2013 Haziran, Temmuz, Ağustos Anneleri...

Başlatan Balböceği, 09 Eylül , 2012, 14:28:16

« önceki - sonraki »

almila__

önemli olan folik asiti gebelikten önce alabilmekmiş zaten yani dktorm öyle demişti bana içemiyorum diye üzülme demişti ki bunu söylediğinde 8 haftalık hamileydim :icon_scratch:
senin kaç hafta oldu ki hala içiyosun gerçi vitamin sonuçta bi zararı olmaz inş da bi de ben ilaç içemediğim için 14 haftalıkken b12 iğnesi vermişti 5 tane öylee  :dontknow: inş iyidir bebişin sen meraak etme bizden karşılıyorlar zaten onlar bi ihtiyaçları olunca :k06: bana doktorm öyle dedi olan sana olur diye :k06: bebişlerimiz sağlıklı olsun da artık biz sonra da takviye ederiz :amin:

almila__

kızlar beşiklerle ilgili konuşmuştuk ya yusufumun beşiği buydu işte büyüyen beşik çok fonksiyonlu falan diye aldandık aldık ama hiç memnun kalmadım kullanamadık doğru düzgün

sudenaz85

masal benim dr.da hiç bişey dememişti hala folik asit içiyodum değiştirdim devlete gittim o eleviti ve demir ilacını verdi şimdi de bi özel hastaneden randevu aldım bakalım bu nasıl çıkacak bence sende faklı dr.lara git vitamin felan verir. :icon_thumright:

Aşkk

bende folik asite devam ediyorum ve elevitte içiyorum  bana başka da bişi içmiyorum  ???

huzur

ben folik asiti hiç içmedim. iki gün içtim sadece öylece duruyor.
kızlar siz ikili test yaptırmadınızmı. yada bu dönemlerde hangi testleri yaptırdınız.

almila__

folik asıt zaten hamılelıkten once daha onemlıymıs ama genede vermesı gerekıyordu doktorunun nıye vermedıkı acaba :dontknow:  been de 13+ ken hastaneye gitmiştim 2 li test yapalım dedı ben istemedim haftaya da 3lü test var ama onuda yaptırmıcam

♣ ђคtเςє ♣

senin su an ikili test zamanin gecmek uzere ben yaptirmistim bebegin ense kalinligini olcuyiolar bide kan alip tahlil yapiyolr sonuc 3 gune falan cikiyo. Ama senin zamanin gecmek uzere 22. Haftaya kdr bisy yok 22. Haftanda detayli ultrasona girceksin istersen tabi. ben haftaya sali giricem randevu aldik o tarihe

huzur

ikili testi yaptırdım ama sonuucnu alamadım daha. istanbuldan geliyormuş sonuçlar.
15 şubatta yaptırmıştım. bide kızlar hani koşarsınız hızlı yürürsünüz dalaklandım dersiniz bi ağrı oluuşr ya öyle bi ağrım vardı sağ tarafımda. dr da böbrek için ultrasyona gir dedi. onuda yaptırmıycam şuan ağrı yok.
çok yorulunca kalçamın üst kısmı çok ağrıyor. yürüdükçe iğne gibi bişey batıyor sanki.

CAN TANEM

Alıntı yapılan: M A S A L - 05 Mart , 2013, 10:51:56
ikili testi yaptırdım ama sonuucnu alamadım daha. istanbuldan geliyormuş sonuçlar.
15 şubatta yaptırmıştım. bide kızlar hani koşarsınız hızlı yürürsünüz dalaklandım dersiniz bi ağrı oluuşr ya öyle bi ağrım vardı sağ tarafımda. dr da böbrek için ultrasyona gir dedi. onuda yaptırmıycam şuan ağrı yok.
çok yorulunca kalçamın üst kısmı çok ağrıyor. yürüdükçe iğne gibi bişey batıyor sanki.

Canım senin idrarda kan görülmüstü onun sonucu nasıl çıktı belki onunla alakalı böbreklerinde kum tas vs seklinde bişey olabilir Allah korusun bence ihmal etme bi gir ultrasona derim ben :icon_thumright:

huzur

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 05 Mart , 2013, 10:55:26
Alıntı yapılan: M A S A L - 05 Mart , 2013, 10:51:56

Canım senin idrarda kan görülmüstü onun sonucu nasıl çıktı belki onunla alakalı böbreklerinde kum tas vs seklinde bişey olabilir Allah korusun bence ihmal etme bi gir ultrasona derim ben :icon_thumright:

evet canım dr idarda kan görülmüş idar kültür testi yapılacka dedi. enfeksiyon vs olabilir dedi.
tahlil temiz çıktı ama.

almila__

kızlar yaa benım yuzum şu 2-3 günde bi tuhaf oldu sivilce gibi ama tam sivilcede değil ucu yok yani pütür pütür kırmızı şeyler çıktı niyeki acaba :dontknow:
bide sizdede oluyormu göğsum çok ağrıyor uçları özellikle  :dontknow:

huzur

göğüs ağrısı bendede çok. bide çok siyahlaştı. uçları çatlamış gibi oldu

almila__

benim koyulaşma olmadı ama benimde çatlamış gibi oldu çok ağrıyor aynı emzirmişim gibi ağrıyor,
bu arada bişey söylücem duymuşsunuzdur ilk emzirmede böyle çatlamalar kanamalar olur bazı bayanlarda hatta çok acı çekerek emzirirler ben ilk hamileliğimde 7 aylık olunca eczaneden bi krem almıştım lansinoh lanolin diye 7 aylık olunca doğuma kadar sürmüştüm o emzırmeye hazırlıyo gerçekten ben çok sıkıntı yaşamamıştım emzırmede ilk zamanları atlatınca zonra alışıyor zaten insan
şimdi de uçları bu kadar ağrıyınca aklıma o geldi şimdiden mi sürsem napsam

didem_yaylaci

Meraba arkadaşlar,benim de sizler gibi yaz bebeğim olucak inşallah, 17 haftalık bebeğim. Onunla birlikte hayatımda her şey değişti. Özellikle ilgi alanlarım. Bebeğimle ilgili yaşantımı duygularımı blogumda paylaşıyorum. Bloguma siz yaz annelerini de bekliyorum. http://www.didemmyaylaci.blogspot.com/
       Herkese sevgiler

sudenaz85

almila gögüs ucunda ağrı ,koyulaşma ve ciltte küçük sivilce bendede var.bunlar olağan şeyler diye düşünüyorum.2li testi ben yaptırmadım sadece ense kalınlığına bakıldı haftaya randevum var 3lü test konusunda hala kararsızım :icon_scratch: :icon_scratch: