28 Mart , 2024, 11:13:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sezeryan dan sonra iyileşme ne zaman?

Başlatan helen20, 13 Haziran , 2008, 18:50:19

« önceki - sonraki »

helen20

13 Haziran , 2008, 18:50:19 Son düzenlenme: 13 Haziran , 2008, 18:52:30 helen20
kızlar merak ediyorum ben sezeryanla dogum yapacam iyileşme tam olarak ne zaman oluyor?
agrılar ne zaman geciyor?

yeşil

bence sen bu olayı kafanda fazla büyütüyosun biraz sakin ol olayları akışına bırak iyileşme her bünyeye göre farklı olur bunu yaşamadan bilemezsin bence bunları düşünme düşündükçe gerilirsin ve işler senin için daha zor olur

nihalim

ınsallah sezeryan oldugun ıcın pısman olmazsın ben cok ıstedım normal yapayım dıye ama olmadı hayırlısı boyleymıs ama secebılseydım normal derdım hıc bır seyın normalı gıbısı varmı hemen ayaga kalkıyorsun cektıklerın gerıde kalıyor ama sezeryanda sonradan cekıyorsun ınsallah senın acıların olmaz yada daha az olur dıyelım moralını yuksek tut vee dırayetlı ol madem sezeraynı kendın ıstıyorsun herseyede hazırlıklı olmalısın benım acılarım ılk gunden sonra azaldı ama 1 hafta ıkı buklum yurudum 1 haftanın sonunda tama ayaga kakltım ama ılk gunden sonra gıderek azalan acılar bunlar 20 gunde ıse hıcbır seyın kalmıyor...sen narkozlumu olacaksın yoksa epıduralmı ben epıdural oldum ve cok memnunum sezeryana daır tek mutlu oldugum konuda bu bebegımı gorebılmek ve narkoz etkısıyle oksurmeden uyanmak...... :opucuk: allah yardımcın olsun  :opucuk: :opucuk: :amin:

guguş

arkadaşım ben de sezeryanla doğum yaptım spinal anestezi uyguladılar
Allaha  şükür 2-3 gün sürdü ağrım ve hemen ayağa kalktım
bende issterdim normal doğum olsun diye ama nasip valla ben çok rahattım
Allah ysrdımcın olsun sağlıklı bi şekilde alırsın kucağına bebişini inşallah

helen20

Alıntı yapılan: yeşil - 13 Haziran , 2008, 20:46:24
bence sen bu olayı kafanda fazla büyütüyosun biraz sakin ol olayları akışına bırak iyileşme her bünyeye göre farklı olur bunu yaşamadan bilemezsin bence bunları düşünme düşündükçe gerilirsin ve işler senin için daha zor olur

ben zaten sakinim sadece basıma gelecekleri tecrübeli annelerden dinlemek istedim okadar meleğim için herseye katlanmak zorunda oldugumun bilincindeyim yeterki kızım saglıklı gelsin

helen20

nihalim ben genel anestezi düşünüyorum canım iyi dileklerin için tesekkürler

guguş agrı her sekilde oluyor ben agrı pompası taktırmayı düşünüyorum bununla alakalı bilginiz tecrübeniz var mı
iyi dilekleriniz için coook tesekkürler

selcen61

Merhaba arkadaşım bende sezaryanla yaptım herkeste aynı olmaz ben sezeryan yaptıgım gün ayaga kalktım kendim yürüdüm hemşeriler bile şaştı agrım olmadı narkozla oldum cabukda ayıldım.3 günlükken akşam yemegine bile gittim.Umarım sende benim gibi olursun.

guguş

Alıntı yapılan: helen20 - 13 Haziran , 2008, 23:16:29
nihalim ben genel anestezi düşünüyorum canım iyi dileklerin için tesekkürler

guguş agrı her sekilde oluyor ben agrı pompası taktırmayı düşünüyorum bununla alakalı bilginiz tecrübeniz var mı
iyi dilekleriniz için coook tesekkürler

ağrı tabiki olur canım ama korkma öyle acıdan kıvrandıracak kadar değil ben ertsi günden bol bol yürümeye başladım o yüsden sanırım çok çabuk ayağa kalktım

Organik_Seker

Evt o kadar abartılan kadar deil tabiki stresı oluyor ılk sezeryandan cıktıgında agrıların oluo zaten agrı kesıcı ıgne yapıolar agrı dıger dogumdada oluo merak etme yıne en rahatı acısızı bence sezeryan :) allah yardımcın oluo bende 4 saat sonra gezıodum yavas yavas hic korkma canım  :opucuk:

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

helen20

KIZLAR İÇİMİ ACTINIZ NASIL RAHATLADIM ANLATAMAM

SONDA TAKILDI MI PEKİ SİZE ONUN ACISI VAR MI?

mavili

bende sezeryan düşünüyorum ve inanın bu sayfayı okuyana dek çok korkuyordum ama şuan içime su serpildi sanki elbette herşeyin iyisi normal olanı ama kişisel tercih meselesi ben  kendimi hep sezeryana göre hazırladım ve normali hiç düşünmedim Allah herkesin yardımcısı olsun kızım saglıklı bir şekilde dünyaya gelsinde acı agrı geçer bunlar

EBRUM

canım ben sezeryanla doğum yaptım sezeryanla 20 tane daha çocuk yapabilirim çok rahat doğurduğumun sabahsı ayağı  kalkmakta zorlandım sonra hiçbişey ağrım falan hiç olmadı sadece ben 1 gün yattım annemlr falan çok bağırıyolardı yat canın acımıyomu diye ama hiç acımıyordu sadece gülerken kasılıyodu ozaman acıyordu telaş yapma sakın çok rahat ben hep gezdim