diş eti kızarmış diş ne zaman cıkar ??

Başlatan banu_fth, 14 Haziran , 2012, 18:42:44

« önceki - sonraki »

banu_fth

kızlaaarr ezgının dıs etı kızardıııı ne zaman gelır bu diş acabaaa  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

ayyy cok heyecanlıyım yaaa  :love9: :love9: :love9: :love9: :hello2: :hello2: :hieyt: :hieyt: :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: :occasion5:

aksam cok agladı nedensız yere ınleye ınleye uyudu habıre baauuuvv baauuuvvv dıyee bagırıyodu bı yerı acıyodu ama neresı anaamm bı baktım sımdı kızarmıs  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :y25: :y25:

ne zaman cıkar yaa  :suclu: :amin: :amin: :nazar: :nazar:

...ŞehzadEfe...

çok belirginleştiyse 10 güne kadar çıkar canım agrısız sızısız çıkartır inş miniğim  :amin:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

banu_fth

10 gunmu  :-ooo :-ooo :-ooo

anaaammm böle 10 gun cekılırmı kıııızzzz  :-ooo :-ooo :-ooo

amın cnm cok sagol .. belırgınlesmek derken zaten ıkı uc aydır yerlerı bellıydı kabardılar ama bu bı tanesı kızarmıs  :icon_scratch:  bugun

Lă_Tăhzen!

Hiç belli olmuyor canım bi bakmıssın çıkmıs  agrısz sızısz gelsın insallah incileri ezginin

banu_fth

inşallah cnm yaa amın  :amin: :amin:

ıncı gıbı olsun ınsallah  :love9: :love9: :amin: :amin:

aydinays

Canım hiç belli olmaz ne zaman geleceği bizim alt dişler bir günde belli oldu 2 üç gün içinde ikisini birden çıkardı. Üst dişleri belli bir haftadır ama henüz patlatamadı. Çok ağrısı olduğunda canım calpol falan verebilirsin. Jel ben kullanmadım. İnşallah kuzumun dişleri ağrısız sızısız gelir bir an önce.  :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

banu_fth

ya bı bakıorum cok az kalmıs dıorum kesın gelır bugun kızarmıs balon olmus..

aksama bakıorum sönmus ama aglıyor her aksam yaa kulagını tutuyo sacını yoluyo .. sureklı emıyo ..

napıcagını sasırmıs gıbı  :sad1:  öle hareketler yapıor .. calpol ates dusurucu degılmı  cnm bebek aspırını verelım dedım esıme .. bosver verme ılac dedı .. tmm da agrılı gecıyo bellı .. ve hemen cıkmıycaksada ıcırelım yanı ..  :sad1:

calpol agır gelır gıbıme geldı yaa verılırmı kı  :icon_scratch: cunkı ates yok sadece agrı var bellı  :sad1:

valla nası oyalayacagımı sasırıyorum aksam oldumu dertlerı depresıyo zıllının  :k06:
bı salıncak bı yer bı alt deıs bı ust deıs böle böle oyalamaya calısıyorum .. yataga kafamı koymamla uyuyorum  :ehi: :ehi: hatırlamıorum bıle nası uyudugumu  :ehi: :ehi:

aydinays

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Haziran , 2012, 09:23:15
ya bı bakıorum cok az kalmıs dıorum kesın gelır bugun kızarmıs balon olmus..

aksama bakıorum sönmus ama aglıyor her aksam yaa kulagını tutuyo sacını yoluyo .. sureklı emıyo ..

napıcagını sasırmıs gıbı  :sad1:  öle hareketler yapıor .. calpol ates dusurucu degılmı  cnm bebek aspırını verelım dedım esıme .. bosver verme ılac dedı .. tmm da agrılı gecıyo bellı .. ve hemen cıkmıycaksada ıcırelım yanı ..  :sad1:

calpol agır gelır gıbıme geldı yaa verılırmı kı  :icon_scratch: cunkı ates yok sadece agrı var bellı  :sad1:

valla nası oyalayacagımı sasırıyorum aksam oldumu dertlerı depresıyo zıllının  :k06:
bı salıncak bı yer bı alt deıs bı ust deıs böle böle oyalamaya calısıyorum .. yataga kafamı koymamla uyuyorum  :ehi: :ehi: hatırlamıorum bıle nası uyudugumu  :ehi: :ehi:

canım calpol ağrı kesici ateş düşürücüşurup. Doktorum bana onu içir dedi. Eğer kusma olayı varsa parasetemol içeren fitil verdi. Yarım olarak uygula dedi. Çok zorlandığımız zaman ben günde 1 yada iki kere veriyorum çocuğum biraz rahatlıyor. Canım kayrada aynı saçını çekiyor ( gerçi saçı kalmadı ama baktım başını tırnaklamış.) Kulaklarını çekiyor. Kulağını çekmekten kulağı yara olmuş kuzumun.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

banu_fth

ooyyy kurban olurum onun kulagına bızımkıde ucunu yırtmıs mınıcık kulagının .. tutup sunduruyo görunce elını tutuyorum ızın vermıorum ama görmedıgım zamanlarda yapıo ıste  :sad1:
yanagını tırnaklamıs.. yuzunude cok ovusturuyo burnunu kasıyo arada :k06:

bende verırım cnm eger yıne öle aglarsa .. anneme sordum aksamları bır bebek aspırını verrıdk bız dedı rahat uyurdunuz öle dedı.. uykusunda sorun yok ta uyuyana kadar ıste o agrıyı cekıyo cekmesını ıstemıorum..
verırım calpol cnm sagol  :opucuk:

kusuyo zaten ama cok ıcınce normal yanı her zamankı kadar kusuyo yedıgının cogu ıcerde ..  :k06:
bı ara bızım gıbı kusuyodu sankı hepsını cıkarıyodu gerı emmek ıstıyordu .. o zamanlar bı daha yaparsa öle aklımda olsun cnm cok sagol..

kayramada gecmıs olsun  :amin: :nazar: :opucuk: :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Haziran , 2012, 09:39:45
ooyyy kurban olurum onun kulagına bızımkıde ucunu yırtmıs mınıcık kulagının .. tutup sunduruyo görunce elını tutuyorum ızın vermıorum ama görmedıgım zamanlarda yapıo ıste  :sad1:
yanagını tırnaklamıs.. yuzunude cok ovusturuyo burnunu kasıyo arada :k06:

bende verırım cnm eger yıne öle aglarsa .. anneme sordum aksamları bır bebek aspırını verrıdk bız dedı rahat uyurdunuz öle dedı.. uykusunda sorun yok ta uyuyana kadar ıste o agrıyı cekıyo cekmesını ıstemıorum..
verırım calpol cnm sagol  :opucuk:

kusuyo zaten ama cok ıcınce normal yanı her zamankı kadar kusuyo yedıgının cogu ıcerde ..  :k06:
bı ara bızım gıbı kusuyodu sankı hepsını cıkarıyodu gerı emmek ıstıyordu .. o zamanlar bı daha yaparsa öle aklımda olsun cnm cok sagol..

kayramada gecmıs olsun  :amin: :nazar: :opucuk: :love9:

Canım bizimki zaten kusan bir bebek 7. ayımız bitti hala kusmamız bitmedi. Birde diş dönemlerinde dahada hassas oluyoruz. İnşallah kuzucuklar ağrısız sızısız pıt pıt diye incilerini çıkarırlar. Kayra normalde ağlayarak uyanmaz ama dişleri belli olduğundan beri gözünde yaşlarla ağlıyor. Gözünde ne zaman yaş olsa ya canı yanar yada ağrısı olur.

banu_fth

oyy kuzum yaaa :love9: .. bızımkıde öle kolay kolay aglamayan bı bebek nası agrıyokı gözunden yas gelıyo  :sad1:
ıgne yedı uc tane 5 kez baauuvv yaptı kalktı geldık  :k06: :nazar: 6. ay asıları .. yanı aglamaz öle canı yanmadıkca ..  :y25:
amın cnm kolaylıkla saglıkla cıkarsınlar ınsallah  :amin: :amin:

aydinays

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Haziran , 2012, 09:49:22
oyy kuzum yaaa :love9: .. bızımkıde öle kolay kolay aglamayan bı bebek nası agrıyokı gözunden yas gelıyo  :sad1:
ıgne yedı uc tane 5 kez baauuvv yaptı kalktı geldık  :k06: :nazar: 6. ay asıları .. yanı aglamaz öle canı yanmadıkca ..  :y25:
amın cnm kolaylıkla saglıkla cıkarsınlar ınsallah  :amin: :amin:

maşallah ezgime kıyamam. Dünde kayra ile vedeydik beraber. Paşam ağzına birşey alıyor güya kaşıyacak ağzına aldığı oyuncak diş etlerine değince başlıyor ağlamaya  :love9: :love9: :love9:

banu_fth

ay yavrum benım yaa cıkarsın pıtır pıtır ınsallah yaa cok ezıyetlı dönem  :sad1:

anneme dıorum telefonda hayıııııııııııııııııırrrrr butun dıslerde böle cekecekmı hep eveet dedı ne sandınnn  :ehi: :ehi:

ay ne bılım dedım bırınde ıkısınde ceker 23 tane dısınde hepsındemı sancılı olcak yanı uff dedım  :ehi: :ehi:

valla Allah sabır versın cnm hepımıze cok yorucu .. ama tabıkı yavrularımızın saglıgı cok önemlı baska sorunları olmasında ınsallah bızler onların meleklerıyız basederız her turlu hallerıylee Allahın ıznıyle  :amin: :amin:

Dilara Ebrar

benim sıpacığım 4.ayı biter bitmez çıkarmıştı.hiç anlamadık  :nazar: bi baktım oyuncağına tık tık yapıyor.ama üst dişlerde zorlandık ascık.şimdi tam 6 tane dişimiz görünüyor.8.ayımızdayız çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...