2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

fıstık

Alıntı yapılan: yasemin10 - 01 Mart , 2013, 23:47:03
Kızlar bugün gece 03.00 te Aylin Cemremi normal doğum ile dünyaya getirdim. :love7:  Kızım artık kollarımda  :love9:  :love9: Çok güzel bir duygu. Darısı kızlar sizlerin başına. öpüyorum hepinizi

Hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah  :amin: :amin: :amin:

ZAHİR

Allah analı babalı büyütsün yasemin :nazar: :nazar:

kolay oldu inş doğumun detayları bekliyoruz  :k06: :k06:
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

esracım

Kızlar bugün gece 03.00 te Aylin Cemremi normal doğum ile dünyaya getirdim. :love7:  Kızım artık kollarımda  :love9:  :love9: Çok güzel bir duygu. Darısı kızlar sizlerin başına. öpüyorum hepinizi
canım tebrik ederim  :flowers: :flowers: :love9: :love9: :love9: :love9:

Allah ım analı babalı büyütsün.aklımdaydın gece aramak istemedim şimdi tesadüfen okudum.İnşallah kızının bahtı çok güzel olur  :amin: :amin: :amin:

_Miray_

Gözün aydın canım Allahım sağlıcakla Analı  Babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

_Miray_

Merhaba kızlar iyi akşamlar nasılsınız.  :hello:

Benim bıdık kızım pazardan beri bizi çok korkuttu hastanede yattık .  :y25:

Soğuk algınlığı vardı bir de üstüne böbrek ağrısı eklendi tam oldu doktorlar erken doğum olabilir dedi. 2 böbrekte şişme var dedi. şimdi bugün evdeyiz Allaha şükür ilaç yazdı gönderdi doktor. Oturur vaziyette hala kızım dönemdi bu güne kadar ağrı kesici bile içmedim şimdi bu antibiyotikleri içmek çok zor geliyor . Hep dua ederek içiyorum ilaçları  :amin:

Allahım hepimize vaktinde sağlıklı doğum nasip etsin  :amin:

elfo

Alıntı yapılan: _Miray_ - 06 Mart , 2013, 19:06:01

Soğuk algınlığı vardı bir de üstüne böbrek ağrısı eklendi tam oldu doktorlar erken doğum olabilir dedi. 2 böbrekte şişme var dedi. şimdi bugün evdeyiz Allaha şükür ilaç yazdı gönderdi doktor. Oturur vaziyette hala kızım dönemdi bu güne kadar ağrı kesici bile içmedim şimdi bu antibiyotikleri içmek çok zor geliyor . Hep dua ederek içiyorum ilaçları  :amin:

geçmiş olsun canım bak esranın da erken doğum riski vardı üstelik taa 25. haftasından itibaren. maşaAllah Allah kısmet etti 38 e kadar dayandı. senin de az kaldı 4-5 hafta yat dinlen kendini yorma. Allah ın izniyle dayanacaksınız siz de 37-38 e kadar
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

ben de dünden beri ara sıra vajinal kemiklerime baskılar ağırlıklar hissediyorum.
daha önceden iş yerinden bi arkadaş 33. haftada ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim dedi. doğumdan önce son günlerde aşağıya baskılar hissediyordum zaten açılmam da başlamış dedi.
dün daha kendimde baskı hissetmeden önce iş yerinden başka bi kadın kaç aylık oldun felan dedi. bundan sonra aşağılara baskılar hissedersin gayet normal dedi.
şimdi bu ne demek Allah korusun açılmam mı oluyor yoksa bebek ağırlaştığı için kemiklere baskı normal mi? bacak aramdaki vajina kısmımdaki kemikler. afedersiniz özellikle alaturka tuvalete oturduğumda oluyor

_Miray_

Alıntı yapılan: elfo - 07 Mart , 2013, 09:50:19
Alıntı yapılan: _Miray_ - 06 Mart , 2013, 19:06:01

geçmiş olsun canım bak esranın da erken doğum riski vardı üstelik taa 25. haftasından itibaren. maşaAllah Allah kısmet etti 38 e kadar dayandı. senin de az kaldı 4-5 hafta yat dinlen kendini yorma. Allah ın izniyle dayanacaksınız siz de 37-38 e kadar

Çok sağol canım inşallah biraz daha dayan meleğim şu an senin için en güvenli yer annecinin göbişi :)

