BIKTIM ARTIK YARDIM LUTFENNN :((((

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 26 Mayıs , 2012, 01:54:29

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Mayıs , 2012, 09:48:19
Canım Kayranın doğduğundan beri hep o sorunu vardı. Yüzünde atopik dermotit. kortizonlu krem kullandık biz. Geçti. Arada bir tekrarlıyor. O zaman sürüyorum. O gözlerini kaşıma huyu hala var. Uykusu gelince genelde gözlerini kaşıyor.
Arkadaşın dediği gibi meyve suyunu ne kadar veriyorsun. Kayrayada meyve suyu ağır geliyordu. meyve püresi verdik. Muhallebiyi ben pirinç unu, 1 çay bardağı pastorize süt ve 1 çay bardağı sudan yapıyorum. Ağırda gelmedi. 4. ayından itibaren böyl ekullanıyoruz. Mesela kayrayada formül mamaların hiçbirisi yaramıyor. Meyve sebze pürelerini ver. Yavaş yavaş. Büyüdükçede düzene girecektir canım.
canım benım ınsallah emırınde gecer  :amin: eskısı kadar yuzundekı dokontuler yok ama gozlerıne kıyamıyorum  :y25: oyle bır kasıyor kı artık aglıyor dayanamıyor yavrum  :(
meyve suyunu yarım elma ; yarım havuc..  nerdeyse cay bardagı yarısı kadar cıkıyor su 

pastorıze sut yasak degıl mı bır yasından sonra dıye bılıyorum aysecım  :icon_scratch:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Mayıs , 2012, 12:25:46
canım geçmiş olsun... demek ki hassas bir bebek sana alerjisi için gereken şeyleri drun söylemiştir de ben şu arı mamayı diyecektim... bende böyle bir mamanın varlığından haberdar değildim meğer dr benim yeğenede onu tavsiye etmiş... hazırlaması biraz zahmetli aptamil gibi değil sıcak suyla karıştır ver değil pişiriyorsun suyla... hatta gelinimiz bile o mamayla büyümüş annesi öyle demiş... annem memlekete gidince buğlemde ağlıyordu ya bu aç olmasın diye gitmiş arı mama almış gelmiş açmadım daha duruyor... 6.aylık olalım akşamları ondan muhallebi gibi katı kıvamda yapıp kaşıkla vereceğim buğleme...

sende vermekten çekinme sonuçta marka eski olabilir ama geliştiriliyor içindekiler...

cok sagol cananım :opucuk:
cok hassas aglayınca,hapşırınca,burnunu kaşıyınca hemen gozlerı kıpkırmızı oluyor sanıyede kızrıyor
canım ben ne mamalar hazırladım yeter kı ıyı gelsın kuzuma  :amin:
annem ve esım burdakı butun eczane marketlere bkmışlar bulamamıslar  :'( arastırıyorum bulunca verecem canım drda dedı eskı mama korkma ver bu ıthal mamalardan ıyıdır  :k06:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Mayıs , 2012, 12:28:38
canım birde kakasının yeşil yapması bizdede oluyordu arada drumuz bu zamanda elleri ağzında oluyor ya ellerindeki mikroplardan vs etkilenir kakanın rengini değiştirir dedi korkulacak bir şey değil dedi  :dontknow: :dontknow: sende elleriyle gözünü kaşıyor falan diyorsun ya onuda ağzına götürüyor mu elleri ağzında mı emirin ondanda oluyordur :dontknow: :dontknow:
cananım emır dogdugundan bır ay sonra basldı kakası  hep yesıl ve sumuksu ıshal gıbı ....yenı olsa keske hıc olmazsa derım ellerınden kaptı mıkrop :'(
gozlerı mesela parfumden sac spreyınden tozdan kısaca herseyden etkılenıyor kızarıyo sulanıyo bakalım bıze bır karısım verdı guya cok ıyı gelecek  :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Mayıs , 2012, 13:02:06

siboşum çok üzüldüm canım ya  :y25:

Rabbim acil şifalar versin inşallah her neden oluyorsa bulunurda bir an önce atlatir yavrum  :amin:  :y25:

Okuyunca çok şaşırdım  :dontknow: çok karmaşık durum ya anlam veremedim.

Alerji durumlarında her türlü yiyecek icecek giyim sampuanlarda dahil detaylı araştırılmalı  ???

amınnn canımm  :opucuk:
evet edacım cok karısık ınan bazen dusundukçe içim acıyor daha ne yapabılım dıyorum  :icon_scratch:
en ıyı drlara  goturduk aa ıstegım sonucu elde edemedım 4 aydır ugrasıyorum çok yoruldum netıcelenemedı  :cildir:
kıyafetlerıne dıkkat edıyorum gercekten azalma oldu dokuntulerde parfum kullanmıyorum mesela gıda alerjısı nelere var onu cozmeye calısıyorummm beslenmesı için daha ıyısı ne yapabılırım arastırıyorum canım

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: --€lif-- - 26 Mayıs , 2012, 14:15:03
çok geçmiş olsun sibelcim
zor bi durum bide kaşıntı yapıyosa küçücük bebek nasıl rahatsız oluyodur inş. çabucak geçer  :amin:
ama edanın dediği gibi belkide kıyafet,şampuan v.s onlarda yapıyor olabilir çok fazla ek gıda almıyomuş çünkü   

cok sagol canım  :opucuk: allah saglıkla oglunu kucagına almayı nasıp etsın  :amin:
hemde nasıl huzursuzluk yapıyor ılk ayda bılmıyorduk tabı emır patıyordu aglayarak  :y25: :y25: doktora goturdugumde dedıkı bu sende olsa yerınde durman mumkun degıl  :y25: :y25: yavrummm neler cektı mınık bedenıyle  :crybaby2:
ek gıda almıyor ama anne sutunden de gecıyormuş benım yedıklerımde cok onemlı her yedıgımı kontrol edıyorum çok zor bır durum rabbım btun meleklerımızı korusun emırımede sıfa versın butun hastalara da insallahhh  :amin: :amin: :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

saadetcımm canım çok sagol tatlım  :opucuk: bol okuyoruz dua

fıstık

GEÇMİŞ OLSUN SİBELCİM ŞİMDİ GÖRDÜM  :flowers:

SUYLA PİRİNÇ UNU VE NİŞASTA KARIŞIMIYLA MAMA YAPTINMI HİÇ

BU BİRAZ KAKASINI KALINLAŞTIRIR KİLO ALDIRIR

BEN İÇİNE DEVAM MAMASIDA KOYUYORDUM SÜTLÜ MUHALLEBİ GİBİ OLUYORDU

EVE GİREN ÇIKAN YADA BEBEĞİ KUCAĞINA ALANLAR BİLE PARFÜM KULLANMASINLAR

KIYAFETLERİNİ SABUN TOZUYLA YIKA ISLAK MENDİLİNE KADAR PARFÜMLÜ BİŞİ KULLANMA

İNŞALLAH ATLATIRSINIZ  :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

çok sagol nagehancım  :opucuk: :flowers:
suyla pirinç ununu denedım ama nişasta koymadım sevdı fakat doyurucu olmadı yedıkten az sonra  emır yınee ya anne sutu ya da formul mamayı ıstedı  :-\ canım nişasta hangısınden olacak  :icon_scratch:
akrabalara soyledım bılıyorlar alerjık durumunu ama yınede parfum kullanıp emırı kucagına alan var  :cildir: :caca:
sabun tozu ıyı geldı gercekten   ;) daha onceden dalının detarjını ve yumusatıcısını kullanmıstım onlar yaptı  :cussing: drlar kesınlıkle onermıyor kokusu  cok guzel tabı bende bılmıyordum en ıyısı bu sanmıstım  :BangHead: herseyı yasayarak ogrenıyorsun işte  :hıhı:

fıstık

BUĞDAY NİŞASTASI KULLAN CANIM

kıvamını kendin ayarlayabilirsin  ;)

Hep yaşayarak öğrendik sibelcim ALLAH  beterinden saklasın  :amin:

Bebekler mama yedikten sonra emmek ister aslında doymadıklarından değil

Anneyi emerek güvende olduklarını hissetmek istediklerinden  :icon_thumright:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

çok tesekkur ederım canım :opucuk:
valla sızler drlardan daha faydallı oluyorsunuz  :k06: bosuna onca zamana paraya  :caca:
tecrube cok onemlı tamam bunuda deneyecem canım  :opucuk:

Aytii

geçmiş olsun

anne sütünün haricinde bir gıda alıyormuki? aldığı bi gıdadan dolayı alerji yapıyor olabilir

birde bazı bebeklerin 1 yaşına kadar böyle cilt sorunları olabiliyor

benim vardı mesela yüzümde öyle egzema kızarıklıklar

Oğuzda hemen hemen hergün gözlerini deli gibi kaşıyor

sanırım dişlerin çıkmasından kaynaklanan birşey

doktorunuz kan tahlili felan yaptıysa mutlaka çıkar ortaya neye alerji yaptığı

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

tesekkur ederım aytencım  :opucuk:
doktortumuz alerjı testı yaptı 3 sey ıcın yaptı
ınek sutu
soya
yumurta
ucunde de cıkmadı kanda ;fakat cıkmadı dıye alerjısı yok anlamına gelmıyor dedı cunku kakası yesıl ve sumuksu oldugu için boogazındakı hırıltıda var bu bulgura gore benım de yedıklerımlerıme gore anlamaya calışıyorum cok zor ama  :sad1:
canım anne sutu dısında neocate dıye bır mama alıyordu ıthal mama hıc faydasıda olmadı kılo hıc almıyor  :y25: kac aydır aynı kıloda ...ahhh canım gecsınde 1 senede gecsın razıyım ıcım rahatladı ıns emırımden gecer teyzesı  :amin:

Aytii

peki sana doktorun aptamil'i kullan demedimi  :icon_scratch:

ben nezaman kontrole getirsem hep sorar

aptamil diyince tamam diyor. en iyisi oymuş

birde onu denesen? belki kullandığı mama iyi gelmiyodur  :dontknow:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

canım emır dogdugundan berı sutum yetmedıgı ıcın aptamılı ıkı ay kullandım gunde en az 8 kere kaka yapıuyordu yanı yedııgını cıkarıyordu hem kusarak hem de cok sık kaka yaparak onun için degıstırmek zorunda kaldım  :'(

Aytii

ilginç

demekki Emirin hazım sorunu var birazda

inşallah düzelir en kısa zamanda  :amin: