Hoşgeldin YAĞIZ EFEM hoşgeldin bitanem

Başlatan melek100lü, 25 Mayıs , 2012, 12:20:50

« önceki - sonraki »

cute552

melek canım nasılsın bayadır konuşamadık çok geçmiş olsun ama sıkıntı yapma şimdi herşeyin çaresi var doktorun sana güzel tedavilerle sorununu çözücektir sen stres yapma bebeğini etkileme bende dün kasıklarımda ince sızıyla doktora gittim idrarımda kum varmış yani biraz kum döküyosun dedi şok oldum ben gaz sancısıdır diye beklerken bu çıktı ama takmıyorum nolur sende üzülme nasıl olsa ilacıda var tedaviside bu şekilde düşün canım.

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

melek100lü

Alıntı yapılan: cute552 - 27 Haziran , 2012, 17:03:54
melek canım nasılsın bayadır konuşamadık çok geçmiş olsun ama sıkıntı yapma şimdi herşeyin çaresi var doktorun sana güzel tedavilerle sorununu çözücektir sen stres yapma bebeğini etkileme bende dün kasıklarımda ince sızıyla doktora gittim idrarımda kum varmış yani biraz kum döküyosun dedi şok oldum ben gaz sancısıdır diye beklerken bu çıktı ama takmıyorum nolur sende üzülme nasıl olsa ilacıda var tedaviside bu şekilde düşün canım.

Sanada çok geçmiş olsun canım  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

ben hamileliğin başlarında kum dökmüştüm :'(

bol su içmek gerekiyormuş canım atlatırsın  :amin: :amin:

benimde hafifden sancı giriyordu meğerse

idrara yollarında enfeksiyon olmuşum  :'( :'( :'(

bolsu içiyorum ama çok kusuyorum ben  :-\ :-\

RosE27

ahıc uzulme melekcım sadece seker konusunda dıkkatlı ol kolestrol banad saglık ocagı yaptı 330 cıktı hemen panıkle doktorumu aradım cok kızdı gebelerde kolestrole bakılmazmış normal olarak cıkarmıs benımde yuksek ıdarar yolu enfeksıyonuna gelınce ben benı bıldım bılelı hayatımın her donemınde war bende enfeksıyon  ılacı sadece bolbol su bol su ıcmeye ozen goster kansızlık bendede dusuk cok kan hapı ıcıyorum hepsı ustesınden kolay gelıcebılıcek seyler cnm dıkkat edıldıgı surece kendını hıc bunaltma bol sıwı sut urunlerı we yesıllık ıle beslendıgın surece hıcbısecık olmaz RABBIM ın ıznı ıle sut urunlerını yagsız yemeye calıs karacıgerın ıcın   :opucuk:

cute552

Alıntı yapılan: melek100lü - 27 Haziran , 2012, 17:08:12
Alıntı yapılan: cute552 - 27 Haziran , 2012, 17:03:54

Sanada çok geçmiş olsun canım  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

ben hamileliğin başlarında kum dökmüştüm :'(

bol su içmek gerekiyormuş canım atlatırsın  :amin: :amin:

benimde hafifden sancı giriyordu meğerse

idrara yollarında enfeksiyon olmuşum  :'( :'( :'(

bolsu içiyorum ama çok kusuyorum ben  :-\ :-\
saol canım bi yerde okumuştum idrar yolu enfeksiyonu için bol yoğurt iyin yazıyordu. yoğurtta bol miktarda iyi bakteri olduğu için yararlıymış kussan bile yemeye çalış bol bol su iç sana doktorun serum filan vermedimi benim serum yediğimde hemen geçmişti kusmam idarırında yanma ağrı koku varmı?

