23 Nisan , 2024, 12:42:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

koyu yeşil kaka.

Başlatan lagrima, 04 Ağustos , 2012, 00:08:25

« önceki - sonraki »

lagrima

merhaba hanımlar 4 ay 8 günlük bebeğim var. yaklasık 3 4 gündür koyu yeşil kaka yapıyor.ishal değil günde 1 kez yapıyor her zamanki gibi. anne sütü almıyor mama veriyorum. sık sık mamasını değiştiriyorum ama önceden olmuyordu şimdi sma kullanıyorum acaba bu mama mı yaptı?. neden olabilir sizce? sık sık ama az az besliyorum çünkü öyle istiyor. az da yiyor cok yemiyorda çok yiyorda ondan desem.(kilo bile 450 gr aldı)  ama yeşil kakaya sebep nedir çözemedim. teşekkürler.

Lă_Tăhzen!

Üşütmüş olabilecegi aklıma geldi ilk :dontknow:

Lă_Tăhzen!

Y ada demir ilacı falan kullanıyormusunuz  bebeklerde bence zaman zaman oluyor mama degisşikliğinden de olmus olabilir

lagrima

hergün 3 damla yeterli dedi sağlık ocagı ama ben birgün durup birgün veriyorum monovit d3 kullanıyordum sağlık ocagı verdi bitince devit 3 aldım. dedimde hemşireye böyle kullanıyorum diye oda iyi güneşe çıkar bol bol dedi. her sabah yürüyüşe cıkıyoruz balkonda güneşlendiriyorum karnına kadar..

üşütmüşolma ihtimalide var çünkü gece gündüz uyurken üstünü asla örtemiyorum sürekli uyanıp tekmeliyor yada acıyor elleriyle cekipo bacaklar sürekli dısarda.esirikli bi oğlan sanırım :D

laracroftt

cnm benımkıde oyle katıyen ortturmuyor ustunu corap gıydırtmıyor ama sıcak sonucta neyapsın sıkılıyor yavrum  :love9: 

Benım kızda koyu yesıl bazen turunculu yesıllı falan yapıyor bunun ıkı sebebı var bırıncısı yedıklerınden cunku ek gıda alıyor ıkıncısı demır damlasından. Usutmus olamaz benımkı damladan sonra hep boyle yapmaya basladı cunku. Ishalde degıl. senınkınde de bı sorun olcagını sanmam. Ama d vıtamınını hergun ver. Gunluk ıhtıyacı olan mıktar o zaten, vıtamının zararı olmaz  :icon_thumright:

laracroftt

he bıde ferro sanol yanı demır damlası kullanmıyosan ek gıdada almıyorsa yesıl kaka fazla beslenme demektır sadece sut alan bebeklerde   :binkybaby:

lagrima

Alıntı yapılan: laracroftt - 04 Ağustos , 2012, 09:27:36
cnm benımkıde oyle katıyen ortturmuyor ustunu corap gıydırtmıyor ama sıcak sonucta neyapsın sıkılıyor yavrum  :love9: 

Benım kızda koyu yesıl bazen turunculu yesıllı falan yapıyor bunun ıkı sebebı var bırıncısı yedıklerınden cunku ek gıda alıyor ıkıncısı demır damlasından. Usutmus olamaz benımkı damladan sonra hep boyle yapmaya basladı cunku. Ishalde degıl. senınkınde de bı sorun olcagını sanmam. Ama d vıtamınını hergun ver. Gunluk ıhtıyacı olan mıktar o zaten, vıtamının zararı olmaz  :icon_thumright:
demir ilacı kullamıyoruz vermedi doktor versede tahlil yaptırmadan kullanmayı düşünmüyorum hergün az az pekmez ver dedi demir ilacı yerine.

lagrima

hı ek gıdada dün verdim hera baybe meyve püresi ama önceden yeşil yapıyordu ek gıdadan değil

laracroftt

Alıntı yapılan: lagrima - 04 Ağustos , 2012, 22:12:37
hı ek gıdada dün verdim hera baybe meyve püresi ama önceden yeşil yapıyordu ek gıdadan değil

Sık sık mama yedırınce de oluyor yesıl onu demek ıstedım. fazla beslenmek yanı arastır netten anlıycaksın ne dmek ıstedıgımı :)  ıspanaklı brokolılı seylerde yapar.

Bıde ben damlada verıyorum pekmez de. Kansızlık yok. Ama devam et dedı doktor.

lagrima

Alıntı yapılan: laracroftt - 04 Ağustos , 2012, 22:19:32
Alıntı yapılan: lagrima - 04 Ağustos , 2012, 22:12:37

Sık sık mama yedırınce de oluyor yesıl onu demek ıstedım. fazla beslenmek yanı arastır netten anlıycaksın ne dmek ıstedıgımı :)  ıspanaklı brokolılı seylerde yapar.

Bıde ben damlada verıyorum pekmez de. Kansızlık yok. Ama devam et dedı doktor.

sık sık acıkıyor çünkü 30 60 anca içiyor.