28 Mart , 2024, 22:32:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

devam sütü???

Başlatan Dilara Ebrar, 09 Ekim , 2012, 08:46:45

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

oğluşumun teyzeleri ben bişi sorcam size  :suclu:benim oğlum haftaya 1 yaşına giriyor.yani ilk yılımız doluyor. :k06: :k06: :k06: 8-9.aydan sonra anne sütünü bıraktı ve aptamillle devam ettim.gündüz 2 uykusunda sabahtan ve öğleden sonra yatarken 3 er ölçek mama alıyordu.gece yatarken ve gece saat 3 gibi veriyordum.yani ortalama 14-15 ölçek günde içiyordu.ama şimdi devam sütü aldım.mama gibi deil daha farklı bişi   :dontknow: :dontknow: ben  napiyim sizce mama gibi sisteme devam edeyimmi  :dontknow: ishal olduğu için sütte vermiyorum.aslında bi kaç kez çaybardağıyla vermiştim.ama ishal tam geçmedi daha.
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

asya81

canım devam sütü bende aldım arada formül süt vermediğimde açıp içiriyorum çok sevşyor bazende muhallebisini o sütten yapıyorum.6-12 aylık devam sütü diyorsun kızım pınarınini sevmedi ülkeri sevdi enteresandır.

xxcansuxx

bu konuda bilgim yok ama süt kabız yapmaz mı ben öyle biliyorum hani ishalde diyorsun ya devam sütü verebilirsin

laracroftt

yanı yasına gırdıkten sonra normal sut bıle verebılırsın ama bu devam sutu dedıgın pınar junıor falan var kutuda oyle bısey dımı?  Aptamılın yasından sonra kullanılan formul sutlerıde var. Ben asya buyuyunce ondan almayı dusunuyorum.

Dilara Ebrar

evet canlarım ya formül mama gibi devam sütleri var onlardan diyorum.doktoruda dedi artık yaşında sayılır normal süt verebilirsin dedi.ama ishal olduğu için bekle biraz dedi.
bende sütü kabız yapar diye biliyordum.ama hem doktor öle dedi hemde bi kaç yeri açıp baktım gerçekten ishale süt vermeyin diyor  :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

laracroftt

olur mu ya? Annem ben kucukken sut ıcırmezdı ıshal olmussam. Doktor dogru soyluyor. Sen gecene kadar bekle bıraz. Ozamana kadar al bı kutu formul sut,ondan ıcsın yatarken.

xxcansuxx

o zaman normal içilen süt ishal anormal fazla içilen süt kabız yapıyor demek  :ehi: :ehi: :ehi:
bizim ark.kızına drda sütü kesti çocuk sürekli süt içiyor kabızzz diye süt verme dedi  :dontknow: :dontknow:

laracroftt

fazlası mı kabız yapıyor acaba canan? Annem ıcırmezdı kardesımede banada kucukken?

xxcansuxx

bak bir site buldum oda forum sitesi sen arattır netten süt kabız yapar mı diye ilk çıkan birçok kişi kabız yapar bünyeden bünyeye değişir vs yazmışlar... bende oldum olası kabızlık yapar  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

laracroftt

allah allah dogrudur ozaman nebıleyım ??? Dılarada denesın madem,baktı ıshalı sıddetlendı vermez bıdaha. Bılemedım.nasıl ısterse...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 12:56:00
allah allah dogrudur ozaman nebıleyım ??? Dılarada denesın madem,baktı ıshalı sıddetlendı vermez bıdaha. Bılemedım.nasıl ısterse...
drunu dinlesin vardır bir bildiği verme dediyse acele etmesin ayyy birde o var yaşına girince süte alışırma sevecek mi içecek mi offff offff  :honk: :honk:

laracroftt

elbet alısır kuzum,alısmazsa kek,pudıng,sutlac falan yapar oyle verırız. Maksat vucuda sut sokmak degıl mı? Formul sutte alırız alıstırana kadar gece yatmadan onu ıcer. Ama balla falan verırsek sevdırırız bence :k06:

Dilara Ebrar

benim sıpam sade sütü daha çok sevdi.içine bişiler koyunca muz vs içmedi.ama allahtan olsada hep devam etse yavrum yaaaa.

kızlar ishalde yavaş yavaş geçmeye başladı sanki.yani katı deil ama böle koyu kırmızı merimeğin rondodan geçirilmiş hali gibi. ;D

ama allaha çok şükür herşeyi yiyor yavrum yaaaa. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Dilara Ebrar

kızlaaaaaaaaar bide bişi daha sorcam  :suclu: :suclu: :suclu: benim oğlumun iştahı açıldı demiştim ya ayran yoğurt bayılıyor bunlara yaaa  :nazar: :nazar: her yemeğini ne olursa olsun ayranla seviyor.yemeğini yoğurtla daha çok bayıla bayıla yiyor.günde ne kadar verirsek verelim ayrana heleki bardakla hayır demiyor.bende 3 bardağı geçirmiyorum.acaba bi sakıncası olurmuki yaaaa.ve malesef yoğurtlarım hep hazır oluyr kendim yapamıyorum :-\ :-\ :-\

kalsiyum patlaması yaşamaz dimi yaaaw  :icon_scratch: :icon_scratch:

laracroftt

ayy dılara yaa :igrenc:
Ne karıstırıyorsun sımdı mercımek falan gozumun onune geldı bır an :ehi:
Sut sorununu cozdugune sevındım cnm,afıyet olsun yarasın kuzuya :k06: