28 Mart , 2024, 20:10:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PKO lular için Glisemik İndeks Diyeti

Başlatan elfo, 11 Temmuz , 2012, 16:59:49

« önceki - sonraki »

muhribe

ah ah ben senin için nelerden fedakarlık yaptım dersin  :k06:

elfo

Alıntı yapılan: muhribe - 31 Ağustos , 2012, 14:02:09
ah ah ben senin için nelerden fedakarlık yaptım dersin  :k06:

fedakarlığın büyüğü inşaAllah olursa o zaman başlayacak. uykumun en güzel anından uyanacam en basitinden  :laughing7: Rabbim değerimizi bilen saygısını eksik etmeyen evlatlar nasip etsin hepimize  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

günlüğüm!!!

haftasonum gayet iyi geçti. yarım kase dondurma haricinde nerdeyse hiç şeker yemedim. cumartesi arkadaşlarla buluştuk önce bizde yemek yedik sonra çarşıya çıktık. bardakta mısır yemeye karar verildi ama ben yemedim  :basardim: :basardim: :basardim: benim adıma çok üzüldüler. bu büyük bir imtihan dediler. bardakta mısırdan eksik kalmak büyük bi acı değil ki benim için bebeğimin hayatıma girmemiş olması büyük bir acı  :y25: inş. tez zamanda geçecek bu sıkıntılar  :amin: :amin: :amin: Rabbim herşeyin zamanını biliyor.

eşimle cuma ve cumartesi akşamları yürüyüş yaptık. en az 50 dakika yürüdük. ben yürüyüş yaptığımda 35-40 dakika yürürdüm bazen bu kadar bile olmazdı. 50 dakika vücudumu baya bi yoruyor ama mutluyum bu durumdan. dün akşam gitmedik 1 gün ara verelim dedik. bugün yalnız gidecem eşim çalıştığı için.

dün akşam karnımda acayip gaz vardı çok fazla sulu şeyler yemiştim belki ondandır dedim ama eşim haptan diyor. inş. haptandır çünkü bugün 5. gün oldu düne kadar doğru düzgün bi etkisini görmedim. tabi Rabbim büyük yan etkilerle imtihan etmesin ama azcık gazdan bişey olmaz.  :laughing7:

arkadaşlar benle dalga geçiyorlar ya biz açız aç sen zenginlikten glisemik endeks hesaplar olmuşsun diyorlar. bak böyle yapma aç kalırsın diyorlar  :k06: aç kalmıyorum ki akşam yemeğinde dahi kuru fasülye, mercimek, barbunya, nohut, şehriye, bulgur yiyebiliyorum e daha ne olsun. sadece dün bi ara canım çok fazla tatlı çekti 1 saate kadar unuttum. 2-3 hafta böyle şeyler olabilir sonra geçer diye tahmin ediyorum. hiç dayanamazsam azcık dondurma yerim  :suclu:

_inci_tanem_

Canım çok güzel ileriliyosun inşallah bu emeklerinin çabaların karşılığı RABBİM tez vakitte meleğinin hayırlısıyla nasip eder  :amin:
Malsef pko olunca glisemik endeks hesaplamak zorunda kalıyoruz ama olsun RABBİM daha ağır şeylerle imtihan etmesin meleğin tez vakitte hayırlısıyla gelip güldürür yüzünüzü inşallah  :amin: :amin:
Canım bir süre sonra canın hiç tatlı şeyler istemiyo en sevdiğim çikolatayı bile eskisi kadar istememeye başlamıştım inşallah sende öyle olursun minişin gelir en yakın zamanda  :amin:  :opucuk: :opucuk:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

elfo

evet yelizcim Rabbim daha büyük sıkıntılarla imtihan etmesin bununla hamile kalayım hayırlı evladıma inş.  :amin:

bişeyler yapabildiğimi görmek beni gerçekten motive ediyor. Rabbimin izniyle devam edeceğim inş. kışa girmeden nasip olur burda kış çok soğuk geçiyor hatta heryer buzlu oluyor aylarca. o sebeple yürüyüş imkanım olmayabilir.

internetten glisemik endeks listesi hazırladım. biçok yiyeceğin glisemik endeks değerini yazdım buzdolabıma yapıştırdım. bi de haftalık yürüyüş çizelgesi hazırladım. haftada 5 gün yürümem gerekiyor ya işaret koymadıkça takip edemeyecem. 2 aylık bi yürüyüş çizelgem var. kuru üzümü şu an için hayatımdan çıkarıyorum. glisemik endeksi 64 müş yani çok yüksek bir değer  :-\ doktorum bu şekilde bir hayatı stilini sadece hamile kalmak için değil sürekli benimsemelisin dedi. belki de bu şekilde tatlıyı beyaz ekmeği ve pastayı tamamen hayatımdan çıkaram

_inci_tanem_

03 Eylül , 2012, 10:04:38 #65 Son düzenlenme: 03 Eylül , 2012, 10:15:24 yyeeliz
Alıntı yapılan: elfo - 03 Eylül , 2012, 09:59:39
evet yelizcim Rabbim daha büyük sıkıntılarla imtihan etmesin bununla hamile kalayım hayırlı evladıma inş.  :amin:

bişeyler yapabildiğimi görmek beni gerçekten motive ediyor. Rabbimin izniyle devam edeceğim inş. kışa girmeden nasip olur burda kış çok soğuk geçiyor hatta heryer buzlu oluyor aylarca. o sebeple yürüyüş imkanım olmayabilir.

internetten glisemik endeks listesi hazırladım. biçok yiyeceğin glisemik endeks değerini yazdım buzdolabıma yapıştırdım. bi de haftalık yürüyüş çizelgesi hazırladım. haftada 5 gün yürümem gerekiyor ya işaret koymadıkça takip edemeyecem. 2 aylık bi yürüyüş çizelgem var. kuru üzümü şu an için hayatımdan çıkarıyorum. glisemik endeksi 64 müş yani çok yüksek bir değer  :-\ doktorum bu şekilde bir hayatı stilini sadece hamile kalmak için değil sürekli benimsemelisin dedi. belki de bu şekilde tatlıyı beyaz ekmeği ve pastayı tamamen hayatımdan çıkaram

canım güzel gidiyosun dediğim gibi inşallah tez vakitte hayırlısıyla alacağız güzel haberlerini bende bu yaptıklarının hepsini yapmaya çalıştım RABBİM'in iziniyle oldu inşallah senide tez vakitte güzel haberlerle bekliyoruz :amin:
Yasak yiyeceklerin hepsini yazdım sana inşallah bunlar kısa süree ve meleğin gelir şu an dr.serbest bıraktı fakat herşeyin fazlası zarar diyerek RABBİM hayırlısıyla nasip eder inşallah doğumdan sonra tekrar düzene bende gireceğim dediğin gibi bu bizim yaşam biçimimiz

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

muhribe

elif azmine hayranım :icon_thumright: :opucuk:

iki yıl önceki beni görüyorum sende. ne de hırs yapmıştım ah o günler  :love9:

azmin sonu ferahtır inş canım  :amin: güzel haberlerin kapıda gibi geliyor bana   :amin: :basardim:

elfo

inş. betülcüm hayatta neye azmetdiysem ve duayla beraber hamd olsun en güzeline eriştim inş. bunun için de aynısı olur.

kızlar beni çok güzel motive ediyorsunuz Allah razı olsun  :amin:

elfo

03 Eylül , 2012, 12:52:32 #68 Son düzenlenme: 03 Eylül , 2012, 12:56:28 elfo
günde 3 defa yemeklerden 5 dakika önce almam gereken hapı öğle yemeğim bittikten sonra hatırladım  :BangHead: daha alışamadım şu hapın kullanım şekline. aç karnı tok karnı kullanıp duruyorum yaa. yemekten gelince attım yarım. şifa olsun inş. ne diyeyim.

öğle yemeğim: 2 kepçe şehriye çorbası, 1 büyük şeftali 4 cm uzunluğunda ekmeğin en uç kısmı (maalesef beyaz ekmek) ve suydu. aslında patatesli tavuklu bişeyler ve pirinç pilavı vardı. baktım ki glisemik endeks deposu almadım onlardan. tabi 11 gibi fındık badem yediğim için hiç de canım istemedi.  :hello2:

yanımda bi avuç kadar badem, fındık, antep fıstığı karışımı getirmiştim. yarısını öğleden önce yedim. yarısını da saat 3 gibi yiyecem  :hungry: ikindin yürüyüşten önce cacık yapıp içecem kaslarımı spora hazırlayacaktır yoğurt inş. akşam da hafif bişeyler atıştırırım. saat 8.30 gibi de meyve ardından sınırsız su  :muzz: ben daha napıyım günlük  :occasion14:

Rabbi heblii milledünke zürriyeten tayyibeh inneke semiudduaa (Rabbim bana katından hayırlı bir nesil nasip et. sen duayı hakkıyla işitensin)  :amin: :amin: :amin:

melek100lü

esracım

Elifim canım azmin sayesinde o tatlı minik kuzuna ulaşacaksın.Buna inancım sonsuz Rabbimden dileğim hayırlısı tabi ama en kısa zamanda olması.Ben şimdiden günlüğümü tutmaya başladım ama senin bebek bizimkisine yetişirse sitede beraber yazacağız.O yüzden seni bekliyoruz.Pardon sizi bekliyoruz.Azminden dolayı seni tebrik ediyorum  :opucuk:

mutluluk

ELİFİM GÜNLÜĞÜN HAYIRLI UĞURLU OLSUN.NE O BEBEKLERİMİ KISKANDIN DA KENDİNE GÜNLÜK AÇTIN :ehi: :ehi: :ehi:

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: elfo - 03 Eylül , 2012, 12:52:32
günde 3 defa yemeklerden 5 dakika önce almam gereken hapı öğle yemeğim bittikten sonra hatırladım  :BangHead: daha alışamadım şu hapın kullanım şekline. aç karnı tok karnı kullanıp duruyorum yaa. yemekten gelince attım yarım. şifa olsun inş. ne diyeyim.

öğle yemeğim: 2 kepçe şehriye çorbası, 1 büyük şeftali 4 cm uzunluğunda ekmeğin en uç kısmı (maalesef beyaz ekmek) ve suydu. aslında patatesli tavuklu bişeyler ve pirinç pilavı vardı. baktım ki glisemik endeks deposu almadım onlardan. tabi 11 gibi fındık badem yediğim için hiç de canım istemedi.  :hello2:

yanımda bi avuç kadar badem, fındık, antep fıstığı karışımı getirmiştim. yarısını öğleden önce yedim. yarısını da saat 3 gibi yiyecem  :hungry: ikindin yürüyüşten önce cacık yapıp içecem kaslarımı spora hazırlayacaktır yoğurt inş. akşam da hafif bişeyler atıştırırım. saat 8.30 gibi de meyve ardından sınırsız su  :muzz: ben daha napıyım günlük  :occasion14:

Rabbi heblii milledünke zürriyeten tayyibeh inneke semiudduaa (Rabbim bana katından hayırlı bir nesil nasip et. sen duayı hakkıyla işitensin)  :amin: :amin: :amin:

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

elfo

evet saadetim baktım şu an ne hamilelik ne de çocuk günlüğüm var. en iyisi bi diyet günlüğüm olsun dedim.  :k06:

esracım inş. tez zamanda yetişiriz size  :amin: