Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 31 Ocak , 2007, 20:48:06

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

31 Ocak , 2007, 20:48:06 Son düzenlenme: 15 Mart , 2010, 18:16:19 g10ca
bende sanki doğurdum da korsem eksik kaldı  :hieyt: ama napim merak ettim hem kullanmam gerekiyorsa şimdiden bilgi alayım dimi ama.
evet doğum yapan tecrubeli anneler, doğumdan sonra korse kullandınız mı karın bölgesini toplamak için? eğer kullandıysanız korse alırken nelere dikkat ettiniz? faydası oldu mu?

lütfen biz anne adaylarını bilgilendiriniz...  :icon_flower:

adalet

razicim arkadasim hastanede almisti ustelik sezeryanla dogum yapmisti doktoru tavsiye etmisti
bende dogumda sonra kaynanam ince bir carsaf baglamisti zaten kilolari verince gobekte gider

Almiş'inAnniş'i

ay adalet anlamadığım bişi var koca çarşaf nasıl ince bağlanır ki? annem de bana öyle diyo çarşaf bağlarız ama ben o çarşafla kıyafetlerin içinde kendimi hayal edemiyorum bi türlü.

Alıntı yapılan: adalet - 31 Ocak , 2007, 21:02:06
razicim arkadasim hastanede almisti ustelik sezeryanla dogum yapmisti doktoru tavsiye etmisti
bende dogumda sonra kaynanam ince bir carsaf baglamisti zaten kilolari verince gobekte gider

adalet

ay almsin razicim carsafi kesmistik bide yatakta olacan yani ben oyleydim 2 hayta yatakdaydim carsafta sariliydi ayaga kalkinca bende baglamadim
bende korse almak istiyorum bakalim nasil olacak bende merak ediyorum dogumda sonra kulanan anneler varmi varsa bize paylasin fikirlerinizi bekliyorum

Almiş'inAnniş'i

aşkol yani adalet tecrubesizim diye  :-[  :ehi:

ÖZLEM

ben hiç bir şey kullanmadım ama göbek kalmadı

İYİ Kİ VARSIN BİRİCİK KIZIM

Emine

Doktorum kesinlikle çarşaf bağlama ve korse kullanma dedi ben de çok istememe rağmen kullanmadım  :-\

SEVİNÇ

Arkadaşlar,benim dr.'umda sakın korse takma dedi. Eşim illah saralım yoksa karnın sarkık kalacak diyip durdu.Ama çok şükür olmadı.

mirayım

doktorlara bakmayın sarın bende ince bi şal koydum ilk ay onu sarıcam sürekli sonra ten in korseleri var 50-60 milyon iyileşince bağlarsınız özel hastanelerde doktor kendisi getiriyor korseyi geçen gün seda sayan bile demiş sezeryan yaptım annem çarşaf bağladı göbeğim ondan hiç yok diye bende kesinlikle bağlıycam sezeryanla ama biraz iyileşmek gerek çok acıyormuş karnı dikişleri falan insanın normal doğum nasip olurSa inşallah bende hemen bağlıycem eskiden de bağlıyorlarmış çarşaf falan eski bi bez işte ne olursa

Almiş'inAnniş'i

sezeryan için özel korseler var bildiğim kadarıyla. bi ara bakarım int. den gönderirim size linklerini

Alıntı yapılan: mirayım - 02 Şubat , 2007, 11:28:19
doktorlara bakmayın sarın bende ince bi şal koydum ilk ay onu sarıcam sürekli sonra ten in korseleri var 50-60 milyon iyileşince bağlarsınız özel hastanelerde doktor kendisi getiriyor korseyi geçen gün seda sayan bile demiş sezeryan yaptım annem çarşaf bağladı göbeğim ondan hiç yok diye bende kesinlikle bağlıycam sezeryanla ama biraz iyileşmek gerek çok acıyormuş karnı dikişleri falan insanın normal doğum nasip olurSa inşallah bende hemen bağlıycem eskiden de bağlıyorlarmış çarşaf falan eski bi bez işte ne olursa

ღ°cerenay.♥.

02 Şubat , 2007, 18:24:51 #10 Son düzenlenme: 02 Şubat , 2007, 22:39:40 cerenay
ilk doğumum sezeryandı ve doktorum izin vermedi,dikişler için zararlı...ama yürürken karnımın içinde sanki puding varmış gibi sallanıyordu. :tongue3: komik bir histi ve sinir oluyordum.bu sefer belki, sırf sallanmasın diye hafifçe dolarım bişeyler

mumkule

Benim doktorum da kullanma demişti. Ben de kullanmadım. Göbeğim yok ama popoyu eritemiyorum çıldırıciiimmmmm  :cildir:

Almiş'inAnniş'i

BEN KULLANICAM YOKSA ANNEM ÇARŞAF BAĞLAYACAK  :honk:

office

ben doğumdan 1 ay sonra gittim tekrar doktoruma bana artık kullanabilirsin dedi. o zamandan beri kullanıyorum ve iyikide kullanıyorum :) hemen farkı gördüm aksi halde uzun bir süre öyle dolaşıcaktım sonra psiklojikmanım bozulucaktı ;) :laughing7: :k06:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Almiş'inAnniş'i

office neden doktorun 1 ay sonra kullan dedi? sezeryan mı normal doğum mu yaptın? ben hemen kullanmayı düşünüyorum çünkü!

Alıntı yapılan: office - 07 Şubat , 2007, 22:34:37
ben doğumdan 1 ay sonra gittim tekrar doktoruma bana artık kullanabilirsin dedi. o zamandan beri kullanıyorum ve iyikide kullanıyorum :) hemen farkı gördüm aksi halde uzun bir süre öyle dolaşıcaktım sonra psiklojikmanım bozulucaktı ;) :laughing7: :k06: