BIKTIM ARTIK YARDIM LUTFENNN :((((

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 26 Mayıs , 2012, 01:54:29

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

26 Mayıs , 2012, 01:54:29 Son düzenlenme: 26 Mayıs , 2012, 02:17:08 இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ
MERHABA ARKADASLAR

oglum dogdugundan ber dr dr gezıyoruz  :y25: alerjı sorunan bır turlu çozum bulamadık  :y25: 30 gunlukken yuzunde kızarıklar bıynunda dokuntuler olustu sonrada egzema oldu  :crybaby2:  kortızonlu kremler kullandım gectı sonra tekrar  basladı o kremlerı surmeyınce  :cildir: daha kapsamlı arastırıldı ınek sutune karsı alerjısı olabılır dendı   :dontknow: kanda tahlıl yapıldı cıkmadı... fakat oglumun kakası hep yeşil ve sumuksu ; gozlerını kasıyor parcalarcasına  :y25: bogazında hırıltı gecmek bılmeyen hapsırıklar gıdaya karsı alerjısı oldugunu soyledı goturdugum  drlar bunu ancak deneyerek ogrenecez dedıler   :cildir: ıthal mama kullanmamı tavsıye ettıler.... neocate dıye bır mamayı  ıkı aydır kulanıyorum hem pahalı hemde hala sorunlar bıtmedı  :'( keske ıse yarasa ogluma hersey feda olsun  :crybaby2: en son bugun baska bır dr gıttım caresızlık içinde... tavsıye uzerıne gıttım  dr sakın ıthal mamayı kullanma onun yerına bızım kucukken kullandıgımız arı mamayı kullan pırınc unu ve anne sutune cok yuklenn dedı sutunu artırıcı  seyler yemeye devam dedı aklım karıstı benım gıbı olan var mı arı mama taaa eskılerden kalma ne yapsam bılemıyorum cok caresızım  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:  :crybaby2:  oglumu nasıl kurtaracam bu alerjık durumdan sızlerın fıkrı ne ? aglamaktan dusunmekten yoruldum

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

sibelim kiyamam size yaaaa  :sad1: :sad1:
canim bahsettigin sorunlar bizdede vardi yuzde kizariklik dokuntu gibi bisey ama yemekten degildi cunku sadece anne sutu emiyordu turkiyeye bi gittim hicbiseyi kalmadi 6. ayda tamamen bitti  :amin: emirim kac aylik oldu belki onunda gecer  :sad1: o hirilti 3 aylikken kendiliginden gecmisti  ::)
sibelim soyle havasinin degisecegi bi yerlere gitseniz belki sizinkide gecer  ::)

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

SAGOL AYNURUM  :opucuk:
OYLE MORALIM BOZUK KI ANLATAMAM HERSEYI DENEDIMM OLMUYOR GECMIYOR EKSIK BISEY VAR  :dontknow:
YUZUNDEKI ALERJIDEN ZIYADE KILO ALIMI HEP YAVAS  SUREKLI ISHAL SEKLINDE OLDUGU ICIN KAKASI KILODA ALAMIYOR YAVRUM  :crybaby2: GELIŞİMİ İÇİN GERI DEDI 5 AYLIK OLDUK 6.400 GR O KADAR BESLEMEME RAGMEN KILODAN DA VAZGECTIM O GOZLERINI KASIMASI YOKMU  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: İÇİM PARCALANIYOR  GOZLERINI CIKARACAK EGZEMA GOZLERINEDE ATTI  :y25: :y25:

AYNURUM BEN NASIL BESLEYECEM BU ÇOCUGU KAFAM ÇOK KARISIK

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 26 Mayıs , 2012, 02:31:16
SAGOL AYNURUM  :opucuk:
OYLE MORALIM BOZUK KI ANLATAMAM HERSEYI DENEDIMM OLMUYOR GECMIYOR EKSIK BISEY VAR  :dontknow:
YUZUNDEKI ALERJIDEN ZIYADE KILO ALIMI HEP YAVAS  SUREKLI ISHAL SEKLINDE OLDUGU ICIN KAKASI KILODA ALAMIYOR YAVRUM  :crybaby2: GELIŞİMİ İÇİN GERI DEDI 5 AYLIK OLDUK 6.400 GR O KADAR BESLEMEME RAGMEN KILODAN DA VAZGECTIM O GOZLERINI KASIMASI YOKMU  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: İÇİM PARCALANIYOR  GOZLERINI CIKARACAK EGZEMA GOZLERINEDE ATTI  :y25: :y25:

AYNURUM BEN NASIL BESLEYECEM BU ÇOCUGU KAFAM ÇOK KARISIK

canim ya kiyamamm  :( :( :(
sibelcim ek gidaya basladinmi  ???
belki iyi gelir pasama corbalar kahvaltilar yogurt meyve derken aradada sutunu versen belki toparlanir kuzum  ::)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

EK GIDAYA GECTIK  AMA DUZENLI VERMIYORUM SEBZE CORASINI ARAD SEVIYOR ARADA ICMIYOR
MUHALLEBI VERDIM ODA ISHAL YAPTI KARNINDA SUREKLI GURULTU OLDU  :'(
BI ELMASUYUNU DUZENLI İÇİYOR
KAHVALTIK HIC VERMEDIM ERKEN DIYORLAR BEN KIME INANAYIM BIRI VER BIRI VERME DIYOR DRLAR

