2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

esracım

selincim arada kan testi yapmıyor mu doktorun ? kan değerlerinde eğer b12 in düşük çıkarsa verir b12 vitamini.ama sen yine kalsiyum iste.aile hekimine gitsen orda doktoruna söylesen o bile verir.ya da sen kalsiyum magnezyum demir içeren yiyeceklerden yemeye çalış.neler yaşadığını çok iyi anlıyorum.tam 3.5 aydır yaşıyorum.ve 3 aydır uykularım yoktu.çok şükür iki gecedir yine uyumuyorum ama en azından bacaklarımdaki o kötü his yok.Allah kimseye bu hastalığı vermesin.

DEMİR : Ciğer, yumurta, tavuk,balık,bezelye,fasulye,patates.

B 12: Karaciğer, böbrek, sığır eti, yumurta, süt, peynir, balık.

KALSİYUM : Süt, fıstık,ceviz, lahana, brokoli, koyu yeşil sebzeler, şalgam, kuru meyveler, kuru baklagiller.

MAGNEZYUM :Fındık, fıstık, badem, ıspanak, maden suyu, patates, portakal suyu.

selincim nunları yemeye çalış doktoruna gidene kadar ve bence doğumdan sonra da dikkat et.bu ilaçları ben doğumdan sonra da kullanacağım muhtemelen.ama yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum.

esracım

yasemincim zamanı cidden çok daralttık şükürler olsun bugünlerimize.salı günü kontrolüm var.muhtemelen doğum hakkında konuşuruz.nst ye gireriz.benim için çok heyecan verici.artık her şey hazır bekliyoruz yavrularımızı.daha dün gibi her şey.inşallah doğumdan sonra geçirdiğim bu kötü günleri de unuturum.hiç yaşanmamış gibi olur.

elfo

kızlar günaydın.
gün geçmiyor ki bi şikayetle karşınıza çıkıyorum bu aralar. Rabbim büyüğünden korusun.
benim 3 gündür ara ara kasık ağrım oluyor. böyle yarım saate adet olacakmışım hissi veriyor. hep bi tedirginlik halindeyim. hatta büyük tuvaletim varmış gibi oluyor wc ye gidiyorum ihtiyacımı gideriyorum yine aynı ağrı devam ediyor. gece uyuyunca geçmiş sabah hafiften yine başladı. artık doktora soru sormaya çekiniyorum. benim haftalarımda kasık ağrısı yaşayanlar oldu mu?  :'(
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ZAHİR

günaydınlarr kızlar herkese geçmiş olsun inş sağ salim kavuşuruz da bebeklerimize çektiğimiz sıkıntılara değer  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Elifcim bende de vardı ya geçen hafta adım atamıyordum ben wc ye sıkışıkta oluyodum ve gidince bnmde ağrım geçmiyodu kızım yine hareektsizleşmişti dr u aradım cuma günü minoset iç dedi sanki benbilmiyorm ağrı kesici almayı ...geçen benimde ayağımda bi kasılma oldu sanki damarımı iki ucundan çekmişler gibi 2-3 dk öyle kasılı kaldı sonra açıldı yavaş yavş ama ağrısı dewam ediyo buna bnzer başınıza geldimi
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

SeliN59

Alıntı yapılan: elfo - 11 Şubat , 2013, 08:12:28
kızlar günaydın.
gün geçmiyor ki bi şikayetle karşınıza çıkıyorum bu aralar. Rabbim büyüğünden korusun.
benim 3 gündür ara ara kasık ağrım oluyor. böyle yarım saate adet olacakmışım hissi veriyor. hep bi tedirginlik halindeyim. hatta büyük tuvaletim varmış gibi oluyor wc ye gidiyorum ihtiyacımı gideriyorum yine aynı ağrı devam ediyor. gece uyuyunca geçmiş sabah hafiften yine başladı. artık doktora soru sormaya çekiniyorum. benim haftalarımda kasık ağrısı yaşayanlar oldu mu?  :'(

benimde 4 aydan sonra olmuştu kasık ağrım netten bakmıştım bebek yukarıya çıktıkça rahim kasları gerilirmiş oda kasık ağrısı yaparmış inşallah geçer  :amin: :amin:

:sleepy1: :sleepy1: :sleepy1:

elfo

Alıntı yapılan: SeliN59 - 12 Şubat , 2013, 03:19:38
Alıntı yapılan: elfo - 11 Şubat , 2013, 08:12:28
kızlar günaydın.

benimde 4 aydan sonra olmuştu kasık ağrım netten bakmıştım bebek yukarıya çıktıkça rahim kasları gerilirmiş oda kasık ağrısı yaparmış inşallah geçer  :amin: :amin:

:sleepy1: :sleepy1: :sleepy1:

inş. öyledir  :amin: gerçi benimkisi perşembe günü ishale yakalanmamla başladı sonradan ishal geçtiği halde ağrı geçmedi. bugün tahlil verdim 2 de çıkacak. bakalım ne diyecekler

_Miray_

Merhaba kızlar ,  :flowers:

Geçmiş olsun Elif'çim

Benim bıdıkta beni dün korkuttu yakın bir hastaneye gittim NTS ye soktular erken doğum belirtileri varmı diye ama şükür bişi çıkmadı  :amin: cumartesi kendi doktoruma gideceğim Artık ağzımdan hareketleri ile ilgili olumsuz birşey geçmiyor istediğin kadar hareket et kızım  :binkybaby:

elfo

sağol miraycım. neden nst ye soktular sancın veya hareketsizlik belirtisi mi vardı?

_Miray_

Evet hareketleri baya azalmıştı pazar günü dün tavan yaptı o kadar tatlı yedim çok zayıf şekilde hareket etti o da 2 saatte 2, 3 kere falan  :y25: Dedim doktora bir gideyim en kötü 1 ay oldu kızımı görürüm  :binkybaby:
Şİmdi takip ediyorum iyiyiz şükür dualarınızı eksik etmeyin

Dün çok kötü oldum Allahım kimseye yaşatmasın kalp atışlarını duyamadı hemşire baya bir süre zaten orda ben bittim  :crybaby2: Sonra doktora danıştılar sadece sancıyı ölçtüler şimdi kendi doktoruma söylesem niye bana gelmedin diye azarlıcak.  :caca:

elfo

Allah bi daha yaşatmasın çok sıkıntılı durumlar. inş. sağ salim zamanında doğum yaparız  :amin:

yasemin10

Miraycım büyük geçmiş olsun. Rabbim bir daha böyle bir şey ile sizi sınamasın  :amin:  :amin:

Elifcim sana da tekrardan geçmiş olsun. Ben böyle bir ağrı falan çekmedim. sen bilirsin ama istersen kendi doktoruna bir görün.

Esracım doktor kontrolüne gittin mi?

yasemin10

Alıntı yapılan: elfo - 12 Şubat , 2013, 14:26:38
Allah bi daha yaşatmasın çok sıkıntılı durumlar. inş. sağ salim zamanında doğum yaparız  :amin:

:amin:  :amin:  :amin:  :amin:

elfo

dün doktorumu aradım canım. sizi daha geçen hafta gördüm rskli durumunuz yoktu. muhtemelen enfeksiyondan kaynaklı ağrılarınız var önce bi enfeksiyon uzmanına gidin eğer hiçbir sıkıntı çıkmazsa tekrar muayene edelim dedi. hamd olsun dünden beri ağrılarım yok. sabahtan tahlil verdim sonucu almaya gidecem 5 dakikaya çıkacam. benim içimi rahatlatan olay bu sancıların ishalle beraber ortaya çıkması. bakalım enfeksiyoncu ne diyecek sonucu sizle paylaşırım  :wave:

yasemin10

hımm anladım. Bebişle ilgili bir sorun olmasında. Enfeksiyon ise ilaçlarla tedavini olursun. Hadi git bakalım. İyi haberlerini bekliyoruz.

_Miray_