28 Mart , 2024, 17:53:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

GLUKOFAJ ADLI İLACI KULLANAN VAR MI?

Başlatan ZAHİR, 27 Haziran , 2012, 16:39:39

« önceki - sonraki »

ZAHİR

doktoruma söyledim  bu ilacı pko yu bitiriyomuş bana çok erken dedi kullanmak için şeker hastalarına veriliomuş..bu arada  7 aylık evliyim istememe rağmen doktor yazmadı bu ilacı acaba kimler kullanıyo???
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

_inci_tanem_

ben kullandım canım glucophage 850 mg belkide tek başına bile senin sorunun çözmeye yeterli olacak belki  ek tedaviye gerek bile kalmadan sadece onu içerek hamile kalan var.başka bir dr danışi istersen cnmbu arada hala devam ettiriyo dr.

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

tuana16

mrb canım öncelikle hoşgeldin aramıza  :flowers: bende pcoluyum ilk gittiğim doktorlar vermemişti banada sonradan başka bir doktora gittim insülin direncine bakıp o şekilde verdi 6 ay kullan direnç durumuna bakıp ona göre keselim ilacı dedi. tabii ben ara verdim tedaviye 6 ay doluncada bıraktım ilacı... geçenlerde başka bir doktora gittim glucophage'nin bir değişiği olan diaformine başlattı ve bu ilacı gebelik düşündüğün sürece kullanacaksın hatta hamile kalıncada 9 ay devam edeceksin dedi. bütün pcolulara veriyoruz bu ilaç kistik yapının azalmasına yardımcı oluyor dedi. pcolularda sadece bu ilaçla hamile kalan çok kişi var ama bende fazla fayda etmedi hamile kalamadım adetlerimide düzenlemedi. kullanmak istiyorsan al kullan yada başka bir doktorada danış ama genellikle pcoluların tümüne veriliyor  :-\
ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi 'Allah sabredenler ile beraberdir'

mehtap0753

Alıntı yapılan: smyr.fk - 27 Haziran , 2012, 16:39:39
doktoruma söyledim  bu ilacı pko yu bitiriyomuş bana çok erken dedi kullanmak için şeker hastalarına veriliomuş..bu arada  7 aylık evliyim istememe rağmen doktor yazmadı bu ilacı acaba kimler kullanıyo???

evet cnm bende kullanıyorum bende de pko var günde bir tane içebiliyorum ama 2 tane daha iyi ama bende aşırı mide bulantısı yapıyor 2 tane uzun süredir kullanıyorum düzenli kullanınca ciddende adetleri düzene giriyor insanın ben bir ara ara verdim hemen farketti hemde zayıflamayada yardımcı doktorun kullan derse aksatmadan kullan cnm glukofen kullanıyorum ben 850 mg.inş işe yarar sendede tabi bende halen hamileleik olmadı o ayrı :ehi:

serserim

canım bende de pko var bende kullanıyorum hamileliğimde şekerde çıktı onu dengelemek için hala sabah akşam kullanıyorum canı

mehtap0753

Alıntı yapılan: serserim - 27 Haziran , 2012, 21:35:04
canım bende de pko var bende kullanıyorum hamileliğimde şekerde çıktı onu dengelemek için hala sabah akşam kullanıyorum canı

ya ben sabah akşam kullanamıyorum canım sadece sabah içebiliyorum dayanamıyorum bulantıya 2 tane içince çalışınca çok zor oluyo inş böylede fayda eder:(

serserim

benimde midemi haşat ediyor ama neyapim canım bebişim için içiyorum şeker ona zarar çünkü :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ZAHİR

Alıntı yapılan: tuana16 - 27 Haziran , 2012, 17:12:56
mrb canım öncelikle hoşgeldin aramıza  :flowers: bende pcoluyum ilk gittiğim doktorlar vermemişti banada sonradan başka bir doktora gittim insülin direncine bakıp o şekilde verdi 6 ay kullan direnç durumuna bakıp ona göre keselim ilacı dedi. tabii ben ara verdim tedaviye 6 ay doluncada bıraktım ilacı... geçenlerde başka bir doktora gittim glucophage'nin bir değişiği olan diaformine başlattı ve bu ilacı gebelik düşündüğün sürece kullanacaksın hatta hamile kalıncada 9 ay devam edeceksin dedi. bütün pcolulara veriyoruz bu ilaç kistik yapının azalmasına yardımcı oluyor dedi. pcolularda sadece bu ilaçla hamile kalan çok kişi var ama bende fazla fayda etmedi hamile kalamadım adetlerimide düzenlemedi. kullanmak istiyorsan al kullan yada başka bir doktorada danış ama genellikle pcoluların tümüne veriliyor  :-\
hoşbuldum kızlar:)) farlutal kullandım bitti 3. ya da 4. gün olursam tabi gd,cem doktra o zaman yine istiycem bu ilacı. insülin direnci demişsin cnm şeker testine mi bakılıo bu dirençte.ve insülin direncine bakmadan kullanabilirmiyim doktr yazmazsa eczneden alıp? bu arada verdiğinz yanıtlar için tşkederim...

serserim

Alıntı yapılan: smyr.fk - 02 Temmuz , 2012, 16:00:16
hoşbuldum kızlar:)) farlutal kullandım bitti 3. ya da 4. gün olursam tabi gd,cem doktra o zaman yine istiycem bu ilacı. insülin direnci demişsin cnm şeker testine mi bakılıo bu dirençte.ve insülin direncine bakmadan kullanabilirmiyim doktr yazmazsa eczneden alıp? bu arada verdiğinz yanıtlar için tşkederim...

CANIM BENİM HAMİLELİKTE ŞEKERİM ÇIKTI ŞEKERİ DENGELEDİĞİ İÇİN DR UM DEVAM ETMEMEİ SÖYLEDİ

muhribe

ben önce Allahın izni sonra bu ilacın yardımıyla hamile kaldım ve sağlıklı doğum yaptım.

ilk bebeğimin kalp atışları durduğu için doktora gittim. doktor muayenede pko olduğumu söyledi. kürtaj oldum ve bana glukophage başlattı. pko hastalarında insülin direnci olurmuş. bu da kendini hızlı kilo alımıve adet düzensizliği ile gösterirmiş. doktor 2 ay korunun dedi, sonra hamile kalabilirmişim. biz garanti olsun diye 3 ay korunduk ve bu süre zarfında glukophage kullandım. ertesi ay da hamile kaldım. bebeğim 3 aylık olana kadar hapa devam ettirdi doktorum. sağlıklı gelişimi için önemliymiş. oğlum şu an 10.5 aylık ve maşallahı var  :nazar:

tekrar bebek istersem yine kullanacakmışım glukophage. pko'nun çözümü yok maalesef ama en azından hapla düzenlenebiliyor.

ZAHİR

anladım cnm inşş sağ salim alırsın bebeğini kucağına

ZAHİR

Alıntı yapılan: muhribe - 02 Temmuz , 2012, 16:05:46
ben önce Allahın izni sonra bu ilacın yardımıyla hamile kaldım ve sağlıklı doğum yaptım.

ilk bebeğimin kalp atışları durduğu için doktora gittim. doktor muayenede pko olduğumu söyledi. kürtaj oldum ve bana glukophage başlattı. pko hastalarında insülin direnci olurmuş. bu da kendini hızlı kilo alımıve adet düzensizliği ile gösterirmiş. doktor 2 ay korunun dedi, sonra hamile kalabilirmişim. biz garanti olsun diye 3 ay korunduk ve bu süre zarfında glukophage kullandım. ertesi ay da hamile kaldım. bebeğim 3 aylık olana kadar hapa devam ettirdi doktorum. sağlıklı gelişimi için önemliymiş. oğlum şu an 10.5 aylık ve maşallahı var  :nazar:

tekrar bebek istersem yine kullanacakmışım glukophage. pko'nun çözümü yok maalesef ama en azından hapla düzenlenebiliyor.
maşallah cnm yaa ne güzel darısı bizlerin başına inşş bizde hamile kalırız da alırız kucağımıza ... o zmn bilmeden pko lu olmana rağmen hamile kaldın dimi cnm

muhribe

evet canım ama sağlıksız gebelikmiş. doktorum pko daha önce teşhis edilseydi bebeği kurtarabilirdik dedi. ondan önce bir sürü doktora gitmiştim ama nasıl olduysa hiçbir anlamadı pko olduğumu  :dontknow:

ZAHİR

bn hangi doktra gitsem teşhisi koyuyuolar hemen  :)) ama buna da şükür diyorum  beterin beteri var die avutuyorum kendimi..

tuana16

Alıntı yapılan: smyr.fk - 02 Temmuz , 2012, 16:00:16
canım insülin(şeker) farklı bir test insülin direnci farklı bir test. bundan önceki doktorum insülin direnci testi istemişti sadece insülin testi yapmışlar bana o test normal çıktı doktorda bu test değil istediğim demişti sonradan başka bir hastanede baktırdık insülin direncine direnç varmış ve hemen glucophageye başlattı. bu gittiğim doktorda bakılmadan da veriyoruz biz pkolulara dedi bu ilaçtan başka tedavi amacıyla kullanılan ilaç yok dedi...eczaneden alıp kendinde kullanabilirsin ama bence başka bir doktora daha danış  ;)
ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi 'Allah sabredenler ile beraberdir'