BIKTIM ARTIK YARDIM LUTFENNN :((((

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 26 Mayıs , 2012, 01:54:29

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

amınnn canım  :opucuk:
surekı karnıondan ses gelıyor

Nezo

Sibel' cim Geçmiş Olsun Canım ya  :flowers: Gözlerin Kaşınması Ayten' in Dediği Gibi Dişlerdende Olabilir Çünkü Alt Çeneden Göz Siniri Ve Çene Siniri Yakın Geçer  :dontknow: Neocate de Genelde Laktoz İntoleransı Olan Çocuklara Verilir Öyle Bişi Çıkmadıysa Neden Önerdi ki  :icon_scratch: Ayrıca Kullanmak Zorunda Kalırsan da Ona Rapor Çıkıyo O Zaman Ucuz Oluyo Canım Bilgin Olsun. Ben Daha Bu Konularda Cahal Olduğum İçin Anca Bu Kadar Yardımcı Olabilicem. İnşallah En Kısa Zamanda Düzelir Oğluşun.  :opucuk:

Aytii

ay kıyamam ya  :sad1:

6 aylık olsun da ek besinlere başlasın bari bi an önce

çorba meyve püresi vs gibi

karnı doyar. inşallah öyle düzelir onları yedikçe

aydinays

Canım aptamilin hangi mamasını kullanıyordun. Pre maması il ebaşlatıyorlar ilk doğduğunda kayra mamasını yiyince hemen tuvalate çıkardı. Normal mamasına geçince çocuğun bağırsakları normale döndü. Bir her bebeğe mama yaramıyor. Mesela bizde şimdi mamayı günde 1 kez yada 2 kez ancak yiyebiliyoruz. Onuda uykudayken yedirebiliyorum. Bütün formül mamaları denedim. Hepsini midesi kabul etmiyor.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

tweety0555

SSIBEL CIM YORUMLARI HIC OKUYAMADIM SADECE ILK SAYFANI OKUDUM BIR KERE DENEME YANILMA YOLUYLA BULACAKSIN EMIN OL BEBEGIN ICIN ENDISELENME BEN HEP ARI MAMA VE GOOGLY DIYE BIR MARKA VARDI ONUNLA BESLEDIM APTAMIL PAHALIYDI ALMADIM ACIKCASI BIR KUTU ALDIM SONRA BIRAKTIM...CICI BEBEYE 4 AYA GIRDIK BASLADIM IANAN KIMSEYI DUSUNEMDEN SEN KUCUK DENEMELER YAPARAK SONUCA ULAS BIRDE NERDESIN BILMIYORUM AMA ANKARADA HACETTEPEDE YAPIYORLARMIS ALLERJI TESTINI YANI VUCUDA KIRKA YAKIN BESIN VERILIYORMUS ONA GORE YASAKLI URUNLER CIKIYORMUS...SAKIN UZULME COCUKLAR BUYUYORLAR SUT URUNU OLSA MESELA YEMESE BUYUMEYECEKMI ALLAHIN IZNIYLE HIC BIRSEY OLMAZ SEN FERAK OL KENDINI UZME KI COCUGUNA FAYDAN OLSUN ...HER GUN BIR BESINLE DENEME YAP ARKADASIM...MESELA SEN DE SUT URUNLERINI KES BAKALIM ONUNDA FAYDASI OLUR BELKI SENIN SUTUNDEN GECENDE ONU RAHATSIZ EDIYORDUR DENE BAKALIM :suclu:
SENIN ICIN ZOR BIR SUREC ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN ...NE OLUR SAKIN OL VE SABIRLA DENE ARKADASIM

°•.ℓανιηуα.•°

sibelcim çok geçmiş olsun canım

öncelikle sabırlı olmalısın canım zor bir süreç belki  ama sabır gerektiriyor. arkadaşların da dediği gibi o alerji testini yapan yerler var. ondan yaptır.

Rabbim yardımcın olsun... söz konusu bebişlerimiz olduğunda ne desek boş biliyorum ama sen yine de güçlü dur.

burcum

burcu MELEK

CANIM BENİM KIZIM 3 AYLIKKEN ALERJİ OLDU TÜM VÜCUDU KAFASININ İÇİNE KADAR YARA OLDU SONRA O YARALAR KURUYUP DÖKÜLÜYORDU ESİM OKADAR YOGUNDUKİ Bİ DOKTORA GÖTÜREMEDİK SONRA 7 AYLIKKEN YİNE BASLADI YAKLASIK 2 AY KADAR FELAKET SÜRDÜ BU İŞ BENDE İNEK SÜTÜNE MAMA YAPIYORDUM YİNE GÖTÜREMEDİM AMA ISRARLA VERDİM MAMAYI ALIŞŞIN DİYE SONRA GEÇTİ.BİRDE KAYNIMIN DAHA BEBEKKKEN YUMURTAYA ALERJİSİ VARMIŞ HATTA ÖYLE BİR RESMİ BİLE VAR YUMURTAYI AGZINA ALSIN TÜM VUCUDU SİŞER KIZARIRMIŞ KENDİLERİ ANLATTI YENGE DEDİ 20 YASIMA KADAR YUMURTA YAMAMA İZİN VERMEZLERDİ BİGÜN Bİ KIZDIM SİZENE YA BEN YEMEK İSTİYORUM DİYE YEDİM DEDİ BİR HAFTA ALERJİSİ DEVAM ETMİŞ SONRA BU HERGÜN ISRARLA YEMEYE DEVAM ETMİŞ ÖYLE VUCUDU ALIŞMIŞ SİMDİ ALERJİSİ KALMADI BUNLAR BENİM BİLDİKLERİM GECMİŞ OLSUN

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ●๋:        ●๋:  ήẽz  ●๋:        ●๋: - 28 Mayıs , 2012, 11:01:40
Sibel' cim Geçmiş Olsun Canım ya  :flowers: Gözlerin Kaşınması Ayten' in Dediği Gibi Dişlerdende Olabilir Çünkü Alt Çeneden Göz Siniri Ve Çene Siniri Yakın Geçer  :dontknow: Neocate de Genelde Laktoz İntoleransı Olan Çocuklara Verilir Öyle Bişi Çıkmadıysa Neden Önerdi ki  :icon_scratch: Ayrıca Kullanmak Zorunda Kalırsan da Ona Rapor Çıkıyo O Zaman Ucuz Oluyo Canım Bilgin Olsun. Ben Daha Bu Konularda Cahal Olduğum İçin Anca Bu Kadar Yardımcı Olabilicem. İnşallah En Kısa Zamanda Düzelir Oğluşun.  :opucuk:
  cok sagol nezım  :opucuk: canım ben ozel dr goturuyorum  oglumu prof dr mustafa bakır ıstanbulda... dr bıle sıkayet ettı ben nıye rapur cıkaramıyorum dıye... devlet hastanesıne gıtmemn gerekıyor bunun ıcınde aylar oncesınden sıra alman gerekıyıormus ayda 800 ıla 1 tl mama parası verıyoruz ...bu mamada ogluma yaramadı boşa zaman kaybettık ...ahhh canım ne cahılı masallah bak neocate hakkında bılgın var bunu kımse bılmez  :icon_thumright:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: aydinays - 28 Mayıs , 2012, 11:14:40
Canım aptamilin hangi mamasını kullanıyordun. Pre maması il ebaşlatıyorlar ilk doğduğunda kayra mamasını yiyince hemen tuvalate çıkardı. Normal mamasına geçince çocuğun bağırsakları normale döndü. Bir her bebeğe mama yaramıyor. Mesela bizde şimdi mamayı günde 1 kez yada 2 kez ancak yiyebiliyoruz. Onuda uykudayken yedirebiliyorum. Bütün formül mamaları denedim. Hepsini midesi kabul etmiyor.
  aysecım aptamılın pre;conformıl bıde aptamıl 1 kullandım
onlar yetmedı ulkerın hero baby
sma adlı mamaları bıle denedım
yaramadı kayra gıbı bagırsakları cok çalıstı vermemnle hemen tuvaletını yapıyordu delı oluyordum elımde sureklı bıberon hem emzır hem mama gunler boyle gectı ıste
aysecım calsıyum ıcın sutu nasıl karsılıyor kayra

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: tweety0555 - 28 Mayıs , 2012, 11:18:34
SSIBEL CIM YORUMLARI HIC OKUYAMADIM SADECE ILK SAYFANI OKUDUM BIR KERE DENEME YANILMA YOLUYLA BULACAKSIN EMIN OL BEBEGIN ICIN ENDISELENME BEN HEP ARI MAMA VE GOOGLY DIYE BIR MARKA VARDI ONUNLA BESLEDIM APTAMIL PAHALIYDI ALMADIM ACIKCASI BIR KUTU ALDIM SONRA BIRAKTIM...CICI BEBEYE 4 AYA GIRDIK BASLADIM IANAN KIMSEYI DUSUNEMDEN SEN KUCUK DENEMELER YAPARAK SONUCA ULAS BIRDE NERDESIN BILMIYORUM AMA ANKARADA HACETTEPEDE YAPIYORLARMIS ALLERJI TESTINI YANI VUCUDA KIRKA YAKIN BESIN VERILIYORMUS ONA GORE YASAKLI URUNLER CIKIYORMUS...SAKIN UZULME COCUKLAR BUYUYORLAR SUT URUNU OLSA MESELA YEMESE BUYUMEYECEKMI ALLAHIN IZNIYLE HIC BIRSEY OLMAZ SEN FERAK OL KENDINI UZME KI COCUGUNA FAYDAN OLSUN ...HER GUN BIR BESINLE DENEME YAP ARKADASIM...MESELA SEN DE SUT URUNLERINI KES BAKALIM ONUNDA FAYDASI OLUR BELKI SENIN SUTUNDEN GECENDE ONU RAHATSIZ EDIYORDUR DENE BAKALIM :suclu:
SENIN ICIN ZOR BIR SUREC ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN ...NE OLUR SAKIN OL VE SABIRLA DENE ARKADASIM
canım ben zaten sut urunbu yemıyorum perhız verdı dr bana  :cildir: buda işe yaramadı hem halaa kakası yesıl ve sumuksu  :cildir:  artık pes edecem oluruna bırakacam canım ... ahh  canım sızlerden bunları duyunca kendıme cıok kızıyorumm bazen dr bıle ıse yaramıyor ben senın dedıgın gıbı deneyerek ogrenecektım  :'(  ozlemcıım oglumun kılo alımı hıc olmayınca  panıkledım bıran oncve care bulmanın derdıne dustum kac dra goturdum sadece benı yolup gondrdıler  :caca: bende bundan sonra arı mama verecem sut ne vermıstın oglanlara onudamı arı mamadan mı verdın canım

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 28 Mayıs , 2012, 11:22:26
sibelcim çok geçmiş olsun canım

öncelikle sabırlı olmalısın canım zor bir süreç belki  ama sabır gerektiriyor. arkadaşların da dediği gibi o alerji testini yapan yerler var. ondan yaptır.

Rabbim yardımcın olsun... söz konusu bebişlerimiz olduğunda ne desek boş biliyorum ama sen yine de güçlü dur.

cok sagol canımcım  :opucuk: oglum için herseyın en ıyısını yapmaya calısıyorum ne oldugunu bılsem en azından sorun budur der ıcım rahatlar bulunamadıgı için cok uzuluyorum  :y25: yınede bunada sukur rabbım dermansız dert vermesın  :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: melek_ - 28 Mayıs , 2012, 12:01:25
CANIM BENİM KIZIM 3 AYLIKKEN ALERJİ OLDU TÜM VÜCUDU KAFASININ İÇİNE KADAR YARA OLDU SONRA O YARALAR KURUYUP DÖKÜLÜYORDU ESİM OKADAR YOGUNDUKİ Bİ DOKTORA GÖTÜREMEDİK SONRA 7 AYLIKKEN YİNE BASLADI YAKLASIK 2 AY KADAR FELAKET SÜRDÜ BU İŞ BENDE İNEK SÜTÜNE MAMA YAPIYORDUM YİNE GÖTÜREMEDİM AMA ISRARLA VERDİM MAMAYI ALIŞŞIN DİYE SONRA GEÇTİ.BİRDE KAYNIMIN DAHA BEBEKKKEN YUMURTAYA ALERJİSİ VARMIŞ HATTA ÖYLE BİR RESMİ BİLE VAR YUMURTAYI AGZINA ALSIN TÜM VUCUDU SİŞER KIZARIRMIŞ KENDİLERİ ANLATTI YENGE DEDİ 20 YASIMA KADAR YUMURTA YAMAMA İZİN VERMEZLERDİ BİGÜN Bİ KIZDIM SİZENE YA BEN YEMEK İSTİYORUM DİYE YEDİM DEDİ BİR HAFTA ALERJİSİ DEVAM ETMİŞ SONRA BU HERGÜN ISRARLA YEMEYE DEVAM ETMİŞ ÖYLE VUCUDU ALIŞMIŞ SİMDİ ALERJİSİ KALMADI BUNLAR BENİM BİLDİKLERİM GECMİŞ OLSUN
  merhaba melekcım  :opucuk:
canım oncelıkle yuzundek ıkızarıklık gelıp gecıcı oldugunu anladım ebnım derdım kılo alamıyor sureklı ıshal gıbı kakası yesıl ve sumuksu  :'( drda dedı gelışımınde kılo azlıgı hemen farkedılıyor buna bır cozum bulmak ıstıyorum  :amin: bende bu onerını deneyecem neye karsı oldugunu bır bılsem  :y25: senıunde bebegın çok tuvalete cıkıyormuydu canım

aydinays

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 28 Mayıs , 2012, 13:49:13
Alıntı yapılan: aydinays - 28 Mayıs , 2012, 11:14:40
  aysecım aptamılın pre;conformıl bıde aptamıl 1 kullandım
onlar yetmedı ulkerın hero baby
sma adlı mamaları bıle denedım
yaramadı kayra gıbı bagırsakları cok çalıstı vermemnle hemen tuvaletını yapıyordu delı oluyordum elımde sureklı bıberon hem emzır hem mama gunler boyle gectı ıste
aysecım calsıyum ıcın sutu nasıl karsılıyor kayra

canım 210 cc. günde 2 kere gece uyurken mamasını veriyorum. Oda zaten 400 ml yapıyor. Günde 2 çay bardağı prinç unlu mamalarında inek sütü mecburen kullanıyoruz. Bizde bütün mamaları kullandık. Hepsini midesi kabul etmiyor. Doktoruda doğal beslenecek dedi. Yoğurtta yiyemiyoruz. Her denememden sonra midesi allak bullak oluyor. Bu arada demir ilacını mecburen artırdık. İnek sütü verdiğimiz için. Ama bizde hiç bir alerji yapamdı çok şükür. En çok bende ondan korkuyordum. İnşalllah en kısa sürede emirim şifa bulur. Canım arı mamayı dene mutlaka yarar. Pirinç unu yemeğe başladığındna beri kayranında kilo alımı değişti. Sonra sebze püreleri de bize çok yaradı. İnşallah emirim en kısa sürede şifa bulur.  :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.