2012 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan Emine, 14 Ekim , 2012, 01:23:18

« önceki - sonraki »

@Melek Yüzlüm@

aynı canım ya sarkık göbek kocaman insan oldum eşim dalga geçiyorr benlee 6. ayımıza giricez az kaldı ek gıdayada geçtik kızım yiyor :nazar: şimdilik bakalım

haftaya izmite gidicem banka sınavı var ufaktan iş aramaya başladımm çalışmak istiyorum inş sende atanırsın yanlış anlamadı isem kpss ye giriceksin

__nil__

Alıntı yapılan: ahmetfatma - 18 Kasım , 2012, 01:02:05
aynı canım ya sarkık göbek kocaman insan oldum eşim dalga geçiyorr benlee 6. ayımıza giricez az kaldı ek gıdayada geçtik kızım yiyor :nazar: şimdilik bakalım

haftaya izmite gidicem banka sınavı var ufaktan iş aramaya başladımm çalışmak istiyorum inş sende atanırsın yanlış anlamadı isem kpss ye giriceksin

evet cnm aynen öyle kpss için çalışmaya çalışıyorum

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Slm kizlar nasilsiniz bebisler nasil  :love7: cok giremiyom ecrin cok hareketli bi dk durmuyo hep pesindeyim daha dogrusu o benim pesimde nere gitsem pesimden geliyo heryere tutup ayaga kalkiyo tutarak yürümeyede basladik insallah tam yürürde kurtuluruz  :amin: ilk zamanlar cok düsüyodu ama simdi masallah iyi  :nazar:  hala 2 alt disimiz var  :laughing7: devami gelmedi bakalim  :dontknow: yemesi iyi sayilir yogurt corbasini cok sevior bide benim tabagima ortak ne yesem geliyo almak istiyo  :hungry: siz hala 3saatte birmi yediriyonuz  :icon_scratch: bende öyle yapiyom bi sabah bide aksam devam sütü veriyom.uykusu iyi sayilir biraz gec uyuyo ama gece bazen kalkmiyo bazen mizmizlik ediyo devam uyuyo  :k06: sizde anlatin ne var neyok  :opucuk: :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

sweetrose25

mrb kızlar uzun bir aradan sonra yine geldik oğluşumu uyuttum şükür fazla zorluk çıkarmıyor senelik iznmin tadını çıkarırken oğluşumlada ilgilenme fırsatı bulabıldım bu arada taşındık ve yeni bir yere alışmak zor oldu heleki bugunku doktor arayışım berbattı ne yazıkki iyi bir doktor bulamadım ne boy  ne kilo ölçümü yapmıyorlar ilgi alaka sıfır bide oğluşumu benim söylememle zorla bir tarttılar 9.100 gram çıktı boyunuda evde ben ölçtüm 70 cm bana göre şişman değil ama doktor bu gidişle bir yaşına kadar 15 kg olur dedi :cildir:  :cildir:anlayın artık ne kadar bilinçsiz bir doktora gittğimi internnete bir doktor buldum ona bir götürcem bakalım ınş o iyi çıkar bu arada oğluşumun yürüteçle evin altını üstüne getiryor ama şu tv den ve yanındaki kablolara ayrı bı ilgisi var bide sahpanın üstündeki vazo ek besine tam olarak başlamadım gerçi elimdeki herşeyin tadına bakmak istiyo ama önümüzdeki günlerde sebze çorbası yapıp tadına baktırcam bakalım bu arada yine ferro sanol verdi doktor toplatıldığımı söylediğimde bu şurup bunu kullanabilirsiniz dedi ama benim hala kafam karışık sonucund içeriği aynı değilmiki bunların  :icon_scratch:

HAYATIMIN ANLAMIYLA

@Melek Yüzlüm@

hg canım uzun zamandır yoktun artık 6 aylık oldunuzn  :nazar: bizim de az kaldı 6 aylık olmamıza ne güzel kilosu maşallah en son bizim 8300 dü bu ay fazla almamıştır gibime geliyor yürüteç aldın mı otutturuyormusun peki oğlunu

sweetrose25

hb saol canım benım darısı başınıza :) evet aldım canım ama fazla içinde durdurmuyorum gun içinde ara ara bindiriyorum  biraz korku var tabi onun dışında yer minderi var orda takla felan atıyor :k06: gerçi geri geri gitmeye çalışıyor ama olsun öğrenicek oğluşum daha tam oturamıyor öne doğru gidiyor desteksiz olduğu zaman yanlarına bişey koyduğum zaman oturabiliyor

HAYATIMIN ANLAMIYLA

@Melek Yüzlüm@

ben tereddüt ettim yürüteç konusunda ama durmayınca biraz iyi olur sanırımm  sırayla hepsini yapıcak bebişlerimiz çalışıyordun sen bende iş arıyorum taşınmışın yeni evin hayırlı uğurlu olsunn güle güle oturun

sweetrose25

canım bende tereddüt ettim ama yapcak bişy yok sürekli kucak olmuyo yada sürekli yatırmak  mindere koymak sıkılıyo bi süre sonra bence lazım evet canım çalışıyorum ama bu aralar izinlıyım işe erken başlayınca sonradan acısı çıktı onun için izin kullanayım dedım ev taşıma bide uzun yol olunca baya bir yoruldum Allah oğluşum sıkıntı çıkarmadı oto koltuğunu yatak gibi kullanınca rahat geldık sen nasıl bir iş arıyorsun bu arada kpssye felan girdinmi

HAYATIMIN ANLAMIYLA

@Melek Yüzlüm@

ben bilgisayar mezunuyum canım girdim ama 70 aldım hamilelik falan hiç çalışmadım yanii bilmiyorum ki masa başı olabilir cumartesi banka sınavı var ona gidicem izmite çocukla nasıl olcak bilmiyorum bakalım  :dontknow: düzcedede pek iş alanı yok gerçi hayırlısıı

oğluşunun gece uykusu iyi mi canım

sweetrose25

benım bölümde bilgisayar canım ama benım puanda iyi olmadı farklı bir meslek yapmak zorunda kaldım bızım bölüm biraz yüksek ya 85 den aşağısı olmuyo en son 80 almıştım bu seneki sınavada girmedim bankacılık işi inş olur canım mulakatları bıraz torpıllı heryerde olduğu gibi
benım oğlan gece en az ıkı kere kalkıyor emzirip geri uyuyo en geç 7 de de ayakta seninki nasıl canım

HAYATIMIN ANLAMIYLA

@Melek Yüzlüm@

ne iş yapıyorsun canım evet ya en az 85 istiyo malesef torpil mii çok kötü işte ooo :cildir: :cussing: :cussing: :cussing:  benim kızda gece de emmek için kalkar 2 yada 3 kere sabah 9 10 gibi uyanır sağolsun uyuyo kuzumm

sweetrose25

adliyede memurum masa başı iş yani canım ama kendi bölümümde bir iş olsa daha iyiolurdu bakalım ıkı sene sonraki sınava hazırlancam aslında bu sene gircektım ama hamile kalınca derse çalışma ımkanım olmadı ınş ıkı sene sonra olur
canım senın kız uyku düzenını ıyı tutturmuş maşallah benımkı 7 de ayakta benımle bırlıkte kalkmaya alıştığı ıçın şımdı aynı duzenı devam ettrıyo 7 de uyanıyo bende uykulu olunca zorla emzığı ağzına verıp tekrardan uyutuyorum bu gunlerın tadını çıkartmaya çalışıyorum işe başlayınca çok zor olcak benım ıçın erken kalk süt sağ hazırlan işe git eve gel yemek bulaşık emzırme bebişle ılgılenme  :cildir: ama şukur bu halımıze ekmek parası işte çalışıyoruz ınş senın bankacılık işide olur canım gerçi o işte çok stresli ama

HAYATIMIN ANLAMIYLA

@Melek Yüzlüm@

burda başka türlü bulamıcam gibime geliyor bakıcam bakalım canım da kızda büyüyor o arada olmadı 2 sene sonraki kpss ye hazırlanırım senin gibi dershaneyede giderim hayırlısı herşeyinnn bebişine kendi annen mi bakıcak bakıcımı bu da zor bir durumm kendi gibi kimse bakamaz ama herşey onlar içinnn

@Melek Yüzlüm@

__nil__

selam kızlar ben geldim kızım uyudu bi yazayım dedim.genel durumu anltayım duru 11 kilo 76 cm boyunda.2 alt dişi çıktı tavşanımın.damakları hala şiş devamı gelicek sanırım.bunun dışında tutunarak kalkıyor ve tutunarak koltuk kenarlarında yan yan yürüyor.heryere emekliyor.su ile oynamaya bayılıyor banyodan çıkınca ağlıyor.istediği olmayınca bize sinirlenip bebek dilinde bağırıyor :k06:
devamlı tv ünitesinin önünde durup tvye yakından bakmak istiyor izin vermeyince ağlıyor.dişlerden dolayı yemek ve uykuyla aramız iyi değil.iştahı pek yok.kilosu iyi ama genede faydalı şeyler yemiyor hala yutma problemi yaşıyoruz.uyku desen bi ara iyiydi 11-12 gibi uyur sonra 3-4 kez kalkar sabahta 9 gibi kalkardı.
şimdi uyku düzeni mahvoldu bazen uyuyor uyanıyor ağlıo devamlı,bazen çok geç uyuuyor bazen sabahın köründe kalkıyor bazen bütün gece ağlaya ağlaya uyuyo vs. dr olabilir dişlerden diyor ama zıor gerçekten.

bu arada durunun yanakları hafif kızarıklık oldu dr a götrdük alerjik egzama başlangıcı dedi.1 yaşında kadar biçok bebekte olurmuş yumurta portakal vs. gibi alerji yapabilcek gıdaları kestik.bide losyon veri dr ilaç vermicem dha dedi. artarsa da kortizon gerekirmiş çok korktum inş artmaz.

yemek saatlerine gelince eğer iyi günündeyse 3-4 saatte bir değilse canı ne zaman isterse.
ben sabah uyanınca kahvaltı yediriyorum bulamaç şeklinde.sonra sebze yada yoğurt artık evde ne varsa yada çorba onları yemezse aptamil veriyorum.sonra bikaç meyvenin suyunu sıkıyorum elma armut muz vs. içine bebe bisküvisi katiyorum veriyorum.bazen muhallebi yapıyorum pirinçunundan. öyle idare ediyoruz işte.