2013 Haziran, Temmuz, Ağustos Anneleri...

Başlatan Balböceği, 09 Eylül , 2012, 14:28:16

« önceki - sonraki »

huzur

karar verince yaz canım fikir olsun bizede.

Aşkk

sağol canım allah razı olsun  :amin:  :opucuk:
bende ilk gecelik giyeceğim mantık olarak daha rahat ama yanıma pijamayı da koyucam ne olur ne olmaz diye
bebek bezini verdiklerini duymadım hiç  :dontknow: her hastane farklı o yüzden onları da koymak zorundayız  :k06:
biberon emziği zaten herkes almıştır ekstra nie alalım eczaneden onları da koyarız yine oldu bir valiz  :ehi: boş gidemeyiz anam biz  :ehi: ben bide kendime pike takımı koycam hastane çarşafında yatmam  :suclu:

Aşkk

yazarım canım sen de ve diğer kızlarda bişiler bulursa yada ne yapacaklarını paylaşırlarsa çok iyi olur  :muzz: :muzz:

asya81

doldurun valizleri bacılar nasıl olsa kocalar taşıycak :toothy10: :toothy10:
ben mevlüt yapmadım kimsemiz yok kocamın tarafı yakında açıkçası istemedim iki parça kızıma bie getircekler bende mutfakta ikram derdine düşcem çekemem :cildir: kırkını çıkardım annemle duasını ettik bitti giti

Aşkk

çok yaşa emi  :ehi: aklımız da duracağına yanımız da dursun dimi :k06:
asıl mevlüdü annemin orda yapıcam  :occasion14:
benim de burda kimse yok koca tarafı var onların sayısı da az zaten bişi de getirmezler  :dontknow:  hiç yapmak istemedim ama koca olmaz burda da yaparız dedi iyi dedim bende  :-\

sudenaz85

kızlar bende sadece magnet yaptırdım 30 tane burda sadece arkadaşlar var onlar için.süslü çikolata yaptırmadım kutuda çükolata alıcam hastaneye birazda magnet götürürüm hastane odasını süsleyecekmisiniz ben balonlar aldım hastane kapı süsü takı yastığı birde yatağını süslüyo  benim yatağımı süslesemmi diyorum süs malzemesi alsam arkadaşlar süsler ben doğumdayken  :k06:

ben çantaya biberon,emzik emzirme sütyen ve atlet,3tane alt iç çamasırı 1 tane atlet, 1pijama  1 gecelik,süt sağma pompası,göğüs bandı,12tane bebek bezi kendime ped( hasta bezini hstane veriyormuş almadım)2 battaniye kendime 1 tane havlu bebek için ağız bezleri,terlik,taç,makyaj mal.bebek bakım setini koyacaktım gerek yok dediler.zemzem suyu hurma şekerli suyuda o gün yaparım.birde nar suyu diyolar kararsızım.

Aşkk

odayı bende istiyorum süslemek ama yanım da annem ve eşim olacak ikisi de o an da o işi yapabilirmi  :dontknow: kapı süsünü evde hazırlayıp götürcez  ::)
sudecim herşeyi süslemişken yatağını da süsle tabi :occasion14:
bence de bakım setine gerek yok doğduğu gibi ne bakımı  :-ooo  :k06:
bende aşağı yukarı aynı şeyleri koyucam valizi hazırlayınca yazarım  :k06:
sudecim bir çanta yapacaksan çantada bebeğin kıyafetlerini ayrı koy canım isteyince aramadan verilebilsin die  ::)

Aşkk

nar suyunu bende ilk defa duydum gerçi bildiğim şeyler değil hiçbiri de  :k06: eğer nar suyunu marketten alıp verilecekse bi düşünmek lazım  :dontknow:

sudenaz85

kapı süsü ben 2 tane almıştım 1 tanede hastane veriyo :k06: nar suyu marketten değil canım narın suyunu sıkıcaz benim dolapta vardı inş. bişey olmamıştır :k06: gaz için çok iyi diolar. ikimiin kıyafetlerinide en küçük valize koydum en üste onunkini koyarım olmazsa :icon_thumright:

sudenaz85

hani geçen söyledim ya hipnozla doğum yapan arkadaş die bakın hikayesini okuyun gerçekten cesaret verdi bana çok güzl

sudenaz85

29 temmuz sabah 4 te lavaboya kalktım. Çamaşırımda pembe bir leke vardı ve birazda su. Nişanımın geldiğini anladım. O gün öğleden sonra doktor randevum olduğu için hastaneye gitmeyi düşünmedim. Zaten hep evde çekeceğim sancımı diyenlerdendim. Ancak planladığım gibi olmadı. Azar azar canlı kırmızı renkte kanamam olmaya başladı. Sabah 8 gibi gitmeye karar verdim. Tabi tahmini doğuma 16 gün olmasından dolayı da bir şaşkınlık vardı üzerimde. Önümdeki zamanı boşa geçirmek istemedim. Çantamın son eksiklerini tamamladım. Duşumu aldım saçlarıma fön çektim. Yanıma birkaç parça makyaj malzemesi de aldım. Yusuf ve Meryem surelerini okudum. Eşimle beraber güle oynaya bir kahvaltı hazırladık. Kahvaltımızı yapıp düştük hastane yoluna. Bu arada bende hiç ağrı sızı olmayışı ve neşemden kaynaklı olarak eşim bana bakıp bakıp yok sen bugün doğurmazsın diyip duruyordu hastaneye vardık nst ye bağlandım sancım çıktı. Doktorum muayene etti 3 cm açıklığım vardı. Ben daha ne olduğunu anlayamadan yatışım yapıldı. Odama geçtim önlük falan giydim. Eşyalarımı yerleştirdim. Eşim ve annem yanımdalar. Ebemiz geldi tanıştık çok güler yüzlü genç bir bayandı. Lavman yaptı (hiç acımadı ) damar yolu açtı. Doktorum geldi doğum eylemini hızlandırmak için sunisancı vereceğini söyledi. Kabul ettim. 10.30 da suni sancı takıldı. Bu arada uzun zamandır devam eden kararsızlığım hala devam ediyordu epidural yaptırmalı mıydım? Ebemizle konuştum. Oda doktorumla aynı fikirdeydi epiduralin süreci uzatacağını söyledi. Ben beklemenin daha fazla sterese sokacağını düşünerek epidurali istemedim. İyiki de istememişim. Yarım saat suni sancı verildi nstye bağlandım her şey yolunda doktorumgeldi açıklığa baktı 5cm. sunisancı çıkarıldı çünkü kendi sancımla açılmam gayet hızlıydı. Bundan sonrası tamamen müdehalesiz doğal bir doğum olarak gelişti. Saat 12 yi gösterdiğinde ben de artık sancılar ciddi şekilde hissedilir olmaya başladı. Tabi birazda sesim çıkmaya annem bir yandan eşim bir yandan destek oldular. Derken saat 3 e geliyordu. Artık eşimin odadan çıkmasını istedim sebebini bilmiyorum sadece o an öyle geldi içimden. Ebemiz sık sık gelmeye başladı artık açıklık takibi için ( bu arada 4 cm den itibaren açıklık muayenesini hiç hissetmiyorsunuz ) vee saat 3 te açıklığım 7 cm olmuştu. Suyumu patlattı ebe kesinlikle acımadı sıcak sıcak bir suyun aktığını hissettim sadece. Sonra ebemiz kaldırdı beni yanında getirdiği plates topuyla yapmam gereken hareketi gösterdi. Ben topa sarıldım dizlerimi yere koyup ileri geri sallanmaya başladım çook iyi geldi. Anneme de belime nasıl masaj yapacağını gösterdi. Böylece artık daha rahattım. Saat 3. 45 gibi doktorum geldi. Annem çıktı odadan. Beni yatağa aldı. Alnımı ovdu gözlerimi kapatmamı istedi. Şimdi başlıyoruz ben bitti dediğim de bitecek söylediklerime harfiyen uyacaksın dedi. Gözlerimi kapatmamı istedi. Ve çok güzel bir hikaye başladı öyle şeyler anlatıyordu ki ben o oda da değildimartık. Tek hatırlatan şey sacılardı gelip giden. O sıralarda da sırtıma belime masaj yapıyordu doktorum. Byle yaklaşık yarım saat geçirdik çok güzeldi. Sonuna doğru tekrar alnımı ovdu . ve hep şu cümle dilindeydi derin nefes rahatla bebeğini düşün. Okadar kadfeydiki sesi sancı olmadığı anlarda uykuya dalıyordum sanki. Ve ben o sancı anlarında hiç bağırmadığımı fark ettim. Şimdi gözlerini aç dedi artık nasıl baş edeceğini biliyorsun . evet okadar korkulacak bir şey değil. Elbette canım acıyordu ama korku filmlerinden fırlamış gibi anlatılan hikayelerdeki korkunçluk yoktu.doktorum yanımdan ayrıldı ebemiz geldi kontrol etti kızımız saçlı geliyor dedi gücümün sonlarına yaklaştığımı hissediyordum açıklık 9 cm olmuştu ancak bebeğim kafasını aşağı indirmemişti. Tekrar odada dolaştım gösterdikleri çeşitli hareketleri yaptım. Bu arada yarım saatte bir sürekli sıcak duş tutturuyorlardı kasıklarıma.son zamanlarımda zorlandığım için yapamadım. Ve saat 5. 15 gibi artık gidiyoruz dediler. Son kalan gücümle sevindim. Doğumhaneye girdik. Hiç hayal ettiğim gibi bir yer değildi yerlerde örtüler plates topu falan vardı. Doktorum geldi.saçlarımı okşadı. Güzel kokulu yağlardan oluşan bir karşımı sıcak suya döktü artık okadar güzel kokuyordu ki yeniden nefes aldım sanki. Sonra güzel bir müzik başladı hani ritmine uymaktan alıkoyamazsınız ya kendinizi işte öyle sakin ve huzur verici. Korkarak doğum yapacağım koltuğa baktım. Doktorum gözlerimden anladı sanırım hayır dedi sen ne zaman istersen ozaman çıkacaksın. Şimdi biraz top oynayalım plates topuna sarıldık ileri geri sırtıma belime masaj yaptı doktorum. Koltuğa kalktım demirlerinden tutundum eğildim kalktım. Bua arada gelen sancılar artık sancı değil engellenemeyen ıkınma hissiydi. Doktorum bir daha baktı bebeğin hazır gelmeye ya sen? Dedi. Evet ben de hazırdım gücümün son zerresindeydim. Doğum yapıp üçgün deliksiz uyumayı hayal ediyordum. Doğum koltuğuna çıktım. Her sancıyla beraber uzun bir ıkınma ama tüm gücümle 3.cüsünde içimden bir şey kaydı. Hemez üzerime bir örtü atıldı ve bebeğim kollarımda. Titrek minik ortamı izleyen güzel kızım. Ağlamadı küçük bir totosuna yediği tokatla kısacık ağlama sesi. Aldılar hemen yanımdan. 2 dk. Sonra minişim geldi göğsümü verdim aç doğmuş sanki yavrum hemen tuttu göğsümü. Onunla çok güzel fotoğraflar çektirdik. Sonra onu bakımları için götürdüler.plesenta çıkarıldı. Kesim olduğu için dikiş atmaya başşladı doktorum. Ben kesildiğini hissetmemiştim. Dikişlerde acımadı atılırken.doktorum tekrar alnımı ovdu gözlerimikapattırdı üçe kadar sayıyorum ve bitti dedi.gerçekten bitti... saat 5.35.Hani üç gün uymayı düşünüyordum ya. Aksine içim üç günlük enerjiyle doldu taştı.bebeğimdi tek düşündüğüm. Toparlandım kalktım gayet iyi hissediyordum. Tekerlekli sandalyeye hiç ihtiyaç duymadan hemşireyle kol kola odama gittik. Minik meleğimde arkamdan geldi. Biliyorum çoook uzun bir hikaye oldu. Tüm detayları yazmak istedim çünkü ben çok merak ediyordum hamileyken doğumu. Ve pozitif hikayeler okumak iyi geliyordu. Doğumumun bukadar güzel geçmesini sağlayan şüphesiz en önemli kişi Etlik Lokman Hekim Hastanesi doktoru Sebahat Turan hanım. Onunla tanışmak ve böyle bir doğum yapmak büyük bir şans benim için. Hayal edemediğim bir doğum oldu. Binlerce kere teşekkürler...

