16 Nisan , 2024, 23:28:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

emerken ağlıyo !!!

Başlatan rukiyeylmz, 01 Ekim , 2012, 22:21:40

« önceki - sonraki »

rukiyeylmz

merhaba kızlar..kızım 1 hafta sonra  3 aylık olacak.emip dururken bırakıp ağlıyor.sonra tekrar emmeye başlıyor .yine bırakıp ağlıyor.acaba süt mü gelmiyor ,karnı mı ağrıyor anlamıyorum.bebeği böyle yapan war mı sizce nedendir ?

laracroftt

aglarken ayaklarını karnına cekıyorsa gazı vardır. Yapmıyosa sut ıstedıgı gıbı gelmıyor,karnı doymuyor olabılır. Sutunu sagmayı hıc denedın mı? Bı dene ıstersen kac cc cıktıgına,emın olursun enazından.

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: laracroftt - 01 Ekim , 2012, 23:40:26
aglarken ayaklarını karnına cekıyorsa gazı vardır. Yapmıyosa sut ıstedıgı gıbı gelmıyor,karnı doymuyor olabılır. Sutunu sagmayı hıc denedın mı? Bı dene ıstersen kac cc cıktıgına,emın olursun enazından.
sanırım süt istediği gibi gelmiyor.göğsümü sıktığımda 1 damla bazen geliyor süt bazen hiç gelmiyor.acaba doktora götürsem ek gıda mı weriri ?daha çok küçük mama wermek istemiyorum ama aç kalmasını da istemiyorum.karnı doymasa uyuyabilir mi ? sürekli ağlamaz mı ? sürekli ağlamıyor ve geceleri uyuyor... :dontknow:

laracroftt

valla en ıyı sagarak anlarsın ama cok ac olsa sık sık uyanır. Agzında pamukcuk falan mı var acaba? Canı yanarsada emmek ıstemez. Bı bak bakalım var mı? Yoksa sagmayı dene baktın sut yok danıs doktoruna. Ama ek gıda 4 aydan once verılmez. Mama konusunda bu kadar katı olma mecbur kalırsan verırsın. Benım sutum yoktu kızım mamayla buyudu. Olsa vermez mıydım ama 2,5ay alabıldı napıyım :( umarım gerek kalmaz tabı.

rukiyeylmz

ağzına baktım pamukçuk yok.bazen burnu tıkalı oluyor genizi de dolu ondan dolayı da olabilir mi acaba ?mama konusunda öyle katı değilim aç kalmasındansa weririrm mama ne yapayım.kıyamam senin kuzuna.olsun ama sağlıklı olsunlarda mama farketmez.seninki kaç aylık ? 3 aylıkken kaç kiloydu ? ben,m kızım bu ay fazla kilo alamadı bu yüzden..doktora kontrole götürücem bugün bakalım ne diyecek.. :dontknow:

asya81

SÜT GELMEDİĞİNDEN OLABİLİR KIZIYORDUR SAĞ BİR BAK KENDİNE GELEN NEDİR.BENİM KIZ 3 AYLIKKEN BIRAKTI SÜTÜM OLMADIĞINDAN.SAĞDIĞIMDA 30CC BİLE ÇIKMIYORDU GÜN BOYU.UYURKEN VERMEYİ DENE BENİM KIZ ÖLE ALIODU ANCAK.SONRA MAMA İLE BÜYÜDÜ.AÇ KALMASINDANSA NAPİYİM

@Melek Yüzlüm@

benimkide bir ara öyle yaptı mememi açtıgımda başlıyordu aglamaya gezdire gezdire denedim öyle rahatlıyordu emiyordu gazı olabilir karnını sıva sıcak havlu  koy eğer sütün yetmiyorsa uyumuyordurda aç kalmıştır o vakit uykuya dalarkende emziriyordum uyurken öle itiraz etmiyordu canım

laracroftt

aynen benımde 30-40cc arasıydı. E onlada doymuyordu yavrum. Benım bebegım suan 8aylık 9 kılo. ama 4kılo dogdu. Ayda en az 600gr almalı suan. Alıyor mu okadar? Bebekler agızdan nefes almayı bılmez. Burnu tıkalıysa nefes alamaz fızyolojık serumla burnunu acmayı dene. Burun pompası kullan. Ben hep oyle yaptım. onuda sor doktora mutlaka

rukiyeylmz

ilk ay 1 kilo 200 gr almıştı ama bu ay 600 gr almış..doktor az kilo almış dedi.idrar tahlili yaptırdı.Allah a şükür temiz çıktı.3 saatte bir emdir çok zorda kalırsan şu mama yı alın dedi ama çok ağlarsa demek istedi sanırım.bir de şu sorun kızım iyice dalarak uyuyamıyor.en ufak seyde uyanıyor.sabah uykusu yok denecek kadar az.bundan dolayı da kilo alamıyordur.ama aç olduğu için mi uyumuyor bilemiyorum..

Dilara Ebrar

canım sen yinede bi doktora götür.emdiğinde süt gelmemesi evet bi ihtimal ama emmeye başlayınca ağlamasının başka nedenleride olabilir.boğazında bi ağrı hissediyor olabilir.tıkalı falan demişsin.yada kulakla ilgili bişilerde olabilir.baktırmakta fayda var. :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

rukiyeylmz

doktora götürdüm.burnu tıkanıyor genizi dolu dedim.doktor boğazına baktı,kulağına baktı bişi demedi.bi durum olsaydı söylerdi heralde.sadece 3 saatte bir emzir zorda kalırsan mama werirsin dedi..

laracroftt

cnm actır o ondan uyuyamıyodur o. Sen aptamıl ver bakalım 60ml yanı 2 olcek mama yap gece yatmadan. bı daha acıkana kadar kalkmaz. Gunduz emzır gece de emzır ama en azından bı kere mama ver rahat uyusun. Dıger topıkte okudum. Sagıyomussun bı lokma gelmıs benımkıde oyleydı mamayla besledım ıste bende.

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: laracroftt - 04 Ekim , 2012, 23:13:30
cnm actır o ondan uyuyamıyodur o. Sen aptamıl ver bakalım 60ml yanı 2 olcek mama yap gece yatmadan. bı daha acıkana kadar kalkmaz. Gunduz emzır gece de emzır ama en azından bı kere mama ver rahat uyusun. Dıger topıkte okudum. Sagıyomussun bı lokma gelmıs benımkıde oyleydı mamayla besledım ıste bende. 
canım garip olan ne biliyo musun.benim kızım ac oldugu icin aglamıyor.gece 6-7 saat uyuyor zaten.ben de tok diye rahattım.son zamanlarda iste sadece emip dururken aglamaya basladı.büyùk ihtimalle sık emzirmedgm içinde sütüm azalmış olabilir. Bakalım emzirmeyi sıklaştırıcam.2 hafta sonra tekrar kilosu nu ölctürücem.Yine alamazsa başlayacağım mamaya.