Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

✿sweet_sweet✿

az kaldi vadicimm gelmesinee.. insallahh canim :nazar: :nazar: :nazar: :amin:

мiŁenα.

ben 33 haftada hazırladım sanırsam ıyıkıde hazırlamısım suan yapamazdım :basardim: :basardim: :basardim:

:love9: :love7: :love9:

haydibebeğim

27 Haziran , 2010, 15:39:46 #302 Son düzenlenme: 27 Haziran , 2010, 15:42:57 haydibebeğim
kızlar ben 31. haftama giriyorum,benim sezeryan tarihim belli,21 ağustos,ama her ihtimale karşı şimdiden doğum çantası hazırlayayım diyorum,daha ağırlaşmadan.
şöyle bir liste hazırlayayım diyorum,sizce eksik var mı abartı mı?yardım edrseniz sevinirim.

http://www.e-gebelik.net/dogum/dogum_valizi.asp

elif35

eğer normal doğum olucaksa bence bu kadar eşya çok yaa 3 tane takım falan ama senin sezeryan belki yatabilirsin belli olmaz benim kuzenim 3 gün yatmıştı ona gerekti ben normal yaaprsam bu kadar abartılı şey almam kullanılacak kadar baktım gerekli bişey var hastaneyle ev arası zaten 10 dakika eşim arabayla alır gelir ama annemlerin ve çevremdekilerin dediği kadarıyla çok koymayın olduğu gibi geri geliyo götürdükleriniz dedi  :dontknow:

haydibebeğim

Alıntı yapılan: elif35 - 28 Haziran , 2010, 11:59:32
eğer normal doğum olucaksa bence bu kadar eşya çok yaa 3 tane takım falan ama senin sezeryan belki yatabilirsin belli olmaz benim kuzenim 3 gün yatmıştı ona gerekti ben normal yaaprsam bu kadar abartılı şey almam kullanılacak kadar baktım gerekli bişey var hastaneyle ev arası zaten 10 dakika eşim arabayla alır gelir ama annemlerin ve çevremdekilerin dediği kadarıyla çok koymayın olduğu gibi geri geliyo götürdükleriniz dedi  :dontknow:

cnm benim sezeryan olacak,ben sezeryan istiyorum,bu listenin tamamını almamaya karar verdim,etrafımdaki yeni doğurmuş arkadaşlara danıştım,onlar da sezeryanla doğurmuştu.

CeRoXiMo

Kesinlikle fazla değil bu alacakların, fazlaysa bile geri gelir ne olacak ki, sırtında sen taşımayacaksın sonuç olarak. Benim listem daha bir kabarık gibi sanki ama bir orta boy valize ve bebek malzeme çantasına sığdı. Oda süsleri ve çikolatası da ayrı bir poşette, olduda bitti :)Doğum yapacağım hastanede pedleri, hasta bezlerini, ilk geceliği, bebek çıkana kadarki kiyafetlerini, nevresimleri hijyen için onlar veriyormuş ama ben yine de aldım, yedek dursun. HAstaneye sorun mutlaka, neleri sağlıyorlar?  Benim listem de aşağıdaki gibi;

Anne adayı için gerekli olanlar:

- 2-3 adet pamuklu/penye gecelik veya pijama takımı (Pijamanın üst tarafı bebeği emzireceğiniz için önden düğmeli, beli sizi rahatsız etmeyecek şekilde lastikli, bol hatta 1 beden büyük olmalı. Gecelik de aynı şekilde önü tamamen düğmeli olmalı. Yeni doğum yapanlar için özel üretilen gecelikler var, bunlardan da alabilirsiniz. )
- Rahat bir sabahlık ve yelek
- Pamuklu veya yün çorap 1-2 çift
- 2  Çift terlik- 1'i tuvalete
- Bol miktarda pamuklu iç çamaşırı.
- Kişisel temizlik ürünleri; diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, toka, saç kremi, roll-on , nemlendirici, kolonya, makyaj malzemeleri vs.
- Pratik el aynası
- 1-2 paket hijyenik kalın büyük ped – Biriki hasta bezi.
- Emzirme süteyeni; en az 2 adet/ atleti
- Meme uçlarını korumak için eczaneden alabileceğiniz kompresler
- Meme ucu kremi Meme ucu probleminiz varsa; silikon meme uçları
emme ucu temizleme mendili
- Göğüs Pedleri
- Peçete veya kağıt havlu; 1-2 adet
- Nevresim takımı
- Loğusa Tacı

