)
2 adet yelek ( Ocak ayında doğum yaptığım içn koyduk)
Çorap ( Ben hastane çıkışında patikler var diye koymayı düşünememişim ama hastanede hemşire içten çorap giydirin mutlaka demişti ve eşim evden getirmek zorunda kalmıştı)
10 adet bebek bezi
Islak mendil veya pamuk( Ben baby me markanın alt temizleme pamuğunu kullandım ve hala devam ediyorum)
5 adet ağız mendili
Bebeği sarmak için battaniyeler ( Ben 2-3 tane battaniye aldım ve hepsini kullandım. Tabi mevsim şartları çok önemli)
Pişik kremi
Ana kucağı

Bunları hazırlarken bulunduğunuz mevsim şartları ve hastane imkanları çok önemli.Bazı hastaneler bir çok ihtiyacı kendileri karşılıyor. Doğum yapacağınız hastaneyle daha önceden görüşmenizi tavsiye ederim. Şimdilik aklımda kalanlar bu kadar.

KENDİM İÇİN HAZIRLADIKLARIM

1 adet pijama takımı(Hastaneden çıkacağım gün giydim ve çıkışımı da pijamayla yaptım)
1 adet gecelik (Sezeryandan sonra en rahat kıyafet gecelik)
1 adet sabahlık
Ped veya hasta bezi ( Ben iç çamaşırı şeklinde olan hasta bezlerinden kullandım,çok rahat ettim)
Emzirmeye uygun iç çamaşırı
Terlik
Çorap
Kişisel temizlik ürünleri ve makyaj malzemeleri (Kişinin tercihine göre)
Göğüs koruyucu krem
Rulo havlu peçete
Islak mendil
Toka

Ayrıca annem komposto hazırlamıştı, bir şeyler yiyip içmeye başladığımda bol bol içtim.

huzur

Balböceği

Tr'de bir gün yatıp çıkıyorsun burda 3 gün ben 1 hafta yattım

Göğüs pedi ve atlet çok önemli allahım bir sütüm vardı yetiştiremezdim doktor hayret ederdi  :-ooo :ehi:

Bez keser koyardım  :ehi: tabi sonra üzüntüden gitti  :-\

nilyumm

almila__

burda sezeryanda 2 gun kalınıyor en fazla 3 gun
normal doğumda 1 gun kalınıyor normal doğum yapanlar içinde guzel bi liste olmuş yeterli :icon_thumright:
ama göğüs pedi bol bol alın yoksa sureklı çamasır değiştirmek zorunda kalırsınız :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: nilyumm - 27 Mart , 2013, 17:08:07
Balböceği normal doğum mu yaptın?
evet 3 gündem fazla kalınmıyor burda 3 günde dolacak yani. Oğlum sarılık oldu mecbur yattık 1 hafta

Bayağı yanıma bişeyler almışım eksik olmadı ama üstüm başım süt olmuştu hep yıkadım  :ehi: kış günüydü bide kurudu petekte  :ehi: