Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

bişey olmaz tatlım o haftalarda normal bende 2 hafta önce öyleydim hırsımı alamayıp hergün herşeye ağlıyordum hemde ne ağlamak saatlerce içimi çeke çeke şimdi biraz daha sakinim yine ağlıyorum ama daha sakin  ;D ama haklısın sıkıldım sıkıldım diyorum yaa bunlardan kurtulmak istiyorum biranönce :cildir:
sırf bu yüzden doğum beni korkutmuyo ama sonrası dikiş,kanama vs. düşündürmeye başladı  :honk:

AککORTįє

bide hareketlerim kısıtlandı yürümekte zorluk çekiyorum evin içinde kağnı gibi oda geriyo herşey ya herşey!

zelis

bende kendi ihtiyaclarimi hazirladim , pijamalar , ic camasirlari , bebek icin battaniye....v.s.

bez konusuna gelince ne kendime nede cocuga henuz almadim  :) dogum sonrasi onlar hastanede zaten mevcut , benim hastane icin extra almama gerek yok ..

en az uc gun de dogum otelinde kalacagim , dogum otelide neymis diyenler soyleyim , dogumdan sonra otel oadasi var hastanenin bi bolumunde , banyo tuvalet tv,

buz dolabi , hersey mevcut orda bize hemsireler bakacak uc gun , uc gun otlede dinlenecegiz insallah yavrumla ,  :k06: :k06:  bu uc gun icinde bezdi , mamaydi hersey oraya ait ........her turlu kontorolumuz , atesimiz tansiyonumuz herseyimizide olcecekler , yani cok iyi bir imkan .....

o yuzden dogum cantasini pek abartmiyorum simdilik ...

βαlκιz

bende özel odaya geçmiştim dogum akşamıı önce normal odaya götürdüler sonra biri daha dogum yaptı geldi yanıma geleni gideni bitmiyoduu gelen çıkmıyodu odadan ona gelen benim bebekleri elliyodu odada havasızlıktan bogulcaktık eşim hemen özel odayı tuttu ohh rahat rahat zaten 1 gece kaldımm sezeryan olmama ragmen  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DER!N

Doğumotelini ilk kez duydum :) değişikmiş.

Benim gittiğim hastanede geçen cuma normal odada nstye girdim saydıklarınız normal odada mevcut bizim normal odalarda ufak bir soğutucu, banyo wc birlikte, tek kişilik bir gardrop bir de rahat bir kanepe var.

Yalnız ne hikmetse güneşlik koymamışlar  :k06:

Haricinde özel oda istersen onda da ilave olarak bir yatak var refakatçi için.

Yatak korucuyu açmamıştım alıp atmıştım kenara bugünkü sohbetten sonra aklıma geldi açtım baktım bir pakette 10 tane var 60*90 ölçüsünde bezler sanki bebek bezlerinin dikdrtgen olanı tarzında yapmışlar hoşuma gitti. Kullanışlı olacağa benziyor evinizde bulundurmanızda fayda var  ;)

Bu arada ilknurcum aynı hislerdeyiz o sebeple herkesden uzak kalmaya çalışıyorum hiç alışık değilim byle patlamaya hazır bomba gibi olmaya. Papatya çayı içmeye başladım beni rahatlattı dene istersen canım.

DER!N

hoş geldin şekerleri ne alemde ???

< ESLAL >

valla canım bizim buralarda adet erkek olursa lokum kız olursa çikolata ikram edilir şeker mevlütte yaptırılır
ben şuan aşırı bir tatlı özlemi yaşadığım için baya siparişim var eşime :k06: beni hastaneye götür pastaneye git bunları al bak eve geldimde hepsi dolapta olsun die tembihliyorum hergün  :ehi: :ehi: yani pastaneye gidince ikram çikolatalarımızıda alır taze taze  :hungry: :hungry:

DER!N

12 Kasım , 2009, 18:42:13 #247 Son düzenlenme: 12 Kasım , 2009, 18:47:32 __Derin__
hımmss ama ben onu demedim gerçi tercih meselesi hastaneye gelenlere ikram etmek için ister şeker ister çikolata hani hatıra mahiyetinde biblolu süslü püslü bişeyler yapabilir veya yaptırabilirsin

şundan sipariş ettim ben henüz gelmediler inş. doğru düzgün bişeyler gelir aslında kendim hazırlamak istiyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı malz.bulamadım

βαlκιz

eşim hastane için ve ev için baklava yaptırmıştı tepsi tepsi bizim burda erkek çocuna baklava dagıtılırmışş eşimde hemen tatlıcı arkadaşına sipariş vermişti ben eve gidincee yiyebilmiştim koca tepsinin yarısını yemiştim valla  :hungry: :hungry: :hungry:  
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

bunlar da çok hoş oluyo böyle süslemeli şekerler burda üye bi arkadaş yapıyo sipariş üzerinee

< ESLAL >

anladım canım demek istediğini işte o şekerler mevlütte yaptırılıyo bizim burda kıza 6 ay kınası yakılıyo mevlüt yapılıp ozaman dağıtılıyo
biz memleketten çok uzaktayız hastaneye ziyaretimize gelen olmaz eşim ve kayın valdem olcak sadece annem bile doğumdan sonra gelebilcek  :y25: :y25:

DER!N

olsun bükme dudağını her olanda hayr vardır belki kalabalık olmak seni panikleştirecektir ne bileyim Mevlam böyle kararlamış  ;)

aslında pek kimseye de gerek yok nerde çokluk orda şeylik demişler  :)

< ESLAL >

haklısın canım ama nebileyim işte insan ailesi yanında olsun istiyo dğum kışa denk gelmeseydi ben gidip memlekette yapıcaktım doğumu ama soğukta bebekle geri dönmek çok zor olucak 10 saat sürüyo yolculuk :honk: bizde haziranda kızımla gidicez hem kınamızı yapıcaz orda  :muzz:
eşimede üzülüyorum annem gelmeden doğum olursa napcam ben die kara kara düşünüyo  :honk:

мiŁenα.

ılknurcum canım sıkma relax ol :-*melegıne yazık :opucuk:

:love9: :love7: :love9:

miray

evt kızlar dogumdan sonra hasta bezi kullanmak gerekiyo cünkü ilk gün kanama biraz fazla oluyo ben canbebe nin hasta bezinden 2 gün kullandım sadece 3 üncü gün biraz azaldı normal gece pedlerinden kullandım
hasta bezi biraz terletiyo ama zaten dogumdan sonra üşüyosun sıcacık iyi oluyo  ;D