29 Mart , 2024, 02:36:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sünnet ?

Başlatan lagrima, 29 Temmuz , 2012, 23:33:40

« önceki - sonraki »

lagrima

sünneti sünnetçiye mi yaptırayım? yoksa üroloğa mı? siz hangisini tercih ettiniz?

muhribe

Ben ürologa yaptırdım canım 6 aylıktı oğlum hastanenin başhekimiydi güvenilir olması çok önemli. Genel cerrahlar da yapıyor sünnet dediğim gibi mutlaka çok profesyonel olmalı çocuğun hayatı söz konusu

lagrima

bizim sülaleyi kesen bi sünnetçi var ya o
ya özel bir merkezde doktor
yada klamp yöntemiyle gene bi doktor. çok kararsız kaldım.

Dilara Ebrar

ben 5.ayında yaptırdım.çocuk çerrahına. :icon_thumright:

dikişte yoktu anestezide
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

lagrima

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 01 Ağustos , 2012, 10:18:25
ben 5.ayında yaptırdım.çocuk çerrahına. :icon_thumright:

dikişte yoktu anestezide
bizim burda devlet hast anestezisiz yapmıyorlar. özellerde dikişli yapıyor bi klamp yöntemiyle yapan yer buldum onda da kararsızım.

yasemin yetişener

biz oğluma 15 günlükken çocuk cerrahına yaptırdık ,çok şükür rahat atlattık

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de çocuk cerrahına yaptırdım

iklima

Çok küçükken yapılması iyimi ki.15günlük,6 aylık erken degilmi.
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

lagrima

Alıntı yapılan: iklima - 21 Eylül , 2012, 14:55:19
Çok küçükken yapılması iyimi ki.15günlük,6 aylık erken degilmi.
geç bile en iyisi yeni doğan. ama yaptıramadım küvezde oldugundan

Dilara Ebrar

bencede çocuk yabancı tanımadan yaptırmak gerek.en güzeli.klips yöntemi bence en rahatı. :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

lagrima

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 26 Eylül , 2012, 16:18:21
bencede çocuk yabancı tanımadan yaptırmak gerek.en güzeli.klips yöntemi bence en rahatı. :icon_thumright:
öyle ama klamp yöntemi ile kangren olan çok fazla bir süredir yasak zaten artık devlet hastaneleri vs yapmıyor.özellerde de sadece 1 kişi yapıyor Ankarada[/color]

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: lagrima - 26 Eylül , 2012, 20:56:25
öyle ama klamp yöntemi ile kangren olan çok fazla bir süredir yasak zaten artık devlet hastaneleri vs yapmıyor.özellerde de sadece 1 kişi yapıyor Ankarada[/color]

yasak olduğunu duymadım.sünnet derisini kıstırıyorlar pipinin tümünü kıstırmıyorlarki kangren olsun  :tongue3: :tongue3: şuan en çok uygulanan yöntem diye biliyorum.dikiş yok kan yok.anestezi yok.tabi yavrular candan daha önemli olduğu için böle herşeyi düşünüyoruz  ;D ;D ;D ;D ;D yazık eskiden nasıldı sanki böle işler  ;D

lagrima

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 03 Ekim , 2012, 10:53:42
Alıntı yapılan: lagrima - 26 Eylül , 2012, 20:56:25

yasak olduğunu duymadım.sünnet derisini kıstırıyorlar pipinin tümünü kıstırmıyorlarki kangren olsun  :tongue3: :tongue3: şuan en çok uygulanan yöntem diye biliyorum.dikiş yok kan yok.anestezi yok.tabi yavrular candan daha önemli olduğu için böle herşeyi düşünüyoruz  ;D ;D ;D ;D ;D yazık eskiden nasıldı sanki böle işler  ;D

cnm önceden devlet hastaneleri yapıyordu fakat artık yapılmıyor. kadir mutluyu duymuşsundur çokkk meşhür bi sünentçi önceden oda kullanıyordu bu yöntemi artık kullanmıyor. çünkü kangren riskivar dediğim gibi. nasıl kangren oluyor o taktıkları kalp pipinin ucunda kalıyor birsüre. kesilip atılmıyor yani. izledim naıl oldugunu.
eski usül yaptırdım dikişli. çokda araştırdım.

veliff

arkadaşlar bende oğlumu sünnet ettiricem 21 aylık oğlum idrarında enfesiyon çıktı mecbur yaptıracaz en kısa zamanda.. ama bu yaşta anestezisiz olmaz dedi çocuk cerrahı bana oğlum kıyameti koparır benim yatıramayız bile.. sizler nerde hangi doktora yaptırdınız? önerileriniz var mı?

muhribe

doktorun haklı canım, biraz geç kalınmış bir yaş.

doktorumuz bize ya 7-8 aydan sonra 5-6 yaşına kadar yaptırmayın ya da elinizi erken tutup daha öncesinde yaptırın dedi. 6 aylıktı biz yaptırdığımızda. ama bence o bile geç, çocuk yabancı görünce korkuyor haliyle, en iyisi yabancı ayırt etmeyeceği bi dönemde yaptırmak.

siz mecburen anestesi ile yaptıracaksınız ki çocuk ameliyat ortamını, bıçak vs görmeden daha az korkuyla atlatacak. Allah kolaylık versin  :amin: