28 Mart , 2024, 15:09:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Evlenirken esinizin ailesi size yardim ettimi?

Başlatan °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°, 13 Haziran , 2012, 23:52:13

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Evlenirken esinizin ailesi ev esyasi olsun mobilya olsun yardim ettimi yoksa hepsini kendinizmi yaptiniz  ??? ???

ben bu konuda sükür sansliydim evimin tüm esyasini aldilar  :muzz: :muzz: hic unutmam esimin ailesi dügün öncesi bizi alisverise götürdü büyük mobilya magazasina dedi ne lazimsa alalim  :k06: :k06: bizde sanki cok anlariz ya esya almaktan  :ehi: :ehi: iyide bi abla vardi herseye yardimci oldu en iyisini aldim hic fiyatina bakmadan  :basardim: mutfak yatak odasi oturma odasi hersey alindi annemlerde ceyizim vardi onlarda tamamladi  :k06:
:nazar: :nazar:

°•.ℓανιηуα.•°

evimdeki her bir şeyi kendimiz aldık.

kimseden bir çöp yardım almadık.

düğünümüzü de kendimiz yaptık kimseye harcatmadık para.

benim ailem yapıcaktı ama eşimin ailesi yapamayınca hak geçmesin diye,bi de eşim istemediğinden ( sanırım ezilicekti) her iki taraftan da almadık yardım.

ama her eşyamızın bi anısı var.  :k06: ne maceralarla aldık,hepsi çok kıymetli. daha değerli oluyo sanırım hayatla mücadele edip zorluklarla almak. çok şükür ikimiz de çalışıyoruz. Allah sağlık versin,evelallah her şeyin üstesinden geliriz  :amin:

HASRET!M S@N@

gökçe58

ben de şanslılardanım sanırım herşeyimizi aldılar a dan z ye allah razı olsun borçsuz evlendik eşimin kendi borçları vardı o yüzden bişey bırakmadılar bize.

gül-i rana

bizde iki taraftanda yardım almadık.kendimiz yaptık herşeyi..iyiki de öyle yapmışız kafam çok rahat. :icon_thumright:

_nilgun_

Hazıra konmak asla bana göre değil. Eğer bir şeye sahip olacaksam içinde mutlaka benim emeğim olacak ki benim için daha anlamlı ve kıymetli olacak.
Ailelerimizin maddi durumu çok iyi ama sonuçta biz de ikimiz çalışıyoruz, her şeyi kendimiz hallederiz. Hele ki evlenmek gibi bir sorumluluğun altına giriyorsak artık ayaklarımızın üzerinde durup elimizi taşımızın altına koymamız gerektiğini söylediğimde eşime çok şaşırmıştı..Ailelerin tüm ısrarına rağmen hiç bir şey istemedim. 

Ama iyi ki de her şeyimizi kendimiz almışız diyorum. Çünkü hazıra konmadık, hepsi eşimle benim alın terimle alındı. O yüzden de evimde bulunan en basit eşya bile benim için çok değerli.

serserim

iki tarafta maddiyatı kadar yardım etti çok şükürrrrr :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 14 Haziran , 2012, 11:22:27
Hazıra konmak asla bana göre değil. Eğer bir şeye sahip olacaksam içinde mutlaka benim emeğim olacak ki benim için daha anlamlı ve kıymetli olacak.
Ailelerimizin maddi durumu çok iyi ama sonuçta biz de ikimiz çalışıyoruz, her şeyi kendimiz hallederiz. Hele ki evlenmek gibi bir sorumluluğun altına giriyorsak artık ayaklarımızın üzerinde durup elimizi taşımızın altına koymamız gerektiğini söylediğimde eşime çok şaşırmıştı..Ailelerin tüm ısrarına rağmen hiç bir şey istemedim. 

Ama iyi ki de her şeyimizi kendimiz almışız diyorum. Çünkü hazıra konmadık, hepsi eşimle benim alın terimle alındı. O yüzden de evimde bulunan en basit eşya bile benim için çok değerli.

ona hazıra konmak değil de ailelerin evlatlarına sorumlulukları,destek diyelim bence.

bi evlat dünyaya getiriyorsan onun belli başlı önemli giderlerine yardım etmelisin. mesela okuturken,evlendirirken...

şahsen ben, her eşyamızı kendimiz aldık, her şeyin bi anısı var, daha kıymetli ama azıcık da olsa yardım beklerdim. bunu isterdim. bu hazıra konmak değil, destektir. 

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bencede hazira konmak kelimesi bu konuda yanlis  :nono: sonucta imkanlari varsa neden yardim etmesin ki bundan dogal ne var  ??? ben evime cok bisey almadim hersey hazirdi ama genede degerini biliorum  :)

muhribe

Dilara Ebrar

bizde a dan ze ye herşeyi kendimiz aldık canımmm kocacaım yaaaa.eşimin ailesi hiç ama hiç yardım etmedi bu konuda.durum bu olunca kendi ailemedende almadım.yazık kendi annemler çok üzüldüler.bari dediler bi kaç odanın halısını düğün hediyesi gibi alalım ;D sadece onu kabul ettik.koridoru aldılar.(12 metre  :k06:) ascık canımız çıktı borç ödemekten ama olsun.çok  şükür ikimizinde arabasını değiştirdik evimizi aldık  :nazar:

bu yüzden evime asla kimseyi karıştırmam.kayınvalidem çok karışır şunu buraya koy bunu böle yap diye ama hiç söz hakkı vermem.herşeyimi kandimiz yaptık.bu yüzden kafam çok rahat.(eşyaları bide onlar alsalardı kim bilir nasıl karışırdı aman allahım  :cildir: :cildir: :cildir:)
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

doruk38

EŞİM VE BEN ÇALIŞIYORUZ. HER ŞEYİMİZİ KENDİMİZ ALDIK. ARTIIII BİRDE EŞİM DÜĞÜN İÇİN ÇEKTİĞİ KREDİNİN BİR KISMININ BABASININ KREDİ BORÇLARINA HARCADI. AİLESİNİ GİYDİRDİ KUŞATTI. 1 TANE İĞNE BİLE ALIP OĞULLARINA VERMEDİLER. TAM TERSİ İNEK GİBİ SAĞDILAR. HİÇ SESİMİ ÇIKARMADIM. HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEDİM. KENDİ ÇABAMIZLA EVLENDİK ÇOK ŞÜKÜR BİR EVİMİZ OLDU.  :love9: :love9:  KAYIN BABAM HER AY BİZDEN PARA BEKLİYO AMA HER SEFERİNDE HÜSRANA UĞRUYO.  :ehi: :ehi: ONUN HÜSRANLA SONUÇLANAN PARA İSTEME MERASİMİ EVİMİZİN VAZ GEÇİLMEZ KOMEDİSİ OLDU. :ehi: :ehi: HER SEFERİNDE EŞİMLE BERABER KATILA KATILA GÜLÜYORUZZ  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: NE YAPALIM BİZİ BU HALE ONLAR GETİRDİ  :ehi: :ehi:

muhribe

Alıntı yapılan: doruk38 - 14 Haziran , 2012, 14:42:32
EŞİM VE BEN ÇALIŞIYORUZ. HER ŞEYİMİZİ KENDİMİZ ALDIK. ARTIIII BİRDE EŞİM DÜĞÜN İÇİN ÇEKTİĞİ KREDİNİN BİR KISMININ BABASININ KREDİ BORÇLARINA HARCADI. AİLESİNİ GİYDİRDİ KUŞATTI. 1 TANE İĞNE BİLE ALIP OĞULLARINA VERMEDİLER. TAM TERSİ İNEK GİBİ SAĞDILAR. HİÇ SESİMİ ÇIKARMADIM. HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEDİM. KENDİ ÇABAMIZLA EVLENDİK ÇOK ŞÜKÜR BİR EVİMİZ OLDU.  :love9: :love9:  KAYIN BABAM HER AY BİZDEN PARA BEKLİYO AMA HER SEFERİNDE HÜSRANA UĞRUYO.  :ehi: :ehi: ONUN HÜSRANLA SONUÇLANAN PARA İSTEME MERASİMİ EVİMİZİN VAZ GEÇİLMEZ KOMEDİSİ OLDU. :ehi: :ehi: HER SEFERİNDE EŞİMLE BERABER KATILA KATILA GÜLÜYORUZZ  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: NE YAPALIM BİZİ BU HALE ONLAR GETİRDİ  :ehi: :ehi:

canım k.pederinin maddi desteğe ihtiyacı var mı? Yoksa varyemezgillerden mi?  :)

doruk38

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Haziran , 2012, 14:45:22
Alıntı yapılan: doruk38 - 14 Haziran , 2012, 14:42:32

canım k.pederinin maddi desteğe ihtiyacı var mı? Yoksa varyemezgillerden mi?  :)

EMEKLİ ÖĞRETMEN, KENDİNE AİT 2 DAİRESİ VAR. 10 DÖNÜM ZEYTİNLİĞİ VAR. ALTINDA SÜPER BİR ARABASI VAR HAA BİRDE HİCARA VERDİĞİ BAĞ VE BAHÇELER VAR. EVLATLARININ HEPSİ EVLİ. BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU TEK KİŞİ KAYIN VALDEM. ONA RAĞMEN GEÇİNEMİYORLAR  :ehi: :ehi: BİZDE EŞİMLE SADECE 2 ÖĞRETMEN MAAŞI İLE DİDİNİP DURUYORUZ

CAN TANEM

Karı koca çalışınca hep bi beklenti oluyor demekki nasıl bi mantıksa çift maaş olunca 5 erden 10 milyar falan aldığımızı sanıyor millet heralde, hele bi de eşim bankacı ya sanki bankadaki tüm paralar bize kalıyor zannediyor insanlar...  :k06: :ehi: Çok şükür bizden bi beklenti yok olmasında zaten biz iki maaşız ama çalışcaz diye ne sıkıntılar çekiyoruz kimse sormuyor  :violent1: