Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DER!N

dün ben denedim bi tane çok tuhaf oluyor  :k06: zaten yürüyüşüm bir tuhaf bir de hastabezi kullanınca süper bir görüntü olacak  :k06: :k06:

мiŁenα.

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

AYY OZMAN BEBEKELRI DUSUN YAZIN HELEDE ONLARLAA :y25:

DER!N

onlar çok şeker oluyorlar yle bezli  :k06:

мiŁenα.

AMA ONLARDA ACIYORMU CANLARI SIKILIYORMU ACABA

AککORTįє

gülfercim ayşecim teşekkürler sinirleirimi kontrol etmeye çalışıyorum bende.

şeker işine daha başlamadım. bi arkadaştan haber bekliyorum, 1 haftaya kadar ist a gitme durumu var giderse ona aldırıcam gitmezsede buralardan bakıcam. ama gülfercim sipariş ettiğin şey gayet güzel. ama gülşahın gönderdiği şeker örnekleride gayet güzel diyorum acaba ondan mı yapsam. zaten en önemli yerleri süsleri. şekerde heryerde var tül de kurdela da. geriye bi tek süsleri kalıyo. tabi bide o şekerleri koymak için sepet hazırlıcam.  benim elim çok yatkın Allah tan böyle şeylere. o yüzden daha erken olmasına rağmen uğraşıyorum  :D

DER!N

canımcım ben bulamadım inş. sen bulursun malz. ki o malz.ler eminönünde kurukahveci sokağında mevcut, yerini de biliyorum ama gidemiyorum.

şeker sepeti olayını da hasır bir bebek arabası aldım şeker sepeti niyetine kullanıcam sonra ecrin bebeğini gezdirsin içinde  :k06:

мiŁenα.

bende bakıcam su kapı susunu buldum bır eyrde alcam dogumdan cıkıncaya kadar kapıya takarlar tulden ..sonra ewe gelıncede ewın kapısına koyarım....

bır suru sus ıstıyorum ..ama benım ıcın erken sızden fıkır alırım sız benden tecrubelı olcaksınız :opucuk:

AککORTįє

Alıntı yapılan: __Derin__ - 13 Kasım , 2009, 23:04:04
canımcım ben bulamadım inş. sen bulursun malz. ki o malz.ler eminönünde kurukahveci sokağında mevcut, yerini de biliyorum ama gidemiyorum.

şeker sepeti olayını da hasır bir bebek arabası aldım şeker sepeti niyetine kullanıcam sonra ecrin bebeğini gezdirsin içinde  :k06:

hasır sepet arabası süpermişş, güzelcede süslersin çok değişik olur  :icon_thumright:

Alıntı yapılan: ☆..ŞeKeRiiM..☆ - 14 Kasım , 2009, 10:59:49
bende bakıcam su kapı susunu buldum bır eyrde alcam dogumdan cıkıncaya kadar kapıya takarlar tulden ..sonra ewe gelıncede ewın kapısına koyarım....

bır suru sus ıstıyorum ..ama benım ıcın erken sızden fıkır alırım sız benden tecrubelı olcaksınız :opucuk:

benim doğum yapacağım hastanede kapıya asıyorlar ben ilk aylarda gidip bakmıştım. ben sana ayrıntıları çekip gönderirim ayşe merak etme sen fikir olur  :-*

DER!N

hasır bebek arabası da hazır canım süslü yani

budur ;)

AککORTįє

gülfercim çok güzell tam tahmin ettiğim gibi. aynen öle valla süse gerek yok. salonun bi köşesine koyarsın doğumdan sonra,içinide yapma çiçeklerle doldurursun odanın rengine göre.  ;)

мiŁenα.

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 14 Kasım , 2009, 12:20:49
Alıntı yapılan: __Derin__ - 13 Kasım , 2009, 23:04:04

hasır sepet arabası süpermişş, güzelcede süslersin çok değişik olur  :icon_thumright:

Alıntı yapılan: ☆..ŞeKeRiiM..☆ - 14 Kasım , 2009, 10:59:49

benim doğum yapacağım hastanede kapıya asıyorlar ben ilk aylarda gidip bakmıştım. ben sana ayrıntıları çekip gönderirim ayşe merak etme sen fikir olur  :-*

bende ondan bahsedıyorum begendım alcam ılk hastane kapısına sonrada ewımın kapısına asıcam..cok guzeller oda ıcı ıcın sızden fıkır alırım

ĸﻪгﻪოεl

Doğum valiziniz hazır mı?

