26 Nisan , 2024, 19:12:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yardımcı olur musunuz?

Başlatan aydinays, 20 Temmuz , 2012, 13:31:38

« önceki - sonraki »

aydinays

Kızlar evlendiğimden beri bende bir uyuşukluk hali hiç bir işi isteyerek yapamıyorum Nerdeyse. Hep planladığım şeyleri ya zamanında yapamıyorum yada hiç yapamıyorum. Bir tembellik hali üzerimde hakim.
Kayınvalidemim evine falan gidince namaz kılmak olsun ev işi yapmak olsun içimden daha çok geliyor. Öyle büyü falanda yapıldığına inanmıyorum. Bu ruh halinden kurtulmak istiyorum. Üç harflilere inanmıyorum. Sizce bu neden kaynaklanır ve bu ruh halinden nasıl kurtulabilirim?

Evlendikten sonra böyle oldu kızlar.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

serserim

CANIM EVİNEMİ ISINAMADIN ACABA BİRDEN AKLIMA O GELDİ EŞİNLE ARAN NASIL  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

aydinays

Alıntı yapılan: serserim - 20 Temmuz , 2012, 13:36:34

CANIM EVİNEMİ ISINAMADIN ACABA BİRDEN AKLIMA O GELDİ EŞİNLE ARAN NASIL  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Canım eşimle severek evlendik. Evim kira evi çok sevmiyorum ama şu an bütçeme göre ordan iyisini bulamadım. Çocuk yüzünden sadece 2 sokak içinde kiralık ev aramak zorunda kaldığımız için. Bilmiyorum eşimde sen üniversiteyken böyle değildin diyor? Nazardan mı diyeceğim bilmiyorum eve gidince sanki elim kolum bağlanıyor. Ya evden dışarı hiç çıkmak istemiyorum yada eve girmek hiç istemiyorum. Önceleri bu kadar çok değildi. Şimdi bebek doğduktan sonra Kuran okumaya çalışıyorum kalbime bir sıkıntı çöküyor. Okuyayamıyorum.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

serserim

ALLAH ALLAH CANIM NE OLDUKİ ŞÜPHELENDİĞİN BİRİ VARMI PEKİ HANİ EVİNE GİRİPTE BÜUYÜ YAPABİLİCEK BİRİ NE BİLİM İNSANIN AKLINA GELMİYOR DEĞİL  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

...ŞehzadEfe...

İNŞİRAH SURESİ:
Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Mekke'de nazil olmuştur. 8 âyettir. "İnşirah" açılmak, genişlemek, sevinmek manalarına gelir.

Okuyanı kalp sıkıntısından kurtarır, rızkını çoğaltır.
İnşirah Suresini cam kaba yazıp, gül suyu ile yazıyı silip, içen kişi korku ve endişeden kurtulur.
Farz namazlarının ardından 3-5 veya 7 defa okuyan kişinin rızkı artar. Tembellikten ve kederden kurtulur.
Sıkıntıdan kurtulmak veya müşkil bir işi olan 2 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, 152 İnşirah Suresini okur ve dua ederse müşkilattan ve sıkıntıdan kurtulur.
Unutkanlığı gidermek için bir kaba yazılıp, zemzem veya yağmur suyu ile yazı silinip, içen kişinin hafızası kuvvetlenir.

canım oku bu sureyi çok faydasını gördüm ben
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

canım bol bol felak ve nas surelerini oku. Allah göstermesin varsa büyünün vs çaresi bu iki surede.

bir de namaz kılmaya niyetlendiğinde ayetel kürsi oku. bu içine huzur ve şevk verecek. namazı kolaylaştırmanın en mühim yollarından biri abdestli olmak. abdestin varsa namaz kılmak çok kolay geliyor insana. bence sık sık abdest al.

aklına geldikçe salavat getir. Allahın isimlerini oku.

biz de dua edelim senin için inş  :amin:

aydinays

İnşallah canım kimseden şüphelenmiyorum evime aksine gelen gidenim yok. Bende evime gelen gidenim olsun hayırlı komşualrım olsun istiyorum Evde resmen berketimiz yok. Yaptığım yemek ziyan oluyor. Aldığımız şeyleri bitiremiyoruz. İnan fazlada almıyoruz. Biz eşimle severek evlendik. Acaba nazar mı oldu diyorum. Kayınvalidemin evinde damlı namaz kılınıyor. Onun evinde kıldığım namazaın tadı da başka sanki. Kendi evimde kıldığım zaman resmen şeytan oturuyor gögsüme.
Dün namaz kılmadan önce betül seninde dediğin gibi Aytel kürsü okudum inanki çok rahat kıldım namazlarımı. Allah razı olsun canım.

aydinays

Saol nagihancım inşirah süresi bende okuyacağım.

