28 Mart , 2024, 15:27:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bitmeyen İshal :((

Başlatan Dilara Ebrar, 27 Eylül , 2012, 22:56:14

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

kızlar oğlum 2 haftadan beri her gün günde 2 kez kaka yapıyor.ilki normal ikinciside resmen ishal.çok sıvı.ben hep dişe verdim bu durumu.ama gecen pazar günü ne versek kusmaya başladı.galiba midesini üşüttük.hemen acile götürdük.allaha şükür gecesine  geçti kusması.ama ishali hala devam ediyor.hemen ertesi gün pazartesi doktoruna götürdük.ishal denmesi için gün içinde arka arkaya 3-4 kez sıvı kaka yapması gerekiyor dedi.yani oğlum ishal deimiş güya  :dontknow: :dontknow: kaka tahlili yapıldı mikrop falanda yok.allaha şükür ateşte yapmadı hiç.ama yavrum zayfladı gitti  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: cumarteside götürcem ve bu defa yalan sölücem günde 3-4 kez yapıyor dicem ne tahlil gerekiyorsa yapsın .kansızlıkta olcak bu gidişle.napcam ben yaaaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: yemeside bozuldu  :crybaby2:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

cok gecmis olsun cnm insallah gecer ishal kötü ya ecrinde bazen oluyo ama dedigin gibi günde bi kac kere bende disine veriyom doktorlar zaten diyo günde 3kereden fazla yaparsa ishal sayiyomus  :dontknow: muz filan yedir belki ise yarar
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 27 Eylül , 2012, 23:00:44
cok gecmis olsun cnm insallah gecer ishal kötü ya ecrinde bazen oluyo ama dedigin gibi günde bi kac kere bende disine veriyom doktorlar zaten diyo günde 3kereden fazla yaparsa ishal sayiyomus  :dontknow: muz filan yedir belki ise yarar

aah canım bi gör yaa önceden yemesi çok nazlıydı pazar günüde mide üşüyünce herşeyi kusar olduya ondan sonra hiç bişey yememeye başladı.bi düzene girse.allahım kilosu bi normale gelse.ne zormuş yemeyen çocuk yaaa.oğlum 20 ekimde 1 yaşında olcak .8 tane dişi çıktı.4 altta 4 üstte.ama doktor artık diş bekleme diyor gelmez diyor.ama yavrum ne bulsa ağzına atıyor deli gibi.bana diş gibi geliyor ama bakalım tahlil şart  :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

laracroftt

ayy cnm benım cok gecmıs olsun asyada bı ara fena ıshaldı. Bende tahlıl falan yaptırdım bısey cıkmadı. Sıze ılac vermedıler mı? REFLOR var toz halde onu az suya katıp ıcırıyorsun cok etkılı gecene kadar sabah aksam kullandım gectı.  Bıde seftalı ve muz yedır. Onlar bagırsakları tutar. Kayısı ve armut verme bu aralar. prınc lapası yap oda tutar onu. Allah sıfa versın. Kusması gectıyse,atesıde yoksa korkma. Dedıklerımı yap sırayla,gecer allahın ıznıyle :opucuk:

Dilara Ebrar

canım yaaa doktorda bize maflor diye bişi verdi acaba aynı etkiye mi sahipler  :dontknow: :dontknow: oda toz halinde mamasına yada suya karıştırılıyor.ama benim sıpa malesef içmedi.bugünde yapmış ishal.doktora götürdük hemen.çinko verdi.bi kaç güne kadar geçer dedi.işallah

laracroftt

maflor ne kı ben bı refloru bılıyorum ???  yogurduna,meyvesıne de koyabılırsın sart degıl bıberon olması. Bıde ılac kabul etmıyorsa muz,seftalı ver bu hafta,prınc lapası yap bak ıyı gelcek 1 kasık yese kardır ona. Patateste haslayabılırsın. Cınkoyu ver sen gene, boylede takvıye edersın. ıyılesene kadar seftalı ve muzdan baska meyve verme tamam mı? Azcık dınle benııı  :opucuk:

asya81

benim kızda ishaldi enfeksiyon kapmıştı 41 derece ateş gördük antibiyotik ishal yapıyor.bazı ilaçlarda.şeftali muz patates yedirmeye çalış.rota hastalığıda ishal yapar ama o dediğim sürekli yapması lazım allah korusun.bide bol bol su içir su kaybediyor çünkü

burcum

gelmiş geçmiş olsun canım :amin:
muz yedir hemen etkisini görürsün :icon_thumright:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: laracroftt - 28 Eylül , 2012, 23:41:39
maflor ne kı ben bı refloru bılıyorum ???  yogurduna,meyvesıne de koyabılırsın sart degıl bıberon olması. Bıde ılac kabul etmıyorsa muz,seftalı ver bu hafta,prınc lapası yap bak ıyı gelcek 1 kasık yese kardır ona. Patateste haslayabılırsın. Cınkoyu ver sen gene, boylede takvıye edersın. ıyılesene kadar seftalı ve muzdan baska meyve verme tamam mı? Azcık dınle benııı  :opucuk:

evet canım bende muzu mamasının içine koydum ve blendrdan geçirdim.koydum bardağa koyu koyu içti.haa bu arada doktoru kızdı çinkoyu vermemiştim bi kaç gün  :honk: :honk: :honk: :honk: meğer kakayı koyulaştıran ve iştah açan oymuş.yavrum bugün allaha şükür 2 kez kaka yaptı ve kıvamıda artık su gibi deildi.hiö kusmadıda.bide yemeside galiba yavaştan düzeliyor.
evet canım aynen dediklerin gibi yaptım.patates haşlaması ,patates çorbası,pirinç lapası ve su .neredeyse mideye giren sadece bunlardı.bi kaçgünden beri muz yemeğe başladı. :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: asya81 - 29 Eylül , 2012, 09:51:19
benim kızda ishaldi enfeksiyon kapmıştı 41 derece ateş gördük antibiyotik ishal yapıyor.bazı ilaçlarda.şeftali muz patates yedirmeye çalış.rota hastalığıda ishal yapar ama o dediğim sürekli yapması lazım allah korusun.bide bol bol su içir su kaybediyor çünkü

evet canım yaaa inan varya benimde aklıma ilk öle bi viral bişiler gelmişti.ama kaka tahlil yapıldı.çok şükür bişi çıkmadı.doktorda kana gerek yok dedi.bizde ateş yoktu.bende ondan korkmuştum.ama mikrobik bişi deil dendi.yavrum zayıfladı zaten yaaa  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: burcum - 29 Eylül , 2012, 19:44:55
gelmiş geçmiş olsun canım :amin:
muz yedir hemen etkisini görürsün :icon_thumright:

başladım canım çok sağol  :amin: :amin: :amin: :amin:

Dilara Ebrar

aaaa bide kızlar bugün gördüm.oğlumun azı dişi görünüyor. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: dokuzuncu dişimizde geldi bakalım.acaba ishal nedeni bu olabilirmiydiki  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

°•.ℓανιηуα.•°

çok geçmiş olsun canım.

benim de oğlumun azı dişleri çıkardığı dönemlerde ağzına bir lokma bişi koymadığı günler olmuştu.

çok şükür şimdi düzeldi.

bence o ishal değildi. dişlerin etkisiydi canım  :icon_thumright:

laracroftt

demek dıstenmıs arkadasım
Neyse atlattınız ya cok sukur :amin: gecmıs olsun tekrar :flowers:

Dilara Ebrar

çok sağolun kızlar.diş jeli aldım.önerilen  dentinox diye bi jeldi.ama o kadar aramamıza rağmen bulamadık.dentibaybi diye bişi aldık o çok fos çıktı hiçbi etkisi olmadı. :tongue3: :tongue3: dentinox a muadil dencol verdi doktor bakalım o napcak  :dontknow: :dontknow: sizler bişi kulladınızmı bu dönemde  :dontknow: