panik atak ya da anksiyete olan hamileler

Başlatan rukiyeylmz, 15 Haziran , 2012, 23:38:57

« önceki - sonraki »

rukiyeylmz

merhaba arkadaşlar.ben hamile kalmadan önce panik atak,anksiyete tedavisi görüyordum.bu gibi rahatsızlığı olup normal doğum yapan war mı merak ediyorum.ben çoook çok korkuyrm normal doğumdan ve az zamanım kaldı...

ツgöçmen_54 ツ

mrb çok geçmiş olsun  :flowers:
bende 1 aydır çok değişik şikayetlerle dr gittim banada anksiyete bozukluk dedi ama ilaç falan vermedi.
bebek tedavisi görüyorum diye önermedi yani..
sende ne gibi belirtiler var? benimkilerle uyuşuyormu merak ettim.

<<<betty>>>

merhaba geçmiş olsun öncelikle...
bana da 2 yıl önce panik atak teşhisi konmuştu ve hamile değildim ozaman.
geçen yıl hamile kaldım ve ocak ayında doğum yaptım, dr.um normal doğum önerdi, vücut yapın ve bebek müsait dedi,
normal doğum beklemeye başladım, yaklaşık olarak 38.haftadan itibaren acaba nezaman gelicek stresi sarmaya başladı ve yanlış hatırlamıyorsam 2 yada 3 kez küçük çaplı nöbetler geçirdim, hatta bir gece sancı başladığı halde nöbet yüzünden samcım kesildi  :honk:
40 haftam 1 ocakta doluyordu ve bebeğim o tarihe kadar gelmedi, dr. gittim bekliyecez dedi, bekledik ama yine gelmedi benim tembel kızım  :k06:
beklediğim tarihlerde 1 kez daha bir nöbet geçirdim neyse 8 ocak gecesi dr.um hastaneye yatışımı istedi, rahime bir ilaç yerleştirerek sancı başlattılar ve yine bir stres sardı beni nasıl doğurucam diye...
buraya kadar kötü şeyler anlatmış olabilirim ama sonuç "mutlu son"  :love9:
seni okadar iyi anlıyorum ki  :opucuk: ama şunu unutma hiç ; sancılar başlayınca bebeğine yöneliyorsun ve sadece ona kavuşmayı diliyorsun Rabbimden  :love9: zaten sancılar başlayınca nöbet kalmıyor  :k06: çünkü benim öyle oldu  :k06: yaklaşık 4 saat (gerçek anlamda sancılar başlayıncaya kadar) nasıl bir ruh hali içindeysem eşim beni hastaneden çıkardı rahatlıyayım diye... dediğim gibi sonrasında bebeğini düşünüyorsun sadece.
ben normal doğum yaptım çok şükür sağlıklı bir kızım oldu  :nazar:
sakın benim yaptığımı yapıp korkularınla mücadele etmeye çalışma, sadece bebeğini düşün, inan ozaman herşey daha kolay ve güzel olucak  :love9:

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 16 Haziran , 2012, 00:23:27
geçen yıl hamile kaldım ve ocak ayında doğum yaptım, dr.um normal doğum önerdi, vücut yapın ve bebek müsait dedi,
normal doğum beklemeye başladım, yaklaşık olarak 38.haftadan itibaren acaba nezaman gelicek stresi sarmaya başladı ve yanlış hatırlamıyorsam 2 yada 3 kez küçük çaplı nöbetler geçirdim, hatta bir gece sancı başladığı halde nöbet yüzünden samcım kesildi  :honk:
40 haftam 1 ocakta doluyordu ve bebeğim o tarihe kadar gelmedi, dr. gittim bekliyecez dedi, bekledik ama yine gelmedi benim tembel kızım  :k06:
beklediğim tarihlerde 1 kez daha bir nöbet geçirdim neyse 8 ocak gecesi dr.um hastaneye yatışımı istedi, rahime bir ilaç yerleştirerek sancı başlattılar ve yine bir stres sardı beni nasıl doğurucam diye...
seni okadar iyi anlıyorum ki  :opucuk: ama şunu unutma hiç ; sancılar başlayınca bebeğine yöneliyorsun ve sadece ona kavuşmayı diliyorsun Rabbimden  :love9: zaten sancılar başlayınca nöbet kalmıyor  :k06: çünkü benim öyle oldu  :k06: yaklaşık 4 saat (gerçek anlamda sancılar başlayıncaya kadar) nasıl bir ruh hali içindeysem eşim beni hastaneden çıkardı rahatlıyayım diye... dediğim gibi sonrasında bebeğini düşünüyorsun sadece.
sakın benim yaptığımı yapıp korkularınla mücadele etmeye çalışma, sadece bebeğini düşün, inan ozaman herşey daha kolay ve güzel olucak  :love9:
merhaba..teşekkür ederim.seninle karşılaştığıma inan çok sevindim.aynı şeyleri yasayan biri ve tecrubeli olarak sana sorular sormak isterim.ilk olarak canım nöbet dediğin nasıl oluyor ?benimkiyle aynı mı diye soruyorum.ben 36.haftamdayım.bugün doktora gittim.zaten 31.haftamda rahimde acılma wardı ewde yatıyrm genelde.bugün yine alttan muayene  etti doktor.ben kendimi kastım tabi ve bağırdım acıdığı için.doktorun ebesi sen normal doğum yapamazsın sezeryan ol dedi bebeği boğarsın böyle dedi ve ben daha çook korkmaya başladım.gittiğim doktor özel 2,5 milyara yaptırtıomuş doğumu bir de tam özel hastane bebek küvözde falan kalırsa 5 milyarı bulur kesin bence.bundan dolayı mı böyle dedi diye de aklıma geldi.bebeğim 2,5 kiloymuş şuan ona da zayıfca bir bebek dedi.suan daha da korkuyrm zaten sancılardan korkuyordum şimdi de nöbet gelir de bebeği boğarsam diye korkuyrm...
ama senin basarabildiğini duyunca çok sewindim.içime bir umut doğdu.senin bebeğin kaç kilo doğdu ?

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 15 Haziran , 2012, 23:45:15
mrb çok geçmiş olsun  :flowers:
bende 1 aydır çok değişik şikayetlerle dr gittim banada anksiyete bozukluk dedi ama ilaç falan vermedi.
bebek tedavisi görüyorum diye önermedi yani..
sende ne gibi belirtiler var? benimkilerle uyuşuyormu merak ettim.

merhaba .teşekkür ederim sana da geçmiş olsun.benim  5 yıl önceye dayanıyr bu rahatsızlık.atak ya da nöbet geldiğinde sıkıntı ,sıcak basıyor bana.bir terliyorum bir üşüyorum.midem bulanıyor ve ishal oluyrm.başım dönüyormuş gibi oluyor.ölsem daha iyi diyorum ama ölümden korkurm.çıldırıcam diye korkuyrm.tabi yemek yiyemiyrm.2 ay ilaçları kullanmadan hamile kaldım.tabi 5 yıldan sora geçti diye bırakmıştım hapları tekrarladı.hamile olduğumu öğrendiğimde 7-8 haftalıkken kestim hapı.ilk aylar çok zorlandım.sabır sabır bugünlere geldim çok şükür.sen de düşünmemeya çalış iilaç içmeden de yenilebilir bu rahatsızlık bunu düşün.inşaallah hayırlısıyla senin de bebeğin olur..

RosE27

mrb kızlar bır panık ataklıda benım we hamılelıgımın basında yasamıs oldugum hastanede yatmalı gunler 1.5 ay kanama olmuş olmak benım psıkolojımı cok bozdu benımde panık atak nobetlerım cok sık gelıyor bendede terleme karın agrısı bayılıcakmıs hıssı cıldırıcam olucem korkusu nefesım duruyo boguluyorum sanıyorum bogularak kalkıyorum  doktora gıdıcem ama ılac kullanamıcam ıcın gıdemıyorum ama dogumdan sonra gıdıcem ıns benımde dogum sezeryan olucak bende de narkozdan yaa uyanamazsam korkusu war  :sad1: :sad1: cok kotu bır hastalık ALLAH dusman basına wermesın bu gunlere geldım ama yarım akıllı oldum nerdeyse  :sad1:

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: RosE27 - 16 Haziran , 2012, 20:16:10
mrb kızlar bır panık ataklıda benım we hamılelıgımın basında yasamıs oldugum hastanede yatmalı gunler 1.5 ay kanama olmuş olmak benım psıkolojımı cok bozdu benımde panık atak nobetlerım cok sık gelıyor bendede terleme karın agrısı bayılıcakmıs hıssı cıldırıcam olucem korkusu nefesım duruyo boguluyorum sanıyorum bogularak kalkıyorum  doktora gıdıcem ama ılac kullanamıcam ıcın gıdemıyorum ama dogumdan sonra gıdıcem ıns benımde dogum sezeryan olucak bende de narkozdan yaa uyanamazsam korkusu war  :sad1: :sad1: cok kotu bır hastalık ALLAH dusman basına wermesın bu gunlere geldım ama yarım akıllı oldum nerdeyse  :sad1:
merhaba canım.geçmiş olsun.kaçıncı haftadasın ?ben de ilaç kullanmak zararlı olur diye psikiytriye gitmedim bu zamana kadar sabrettim.artık son haftalarım.sanırım normal doğum olacak.her ikisinden de korkuyrm doğumun.sezryan daha az korkutuyr ama normal doğum daha iyi olduğunu düşünüyrm.narkozdan korkuyrsan epidural sezeryan ol.bir de dktorun uygun görürse pasiflora gibi bazı ilaçlar kullanılabiliomuş hamilelikte.bana pasiflora surup werdi ama içemedim midemi bulandırdı..

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: rukiyeylmz - 16 Haziran , 2012, 02:31:19
merhaba..teşekkür ederim.seninle karşılaştığıma inan çok sevindim.aynı şeyleri yasayan biri ve tecrubeli olarak sana sorular sormak isterim.ilk olarak canım nöbet dediğin nasıl oluyor ?benimkiyle aynı mı diye soruyorum.ben 36.haftamdayım.bugün doktora gittim.zaten 31.haftamda rahimde acılma wardı ewde yatıyrm genelde.bugün yine alttan muayene  etti doktor.ben kendimi kastım tabi ve bağırdım acıdığı için.doktorun ebesi sen normal doğum yapamazsın sezeryan ol dedi bebeği boğarsın böyle dedi ve ben daha çook korkmaya başladım.gittiğim doktor özel 2,5 milyara yaptırtıomuş doğumu bir de tam özel hastane bebek küvözde falan kalırsa 5 milyarı bulur kesin bence.bundan dolayı mı böyle dedi diye de aklıma geldi.bebeğim 2,5 kiloymuş şuan ona da zayıfca bir bebek dedi.suan daha da korkuyrm zaten sancılardan korkuyordum şimdi de nöbet gelir de bebeği boğarsam diye korkuyrm...
ama senin basarabildiğini duyunca çok sewindim.içime bir umut doğdu.senin bebeğin kaç kilo doğdu ?

canım yazdıklarını okuyunca anladım ki ataklarımız aynı... bende de mide bulantısı ile başlıyor, üşüme titreme sakinleşememe bayılacakmışım gibi oluyorum sonra ama ne yatabiliyiorum ne kalkabiliyorum, hiçbirşey yiyemiyorum içemiyorum... dediğim gibi hamileliğimin başında ve sonlarında bikaç sefer atak yaşadım, ama sanırım en büyüğü doğuma gittiğim zamandı..
rahimden ilaç verip sancılarım başlamıştı fakat çok şiddetli değildi yaklaşık 4 saat, o 4 saatte resmen atakla savaşmak zorunda kaldım, ama en büyük destekçim eşimdi tabiki beni devamlı bebeğime yönlendirmeye çalıştı, Allah razı olsun o bana başarabilirsin demese belki de yapamazdım çünkü senin gibi çatı muaynesinde bile kendimi kastığımdan bağırmıştım... sen de boşver ebenin söylediklerini canım, destek olmak insanlara daha zor geliyor...
sana tavsiyem atak yaşadığında seni en çok kim veya ne rahatlatıyorsa hastanede yanında olsun,
atak geldiğini hissettiğin anda bebeğini düşün, mide bulantınla ya da kalp çarpıntınla mücadele <etmeyi bırak, sakın ama sakın o aptal ebenin dediği gibi bebeğimi boğarım falan diye düşünme,
inan bana ben doğuma hastaneye gittiğimde atak geçirmiş biri olarak söylüyorum, zaten çok şiddetli sancılar başladığında herşeyi unutuyorsun...
benim kızım 3480 gr, 52 cm doğdu maşallah  :nazar:
dr.um benden iri bir bebek beklemiyordu, hem zayıf bir hamileydim hem de göbeğim pek yoktu ama kızımın maşallahı vardı çok şükür  :nazar: şuanda da yaşıtlarına göre bir hayli iri  :nazar:
başka sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin canım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım  :opucuk:

RosE27

24 HAFTALIK HAMILEYIM CNM HEMEN HEMEN HERGUN AZDAN COKTAN YASIYORUM BİŞELER EPUDUREL HIC YAPAMAM CNM ETRAFTAKI SESLERE DAYANAMAM KALPTEN GIDERIM INS DOGUM ANINDA BEBEKLERIN EHYCANINDAN NARKOZ KORKUSUNU ATABILIRIM UZERIMDEN INS AKLIMA GELMEZ PASIFLORADA OLSA INSAN ICMEK ISTEMIYO TATLIM YAA NEDE OLSA SAKINLESTIRICI ILAC BITLI CAYLARINDA BILE SAKINLESTIRICI OZELLIK WAR DIE YASAK ILAC ICMEYE CESARET HIC EDEMEM  :dontknow: :dontknow: BOYLEDE CEKILIR CILE DEGIL WALLA NAPICAM NOLUCAK BILMIYORUM RABBIM YARDIMCIMIZ OLSUN INS  :amin:

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 18 Haziran , 2012, 14:52:15
Alıntı yapılan: rukiyeylmz - 16 Haziran , 2012, 02:31:19

canım yazdıklarını okuyunca anladım ki ataklarımız aynı... bende de mide bulantısı ile başlıyor, üşüme titreme sakinleşememe bayılacakmışım gibi oluyorum sonra ama ne yatabiliyiorum ne kalkabiliyorum, hiçbirşey yiyemiyorum içemiyorum... dediğim gibi hamileliğimin başında ve sonlarında bikaç sefer atak yaşadım, ama sanırım en büyüğü doğuma gittiğim zamandı..
rahimden ilaç verip sancılarım başlamıştı fakat çok şiddetli değildi yaklaşık 4 saat, o 4 saatte resmen atakla savaşmak zorunda kaldım, ama en büyük destekçim eşimdi tabiki beni devamlı bebeğime yönlendirmeye çalıştı, Allah razı olsun o bana başarabilirsin demese belki de yapamazdım çünkü senin gibi çatı muaynesinde bile kendimi kastığımdan bağırmıştım... sen de boşver ebenin söylediklerini canım, destek olmak insanlara daha zor geliyor...
sana tavsiyem atak yaşadığında seni en çok kim veya ne rahatlatıyorsa hastanede yanında olsun,
atak geldiğini hissettiğin anda bebeğini düşün, mide bulantınla ya da kalp çarpıntınla mücadele <etmeyi bırak, sakın ama sakın o aptal ebenin dediği gibi bebeğimi boğarım falan diye düşünme,
inan bana ben doğuma hastaneye gittiğimde atak geçirmiş biri olarak söylüyorum, zaten çok şiddetli sancılar başladığında herşeyi unutuyorsun...
benim kızım 3480 gr, 52 cm doğdu maşallah  :nazar:
dr.um benden iri bir bebek beklemiyordu, hem zayıf bir hamileydim hem de göbeğim pek yoktu ama kızımın maşallahı vardı çok şükür  :nazar: şuanda da yaşıtlarına göre bir hayli iri  :nazar:
başka sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin canım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım  :opucuk:
[/quot

Allah senden razı olsun arkadaşım yaa.şu zamanlarında insan kendini anlayabilen birine o kadar ihtiyaç duyuyr ki.bir de bunu yaşamayan anlayamıyr.benim son haftalarım olduğu için stresten ve belki de içtiğim ilaçlardan sürekli ter boşalıyr benden.geceleri birden uyandığımda kan ter içinde boğulacakmış gibi oluyrm.her an doğuracakmış gibi hissediyrm ve bir yandan bir an önce doğursam da kurtulsam diyrm.çevremdeki herkes benim normal olduğumu panik ataklı olmadığımı düşündüğü için doğum anında senin gibi atağı rahatlatacak biri yok.
ben de senin gibi zayıf hamile kaldım 48 kiloydum.46 kiloya düştüm baslarda yemek yiyemediğim için.simdi  63 kiloyu görüyrm bazen ama doktor bebeğimin zayıf oldduğunu söyledi.inşaallah sağlıklı olur da kilosunu önemsemiyrm artık.hareketleri bazen hafif oluyr ve endişelniyrm.bu ara az hareket ediyor.
ebenin dediklerrini takmamaya çalısıyrm ve hersey olacağına varır diyorum bizim için en büyük ilaç tewekkül çünkü.ama yine de çok korkuyrm sancılar nasıl olacak,dayanabilecek miyim,bayılabilirim falan diyrm.doğumu kolaylaştırmak için yaptığın ya da yediğin bişi war mı ? bir de sancıdan sonra bebeğin kaç dk da oldu ?
bu arad a bebeğine maşaallah.sanırım 1 yasını doldurmadı.Allah hayırlı uzun bir ömür wersin anne ve babasıyla..
teşekkür ederim canım bana destek olduğun için...

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: RosE27 - 19 Haziran , 2012, 12:31:41
24 HAFTALIK HAMILEYIM CNM HEMEN HEMEN HERGUN AZDAN COKTAN YASIYORUM BİŞELER EPUDUREL HIC YAPAMAM CNM ETRAFTAKI SESLERE DAYANAMAM KALPTEN GIDERIM INS DOGUM ANINDA BEBEKLERIN EHYCANINDAN NARKOZ KORKUSUNU ATABILIRIM UZERIMDEN INS AKLIMA GELMEZ PASIFLORADA OLSA INSAN ICMEK ISTEMIYO TATLIM YAA NEDE OLSA SAKINLESTIRICI ILAC BITLI CAYLARINDA BILE SAKINLESTIRICI OZELLIK WAR DIE YASAK ILAC ICMEYE CESARET HIC EDEMEM  :dontknow: :dontknow: BOYLEDE CEKILIR CILE DEGIL WALLA NAPICAM NOLUCAK BILMIYORUM RABBIM YARDIMCIMIZ OLSUN INS  :amin:

ikiz bebeklerin olacak galiba canım.Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.zaten narkoz aldığını bile anlamazsın canım oradakiler seni lafa tutuyr.herşey bittikten sonra uykudan uyanmış gibi olursun.ben bademcik ameliyatı olmuştum tabi narkoz aldım ordan hatırlıyrm.ondan dolyı bundan korkma.ilaç almayı istememe konusunda haklısın seni anlayabiliyrm.şöyle düşün çok çok kötü olursan psikolğa gidip terapi alırım de.kafanı dağıt sürekli böyle şeyleri düşünme.aklına geldiğinde o işi bırak baska seni oyalandıracak bişiyle ilgilen.anne olmak çok kutsal bunu düşünüp sabretmeye çalış.doğumuma az kaldı ama ben buralardayım elimden geldiğince destek olmaya hazırım canım.Allah yardımcımız olur inş..

RosE27

cok tsk ederım cnm benım ewet ıkız bebeklerım war RABBIM e Hamd olsun sukur olsun kı  :nazar: buaralar sureklı nefes alamama bogulma korkusu war dusa gırıcem yaa sudan nefesım dururssa dıorum su ıcıcem yaa bogulursam yutarken oluyorum boyle sacma sapan seyler azonce yatıodum bırden nefesım durdu sandım bır kalktım dedım ya oluyorum ya cıldırıyorum yada bayılıcam hemen tansıyonuma baktım 16 7 ben omru hayatımda 13 14  tansıyonu bıle gormedım nabzım 122 3 4 dak sonra gectı tansıyonuma baktım 10 a 7 cıldırmadan kafayı yemeden hayırlısı ıle dogursaydım senın az kalmış canım ne guzel RABBIM banada nasıp etsın ıns destegın ıcın tekrar tsk ederım  :opucuk:

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: RosE27 - 19 Haziran , 2012, 12:56:14
cok tsk ederım cnm benım ewet ıkız bebeklerım war RABBIM e Hamd olsun sukur olsun kı  :nazar: buaralar sureklı nefes alamama bogulma korkusu war dusa gırıcem yaa sudan nefesım dururssa dıorum su ıcıcem yaa bogulursam yutarken oluyorum boyle sacma sapan seyler azonce yatıodum bırden nefesım durdu sandım bır kalktım dedım ya oluyorum ya cıldırıyorum yada bayılıcam hemen tansıyonuma baktım 16 7 ben omru hayatımda 13 14  tansıyonu bıle gormedım nabzım 122 3 4 dak sonra gectı tansıyonuma baktım 10 a 7 cıldırmadan kafayı yemeden hayırlısı ıle dogursaydım senın az kalmış canım ne guzel RABBIM banada nasıp etsın ıns destegın ıcın tekrar tsk ederım  :opucuk:

rica ederim canım.Allah hayırlısıyla kucağına alabilmeyi nasip etsin bebeklerini.seni çok iyi anlıyrm.ama işte böyle kendini dinleme.kalp atışına bakıp ya da tansiyonunu ölçüp durma.herhangi bir korku gelirse içine kalk hemen bir şeyle ilgilen ya da yalnız kalma birilerile muhabbet et..inşaallah senin de geçecek ve çok az kalacak..

RosE27

<<<betty>>>

canım benim Allah senden de razı olsun  :opucuk:
inan bu hastalığı yaşayanlar anlar sadece birbirini, eşimde en başlarda reddetmişti benim hastalığımı,
hatta hamileliğimin başında sen normal doğum yapamazsın canım, hiç kolay değil normal doğum, hem bak etrafımızdaki herkes sezeryan,
hiçbirşey olmuyor, onlarda kavuşuyorlar bebeklerine derdi. neyse ben onu normal doğum istediğim konusunda ikna ettim çünkü ben asıl sezeryandan korkuyordum, dikişler - narkoz  :honk: etrafımdaki doğum yapmış veya ameliyat olmuş insanların narkozdan sonra ayılamamaları mide bulantısı kusma yaşamaları beni daha çok korkutuyordu, çünkü benim ataklardaki en büyük sıkıntım mide bulantısı  :sad1:
eşimi de bu konuda ikna ettim, dr.um da (Allah bin kere razı olsun ondan) bana inandı yapabilirsin dedi.
canım en başta şunu söyliyim; benim doğumumu kendinle kıyaslama sakın. çünkü biraz zor ve uzun geçti benim sancılarım.
bebeğim gelmemişti benim 41+6 da hastaneye gece, 11 de lağman yapıldı, 12 de rahmime bir ilaç kondu ve kendi sancılarım başladı hafif,
gece 4 de tekrar ebe kontrol etti, açılma başlamış yeniden ilaç vermeye gerek yok dedi, nst ye bağladılar, ooo şiddetli sancılar gözüküyor dedi, o saate kadar inanılmaz bir 4 saat geçirdim atakla uğraşıyordum resmen, neyse ebe şiddetli sancı değince bana bi güç geldi, aaa dedim ben pek bişey hissetmiyorum ne güzel ozaman dedim ve atağım hafif hafif geçmeye başladı, saat 6 gibi artık sancılar dakika da gelmeye başlamıştı, koridora çıkmıştım yürümek için ama yürüyemedim odaya geri döndük annemle, ebe geldi, tamamdır artık sabırlı olucaksın çünkü ağrılar gitgide şiddetlenecek dedi, devamlı dua ediyordum annem ve eşimde aynı şekilde, dediğin gibi tevekkül sadece gerisi boş...
vee gitgide şiddetlendi, ama açılmam durdu sabah saat 10 da, rahim açıcı iğne yaptılar 4 defa, kolay değildi ağrılar ama Rabbim dayanma gücünü veriyor işte, öğlen tam 12 de de kızım dünyayageldi çok şükür  :love9: son 12 saatimden sonra yeniden doğdum inan bana, doğumhanede artık yalvardığımı hatırlıyorum dr.uma, ben ıkınamıyorum siz çıkarın diye  :ehi: dr.umda 10 dakika sonra yaşadığın herşeyi unutucaksın dedi ve inan öyle oldu, her acı ağrı bıçak gibi kesildi ve yürüyerek odama girdim  :hieyt:  :hieyt:
istediğim en büyük şeyi başarmıştım, çok mutluydum çok gururluydum, eşim başardın hayatım başardın diyordu başımda, odaya girdiğimde herkes bana şaşkınlıkla bakıyordu, doğumhaneye giderken ağlaya bağıra giden ben, güle oynaya resmen yeniden doğmuş gibi gelmiştim 2 saat sonra... inan bu mutluluğa değer canım, sakın kendini güçsüz görme (ben öyle yaptım çünkü) ozaman bebeğine uzaklaşıyorsun çünkü...
ben normal doğumu çok istediğimden hep yürüdüm son haftalarda, hergün 2 defa sıcak duş aldım, hamama bile gittim artık doğum olsun diye ama kendi sancım gelmedi maalesef... bol bol yürü canım, birde hurma ye günde 2 tane falan, doğumun başladığı anda da yiyebilirsin.
internette doğum esnasında nefes alma teknikleri var onlara da bir göz at, mutlaka faydası olur..
bebeğim 5,5 aylık daha canım, 9 ocak doğumlu, inşallah kolay bir doğumun olur canım, yeterki sakin ol,
Rabbim yardımcın olsun, bol bol dua et...