ZéynéP.SimAy

BU anlattıklarının bir çoğunu bende yaşıyorum eve girdiğimde elim bir işe gitmiyor yemek yapmak temizlik yapmak istemiyorum kalkıp su içmek bile istemiyorum inan ibadetlerimi yaptırmıyolar resmen dilimden dua eksik olmuyor ama yok yapamıyorum hiç bişey  evlenmeden de bi ara öyle olmuştum ve aşırı baş ağrısı çekmiştim o zmn hocaya gittiğimde evimize bişeyler yapılmış olduğunu öğrendik yine aynılarından korkuyorum  :dontknow: :dontknow:

aydinays

Alıntı yapılan: zynpesra - 20 Temmuz , 2012, 14:22:00
BU anlattıklarının bir çoğunu bende yaşıyorum eve girdiğimde elim bir işe gitmiyor yemek yapmak temizlik yapmak istemiyorum kalkıp su içmek bile istemiyorum inan ibadetlerimi yaptırmıyolar resmen dilimden dua eksik olmuyor ama yok yapamıyorum hiç bişey  evlenmeden de bi ara öyle olmuştum ve aşırı baş ağrısı çekmiştim o zmn hocaya gittiğimde evimize bişeyler yapılmış olduğunu öğrendik yine aynılarından korkuyorum  :dontknow: :dontknow:

Ya bende düşünüyorum burda kimsem yok. Kayınvalidemler falan anlamazlar öyle şeylerden. Kayınpederim hacı kim ne etsin bize. Kendi yağımızda kavruluyoruz. Öyle kötü şeylere yormak istemiyorum ama inşallah geçici bir süreçtir. İşin kötüsü oğlum 9 aylık ona yetmiyormuşum gibi geliyor. Allahım utandırmasın hiçbirimizi.

ZéynéP.SimAy

yYani Allah korusun ama böyle şeyler yapmak için sebep arayan da olmuyo keyfi yapanlarda oluyo Allah onlardan korusun bizi ve öyle bişey yoktur inşallah  :amin: :amin:

muhribe

canım belli ki sana vesvese geliyor. rahat bırakmıyor yakanı.

mesela vakit namazlar ağır geliyorsa nefsine şöyle yap. en azından farzlarını kıl. hiç olmazsa o sorumluluğu at üstünden. böylece yavaş yavaş geri ısınır kalbin namaza. sonra hazır hissettiğinde sünnetleri de kılarsın.

ya da evinden dışarda kılmaya çalış namazları. kayınvalidende ya da yakınlarda cami falan varsa..

insanın ara ara kabz dönemi oluyor. hepimiz yaşıyoruz bunu. nefs-iman mücadelesinde nefsin üstün geldiği dönemler bunlar. mücadeleyi bırakmamak lazım.

bir de ben arada kendimi namaza ısındırmak için küçük hazırlıklar yaparım. seccademi yenilerim mesela. ya da örtümü. farklı farklı odalarda kılarım bazen. balkonda kılmışlığım bile vardır, balkon perdelerimiz var mesela, onları kapar kılarım. ya da yeni tesbihler alırım vs..

bunları sen de deneyebilirsin ayşecim..

Balböceği

aysem, aynı ben  :-ooo

Ya bekarligimdaki her şeyi hatırlıyorum ama evlendim günden beri bı unutkanlık falan var.

Bende bundan sikayetciyim uyuşuk oldum, İnan son iki aydır oyle kötüyüm üzüntü stres yüzüm çok kötü oldu :(

Onada canım sıkılıyor, evlilikle beraber hayatım çok değişti.

Püf  :-\.

