28 Mart , 2024, 13:10:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeklerdeki sırt dikeni nedir??

Başlatan nazo-58, 01 Kasım , 2012, 09:23:16

« önceki - sonraki »

nazo-58

slm kızlar dun nette dolanırken yenı dogan bebeklerde sırt dıkenı dıye bişi okudum..her banyodan sonra sırtını avcunuzla hafifce ovduktan sonra siyah siyah kıl ucları cıkıyomus..biraz sert oldugu için dıken denıyormus..dün merak ettim ve ıslak mendılle sırtını sılıp masaj yaptım ve bı kaç sanıye sonra sıyah sıyah kıllar cıktı..sertti hemde..korktum görünce..normalde onları temizlemek gerekıyormus ama ben korktum kapattım hemen..aranızda sırt dıkenını temızleyen var mı??

onları temızlemezsek bişi olurmu?yardımlarınızı beklıyorum...

muhribe

nazancım ben onu hiç duymadım  :dontknow:

ama kılların diken diken olmasının sebebi bence çocuğun üşüyüp ürpermesidir

bence dokunma, yumuşak kıllar daha sert çıkar yoksa

zaten yenidoğanlarda illa kıllar olur, zamanla dökülürler

yiğit'in omuzlarında ve sırt arka bölgesinde vardı ilk doğduğu zamanlar, şimdi tertemiz  :icon_thumright:

nazo-58

canım normalde sırtında gözüken kıl yoktu oglumun..masaj yaptıktan bi kaç sanıye sonra sıyah sıyah kıllar cıkmaya basladı birazda sert sert..görünce sok oldum...normalde tertemizdi sırtı..yavas yavas cıkmaya basladılar...onlarda bebeklerde huzursuzluga yol acıyormus..önce inanmadım yapınca sok oldum... :-ooo

doruk38

CANIM BENDE SIRT DİKENİNİ BURDA LARKIŞLADA ÖĞRENDİM. BEBEĞİ YIKARKEN SIRTINI İYİCE OVALAMAN GEREKİYO. GERÇEKTEB DİKEN GİBİ BİŞİLER ÇIKIP DÖKÜLÜYO ÇOCUKTAN VE RAHATLIYO

huzur

ben bu olayı erkek kardeşimden biliyorum. bebekken anenm onu yıkadığında sırtında sert sert diken gibi çıkıyordu. abimde babannem jiletle temizlemiş heralde.
ama kardeşimde annem ne yaptı hatırlamıyorum. sorunca yazarım. onların öyle kalmaması gerekiyor heralde. alınması gerek.

burcum

nazancım dr una sor canım bakalım ne diyecek sert keselemek iyi gelebilir dökülebilir :icon_scratch: ama çekip koparmak veya jilet sakın yapma :sad1:

laracroftt

aaaa o ne beee hıc duymadım sok oldum suan :-ooo
E oyle bısey varsa doktorlar nıye uyarmıyor? Ben sırtını normal sabunlayıp duruluyorum. Adam akıllı ovalamadım hıc ??? Kaldı kı jılet vuramazsın kı o kadar kucuk bebege :-ooo kılları daha kotu cıkar bu sefer,ustelık rahatta durmuyorlar zaten kazara bı tarafına gelse mazallah?  Yok ben almıyım,hıc ellememek en ıyısı

huzur

Alıntı yapılan: laracroftt - 01 Kasım , 2012, 10:09:53
aaaa o ne beee hıc duymadım sok oldum suan :-ooo
E oyle bısey varsa doktorlar nıye uyarmıyor? Ben sırtını normal sabunlayıp duruluyorum. Adam akıllı ovalamadım hıc ??? Kaldı kı jılet vuramazsın kı o kadar kucuk bebege :-ooo kılları daha kotu cıkar bu sefer,ustelık rahatta durmuyorlar zaten kazara bı tarafına gelse mazallah?  Yok ben almıyım,hıc ellememek en ıyısı

canım küçücük çocuğa tabiki jilet olmaz. babaannem yapmış işte.
ama kardeşime öyle bişey yapmadı annem.
ovalayınca masaj yapınca döküldü heralde. öğlen arayınca soracağım

dr larda bilmiyor heralde. doktor sitesinde bi anne sormuş. drun cevabı: bu konudu bilgim yok... demiş.

laracroftt

allah allah bu kadar bılındık bıseyse onlar nasıl bılmez?
Yumusacık sırtı asyanın bısey yok. Ama ovalasam cıkar mı bılmem?
Her bebekte olur mu kı?
Bıde nasıl dokuldugunu ogrende gozum yerse bende yaparım :honk:

huzur

Alıntı yapılan: laracroftt - 01 Kasım , 2012, 11:04:09
allah allah bu kadar bılındık bıseyse onlar nasıl bılmez?
Yumusacık sırtı asyanın bısey yok. Ama ovalasam cıkar mı bılmem?
Her bebekte olur mu kı?
Bıde nasıl dokuldugunu ogrende gozum yerse bende yaparım :honk:

belki erkek çocuklarda oluyordur. bende merak ederdim hep. sorucam inş yazarım sana..

laracroftt

nazo-58

int arastırdım cogu bebekte oluyomus..banyo esnasında avcunuzla sırtına hafif maaj yaptıktan sonra cıkıyor sıyah ve sert kıllar..ben merak ettım ve dun ıslak mendılle sılıp masaj yaptık bi kaç sanıye sonra birsürü sert kıl cıktı..bişey yapmadan kapatım...onları temızlemek lazımmış elle yada cımbızla...jilet vurulmaz yazık bebişe..akşam banyo yaptırcam bakalım gene cıkcak mı...onları temızleyınce bebekler rahatlıormuş...

huzur

kızlar anneme sordum. oda şimdiki bebeklerde yok dedi. ama demekki o anneler sırtına masaj yapmadığı için çıkmıyor ve farketmiyorlar demekki.

annemde hafifçe masaj yaparak her banyoda koparmıştık dedi. ama şimdi aynısı yapılır mı bilmiyorum dedi.
annemde zamanında bebek konusunda bişey bilmezdi. onada başkası demiştir.

int.de  bende araştırdım ama net bişey söyleyen yok. bende henüz anne olmadığım için bilemiycem..

Balböceği

Hiç duymadım  :icon_scratch:

Benim oglan kollar sırt bide popusunn üstünde kılları vardı, kıldı doğdu  :ehi:

nazo-58

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 01 Kasım , 2012, 14:25:34
Hiç duymadım  :icon_scratch:

Benim oglan kollar sırt bide popusunn üstünde kılları vardı, kıldı doğdu  :ehi:

bacım bu kıllar gözükmüyo..sırtını ovaladıkca siyah sert bi şekilde cıkıyo...normalde yok ama:)