Selma27

Alıntı yapılan: elfo - 07 Mart , 2013, 09:52:19
ben de dünden beri ara sıra vajinal kemiklerime baskılar ağırlıklar hissediyorum.
daha önceden iş yerinden bi arkadaş 33. haftada ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim dedi. doğumdan önce son günlerde aşağıya baskılar hissediyordum zaten açılmam da başlamış dedi.
dün daha kendimde baskı hissetmeden önce iş yerinden başka bi kadın kaç aylık oldun felan dedi. bundan sonra aşağılara baskılar hissedersin gayet normal dedi.
şimdi bu ne demek Allah korusun açılmam mı oluyor yoksa bebek ağırlaştığı için kemiklere baskı normal mi? bacak aramdaki vajina kısmımdaki kemikler. afedersiniz özellikle alaturka tuvalete oturduğumda oluyor
.                                                                                                                                                          Elif canim korkma insallah seninde bebegin gununu tamamlayip gelcek. Ben o kadar cok korkuyordum erken olcak diye . Bak simdi de doguramadim sancilarim baslamadi bile. Sozde 8 gunum var ama pazartesi alcaklar beni doguma. Sunni sanci ile. Cok korkuyorum. Doktor bir gram acilmamis dedi bugun yine. Allah'im ne olursunuz arkadaslar dua edin sancilarim kendiliginden baslasin.

elfo

benim de bazen aynısı aklıma geliyor. erken doğum erken doğum derken belki 40 ı tamamlayıp öyle gönderecek Rabbim bu yaramazı diyorum  :laughing7:

yasemin10

Uzun bir aradan sonra hepinize kocaman merhabalar  :flowers:  :flowers:

Bizim minikle uğraşmaktan gelen gidenle oturmaktan ancak fırsat bulabildim. Doğum hikayemi kısaca yazayım.

28 Şubat sabah 03.00'te suyum geldi. Geldiğini nasıl hissettin diye düşünebilirsiniz. Ilık ılık çişimi yapıyormuşum gibi bir şey oldu. Ama suyu çişiniz gibi tutamıyorsunuz. neyse eşime uyan suyum geliyor dedim. O da uyku sersemi ne der gibi şaşkın şaşkın bana baktı. Sonra gitti teyzemin kızlarını uyandırdı. Doktorumu aradı hastaneye gittik. hastanede alttan ilk muayenem yapıldı daha açılma falan yok 1 cmlik bir açılma var dendi. sabah 10.00 gibi doktorum geldi o muayene etti 2 cmlik açılma var büyük ihtimal akşama doğru doğum gerçekleşir dedi. ama kızım doktor amcasını dinlemedi. sancım olmadığı için gece 12.00 ye kadar ancak 4 cmlik açılma olmuştu. suyum geldiği için doğumun 24 saat içinde gerçekleşmesi gerekiyormuş onun için suni sancı verdiler. 2,5 saatte 10 cmlik bir açılma oldu. 1 mart sabah 2.30 gibi doğuma girdim. 02.58 de de kızımı kollarıma aldım.
suni sancı meselesine gelince ben normal sancıyı çekmediğim için ikisini kıyaslayamayacağım ama suni sancıda ağrılar birden geldi. ilk başta dayanamayağımı sandım ama 2.5 saat o sancıyı çektim. Korkmayın Rabbim her şeyin gücünü ve sabrını veriyor. size tavsiyem sancılarınız başladığında derin bir nefes alın ve ıkınabildiğiniz kadar ıkının ki bebek aşağı insin rahim açılsın. yalnız sadece sancılar esnasında ıkının yoksa gücünüzü boşa harcamış olursunuz  :icon_thumright:

Rabbim hepinize zamanında hayırlı doğumlar nasip etsin  :amin:  :amin: 

ZAHİR

merhaba taze annecikk :nazar: :nazar: :nazar:

öncelikle rabbim sağlıkla büyütmeni nasip etsin canım inşallah  :amin: :amin: :amin:

ne kadr güzel anlatmışsın sanki çok kolay bişeymiş gibi geldi bana öyle olmadığını bildiğim halde :)

bende yarın gidicem dr a  32 haftalık oluyorz galiba uzatıcam iznimi

elfo

evet canım çok kolaymış gibi anlatmışsın ama anladığım kadarıyla Allah sabrını verdiği için çok şükür insan çabucak unutuveriyor. inş. Rabbim bizlere de nasip etsin sağlıkla kolaylıkla kucağımıza alalım  :amin:

bahar anneleri iyice azalmaya başladı galiba kimsecikler uğramıyor  :-\ neyse sağlıklı olun da
karnımda ara sıra sertlikler oluyor yarın ben de doktora gidecem inş. sorayım bari

ZAHİR

elifcim ya benim karnım hep sert elimi vurunca taş gibi çok az bi esneme payı var o kadar

elfo

yok öyle değil canım. o sertlik gibi değil aniden karnın bi noktaya toplanıyormuş gibi oluyor. belki 20 sn felan devam ediyor sonra geçiyor. doktor kalsiyuma başlattı bırakmıştım bayadır. eksikliği kasılma yaparmış.
çok şükür sık veya düzenli değil. sık ve düzenli olan kasılmalar erken doğum habercisiymiş. ara sıra olan kasılmalar vücut doğuma hazırlandığı içinmiş ama ben yine de sormak istiyorum doktoruma. benim gibi sertlik yaşayıp nst de sancısı çıkanlar varmış