2013 Haziran, Temmuz, Ağustos Anneleri...

Başlatan Balböceği, 09 Eylül , 2012, 14:28:16

« önceki - sonraki »

Aşkk

inşş canım  :amin: :amin:
aynı zaman olması ne güzel yaaa günler bile aynı  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
ama varya ikimiz de aynı anda  doğuma girersek kızlar beklerken ölür  :sad1:

almila__

Aşkk

:k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

evet eminim beklemek çok daha zordur  :y25: :y25:

♣ ђคtเςє ♣

ben sizden 5 hafta önceyim sanırım son adet tarihim 7 ekim  :) 

Aşkk

♣ ђคtเςє ♣

16 kasım sizin   7  ekim bnm ne kadr oluyo  :icon_scratch:  bnm altta yazan yanlış şu an 19+5

Aşkk

hatçem ben talkvimden baktım şimdi 5-5,5 hafta oluyo canım

♣ ђคtเςє ♣

işte o civarlarda beklenen doğum tarihini doktor 14 temmuz dedi daha erkende olabilirmiş bebeklerin %80i tam zamanında doğarmış

sudenaz85

kızlar moralm çok bozuk kendi dr.ma gitmedim devlete gittim mantar geçmiş mi diye kendi dr.um geçmiş dedi devlette test yapıldı artmış idrarda iltihap çıktı ilaç yazdı ve idrar kültürü istedi sonuçlar 3gün sonra çıkcak :y25: ilaçları içmeye korkuyorum hamilelikte kullanılıp kullanılmamasına dair test edilmemiş ama içmezsemde ilerliyecek allah korusun kana karışırsa çok sakıncalıymış hem anne hem bebek için. içicem mecburen bol su iç dedi 3 litre :-[ folik asiti bıraktım elevit yazdı birde demir kan ilacı yazdı bir sürü ilaç yaaa :crybaby2:

♣ ђคtเςє ♣

kötü düşünme canım hamilelik için veririler ilaçları. 3. aydan sonra folic asiti bıraktırıyolr zaten sana kan ve demir ilacı veriyolr verdikleri o ilaçlar  :)

bnde de idrar yollarımda iltihap verdi ilk hamile kaldığım zamanlar hatta varken kalmıştım ilaçları bıraktım bol su içtim şimdi bi sıkıntım yok çok şükür  :amin:

Bu arada kızlar bebeğim cinsiyetini dün net gösterdi dier doktor yanılmış erkek değilmiş kızmış  :love9:

sudenaz85

ayy ne güzel kız belki benimkide yanılmıştır:) bende ilacı içmeyip bol bol su içicem birde nar suyu antibiyotik gibiymiş onu içicem

ayy

sudecimm nar suyunu yeteriden fazlasını içme kuzum hamişler çok içmez diye biliyomm bennn :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :opucuk: :opucuk:

sudenaz85

bende öyle biliyordum ayşeciğim ama ilaçtan iyi diyorlar zaten nar bulamadık deli oldum suyunu aldık  :k06:

almila__

Hamilelik Boyunca Okunması Gereken Dualar

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete'l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın.''

Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'arf suresi, 54)

Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuştur.

Hamilelik boyunca okunacak dualar ise şunlarıdır;

Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.

Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.

Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.

İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.

9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.

Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.

Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.

Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.

Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.

Bol bol Yasin okunur.

Terfice, tüncina hatimleri okunur.

kızlar internette hamileliğin kolay geçmesi için bi dua falan varmı diye bakarken bunları buldum sizinlede paylaşıyım dedim :opucuk: :opucuk:

huzur

bana ne ilaç veren var. ne folik asiti bırak diyen.
bi adam akıllı dr bulamadım.
yavrum inş iyidir.