Aşkk

biz kapıyı süsleyen tüller var ya ondan aldık üzerine de hem önüne hem arkasına süsü koyucaz onları evde hazırlayıp hastanede hop direk bağlanır  :occasion14:
bizim hastane veriyomu bilmiyorum biz hiç bişi konuşmadık  :dontknow: doğumhaneyi ve odaları gördünmü  :icon_scratchnar suyun varsa iyi canım tadına bakarsın inş bişi olmamıştır  :amin:

sudenaz85

odaları görmedim bu uygulamayı 2 yıldır yapıyolarmış kapı süsü vs.birde foto çekimi ve albümü.doğumhaneyi gördüm canım geçen acile gidince direk doğumhaneye aldılar :y25: bi yanda sancı çekenler bi yanda suyu gelenler benide doğumhanede herkes için ayrı oda var oraya aldılar çatal yeri var ordada doğum oluyo çok kötüü o sesler varya ama bu arkadaşın yazısı bni etkiledi korkumu aldı.

Aşkk

çok güzel bir anlatım olmuş gerçekten çok duygulandım  :y25: her ne kadar doğumun hep kötü yönlerinden bahsedilsede rabbim inş normal doğumu nasip eder  :amin: sudecim herkesin doğumu farklı kişiye özel o yüzden anlatılanlara gördüklerine bakma canım  :opucuk: ben hiç kulak asmıyorum  ::)
ben hiç bişi görmedim sormadım salı günü bi soralım bakalım  :icon_scratch:
ne kadar doğum ücreti sizin ???

sudenaz85

aynen herkesin bünyesi farklı sonuçya tek korkum çatı muyenesinde çok kasarsam dr.sezeryan derse :y25: arkadaş gitti çok kasmış dr.böyle olursa bebeğin sağlığı riske girer demiş ve yarın sezeryana alıyolar :y25: