Kızlar yardım Oğlum yoğurt yiyemiyor

Başlatan aydinays, 23 Nisan , 2012, 19:11:18

« önceki - sonraki »

aydinays

:dontknow: :dontknow: :dontknow:
Kızlar oğlumun reflüsü var. İki üç kere yoğurt denemesi yaptık ama malesef sonu hüsran. Kayranın reflüsü olduğu için yoğurt ona yaramadı. Yoğurt yedikten sonra rahatsız oluyor ve kusmaası daha da artıyor. Ne yapıcam bilmiyorum  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Doktoruna 15 gün sonra gideceğim. Yoğurt yiyemediği için üzülüyorum. Ek gıdalarda bence en önemli gıdalardan birisi yoğurt.
Öneriniz var mı?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

KONYALI

cnm azar azar ver..zerende canı ıstedıgınde yıyor ıstemedıgınde mumkun değil..bende yogurt corbası yapıp verıyorum..ama sıze daha erken...zerende ılk baslarda bır kaaç kez kustu...doktora sordum azar azar ver dedı...ben  çay kaısgı,ıkı çay kasıgı verıp bıraktım..maksat alıstırmak...şımdı ekmeği banıp verıyorum :k06: :k06: :k06:
yogurdun kendı tadına alıssın,azar azar ver kusturmayacak kadar

aydinays

Alıntı yapılan: KONYALI - 23 Nisan , 2012, 19:22:14
cnm azar azar ver..zerende canı ıstedıgınde yıyor ıstemedıgınde mumkun değil..bende yogurt corbası yapıp verıyorum..ama sıze daha erken...zerende ılk baslarda bır kaaç kez kustu...doktora sordum azar azar ver dedı...ben  çay kaısgı,ıkı çay kasıgı verıp bıraktım..maksat alıstırmak...şımdı ekmeği banıp verıyorum :k06: :k06: :k06:
yogurdun kendı tadına alıssın,azar azar ver kusturmayacak kadar

öyle mi yapayım canım. Reflüsü var ya. Daha çok azdırdı reflüyü. İnşallah alışır. Yoğurt çok önemli kemikleri için.
Çorbasını nasıl yapıyorsun?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

KONYALI

cnm ben kemık suyundan yapıyorum cırbayı,normal suylada yapıyorum bazen pirinçli yapıyorum...kemık suyu kaynarken bıraz yogurt ve unu karıstırıp terbıyelıyorum corbayı...mıs gıbı oluyor zerende yıyor valla..bazen normal suda pirinci haslıyorum aynı sekılde yogurtlu unla terbıyelıyorum corbaı onuda ıcıyor cnm...ben tarhana falanda verıyorum cnm,hatta gecen aksam balık bıle yedırcım azıcık..artık sakınmıyorum elıne meyveyı verıyorum dişliyor nasıl

Dilara Ebrar

maksat yoğurdu yemesi.2 -3 kaşık ver.tadını tanısın hergün.geri kalan zamanlardada meyveleyip öle ver.değişik meyvelerle tatlandır.ama az az sık sık ver.geçmişler olsun
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

susanna

aysecim kabul etmiyosa 1 hafta araya zaman koy sonra tekrar dene
rahatsiz olup hepten sogumasin
yok illa yogurtdan faydalansin istiyosan sebze corbalarinin icine 1-2 tatli kasigi karistir oyle faydalansin  :aferin: :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

ayşem sarper de ara sıra yemedi.

ama sanırım kayramın sorunu reflüsünden kaynaklanıyor  :sad1:

bence çorbasına karıştır. ya da yayla çorbası ve yoğurt çorbası dene arada bir.

kahvaltısına tuzsuz lor peyniri karıştır. bak o da kalsiyum deposu. ordan kapatsın açığı.

laracroftt

asyanında reflusu var neler cektık halada gecmedı. Aptamıl ar mama yıyor kusma onleyıcı bı mama onla rahat ettık. Yogurt arada sırada kusturuyor ama cok cıvık degılse cıkarmıyor. Arada meyvesıne ve corbasına katıyorum.

nehirmiray

Alıntı yapılan: aydinays - 23 Nisan , 2012, 19:11:18
:dontknow: :dontknow: :dontknow:
Kızlar oğlumun reflüsü var. İki üç kere yoğurt denemesi yaptık ama malesef sonu hüsran. Kayranın reflüsü olduğu için yoğurt ona yaramadı. Yoğurt yedikten sonra rahatsız oluyor ve kusmaası daha da artıyor. Ne yapıcam bilmiyorum  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Doktoruna 15 gün sonra gideceğim. Yoğurt yiyemediği için üzülüyorum. Ek gıdalarda bence en önemli gıdalardan birisi yoğurt.
Öneriniz var mı?

canım ben kızıma yoğurdun içine cicibebe bisküvisi katarak veriyorum severek yiyor..yoğurdu muzla veya içine şeftali katarak da mayalayabilirsin..çok hoşuna gider hem tadı da güzel olur..bebekler sade yoğurdu çok fazla sevmiyorlar..birde sütaşın bebekler için babymix diye elmalı yoğurdu var ondan da verebilirsin...

aygulse

kızımda nasıl denedıysem sevmedı yogurdu yaklasık 1 aydır zorluyordum 1 haftadır bıraktım vermeyı ara verdık bıraz deam sutundende yogurt yaptım yıne sevmedı. bırsure sonra yıne deneyecegız  :(

laracroftt

hıcbısey yapamıyosanız babymıx yedırın onu reddeden bebek duymadım.

asya81

görümcemin oğluda reflü idi yoğurt yediremedi.meyvalı dene kuru incir haşla püre yap kayısıda tadını güzel yapyor ben kıza öle alıştırdım