19 Nisan , 2024, 12:40:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

çalışan anneler yardımmmmmm

Başlatan Dilara Ebrar, 03 Mayıs , 2012, 12:54:09

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

kızlaaaaaaaaaaar bu pazartesi işe başlıyorum.oğlumdan bu güne kadar en fazla 1 saat ayrı kaldım.oda toplasam 1 yada 2 kezdir.bana yardım edin nolur.çok büyütüyorum gözümde.geceleri uyuyamıyorum.aklıma hep odasında yerde oynarkenki hali geliyor.oğlumu çok özlücem yaaa  :y25: :y25: :y25: :y25:

sabah 7 bucuktan akşam 5 e kadar göremicem onu. :y25: :y25: :y25: :y25:tek tesellim ananesi ve dedesi olacak yanında. sizler nasıl atlattınız bu dönemi.öneri  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

tweety0555

CANIM SOYLE DUSUN BIZ ONLAR ICIN SCALISIYORUZ...HIC UZME BU SEKILDE OLAN TEK ANNE SEN DEGILSIN DUSUN BEN BACILARA BIRAKIP ISE BASLADIM DAHA 3 AYLIKKEN  :-\ AMA SIMDI NE OLDU KENDINE OZGUVENI OLAN SAMIMI ICTEN BIR COCUK OLDU EMIN OL PSIKOLOJISI FILAN BOZULMUYOR BUNU DUSUNME :k06:
UZULMEEEE BAK ANNEN VARMIS BIRDE UZULMEEEE SEN AILEN ICIN CALLSIYORSUN

EnDuruYanım

ahh ahh 1 hafta sonra alışıcaksın bıle cnm hıc uzme kendını daha kalıtelı vakıtler gecıreceksın.. hem ne gusel anane ve dede bakıcak cok sanslısınbunu dusun benım annem yalovada kayınvalıdem 2 arka sokagımda tam ıse baslamama 3 gun kalmstı dedı ben bu kadar kucuk bebege bakmak ıstemıyorum duru o zaman 4 aylıktı 1 yasından sonra bakabılırım dedı .. emıyor vs hep bahaneler işten ayrılmak zorunda kaldım..  :y25: :y25:  inan evet bebegının yanında olmak ıstıyorsun ama calısmakta cok ıyı bısey ... ben sımdı 1 yasından sonra calısmaya baslıcam ama ınan sızden daha zor olacak benım ayrılmam..   o yuzden hıc sıkıntı yapma herseyın olumlu yonunu dusun..  saat 5 te gelıceksın eve oglunla gecırecegın o gusel vakıtlerı dusun..  :nazar: :nazar:

tweety0555

PINAR SENINKIDE SACMALAMIS BEN SENIN YERINDE OLSAM 1 YASINDAN SONRADA BIRAKMAM ONA YA TUTARIM BAKICI YADA KRESE VERIRIM ..INSAN TORUNUNA NASIL BAKAMAZMIS YAAA MINIKMIS ONUN OCUCKLARI 1 YASINDA MI CIKMIS ANALARININ KARNINDAN :cussing: NE OLUR KUSURA BAKMA YA ..ESIN BU DURRUMA NE DEDI COK MERAK ETTIM :icon_scratch:

Aytii

ben ilk işe gittiğim günü kendimi ağlamamak için çok tuttum

ağlamadımda ::)

ama gerçekten çok kötü bir his. inkar edemem. fakat 1 ay içinde alışılıyo. ki yabancı değil bakacak olan kişiler.

burda bu konuda tecrübeli bir çok anne var

onlar alıştıysa sende alışırsın merak etme  :opucuk:

ben bazen yatağa yatarken oğlumu seyrediyorum. o anda alıp içime sokasım geliyo ama sabah olunca severim diyorum. öyle yatıyorum. Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsinde böyle şeyler çok basit şeyler.

benim annem ablamı bir yıl Türkiyede bırakmış. baba annemle kalmış.

biz sabah akşam görüyoruz. halimize çok şükür  :amin:

...ŞehzadEfe...

işe baslıyalı 1 hafta oldu sagolsun ayti çok konuştuk dediği gibi en azından aksamları yanlarındayız onlar için çalışıyoruz ben en çok beni unutur diye korkuyodum anne unutulurmu demişti aytim aynen oyle işten gelince kucagıma atlıyor içini ferah tutmaya çalış canım atlatıyosun zor cok zor ama onlar iyiliği için herşey bir süre sonra onlar da alışıyor  ;)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Dilara Ebrar

aaaaaaaaaay canlarım benim yaaaaa.hepinizden allah razı olsun.şuan işe başlayalı 1 ay oldu gercekten insan alışıyormuş.evet cok zor geliyor ama çok şükür alıştık.sabahları zor oluyor  :y25: :y25: her cumaya iple çekiyoruz.sanki oğlum daha hızlı büyümeye başladı  :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de  doğum izninden sonra bir günlüğüne işe gidip izin alacaktım... kayınvalidemler oğlumu sabah almaya geldiklerinde çok kötü olmuştum pencereden bakıp ağlamıştım... işe gittiğimde  de hiç odama gitmeyip eşimin odasında kalmıştım (o zaman eşimle aynı kurumda çalışıyorduk) o gün çok zor geçmişti... şimdi de yazlıkta kalacak sadece haftasonları göreceğim. çalışan annenin çocuğu daha kurallara bağlı ve özgüveni daha yüksek oluyor... okula uyum sağlaması da daha kolay oluyor

muhribe

insanoğlu her şeye alışıyor, alışmak zor olsa da öyle ya da böyle alışıyor..

eğer aileden biri bakıyorsa çocuğunuza içiniz daha rahat oluyor. gözünüz arkada kalmıyor en azından. benim oğluma anneannesi bakıyor. her gün saat 12-13 arası eve gidip emziriyorum. günü (hasreti) ikiye bölmek iyi geliyor. süt izni bitince nasıl olacak bakalım  :-\

nehirmiray

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 03 Mayıs , 2012, 12:54:09
kızlaaaaaaaaaaar bu pazartesi işe başlıyorum.oğlumdan bu güne kadar en fazla 1 saat ayrı kaldım.oda toplasam 1 yada 2 kezdir.bana yardım edin nolur.çok büyütüyorum gözümde.geceleri uyuyamıyorum.aklıma hep odasında yerde oynarkenki hali geliyor.oğlumu çok özlücem yaaa  :y25: :y25: :y25: :y25:

sabah 7 bucuktan akşam 5 e kadar göremicem onu. :y25: :y25: :y25: :y25:tek tesellim ananesi ve dedesi olacak yanında. sizler nasıl atlattınız bu dönemi.öneri  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

canım ben 3 aylıkken işe başladım... gerçekten çok zor bi dönem...bebeğime babaannesi bakıyor...gözüm arkada değil..ilk gün çok zor geçti..ağlamamak için kendimi zor tuttum ve akşamı zor ettim...tek tesellim emzirme saatleri oldu...şanslıyımki evim iş yerime yakın...her acıktığında eve geldim...günde 2 kez emzirmeye geliyorum...artık sütümü sağıp bırakıyorumda...aç kalmıyor bebişim...anne olmak gerçekten çok zor...insanın aklı evde kalıyor...ama büyüklerimiz iyiki varlar...yoksa daha zor olurdu...en azından içimiz rahat...ve bebeklerimiz güvendeler...sende bunları düşün ve mutlu olmaya çalış...ilk günler biraz zor geliyor insana ama inan alışıyorsun bu koşturmaya...

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: nehirmiray - 04 Haziran , 2012, 23:23:15

canım ben 3 aylıkken işe başladım... gerçekten çok zor bi dönem...bebeğime babaannesi bakıyor...gözüm arkada değil..ilk gün çok zor geçti..ağlamamak için kendimi zor tuttum ve akşamı zor ettim...tek tesellim emzirme saatleri oldu...şanslıyımki evim iş yerime yakın...her acıktığında eve geldim...günde 2 kez emzirmeye geliyorum...artık sütümü sağıp bırakıyorumda...aç kalmıyor bebişim...anne olmak gerçekten çok zor...insanın aklı evde kalıyor...ama büyüklerimiz iyiki varlar...yoksa daha zor olurdu...en azından içimiz rahat...ve bebeklerimiz güvendeler...sende bunları düşün ve mutlu olmaya çalış...ilk günler biraz zor geliyor insana ama inan alışıyorsun bu koşturmaya...

ben senin kadar şanlı deilim canım yaa.iş yeri ve evim 50 km uzaklıkta.sabah çıkıyorum akşam geliyorum malesef.ama şükürler olsun kendi aracım var yolda bide zaman kaybı olmuyor.allahtan iş arkadaşlarım anlayışlıda saat 2-3 gibi çıkıyorum.ama buna rağmen emmeyi malesef bıraktık :y25: :y25:

aydinays

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 14 Haziran , 2012, 14:25:58
Alıntı yapılan: nehirmiray - 04 Haziran , 2012, 23:23:15

Canım ya çok üzüldüm emmeyi bıraktığı için. Benim oğlumda ben işe başladım 1 ay daha emmedi beni zaten nazlı emiyordu. Kaç ay emdi canım?

ben senin kadar şanlı deilim canım yaa.iş yeri ve evim 50 km uzaklıkta.sabah çıkıyorum akşam geliyorum malesef.ama şükürler olsun kendi aracım var yolda bide zaman kaybı olmuyor.allahtan iş arkadaşlarım anlayışlıda saat 2-3 gibi çıkıyorum.ama buna rağmen emmeyi malesef bıraktık :y25: :y25:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.