Doğum anı yaklaşıyor. Hastaneye giderken sizin ve bebeğiniz için yanınıza almanız gerekenleri biliyor musunuz? Heyecanlı siz anne adayı ve yaşamınıza katılmaya hazırlanan bebeğiniz için hazırlayacağınız doğum valizimizde neler var, birlikte bakalım.

Anne adayı için gerekli olanlar
2-3 adet pamuklu/penye gecelik veya pijama takımı
Pijamanın üst tarafı bebeği emzireceğiniz için önden düğmeli, beli sizi rahatsız etmeyecek şekilde lastikli, bol hatta 1 beden büyük olmalı. Gecelik de aynı şekilde önü tamamen düğmeli olmalı. Yeni doğum yapanlar için özel üretilen gecelikler var, bunlardan da alabilirsiniz.
Rahat bir sabahlık ve yelek
Pamuklu veya yün çorap
Hafif Terlik
Bol miktarda pamuklu iç çamaşırı.
Çamaşırlar beyaz renkli ve yüksek belli olmalı. Piyasada özel üretimler var, bunlardan da alabilirsiniz.
Kişisel temizlik ürünleri; diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, toka, saç kremi, deodorant, nemlendirici, kolonya vs.
Pratik el aynası
1-2 paket hijyenik ped
Emzirme süteyeni; en az 2 adet
Meme uçlarını korumak için eczaneden alabileceğiniz kompresler
Meme ucu kremi Meme ucu probleminiz varsa; silikon meme uçları
eme ucu temizleme mendili
Peçete veya kağıt havlu; 1-2 adet
Nevresim takımı
Detaylar
Biberon (meme ucu yenidoğan boyu olacak)
Emzik ve koruyucu kutusu
Pişik kremi
Makyaj malzemesi
Hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafet
Kirli çamaşır torbası
Ziyarete gelenlere ikram edilecek şeker, çikolata vs.
Çatal, kaşık, bardak, çay kaşığı
Video kamera, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinesi ve bunlara ait şarj veya pil.
Evlilik cüzdanı, nüfus cüzdanı.
Sağlık siğortası ve evrakları
Herhangi bir rahatsızlığınız varsa onunla ilgili ilaçlar
Bebeğiniz için günlük tutmak istiyorsanız bir defter ve kalem
Bebek için gerekli olanlar
1 paket en küçük boy çocuk bezi
1 paket antialerjik, alkolsüz ıslak mendil
3 adet pamuklu zıbın
3 adet pamuklu kumaştan uzun kollu, bacaklı tulum veya pijama
2 adet pamuklu kumaştan başlık
2 adet pamuklu kumaştan patik
2-3 adet pamuklu kumaştan çorap
1 adet pamuklu kumaştan eldiven
2 adet yelek veya hırka
1 adet mevsime bağı olarak bebek battaniyesi veya pike
1-2 adet yumuşak küçük havlu
Bol miktarda bebek mendili
3 adet önlük
Bebek şampuanı
Kirli çamaşır torbası
Bebek yatağı için yıkanmış, ütülenmiş koton çarşaf takımı
Bebeğinizin odasını süsülemek için çeşitli bebek odası süslemeleri
Portbebe ve bebek bakım çantası; hastahaneden çıkarken bebeğinizi taşımak için gerekli olacaktır.
Ayrıca hastane çıkışında bebeğe giydirmek için özel bebek kıyafeti :love9:

zelis

bu liste biraz fazla gibi geldi bana , boyle hazirlarsak koca bi bavul gerekir... :toothy10:

ben  asagi yukari hazirladim sayilir..

kendim icin:

2 takim pijama , bi tane gecelik (benye dize kadar olanlardan , dogum esnasinda onu giymek daha iyi olur diye)
3 adet yuksek belli is camasiri
3 adet emzirme sutyeni
patik
terlik
sabahlik veya bornoz
dis fircasi , sampuan, dus jeli , v.s. ozel bakim urunleri .

ben ped falan hazirlamdim  cunku burda hem kendim hemde bebek icin bezler hastane tarafindan karsilaniyor...
yemek kismi isin olan catal kasik ta gerek yok , uc ogun yemek mevcut, nevresim takimida gerek ister tem,iz ister pis gunluk degisiyor ,  havlu vs yine hastane karsiliyor..........

bebek icin:
2-3 adet bebek atleti
2-3- adet bebek takimi ve ya tulum
kucuk biberon \
2 daet zibib takimi
simdilik aklima gelenler bunlar .....

мiŁenα.