Bıngıldak ne zaman kapanmalı???

Başlatan aydinays, 07 Mayıs , 2012, 10:14:39

« önceki - sonraki »

aydinays

Kızlar bıngıldak ne zaman kapanmalı. Kayranın bıngıldağı kapanmak üzereymiş. Bugün aşısına götürdüğümüzde hemşiresi dedi. D vitamini vermeyi kestik. Erken kapanır gibi olmuş.
Normalde ne zaman kapanması gerekli?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

°•.ℓανιηуα.•°

ben de bilmiyorum canım ama sarperin hala az bişi var kapanmasına.

ben de d vitaminini  vermiyorum artık. her gün güneşleniyo nasıl olsa  :laughing7:

erken ya da geç kapanması sorun mu ki  :dontknow:

aydinays

Bilmiyorum ki canım. Erken kapanıyor dedi. Ki ben d vitaminini düzenli vermiyordum. Yani unutuyordum  :-[ :-[ :-[. Ama çok güneş alıyor anlamadım gitti. Sağlık ocağındaki hemşiresi d vitamini vermeyin bıngıldağın erken kapanacak kapanması iyi değil demiş. Anlamadım bende
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

°•.ℓανιηуα.•°

bak şimdi netten araştırdım. 4. aydan önce kapanması iyi değilmiş. kayra 6 aylık. bişi olmaz. 13. aya kadar %96 sı kapamıyormuş zaten bıngıldağın.

amaaaan bi de bıngıldak çıktı  :k06: ne kadar zormuş bebek büyütmek.  ::)

aydinays

sorma öznur yaa. vallahi büyütmek çok zormuş. bıngıldağı, dişi falan. Bu arada sarperim nasıl düzeldi dişleri çıktı mı? Kayranın iki tane birden çıktı sanırım üstlerde çıkacak

Aytii

aydinays

efet canım kafası açık oluyor üstte doğduğunda o kısımmış.

Aytii

1 yaşına kadar kapanamayabiliyor demişti doktor bize

Oğuzunda hala açık

ama eskisine göre daha az

ben D vitaminini azalttım

5 damla veriyodum artık 3 damla veriyorum

aydinays

hımm bende 4 damla veriyordum artık vermeyecekmişim. Hızlı kapanmış.  :dontknow: :dontknow: :dontknow: hiç bişi anlamadım bende.

izemsevi

canım  çocuk yaş demeden önce genelde kapanmaz nettende araştıra bilirsiniz 1-1.5 yaş arası kapanırmış

izemsevi

ben demir ilacımız var santafer 10damla meyve suyuna koyuyorum,acd diye bir ilaç var ondanda 10damla veriyorum birdwe balık yağımız var ama onuda ben nezaman haırlarsam veriyoruz:)

aydinays

Canım bizim kapanmış doktorumuz ayda bir iki ayda bir baş çevresini takip edicez dedi. Ama korkulacak birşey yok onun gelişimi gayet iyi dedi. Minyon annesi babaası olmasına rağmen gelişimi çok iyi dedi. D vitamini vermeyi kesiyim mi dedim kızdı bana. O dedi günlük ihtiyaç dedi.