Detaylar

- Biberon (meme ucu yenidoğan boyu olacak)
- Emzik ve koruyucu kutusu
- Pişik kremi
- Hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafet
- Kirli çamaşır torbası
- Ziyarete gelenlere ikram edilecek şeker, çikolata vs.
- Çatal, kaşık, bardak, çay kaşığı
- Video kamera, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinesi ve bunlara ait şarj veya pil.
- Evlilik cüzdanı, nüfus cüzdanı.
- Sağlık siğortası ve evrakları
- Herhangi bir rahatsızlığınız varsa onunla ilgili ilaçlar
- Bebeğiniz için günlük tutmak istiyorsanız bir defter ve kalem
- Yedek ev anahtarı

Bebek için gerekli olanlar

-10 adet  en küçük boy bebek bezi
-1 paket antialerjik, alkolsüz ıslak mendil

--- 2 Adet hastane çıkış seti ya da set almadıysanız aşağıdakiler;

-2 adet pamuklu kumaştan uzun kollu, bacaklı tulum veya pijama
-2 adet pamuklu kumaştan başlık
-2 adet pamuklu kumaştan patik
-2 adet pamuklu kumaştan çorap
-2 adet pamuklu kumaştan eldiven
-2 adet yelek veya hırka
-2 adet mevsime bağı olarak bebek battaniyesi veya pike

-1-2 adet yumuşak küçük havlu
-Bol miktarda bebek mendili / ağız bezi
-önlük
-Bebek şampuanı
-Kirli çamaşır torbası

-Bebek yatağı için yıkanmış, ütülenmiş koton çarşaf takımı

-Bebeğinizin odasını süsülemek için çeşitli bebek odası süslemeleri

-Portbebe ve bebek bakım çantası; hastahaneden çıkarken bebeğinizi taşımak için gerekli olacaktır.

haydibebeğim

Alıntı yapılan: CeRoXiMo - 30 Haziran , 2010, 13:26:34
Kesinlikle fazla değil bu alacakların, fazlaysa bile geri gelir ne olacak ki, sırtında sen taşımayacaksın sonuç olarak. Benim listem daha bir kabarık gibi sanki ama bir orta boy valize ve bebek malzeme çantasına sığdı. Oda süsleri ve çikolatası da ayrı bir poşette, olduda bitti :)Doğum yapacağım hastanede pedleri, hasta bezlerini, ilk geceliği, bebek çıkana kadarki kiyafetlerini, nevresimleri hijyen için onlar veriyormuş ama ben yine de aldım, yedek dursun. HAstaneye sorun mutlaka, neleri sağlıyorlar?  Benim listem de aşağıdaki gibi;

Anne adayı için gerekli olanlar:

- 2-3 adet pamuklu/penye gecelik veya pijama takımı (Pijamanın üst tarafı bebeği emzireceğiniz için önden düğmeli, beli sizi rahatsız etmeyecek şekilde lastikli, bol hatta 1 beden büyük olmalı. Gecelik de aynı şekilde önü tamamen düğmeli olmalı. Yeni doğum yapanlar için özel üretilen gecelikler var, bunlardan da alabilirsiniz. )
- Rahat bir sabahlık ve yelek
- Pamuklu veya yün çorap 1-2 çift
- 2  Çift terlik- 1'i tuvalete
- Bol miktarda pamuklu iç çamaşırı.
- Kişisel temizlik ürünleri; diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, toka, saç kremi, roll-on , nemlendirici, kolonya, makyaj malzemeleri vs.
- Pratik el aynası
- 1-2 paket hijyenik kalın büyük ped – Biriki hasta bezi.
- Emzirme süteyeni; en az 2 adet/ atleti
- Meme uçlarını korumak için eczaneden alabileceğiniz kompresler
- Meme ucu kremi Meme ucu probleminiz varsa; silikon meme uçları
emme ucu temizleme mendili
- Göğüs Pedleri
- Peçete veya kağıt havlu; 1-2 adet
- Nevresim takımı
- Loğusa Tacı

Detaylar

- Biberon (meme ucu yenidoğan boyu olacak)
- Emzik ve koruyucu kutusu
- Pişik kremi
- Hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafet
- Kirli çamaşır torbası
- Ziyarete gelenlere ikram edilecek şeker, çikolata vs.
- Çatal, kaşık, bardak, çay kaşığı
- Video kamera, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinesi ve bunlara ait şarj veya pil.
- Evlilik cüzdanı, nüfus cüzdanı.
- Sağlık siğortası ve evrakları
- Herhangi bir rahatsızlığınız varsa onunla ilgili ilaçlar
- Bebeğiniz için günlük tutmak istiyorsanız bir defter ve kalem
- Yedek ev anahtarı

Bebek için gerekli olanlar

-10 adet  en küçük boy bebek bezi
-1 paket antialerjik, alkolsüz ıslak mendil

--- 2 Adet hastane çıkış seti ya da set almadıysanız aşağıdakiler;

-2 adet pamuklu kumaştan uzun kollu, bacaklı tulum veya pijama
-2 adet pamuklu kumaştan başlık
-2 adet pamuklu kumaştan patik
-2 adet pamuklu kumaştan çorap
-2 adet pamuklu kumaştan eldiven
-2 adet yelek veya hırka
-2 adet mevsime bağı olarak bebek battaniyesi veya pike

-1-2 adet yumuşak küçük havlu
-Bol miktarda bebek mendili / ağız bezi
-önlük
-Bebek şampuanı
-Kirli çamaşır torbası

-Bebek yatağı için yıkanmış, ütülenmiş koton çarşaf takımı

-Bebeğinizin odasını süsülemek için çeşitli bebek odası süslemeleri

-Portbebe ve bebek bakım çantası; hastahaneden çıkarken bebeğinizi taşımak için gerekli olacaktır.

cnm ne kadar kalabalık bi liste,çoğunu aldım gerçi ben,bi de hastaneye tel açıcam sorcam.

CeRoXiMo

Bakma çok ayrıntılı durduğuna, 1 orta bavul bir de bebişin küçük malzeme çantasına sığdı hepsi. Sayı fazla ama hepsi küçük şeyler nevresim ve pijamalar dışında.

sugarwoman

cnm bunlar çok fazla değil mi?

ESİNCİK

ceroximo bişy sorcm bebeği yıkıolar mı hastanede yani şampuan falan gerekio mu gerçkten?

elif35

dedim ya sanki banada çok geldi sonra arkamızdan demesinler görmemişin çocuğu olmuş doğuma giderken abartmış diye  :ehi: :ehi:

✿sweet_sweet✿

Alıntı yapılan: elif35 - 01 Temmuz , 2010, 19:17:00
dedim ya sanki banada çok geldi sonra arkamızdan demesinler görmemişin çocuğu olmuş doğuma giderken abartmış diye  :ehi: :ehi:

ayni fikirdeyimm :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

o liste ne oylee ÜcÜz mÜ doguracan guzelim :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

CeRoXiMo

Alıntı yapılan: ESİNCİK - 01 Temmuz , 2010, 16:32:23
ceroximo bişy sorcm bebeği yıkıolar mı hastanede yani şampuan falan gerekio mu gerçkten?

Özel hastanede bana bir form verdiler bebeğin yıkanmasını istiyor musunuz diye, bir ton başka soru da var listede. :)
Her hastane farklı. Devlet genelde yıkamaz, onla mı uğraşcaklar :) Özel genelde sen ne istersen onu yapar.

CeRoXiMo

Valla ben 4 bavulla gelen de gördüm, hiç eşyasız ne olduğunu anlamadan fişek hızıyla sezeryana gireni de . Doğumu yapan evin kadını dışında ne nerede kimse hakim olmadığı için saf gibi bakınıyorlar balık balık. Bana ne, görgüsüz desinler ben tedbirimi alayım da. Bunların en gereklileri bir çantada, diğer çantada da hastanede işler uzarsa diye fazla fazla alacaklarım var. O bagajda duracak, gerekirse odaya çıkacak. Yoksa ne eşim ne anam ne kaynanam , hepsi birbirinden telaşlı tipler, bir eşofman altını bile tutup getiremezler :) ayıptır söylemesi.

ESİNCİK

Vallahi bizm yenidoğan uzmanı enfeksiyon riskine karşı göbeği düşene yıkanmaması gerektiğini, vücudundaki koruyucu tabakanın onu hastalıklardan koruduğunu söyledi. O yüzden biz yıkamıycaz galiba. Zaten kış bebeği bnmki, doğum kasımda