Ama sana diyeceğim su ki, bazılarının yıldızı düşük oluyor egerki evine girdiğin zaman ruhun daralıyorsa

Başka eve girince için açılıyorsa anladığım kadarıyla oyle, en kısa zamanda evini değiştir.  :icon_thumright:

Bu konuda bı soz vardı ya işini yada eşiğini değiştir derler.  

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: aydinays - 20 Temmuz , 2012, 13:42:07
Alıntı yapılan: serserim - 20 Temmuz , 2012, 13:36:34

Canım eşimle severek evlendik. Evim kira evi çok sevmiyorum ama şu an bütçeme göre ordan iyisini bulamadım. Çocuk yüzünden sadece 2 sokak içinde kiralık ev aramak zorunda kaldığımız için. Bilmiyorum eşimde sen üniversiteyken böyle değildin diyor? Nazardan mı diyeceğim bilmiyorum eve gidince sanki elim kolum bağlanıyor. Ya evden dışarı hiç çıkmak istemiyorum yada eve girmek hiç istemiyorum. Önceleri bu kadar çok değildi. Şimdi bebek doğduktan sonra Kuran okumaya çalışıyorum kalbime bir sıkıntı çöküyor. Okuyayamıyorum.
CANIM İNANMAYACAKSIN AMA AYNI DUYGULAR HİSLER BENDE DE VAR...BAZEN OLUYOR İŞ FELAN HİÇ YAPAMIYORUM CANIM ÇOK SIKILIYOR....AMA KIZIMLA GEÇİRDİĞİM VAKİTLER VE KURAN OKUYUP NAMAZIMI KILDIĞIM VAKİTLER BÜTÜN SIKINTILARIM YOK OLUYOR....Bİ BUNALIM GİBİ OLUYOR BENDEDE ARA SIRA GİRİYOR.....BENCE HALA DOĞUMUN PSİKOLOJİSİNDEN CANIM SENDEDE ÖYLEDİR MUHAKKAK......ŞÜKÜR EDİYORUM DUA EDİYORUM VE ÖYLE BUNALIMLI ANLARIM GELDİĞİNDE BAŞKA ÇOK KÖTÜ ŞARTLARDA YAŞAYANLARI GÖZÜMÜN ÖNÜNE GETİRİYORUM VE DİYORUM RABBİM AFFET ÇOK ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ BEN ÇOK MUTLUYUM.......YAVRULARIM SAĞ SALİM EŞİM SAĞ SALİM BAŞIMDA AİLEM SAĞ SALİM BAŞIMDA DİYORUM VE O AN GEÇİYOR TÜM SIKINTILARIM.....ALLAHA YÖNEL CANIM BİR ABDEST AL VE ALLAHIMA DUA ET İNAN O AN GEÇER TÜM SIKINTILARIN.....RABBİMİN İZNİ İLE....

SABIRTAŞI

HELEKİ BENDE REGL OLUP İBADET YAPAMADIĞIM GÜNLERDE ÇOK OLUYOR Bİ BUNALIM Bİ HAYATTAN BIKMIŞLIK OLUYOR HİÇ BİRŞEY CANIM İSTEMEZ OLUYOR.....SİNİR ASABİLİK HEPSİ OLUYOR HER AN EVDEN ÇIKIP GİTEMK İSTİYORUM BAZEN ALIP BAŞIMI....AMA GÖZLERİMİ KAPIYORUM ALLAHIMA YÖNELİYORUM....BİRAZ RAHATLIYORUM....BENCE BÜTÜN BUNLAR NEFSİMİZLE BİR SAVAŞ ÇOK ŞÜKÜRKİ ONA KAPILMIYORUZ SAVAŞA BİLİYORUZ VE ÇOK ŞÜKÜRKİ ONDAN KURTULMA YÖNÜNÜDE BİLİYORUZ...BIKMAK YOK O BİZİMLE NE KADAR UĞRAŞIRSA BİZDE ONUNLA SAVAŞIP DAHA ÇOK YARADANA YÖNELİYORUZ.....BİZ BİR ABDEST ALIP DUA ETTİKMİ İŞTE O AN ONU YENİYOR SAVAŞI BİZ KAZANIYORUZ......RABBİM YARDIMCIN OLSUN HEPİMİZİN DE YARDIMCISI OLSUN BİZLERİ SABREDİP ŞÜKREDEN KULLARINDAN EYLESİN.....İNŞALLAH....