2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

esracım

Miraycım sana da çok geçmiş olsun.Tekrar böyle korkular yaşamazsın umarım.

Elifim sonuçları yazmamışsın.İyi haberlerini bekliyoruz.

Yasemincim gittim doktora.Çok şükür kızım iyi.Nst sonucumuz da iyi çıktı.Dr ağrın olursa sık sık gel dedi aynı şekilde nişandan bahsetti ve suyumun gelmesinden.Bunlardan her hangi biri olursa ılık duş alıp gelmemi önerdi.Yürüyüş yapmamı söyledi.Bu akşam yürüdüm.Bundan sonra her zaman hazırlıklı olmalıymışım.Kızım 2903 gr mış.Ne büyük ne küçük bebek dedi.Küçük olsa sorun büyük olsa doğum zor olur dedi.O yüzden iyiymiş kızım.Haftaya salı yine gideceğim.Yine nst ye gireceğim ve o gün çatı muayenesi olacakmışım.Normal doğum için müsait olup olmadığıma bakılacakmış.

Kızlar dün gece bir bacağım yine kötüydü ya da kötü değildi.Ben psikoljik olarak kendimi etkiliyorum sanırım.

elfo

günaydın kızlar  :opucuk:
sonucum hamd olsun iyi çıktı. yani ufak bi enfeksiyon sözkonusuymuş ama artık geçiyormuş. ilaç vermedi geçiyor diye. ağrılarının sebebi budur, ishalin sebebiyse antibiyotiktir dedi. 2 hafta önce öksürük şikayetiyle kullanmıştım.
sonucu aldık doğruca yeni doktoruma götürdük kadın doğumcuya.  2 defadır farklı doktora muayene oluyorum. şansımıza adamın hastası yokmuş. uzun uzun sohbet ettik. muayene etmedi sonuçlarıma baktı. zaten geçen hafta muayene etmişti. muayenelik durumunuz yok. unutmayın bu işler önce nasip meselesi ama ilk 3 ayını doldurmuş annelerin sadece yüzde 1i erken doğum yapar dedi. ağrılarınızın sebebi enfeksiyonmuş dedi. doğum üzerine konuştuk. normal doğumdan korktuğumu söyledim  :suclu: azcık bile olsa bi tarafınız normal doğum diyorsa ve fizyolojik olarak uygunsanız hiçbir sorun çıkmazsa sizi Allah ın izniyle normal doğum yaptırırım ben normal taraftarı bi doktorum dedi adamın kararlı tavrı beni gaza getirdi.  :occasion14: inş. çok memnun kalırım bu adamdan  :amin:
esracım bebeğinin kilosu çok güzel  :love9: inş. kolay bir normal doğum yaparsın. her an ağrı durumun olabilir nişan gelebilir anladığım kadarıyla. bence sen şimdiden zeytinyağına başla derim  :icon_thumright:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

ha bi de esracım hani magnezyum kalsiyum kullan demiştin ya. dün doktor bundan bahsetti. magnezyum ishali arttırır şimdilik kenarda dursun ama kalsiyum kullanmanı istiyorum dedi. tam yazıyordu evde var dedim. eğer evdeki 1000mg felansa sen onu ortadan 2 ye bölerek kullan. çünkü ben sana 600-500 mg lık bişey yazacam ve yoğurt peynir süt tüketmeni istiyorum. yani biraz ilaçla biraz yiyeceklerle kapatalım açık varsa dedi.

yasemin10

Esracım maşallah Zülal'e kilosu ve sağlığı iyiymiş. :nazar:  :nazar:  Bizim kız da pazartesi günü gittiğim devlet hastanesinde yaklaşık 3 kilo çıkmıştı. Doktor bana da normal demişti. İnşallah bir avazda normal ve rahat bir doğum yaparız. Beni her geçen gün heyecan basmaya başladı.  :love9:  :love9: bir yandan kızımın gelmesini istiyorum bir yandan da tırsıyor muyum neyim  :suclu:  :suclu: Sen de bilirsin sona doğru insanda biraz fazla duygu değişimi oluyor. Rabbim yavrularımıza sağ sağlim kavuşmayı nasip etsin.  :amin:  :amin:

Elifcim sonuçlarının iyi çıkmasına sevindim. Demekki antibiyotik sana alerji yapmış. ??? Bence de en sağlıklısı normal doğum. Ben de normal doğum istiyorum ama bakalım. Doktor son ana kadar hiçbir şey belli olmaz dedi. Şu anlık normal doğumu engelleyici bir durum da yok dedi.
Kalsiyum ihtiyacını tüketebiliyorsan doğal yollardan halletmeye çalış. :icon_thumright:

yasemin10

Unutmadan doktor kızımın muhtemel doğum tarihini 3 Mart 2013 dedi. 2 gün öne kaydı kızımın gelmesi. :binkybaby:  Esracım bakalım önce kimin kızı gelecek.

esracım

Elifim iyi olmana sevindim ve bebeğinin iyi olmasına da  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: Allah bir daha aynı korkuları yaşatmasın.Bu arada 100 ün altına düştün.Bundan sonra zaman daha hızlı geçer senin için.Bu arada yeni doktorunu çok sevdin.İnşallah size çok iyi gelecek bu dr.Seni normal doğum için cesaretlendirmesi çok güzel.İnşallah normal doğum olacaktır ama yine de hakkımızda hayırlısı diyelim.Kendimizi zorlamayalım o veya bu diye....

Yasemincim  ultrason sonucuna göre  3-13 mart arası arasında görünüyor....Ama doktorum hazırlıklı ol dedi.28 Şubata randevü verdi.Ama o zamana kalmaz dedi.Artık sabırsızlıkla gelsin istiyorum.Senin heycanını ve korkunu çok iyi anlıyorum.Aynı duygular ara ara oluyor bende de.Bacak ağrılarımdan fırsat bulunca bu konulara odaklanıyorum.Bakalım canım hangimizin kızı önce gelecek.Bizi bu meraktan kurtaracaklar.Bakarsın aynı gün doğarlar.Arada çok fark yok çünkü.

elfo

evet esracım doktorum aynısını dedi. siz sakın kendinizi bir doğum şekline odaklamayın önemli olan bebeğin de sizin de sağlıkla kurtulmanızdır dedi. her iki doğumun da kendine göre güzel yanları da zor yanları da vardır sakın normal doğumu bir kahramanlık olarak da görmeyin nasip işler tabi dünya kurulduğundan beri insanlar normal doğum yapıyorlar fizyolojik bir olay dolayısıyla ben de normal taraftarıyım tabi hakkınızda hayırlısı olsun dedi.

Selma27

Elifcim bende senin gibi dusunuyorum.. Doktorunda hakli. Cunku dogum aninda ne olcagini sadece Allah bilir. Normal yada sezeryan bir sekilde kucagimiza alalimda , saglikli sihhatli ben baska birsey istemiyorum.. InsaAllah saglikli bi sekilde kurtluluruz hepimiz.

SeliN59

Alıntı yapılan: esracım - 12 Şubat , 2013, 17:42:24

Yasemincim gittim doktora.Çok şükür kızım iyi.Nst sonucumuz da iyi çıktı.Dr ağrın olursa sık sık gel dedi aynı şekilde nişandan bahsetti ve suyumun gelmesinden.Bunlardan her hangi biri olursa ılık duş alıp gelmemi önerdi.Yürüyüş yapmamı söyledi.Bu akşam yürüdüm.Bundan sonra her zaman hazırlıklı olmalıymışım.Kızım 2903 gr mış.Ne büyük ne küçük bebek dedi.Küçük olsa sorun büyük olsa doğum zor olur dedi.O yüzden iyiymiş kızım.Haftaya salı yine gideceğim.Yine nst ye gireceğim ve o gün çatı muayenesi olacakmışım.Normal doğum için müsait olup olmadığıma bakılacakmış.

Kızlar dün gece bir bacağım yine kötüydü ya da kötü değildi.Ben psikoljik olarak kendimi etkiliyorum sanırım.

canım maşallah bebeğine ve kilosuna kız çocukları 10 günde erken gelirmiş annem öyle söylüyo Allah sağ sağlim kurtarsın inşallah tüm hamileleri ve beni  :amin: :amin: :amin: kızlar benim karnımda çok aşağıya düştü  doktor istirahat et dedmişti son gittiğmde yürüyüşe falanda çıkamıyorum haliyle bu gün 2 dk ayakta kalsam feci yorgunluk çöküyor üzerime cuma gidicem inşallah her şey yolundadır..yok benim ayağımda geçmiyo akşam yatağa girene kadar sağ bacağımda sıkıntı yoktu tam yatağa girdim ayak tabanın başladı kasılmaya düşünmemeye çalışıyorum bu seferde ya diken batması gibi batıyo yada kaşınıyo acaip bi durum   :dontknow: :icon_scratch:

SeliN59

Alıntı yapılan: yasemin10 - 13 Şubat , 2013, 08:22:09
Unutmadan doktor kızımın muhtemel doğum tarihini 3 Mart 2013 dedi. 2 gün öne kaydı kızımın gelmesi. :binkybaby:  Esracım bakalım önce kimin kızı gelecek.

canım Allah senide bebeğinide sağ sağlim kurtarsın inşallah  esra ve ikinizin doğumundan sonra benim doğumda iyice yaklaşacak  bebeklerimize sağ sağlim kavuşalım inşallah  :amin: :amin: :amin:

SeliN59

Alıntı yapılan: elfo - 13 Şubat , 2013, 07:45:19
sonucum hamd olsun iyi çıktı. yani ufak bi enfeksiyon sözkonusuymuş ama artık geçiyormuş. ilaç vermedi geçiyor diye. ağrılarının sebebi budur, ishalin sebebiyse antibiyotiktir dedi. 2 hafta önce öksürük şikayetiyle kullanmıştım.
sonucu aldık doğruca yeni doktoruma götürdük kadın doğumcuya.  2 defadır farklı doktora muayene oluyorum. şansımıza adamın hastası yokmuş. uzun uzun sohbet ettik. muayene etmedi sonuçlarıma baktı. zaten geçen hafta muayene etmişti. muayenelik durumunuz yok. unutmayın bu işler önce nasip meselesi ama ilk 3 ayını doldurmuş annelerin sadece yüzde 1i erken doğum yapar dedi. ağrılarınızın sebebi enfeksiyonmuş dedi. doğum üzerine konuştuk. normal doğumdan korktuğumu söyledim  :suclu: azcık bile olsa bi tarafınız normal doğum diyorsa ve fizyolojik olarak uygunsanız hiçbir sorun çıkmazsa sizi Allah ın izniyle normal doğum yaptırırım ben normal taraftarı bi doktorum dedi adamın kararlı tavrı beni gaza getirdi.  :occasion14: inş. çok memnun kalırım bu adamdan  :amin:
esracım bebeğinin kilosu çok güzel  :love9: inş. kolay bir normal doğum yaparsın. her an ağrı durumun olabilir nişan gelebilir anladığım kadarıyla. bence sen şimdiden zeytinyağına başla derim  :icon_thumright:

canım geçmiş olsun sonucunda iyi çıkmış çok şükür inşallah ağrılarında geçer  ..ben hamileliğim boyunca sürekli ishal oldum  bi kaç defa çok muz yediğim için öteki türlü  sıkıntı oldu ama çoğunlukla ishalim sanırım demir hapı yapıyo demir hapına başlamadan öncede yatmadan meyve yiyordum o yaıyodu..benim doktorumda sezeryana karşı bende normalden korkuyorum ama bunu söylemeyede çekiniyorum doktoruma kan sulandırıcı iğne kullanıyorum günlük daha öncede 4 düşüğüm var arkadaşlar seni sezeryan yapar doktor diyolar ama bilmiyorum hakkımızda hayırlısı ama en sağlıklısı normal doğum  çocuk ve bizim için en hayırlısı neyse o olsun inşallah hepimiz için  :amin: :amin: :amin:

esracım

Alıntı yapılan: SeliN59 - 14 Şubat , 2013, 00:53:06
Alıntı yapılan: esracım - 12 Şubat , 2013, 17:42:24

canım maşallah bebeğine ve kilosuna kız çocukları 10 günde erken gelirmiş annem öyle söylüyo Allah sağ sağlim kurtarsın inşallah tüm hamileleri ve beni  :amin: :amin: :amin: kızlar benim karnımda çok aşağıya düştü  doktor istirahat et dedmişti son gittiğmde yürüyüşe falanda çıkamıyorum haliyle bu gün 2 dk ayakta kalsam feci yorgunluk çöküyor üzerime cuma gidicem inşallah her şey yolundadır..yok benim ayağımda geçmiyo akşam yatağa girene kadar sağ bacağımda sıkıntı yoktu tam yatağa girdim ayak tabanın başladı kasılmaya düşünmemeye çalışıyorum bu seferde ya diken batması gibi batıyo yada kaşınıyo acaip bi durum   :dontknow: :icon_scratch:
selincim ben dün gece rahattım ama bir önceki gece kötüydüm.sanırım ayağım bacağım yine aynı olacak diye endişelendim ve uyku tutmadı hafif bir gevşeme hali oldu yine bacağımda.dediklerimi yapmaya çalıştın mı peki ? ben uymaya çalışıyorum.o zaman kafamda rahat oluyor belki öylelikle olmuyor.birde günde iki tane magnezyum içiyorum o da etkili sanırım.senin b12 ne bakıldı mı o eksikse o da yapar.istersen internette araştır görürsün.

esracım

Alıntı yapılan: elfo - 13 Şubat , 2013, 15:49:41
evet esracım doktorum aynısını dedi. siz sakın kendinizi bir doğum şekline odaklamayın önemli olan bebeğin de sizin de sağlıkla kurtulmanızdır dedi. her iki doğumun da kendine göre güzel yanları da zor yanları da vardır sakın normal doğumu bir kahramanlık olarak da görmeyin nasip işler tabi dünya kurulduğundan beri insanlar normal doğum yapıyorlar fizyolojik bir olay dolayısıyla ben de normal taraftarıyım tabi hakkınızda hayırlısı olsun dedi.
doktorun olayı çok güzel özetlemiş zaten.ve normal doğum yapanları kahraman olarak görmeyin demesi de çok bilinçli.kim istemez sürecin normal işlemesini ama imkanlar......inşallah bizler hakkında ne hayırlıysa o olur..

elfo

Alıntı yapılan: SeliN59 - 14 Şubat , 2013, 01:01:15
Alıntı yapılan: elfo - 13 Şubat , 2013, 07:45:19

canım geçmiş olsun sonucunda iyi çıkmış çok şükür inşallah ağrılarında geçer  ..ben hamileliğim boyunca sürekli ishal oldum  bi kaç defa çok muz yediğim için öteki türlü  sıkıntı oldu ama çoğunlukla ishalim sanırım demir hapı yapıyo demir hapına başlamadan öncede yatmadan meyve yiyordum o yaıyodu..benim doktorumda sezeryana karşı bende normalden korkuyorum ama bunu söylemeyede çekiniyorum doktoruma kan sulandırıcı iğne kullanıyorum günlük daha öncede 4 düşüğüm var arkadaşlar seni sezeryan yapar doktor diyolar ama bilmiyorum hakkımızda hayırlısı ama en sağlıklısı normal doğum  çocuk ve bizim için en hayırlısı neyse o olsun inşallah hepimiz için  :amin: :amin: :amin:

Allah kolaylık versin selincim. bence bütün korkularını açık açık söyle. ben de normal doğumdan korkuyorum bunu açıkça söyledim. gülümsedi. kesinlikle normal yapamam demiyorsanız azcık kararsızlığınız varsa normal yaptırırım dedi. sen içinden geçen herşeyi söyleki seni tanısın. sonuçta o esnada karar değiştirmektense baştan bu konuda seni tanırsa daha güzel olur. hakkında hayırlısı olsun. bebeğin de sen de sağ salim kurtul da çok önemli değil nasıl olduğu

yasemin10

Merhaba kızlar, nasılsınız?
Ben bugün sersem gibiyim. Sabahtan beri uyuklayıp duruyorum. Hava mı çarptı ne oturduğum yerde uykum geliyor.  :-\