2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

beteray

Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 28 Eylül , 2012, 13:02:58
Alıntı yapılan: beteray - 28 Eylül , 2012, 12:59:18
Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 28 Eylül , 2012, 12:57:36
ilk aşı 4. ayda vuruluyomuş kızlar
nasılsın canımmmmnası gidiyor gördün mü bebişi büyümüş mü boyu ne kadar olmuşş belin nasıl? :k06: çok soru sordumm

belim eski gibi çok ağrımıyo canım ama buaralar kasıklarım çok ağrıyo kum döküyomuşum sıkıntılı geçiyor ama bunada şükürler olsun bebeğimi gördüm Maşallah büyümüş eli kolu yüzü belli insan şeklini almış dedi doktor 5,79 cm boyu gramınıda bilmiyorum doktor söylemedi ultrason kağıdındada yazmıyo.sen nasıl oldun kanaman geçmiştir inşallah  buarada herkese hayırlı cumalar  :love9:
ayy geçmiş olsun canım yaaa doğumdan sonra çok sağlıklı bi bebeğin olsunda bütün bu acıları unut inşallah.benim kanama geçmişti çarşamba 7 saat dersim ve nöbetim vardı yorulmuşum hemen pembe leke geldi haftaya sanırım nöbet tutmayım diye rapor alcam doktor bol istirahat dedi evi ...lar götürüyor noolcak bilmiom.bebekte büyümüş maaşallah.bana en son gittiğimde kilosunu söyledi ilk kez 14+0da 100gr dı daha.hesabı nasıl yapılıyo öğrendim FL yani bacak boyunu 7 ile çarpınca kilosu oluyomuş boyuda yaklaşık 11cm di.

cute552

kızlar aşıyı 20. haftadan sonra vuruyorlar bana sağlık ocagında hemşire öyle demişti bebeğin hareketlerini hissedip hissetmediğimi sordu ben 21. haftada gitmiştim .hissettiğimi söyledim  hisstmeyle ne alakası var bilmiyorum ama soruyorlar hareketlerini ilk dozu oldum şimdi ekimin 4de 2. iğneyi yapıcaklar 

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

beteray

28 Eylül , 2012, 13:15:18 #377 Son düzenlenme: 28 Eylül , 2012, 13:17:10 beteray
Alıntı yapılan: zynpesra - 28 Eylül , 2012, 13:06:12
20. haftadan sonra bebeğinde kımıldadığını hissettikten sonra yaptırmam gerektiğini söyledi hem doktorum hemde sağlık ocağındaki ebem  :dontknow:
tetanozun bi zararı yokmuş ölü antikorlar olduğu için.artık yapcak bişeyde yok sağlık olsun yeter.sen hissettiğinde kaç haftalıktı?

SeliN59

Alıntı yapılan: beteray - 28 Eylül , 2012, 13:11:13
nasılsın canımmmmnası gidiyor gördün mü bebişi büyümüş mü boyu ne kadar olmuşş belin nasıl? :k06: çok soru sordumm

belim eski gibi çok ağrımıyo canım ama buaralar kasıklarım çok ağrıyo kum döküyomuşum sıkıntılı geçiyor ama bunada şükürler olsun bebeğimi gördüm Maşallah büyümüş eli kolu yüzü belli insan şeklini almış dedi doktor 5,79 cm boyu gramınıda bilmiyorum doktor söylemedi ultrason kağıdındada yazmıyo.sen nasıl oldun kanaman geçmiştir inşallah  buarada herkese hayırlı cumalar  :love9:
ayy geçmiş olsun canım yaaa doğumdan sonra çok sağlıklı bi bebeğin olsunda bütün bu acıları unut inşallah.benim kanama geçmişti çarşamba 7 saat dersim ve nöbetim vardı yorulmuşum hemen pembe leke geldi haftaya sanırım nöbet tutmayım diye rapor alcam doktor bol istirahat dedi evi ...lar götürüyor noolcak bilmiom.bebekte büyümüş maaşallah.bana en son gittiğimde kilosunu söyledi ilk kez 14+0da 100gr dı daha.hesabı nasıl yapılıyo öğrendim FL yani bacak boyunu 7 ile çarpınca kilosu oluyomuş boyuda yaklaşık 11cm di.

benimde 12+2 de 5,79 cm dedi inşallah normaldir doktor gelişimi normal dedi aynen canım ya bizim evide öyle..eşim süpürge yapıyor bende toz alıyorum ancak oda hafta bir :) olsun bebikler sağlıklı doğsun temizlik olduğu kadar .Allah yardımcın olsun canım 4 aydan sonra risk kaLMIYOmuş inşallah herşey iyi olur kızlar bu arada bende bu gün 12+5 oldum ben 1 haftadır hissediyorum akşam saatlerinde fıkırdıyo göbeğimin altı

cute552

benim ilk gebeliğim 20.haftamda hafiften hissediyordum sert olanlarını sürekli değildi doktorumda normal demişti sonra sonra daha net hissetmeye başladım şimdi ise her harekeini hissediyorum ve bazen canımıda çok acıtıyor. ama çok güzel bir duygu

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

beteray

Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 28 Eylül , 2012, 13:22:39

benimde 12+2 de 5,79 cm dedi inşallah normaldir doktor gelişimi normal dedi aynen canım ya bizim evide öyle..eşim süpürge yapıyor bende toz alıyorum ancak oda hafta bir :) olsun bebikler sağlıklı doğsun temizlik olduğu kadar .Allah yardımcın olsun canım 4 aydan sonra risk kaLMIYOmuş inşallah herşey iyi olur kızlar bu arada bende bu gün 12+5 oldum ben 1 haftadır hissediyorum akşam saatlerinde fıkırdıyo göbeğimin altı
oyyy paşamı geliyor acabaa.benim sanırım erkek yüzde 90 ihtimalle.erkek daha erken hissediliyormuş...sağlıklı olsunlar da ne olursa olsun farketmez

beteray

Alıntı yapılan: cute552 - 28 Eylül , 2012, 13:24:30
benim ilk gebeliğim 20.haftamda hafiften hissediyordum sert olanlarını sürekli değildi doktorumda normal demişti sonra sonra daha net hissetmeye başladım şimdi ise her harekeini hissediyorum ve bazen canımıda çok acıtıyor. ama çok güzel bir duygu
benimde göbek deliğimn içi gıdıklanıyo yaa bide yüzüstü dönüyorum uykuda uyanıyorum karnım kayıyo :k06: gerçekten süper bir duygu allah hayırlısıyla herkese nasip etsinnn

SeliN59

Alıntı yapılan: beteray - 28 Eylül , 2012, 13:27:06
Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 28 Eylül , 2012, 13:22:39

oyyy paşamı geliyor acabaa.benim sanırım erkek yüzde 90 ihtimalle.erkek daha erken hissediliyormuş...sağlıklı olsunlar da ne olursa olsun farketmez

erkeğe benziyo dedi ama göbek kordonuyla karıştırmış olabilirim önümüzdeki ay kesinleşir dedi .Hayırlısı Allah sağlık versin bebiklerimize

ZéynéP.SimAy

Alıntı yapılan: beteray - 28 Eylül , 2012, 13:15:18
Alıntı yapılan: zynpesra - 28 Eylül , 2012, 13:06:12
20. haftadan sonra bebeğinde kımıldadığını hissettikten sonra yaptırmam gerektiğini söyledi hem doktorum hemde sağlık ocağındaki ebem  :dontknow:
tetanozun bi zararı yokmuş ölü antikorlar olduğu için.artık yapcak bişeyde yok sağlık olsun yeter.sen hissettiğinde kaç haftalıktı?

sağlık olsun cnm dediğin gibi inşallah bi sakıncası yoktur  :amin: bende 16. haftalrda falan çok nadir hissettim 20. haftamdana sonra haraketlerimiz hem sıklaştı hemde belirgenleşti şükür  :amin:

yasemin10

yaaa kızlar nolursunuz bana dua edin. ikili taramam negatif çıkmıştı ama dörtlü taramayı yaptırdım ve pozitif çıktı. 1 hafta sonra  başka bir doktora gittim ve başka bir laboratuvarda testi yeniden yaptırdık orda da negatif çıktı. Hangisine inanacağımıza şaşırdık. kısmetse yarın yani pazar günü de başka bir doktora gideceğim.İnşallah sarı kelebeğimin bir şeyi yoktur. Çok korkuyorum.  :y25:  :y25: 1 haftadır doğru dürüst uyuyamıyorum.   :crybaby2:  :crybaby2: Nolursunuz dua edin.

elfo

Allah yardımcın olsun canım benim inş. güzel haberler alırsın  :amin: :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

yasemin10

Elifcim inşallah güzel haberler alırım  :amin:  :amin:
Sana da hayırlı olsun.  :nazar:  adına gerçekten çok sevindim. Allah sağlıcakla kucağına da almayı nasip etsin.  :amin:

beteray

Alıntı yapılan: yasemin10 - 29 Eylül , 2012, 12:13:37
yaaa kızlar nolursunuz bana dua edin. ikili taramam negatif çıkmıştı ama dörtlü taramayı yaptırdım ve pozitif çıktı. 1 hafta sonra  başka bir doktora gittim ve başka bir laboratuvarda testi yeniden yaptırdık orda da negatif çıktı. Hangisine inanacağımıza şaşırdık. kısmetse yarın yani pazar günü de başka bir doktora gideceğim.İnşallah sarı kelebeğimin bir şeyi yoktur. Çok korkuyorum.  :y25:  :y25: 1 haftadır doğru dürüst uyuyamıyorum.   :crybaby2:  :crybaby2: Nolursunuz dua edin.
canım yaaa zaten stresle yapacağını yapıosun bebeğine yapma böyle.benim b hcg artışlarımda farklı laboratuvarlarda çok değişkendi dış gebelik diye düşündük ama normal çıktı.Allah korusun bebeklerimizi rabbim en iyisini en güzelini bilir

aayyyşşşeennn

herkese günaydınnnn.

Yasemin cim Allah yardımcınız olsun bende bu çarşamba gidicem hem cinsiyeti hem de 3 lü testi için inşllh... söylemesi kolay tabi ama bence bu testlerin doğruluk oranları çok yüksek değil ne var ki zaten iki testin de farklı çıkmış o yüzden kendini harab etme bebişine yazık... bize en kısa zamanda güzel haberlerle döneceğine inanıyorum Rabbim tekraradan yardımcınız olsun...

Sombahar geçmiş olsun canım bir an önce sağlığın normale dönerde sen de bebişin de rahat edersiniz inşllh...

arkadaşlar bu arada sakaryalı ya da sakarya da oturan var mı aranızda.. ben buraya yeni taşındım ve iyi bir doktor arıyorum gerçi bi tane buldum ama yine de bi sorayım dedim yardımcı olursanız çok sevinirim...

yasemin10

kızlarrrrr çok mutluyummmmmmmmmm  :hello2:  :hello2:
doktorum hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi.  :nazar:  Önemli olan ikili test dedi. ultrasyonla baktı her şey sağlıklı dedi.ikili tarama negatif çıkınca diğer testleri yaptırmanın anlamı yokmuş.Siz bir kuyuya taş atmışsınız amniyosentez yapıp yapmamak sizin kararınz yaptıracaksanızda 1 haftanız var dedi. Şimdilik onu düşünüyoruz.