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

canim bizde oyle pek duzenli degiliz  :suclu:
ama mutlaka yogurt meyve puresi veya eti cicibebesini sutle ezip veriyorum pek onermiyolar ama oglum cicibebeyle kendine geldi biraz  :suclu:
corbalari yemiyo zilli yusuf ama kiymali makarnayi sevdi sende bi dene cnm  :k06:
kahvalti olarak eger istersen cicibebeyi onerebilirim  :)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

SAGOL CANIM CICI BEBEYI DEVAM SUTUYLEMI VERECEM YOKSA SUYLAMI? DENEYEREK OGRENECEM BASKA YOLU YOK  :'(
YUSUFUMDA BILIYO AGZININ TADINI  :opucuk: :opucuk:

bnsroni

Meyve suyunu düzenli verdiğini yazmışsın o ağır geliyor olabilir..Meyve püresi vermeyi dene..
Muhallebi bizede ishal yaptı bende içine biraz muz katıyorum bu şekilde denersen sorunun çözülebilir.
Sebze püresinede geçebilirsin patates havuçta ishaline iyi gelebilir..
Cici bebeyi meyve çayı veya kendi sütünle verebilirsin.

aydinays

Canım Kayranın doğduğundan beri hep o sorunu vardı. Yüzünde atopik dermotit. kortizonlu krem kullandık biz. Geçti. Arada bir tekrarlıyor. O zaman sürüyorum. O gözlerini kaşıma huyu hala var. Uykusu gelince genelde gözlerini kaşıyor.
Arkadaşın dediği gibi meyve suyunu ne kadar veriyorsun. Kayrayada meyve suyu ağır geliyordu. meyve püresi verdik. Muhallebiyi ben pirinç unu, 1 çay bardağı pastorize süt ve 1 çay bardağı sudan yapıyorum. Ağırda gelmedi. 4. ayından itibaren böyl ekullanıyoruz. Mesela kayrayada formül mamaların hiçbirisi yaramıyor. Meyve sebze pürelerini ver. Yavaş yavaş. Büyüdükçede düzene girecektir canım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

canım geçmiş olsun... demek ki hassas bir bebek sana alerjisi için gereken şeyleri drun söylemiştir de ben şu arı mamayı diyecektim... bende böyle bir mamanın varlığından haberdar değildim meğer dr benim yeğenede onu tavsiye etmiş... hazırlaması biraz zahmetli aptamil gibi değil sıcak suyla karıştır ver değil pişiriyorsun suyla... hatta gelinimiz bile o mamayla büyümüş annesi öyle demiş... annem memlekete gidince buğlemde ağlıyordu ya bu aç olmasın diye gitmiş arı mama almış gelmiş açmadım daha duruyor... 6.aylık olalım akşamları ondan muhallebi gibi katı kıvamda yapıp kaşıkla vereceğim buğleme...

sende vermekten çekinme sonuçta marka eski olabilir ama geliştiriliyor içindekiler...

xxcansuxx

canım birde kakasının yeşil yapması bizdede oluyordu arada drumuz bu zamanda elleri ağzında oluyor ya ellerindeki mikroplardan vs etkilenir kakanın rengini değiştirir dedi korkulacak bir şey değil dedi  :dontknow: :dontknow: sende elleriyle gözünü kaşıyor falan diyorsun ya onuda ağzına götürüyor mu elleri ağzında mı emirin ondanda oluyordur :dontknow: :dontknow:

Balböceği

siboşum çok üzüldüm canım ya  :y25:

Rabbim acil şifalar versin inşallah her neden oluyorsa bulunurda bir an önce atlatir yavrum  :amin:  :y25:

Okuyunca çok şaşırdım  :dontknow: çok karmaşık durum ya anlam veremedim.

Alerji durumlarında her türlü yiyecek icecek giyim sampuanlarda dahil detaylı araştırılmalı  ???

mutluluk

SİBELİM YA ALLAHIM YARDIMCIN OLSUN BOL BOL ÜZERİNE DUA OKU.ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN :y25:

--elif--

çok geçmiş olsun sibelcim
zor bi durum bide kaşıntı yapıyosa küçücük bebek nasıl rahatsız oluyodur inş. çabucak geçer  :amin:
ama edanın dediği gibi belkide kıyafet,şampuan v.s onlarda yapıyor olabilir çok fazla ek gıda almıyomuş çünkü   

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: bnsroni - 26 Mayıs , 2012, 08:43:24
Meyve suyunu düzenli verdiğini yazmışsın o ağır geliyor olabilir..Meyve püresi vermeyi dene..
Muhallebi bizede ishal yaptı bende içine biraz muz katıyorum bu şekilde denersen sorunun çözülebilir.
Sebze püresinede geçebilirsin patates havuçta ishaline iyi gelebilir..
Cici bebeyi meyve çayı veya kendi sütünle verebilirsin.
tesekkur ederım yanıtladıgın için  :opucuk: :flowers:
cam rendede elmayı rendeleyıp suyunu ıcırıyorum  ıcındekı  puturlukleıde yesın ıstıyorum  bogazına takılıyor  :'( bende sadece suyunu verıyorum severekten yıyor cok sukur  :amin:
canım tavsıyene uyacam  :flowers: