28 Mart , 2024, 18:23:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: __Derin__ - 11 Kasım , 2009, 15:00:03
geceliğini istediğin renk al :) sabahlığın koyu renk olsun yeter  ;)
Alıntı yapılan: ezoo - 11 Kasım , 2009, 15:01:31
canım eve geldikten sonra kendine dikkat edersin ama hastanede öyle olmuyormuş ve ilk kanama fazla olabiliyormuş işte ben doğumdan hemen sonra giycem pijamanın altı siyah üstü pembe bi takım aldım canım diğerleri açık renk ama beyaz kullanman çok zor olur tatlım altımıza hasta bezi filan koycaklar öff yaa ne kötü bunlar doğumdan daha çok korkutuyo beni (lavman,kanama vs.) bi atlatsak o günleri sağ salim başka bişey istemiyorum  :amin: :amin:

aminn  :amin: sağolun kızlar valla çok yardımcı oldunuz. bende en iyisi öle yapayım  :)

мiŁenα.

ben kırıık beyaz alcam gecelık sabaklıklı...

ama ped var dogum yapanlara cocuk bezı gıbı olmaz bırsey bırde kırmızı pıjmalı saten alırım...

ılknurcum hazırla ama bole hava alcak bır yerde dursun bırsey olmaz heralde..guzel kucuk sabunlar var kıyafet aralarına ...

yada en ıyısı yıka utule bır yere koy dolap gıbı alır koyarsın daha agırlasırsan nasıl yapcan..ama yardım a bırır gelırse yanına2 3 hafta sonra yaparsın

:love9: :love7: :love9:

DER!N

valla Ayşecim yardıma gelenler fos çıkıyor hiç heves etmeyin, hem kendi işini kendin görürken hevesini alarak yapmak en güzeli

aldığınız giyecekler lütfen pamuklu olsun donarsınız hastanede gerçi sıcak oluyor ama çok kan kaybı olabiliyormuş yine de üşünüyormuş

+

bebeğe temas edecek olan giysilerinizin arasına kokulu birşeyler lütfen koymayın sabun dahil, çünkü daha adapte olamamış oluyorlar dış dünyaya hem belki allerjik durumlar da olabilir falan falan böyle düşünüyorum

мiŁenα.

hım aslında mantıkllı....

eger ılerde yapmam dersenız utleyın dolaba kaldırın orda bırsey olmaz heralde

:love9: :love7: :love9:

ozlem-baran

canım eve geldikten sonra kendine dikkat edersin ama hastanede öyle olmuyormuş ve ilk kanama fazla olabiliyormuş işte ben doğumdan hemen sonra giycem pijamanın altı siyah üstü pembe bi takım aldım canım diğerleri açık renk ama beyaz kullanman çok zor olur tatlım altımıza hasta bezi filan koycaklar öff yaa ne kötü bunlar doğumdan daha çok korkutuyo beni (lavman,kanama vs.) bi atlatsak o günleri sağ salim başka bişey istemiyorum  :amin: :amin:

annecimmmmmmm   :amin: yardım et bizeee

ben kırık beyaz almak istiyordum ama bak okudukca anladım ki hakkaten açık renk zor :)) hadi ikinci doğum olsa bi nebze tecrübeli olursun ama ilk olunca zaten bilmiyorsun neyle karşılaşacağını :)))   

kızlar birde bundan sonra mesajlarımızın sonunda kaç aylık olduğumuzu yazsak nasıl olur mesela arkadaşlar kimmi hazırlamış kimi hazırlamamış ben kaç aylık oldunuzu bilmiyorum bende hazırlamaya başlıcam ama erken mi geç mi kokar mı mikrop kapar mı ne bileyim korkuyorum :)

bben 32 haftalığım doğum 1 ocak

ırmak184

bende daha bişey hazırlamadım 7 aylık olunca hazırlamayı düşünüyorum,bişey almamak için zor tutuyorum kendimi öyle şirin seyler varki gördükçe daha cok hevesleniyorum  :love9:  :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ozlem-baran - 11 Kasım , 2009, 20:14:09
canım eve geldikten sonra kendine dikkat edersin ama hastanede öyle olmuyormuş ve ilk kanama fazla olabiliyormuş işte ben doğumdan hemen sonra giycem pijamanın altı siyah üstü pembe bi takım aldım canım diğerleri açık renk ama beyaz kullanman çok zor olur tatlım altımıza hasta bezi filan koycaklar öff yaa ne kötü bunlar doğumdan daha çok korkutuyo beni (lavman,kanama vs.) bi atlatsak o günleri sağ salim başka bişey istemiyorum  :amin: :amin:

annecimmmmmmm   :amin: yardım et bizeee

ben kırık beyaz almak istiyordum ama bak okudukca anladım ki hakkaten açık renk zor :)) hadi ikinci doğum olsa bi nebze tecrübeli olursun ama ilk olunca zaten bilmiyorsun neyle karşılaşacağını :)))   

kızlar birde bundan sonra mesajlarımızın sonunda kaç aylık olduğumuzu yazsak nasıl olur mesela arkadaşlar kimmi hazırlamış kimi hazırlamamış ben kaç aylık oldunuzu bilmiyorum bende hazırlamaya başlıcam ama erken mi geç mi kokar mı mikrop kapar mı ne bileyim korkuyorum :)

bben 32 haftalığım doğum 1 ocak
canım bizde 33+4  haftalığız bizim çantamız hazır sen hazırlasan olur artık

AککORTįє

Alıntı yapılan: ☆..ŞeKeRiiM..☆ - 11 Kasım , 2009, 17:11:14
ben kırıık beyaz alcam gecelık sabaklıklı...

ama ped var dogum yapanlara cocuk bezı gıbı olmaz bırsey bırde kırmızı pıjmalı saten alırım...

ılknurcum hazırla ama bole hava alcak bır yerde dursun bırsey olmaz heralde..guzel kucuk sabunlar var kıyafet aralarına ...

yada en ıyısı yıka utule bır yere koy dolap gıbı alır koyarsın daha agırlasırsan nasıl yapcan..ama yardım a bırır gelırse yanına2 3 hafta sonra yaparsın

ne bilim canım ya daha çok var 15/20 gün değilki 2 ay var ezginin dediği gibi asıl olanları yıkayıp gerisini ağırdan alabiliriz. ve ayrıca bebeğin çamaşırlarını mutlaka bebek deterjanıyla ve mümkünse elinizde yıkayın.

Angel

Alıntı yapılan: __Derin__ - 11 Kasım , 2009, 17:29:48
valla Ayşecim yardıma gelenler fos çıkıyor hiç heves etmeyin, hem kendi işini kendin görürken hevesini alarak yapmak en güzeli

aldığınız giyecekler lütfen pamuklu olsun donarsınız hastanede gerçi sıcak oluyor ama çok kan kaybı olabiliyormuş yine de üşünüyormuş

+

bebeğe temas edecek olan giysilerinizin arasına kokulu birşeyler lütfen koymayın sabun dahil, çünkü daha adapte olamamış oluyorlar dış dünyaya hem belki allerjik durumlar da olabilir falan falan böyle düşünüyorum

gulfercim evet dogru soyledin dogumda  cok kan kaybediyorsun o yuzden cok usuyorsun .pedinizi fazladan koyun ,ic camasirinizi fazladan koyun birde

pijamanizi  onuda fazladan koyun cunku kan bulasabiliyor.ben bir paket ped  koymustum  cok kanim gitmisti cunku  hatta eksilmistim bile  ::)

ic camasirima ve pijamamada bulasiyordu istemeden  ben fazladan 5 ic camasiri 3 tanede pijama koymustu.iki tanede ust koymustum  iki tane sutyen

ama sadece bir tanesi gerekliydi.2 tane corap koymustum ikisinide kullanmistim .kameranizi unutmayin kislar cook onemli  yavrunuzun her anini cekersiniz

olumsuz hatira kalir yaniniza. telefon sarjiniz telefonlar yagdigi icin sarjiniz bitebilir.kameraya pil unutmayin ben kizimi dogurruyorken esim kameranin

pili bitmis diye beni biraktip pil almaya  gitmisti   :ehi: :ehi:   heyecandan Allahtan annecigim yanimdaydii kizim cikacagi anda   :ehi: :ehi:

bebege iki tane battaniye koyun kalinindan usumesin yavrucuk  ,7 tane bez koyun ilk dogdugu  3-4 boyunca siyah kaka yapiyor  anne karnindaki yuttugu

sivilari bagirsaklarindan cikartiyorlar o yuzden biraz kilo kaybina sebep oluyor ilk haftada   .3-4 giyisi koyun yavrucuklara .

< ESLAL >

evt kızlar tüline kesinlikle katılıyorum doğumdan sonraki kanamayı adet kanı kadar bişey düşünmeyin ne yaparsan yap çamaşıra geceliğe geçiyo illa ablamın doğumundan biliyorum oda 1 günde 3 gecelik kirletmişti :honk: ve bence doğum için beyaz,kırem gecelikler çok uygun değil.. birde ince pedler çok koruyucu olmuyormuş ve sert olduğu için dikişleri acıtabiliyormuş,hasta bezi rahatmış hem değiştirme süresi uzun olur hem yumşak..benim doğum yapıcam hastanede hasta bezi istiyolarmış zaten ablamada danıştım bende bu defa onu kullandım daha rahat onu al kesinlikle,ped alma hiç dedi

βαlκιz

hamile arkadaşlar ben sezeryan oldum ve hep hasta bezi kullandım hastanede yataga büyük hasta bezlerinden koydular ben kendim için bebek bezi gibi yanları yapışkanlı hasta bezi kullandım daha rahat ve uzun kalıyo birazz terletiyo ama  :'( hayırlı dogumlar dilerim herkeze  :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar: allah yardımcınız olsun
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

:amin: :amin: bende o yapışkanlılardan aldım ama yatağa koymak için bişey almadım ben onu hastanedenmi kullanıyolar bizmi alıcaz  ???

βαlκιz

hastanede koymuşlardı yatagıma sonra degiştiriliyo tabi bazı hastaneler vermiyo galiba ama bana vermişlerdi bende götürmüştm yinede nolur nolmaz diyee
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

hmm sağol canım ayy ben kendimi korumak için aldım onlarda yatağını korumak için alsınlar tedbirlerini  :k06: :k06:

βαlκιz

çanta konusunda ben abartmıştımm valiz hazırlamıştımm  :k06: ikizler diyee  ama yinede abartmışımm  ablam kontrol etmiştii 1 ay hastanede kalıcan galiba bunlar ne demişti  :ehi: :ehi:  en sonunda ufak çanta yaptık dogar dogmaz giyiceklerini ayrı poşete koymuştum bi paket bez götürmüştüm  :k06: :k06: kendim için kırmızı saten pijama takımı ayriyeten siyah eşortman takımı  uzun hırka  patik terlik saç fırçası  makyaj malzemesi makyaj yapmadan olmazz  :k06: :k06:  kameraa evet bende götürmüştümm iyi olurr  ;D