inşirah mı inşikak mı

Başlatan rukiyeylmz, 07 Haziran , 2012, 21:06:38

« önceki - sonraki »

rukiyeylmz

merhaba arkadaşlar.doğumu kolaylaştırmak için inşirah mı inşikak suresini mi okumak lazım.ikisini de duydum kafam karıştı.bilen var mı ?

--elif--

merhaba cnm
inşirah süresini bol bol okumak gerek cnm
inşikak süresinide arapçasını kağıda yazıp zemzem suyuna koyup içmiştim sancım olduğunda

--elif--

İNŞİRAH SURESİ                                       
Elem neşrah leke sadrek; ve vâda'na anke vizrakelleziy enkada zahrek; ve refâ'na leke zikrak. Feinne meâl usri yüsra inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..

Anlamı:

Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş

rukiyeylmz

Alıntı yapılan: --€lif-- - 07 Haziran , 2012, 21:10:37
merhaba cnm
inşirah süresini bol bol okumak gerek cnm
inşikak süresinide arapçasını kağıda yazıp zemzem suyuna koyup içmiştim sancım olduğunda

teşekkürler canım.ben de öyle biliyordum ama netten araştırdım hepsinde inşikak suresi yazıyor.bundan önce de bi arkadaşım demişti.mealine baktığımda ise inşirah olması lazım diyorum..günde kaç kez okumak gerekiyor acaba sayısı war mı ?