melek100lü

Alıntı yapılan: RosE27 - 27 Haziran , 2012, 17:09:28
ahıc uzulme melekcım sadece seker konusunda dıkkatlı ol kolestrol banad saglık ocagı yaptı 330 cıktı hemen panıkle doktorumu aradım cok kızdı gebelerde kolestrole bakılmazmış normal olarak cıkarmıs benımde yuksek ıdarar yolu enfeksıyonuna gelınce ben benı bıldım bılelı hayatımın her donemınde war bende enfeksıyon  ılacı sadece bolbol su bol su ıcmeye ozen goster kansızlık bendede dusuk cok kan hapı ıcıyorum hepsı ustesınden kolay gelıcebılıcek seyler cnm dıkkat edıldıgı surece kendını hıc bunaltma bol sıwı sut urunlerı we yesıllık ıle beslendıgın surece hıcbısecık olmaz RABBIM ın ıznı ıle sut urunlerını yagsız yemeye calıs karacıgerın ıcın   :opucuk:

:nazar: haklısın canım üstesinden gelinmiycek şeyler değilmiş çok şükür :amin: :amin:

esas canımı sıkan şey hem küçük hemde aşağıda duruyor dediler :-\ :-\

ben çok iyibeslenemedim yaaa ondan çok moralim bozuk aslında

sağol canım desteğin için  :opucuk: :opucuk: inşallah enkısa zamanda atlatırız  :amin: :amin:

melek100lü

semacım serum veriyorda hiç faydası yok bende yaaa haftanıniki günü garanti kusuyorum  :igrenc: :igrenc:

çokda iştahsızım ben herşeyi yiyemiyorum zorluyorum ozamanda çıkıyor işte  :sad1: :sad1: :sad1:

RosE27

eger aşğıda ıse sureklı ıstırhat et cnm cok ayakta we oturur pozısyondaz kalma kucuk kaldıysa beslenemedıgın ıcındır bu haftalardan sonra  bıter ıns cnm benım 18.haftamda gectı kusmalarım

cute552

Alıntı yapılan: melek100lü - 27 Haziran , 2012, 17:20:28
semacım serum veriyorda hiç faydası yok bende yaaa haftanıniki günü garanti kusuyorum  :igrenc: :igrenc:

çokda iştahsızım ben herşeyi yiyemiyorum zorluyorum ozamanda çıkıyor işte  :sad1: :sad1: :sad1:
miğde bulantın için bişey verdimi dokrtorun bazı hamileler 9 aya kadar kusabiliyormuş inşallah sen öyle olmazsın bebeğin için ne dedi doktorun kusman bebeğe bi zararı oluyormuymuş?

melek100lü

malesef ben dokuz ay çekenlerdenim

buda öyle olcak anlaşılan  :-\ :-\

ATLATICAM İNŞALLAH  ALLAH IN İZNİYLE

BİRAZ YİYEBİLSEM  :hungry: :hungry: :hungry:

cute552

melekçim bak bi yazı buldum kolestrol için bi yerden alıntı yaptım için rahatlasın acık..  :caca:   

Bana da sağlık ocağında işgüzarlık yapıp kolestrol tahlili yaptılar. Bir de moralimi bozdular. Ağlatacaklardı neredeyse. Üstelik bir de eczacıyım. Çocuk olunca akıl fikir kalmıyor evhamlanıyor insan hemen.Neyse araştırdım interneti. Gebelerde kolestrol trigliserit değerlerinin %200-400 arası artabileceğini doğrulayan tıbbi yayınlar vardı. Zaten normalde kolestrol vücudun yapılanmasına yardımcı olan bir madde belki de bebişlerimiz yapılandığı için vücuttaki değeri fırlıyor.

Doktoruma da söyledim sallamadı bile ,gebelikte artar dedi. Zaten ben hamile kaldığımdan beri et, tavuk sadece bebeğe yarasın diye yiyordum. 23 haftalığım sadece 1 kilo almışım, bana diyet yap diyor sağlık ocağındakiler.. Şekerimizi ve tuzumuzu kontrol altında tutalım yeter galiba

melek100lü

Alıntı yapılan: cute552 - 27 Haziran , 2012, 17:31:43
melekçim bak bi yazı buldum kolestrol için bi yerden alıntı yaptım için rahatlasın acık..  :caca:   

Bana da sağlık ocağında işgüzarlık yapıp kolestrol tahlili yaptılar. Bir de moralimi bozdular. Ağlatacaklardı neredeyse. Üstelik bir de eczacıyım. Çocuk olunca akıl fikir kalmıyor evhamlanıyor insan hemen.Neyse araştırdım interneti. Gebelerde kolestrol trigliserit değerlerinin %200-400 arası artabileceğini doğrulayan tıbbi yayınlar vardı. Zaten normalde kolestrol vücudun yapılanmasına yardımcı olan bir madde belki de bebişlerimiz yapılandığı için vücuttaki değeri fırlıyor.

Doktoruma da söyledim sallamadı bile ,gebelikte artar dedi. Zaten ben hamile kaldığımdan beri et, tavuk sadece bebeğe yarasın diye yiyordum. 23 haftalığım sadece 1 kilo almışım, bana diyet yap diyor sağlık ocağındakiler.. Şekerimizi ve tuzumuzu kontrol altında tutalım yeter galiba
Allah razı olsun semacım çok rahatladım :opucuk: :opucuk:

inşallah yarın 3lü testimizde sorun çıkmaz  :amin: :amin: :amin:

cute552

çıkmaz merak etme sen ikili test yaptırdınmı?
eşimin akrabası hamileliğin de troiti çıktı hızlı çalıyormuş kilo verdi ona ilaç kullandı şekeri senin gibi düşüktü doktoru hergün şekerli gıdalar tüket demiş oda tansiyonunu düşürmesin diye kan değerleri düşükmüş kan ilacı vermiş kolestrolle kara ciğer yağlanmasını kafana bile takma bak herşeyin bi çaresi var yolda yürürken kendine dikkat et bebeğinde sen beslenemediğin için küçüktür oda 9 aya kadar çaresi var elbet miğde bulantın geçecek o zaman bebeğine bol bol yemekler verirsin annesi onun kalbi atıyor içinde büyüyor allah sana bağışlasın onu gerisi hep çözülür allahın izniyle  :amin:

melek100lü

Alıntı yapılan: cute552 - 27 Haziran , 2012, 17:43:49
çıkmaz merak etme sen ikili test yaptırdınmı?
eşimin akrabası hamileliğin de troiti çıktı hızlı çalıyormuş kilo verdi ona ilaç kullandı şekeri senin gibi düşüktü doktoru hergün şekerli gıdalar tüket demiş oda tansiyonunu düşürmesin diye kan değerleri düşükmüş kan ilacı vermiş kolestrolle kara ciğer yağlanmasını kafana bile takma bak herşeyin bi çaresi var yolda yürürken kendine dikkat et bebeğinde sen beslenemediğin için küçüktür oda 9 aya kadar çaresi var elbet miğde bulantın geçecek o zaman bebeğine bol bol yemekler verirsin annesi onun kalbi atıyor içinde büyüyor allah sana bağışlasın onu gerisi hep çözülür allahın izniyle  :amin:

:nazar: :nazar: amiiiiin canım Allah razı olsun  :opucuk: :nazar: :nazar:

inşallah sağsalim kucaklarımıza alırız minik bıdıklarımızı  :amin: :amin: :amin: :amin:

cute552

serserim

melekçim dr un  vitamin balık yağı vrdimi hem benim dr umun bir lafı var sen yesende yemesende senin kanının son damlasına kadar besleniyor dedi sakın kafana takma bebeğim beslenemiyor diye benim kuzenimde 9 ay boyunca durmadan kustu şimdi 6 yaşında maşallah sağlıklı oğlu var sakın kafana takma o senden besleniyor canım peki kansızlık için kan ilacı verdimi canım :opucuk: