16 Nisan , 2024, 16:49:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

DER!N

Allah c.c. yardımcın olsun Zeliş zor olmuş olmalı. Ben kısmen atlattım erken doğum olayını en azından ilaç işe yaradı.

İlk bebeğini büyütürken ne tür zorluklar yaşadın ?

zelis

Alıntı yapılan: Derinn - 28 Eylül , 2009, 17:58:02
Allah c.c. yardımcın olsun Zeliş zor olmuş olmalı. Ben kısmen atlattım erken doğum olayını en azından ilaç işe yaradı.

canim kusura bakma ben bu konuyu unutmusum , gec cevap veriyorum o yuzden .....

oncelikle 1500 gr dogmustu ve cok kucuktu bi ay kadar kuvezde kalmisi ,ama Allah a sukur hic bir saglik problemimiz olmamisti , sadece kilosunun dolmasini bejklemistik 2200 gr olunca kuvezden normal yataga cikmisti ve sonra hersey yolunda gidince eve cikmisti ,
tabi normal bebeklere gore biraz daha nazik buyudu birazda biz ustune fazla dusmustuk.......hepsi bu , tabi zor gunlerdi onun hastanede benim evde olmam , ama sagliginin yerinde oldugunu bilmek beni teselli ediyordu ...
simdi oglum 8 yasinda ve masllah cok iyi , bebegim ise 24 haftalik oldu , her ay hastanede komtorle gidiyoruz, her seferinde ultrasona giriyouz, simdilik hersey yolunda , Rabbim hayirlisini versin diyorum .....

zelis

canta isine gelince , simdilik daha cok kendi ihtiyaclarimi hazirladim , pijama , ic camasirlari falan , bebeginkileri de yavas yvas baslayacagim , once kendimden basladim cunku erken dogum falan olursa bebege bi seye gerek olmuyor zaten ,oncelik kendime :-*

hastanede bebek icin hersey mevcut burda , bebek bezinden tutta mamasina ve kiyafetleri , sisesi , ve bayanlar icin hasta bezleri , hersey hastane tarafindan karsilaniyor , ben sadece ekstralari aliyorum ,

hastane cikisi falan ......

AککORTįє

benim 1 hafta sonra 7 aylık oluyoruz bende işte şimdi şimdi hazırlamaya başlıcam. zaten listem hazır. bu konunun ilk sayfasından son sayfasına kadar okudum karma birşey çıkardım.  ;)

DER!N

Alıntı yapılan: zelis - 29 Ekim , 2009, 21:19:46
Alıntı yapılan: Derinn - 28 Eylül , 2009, 17:58:02

canim kusura bakma ben bu konuyu unutmusum , gec cevap veriyorum o yuzden .....

oncelikle 1500 gr dogmustu ve cok kucuktu bi ay kadar kuvezde kalmisi ,ama Allah a sukur hic bir saglik problemimiz olmamisti , sadece kilosunun dolmasini bejklemistik 2200 gr olunca kuvezden normal yataga cikmisti ve sonra hersey yolunda gidince eve cikmisti ,
tabi normal bebeklere gore biraz daha nazik buyudu birazda biz ustune fazla dusmustuk.......hepsi bu , tabi zor gunlerdi onun hastanede benim evde olmam , ama sagliginin yerinde oldugunu bilmek beni teselli ediyordu ...
simdi oglum 8 yasinda ve masllah cok iyi , bebegim ise 24 haftalik oldu , her ay hastanede komtorle gidiyoruz, her seferinde ultrasona giriyouz, simdilik hersey yolunda , Rabbim hayirlisini versin diyorum .....

Geçmiş gitmiş, inş. tekrar benzer şeyler olmaz doğar doğmaz koklarsın yavrunu.
Hasretle bekle bekle sonra alıp kuveze koyuyorlar çok zor düşünmesi bile, Rabbim yavrularımızı korusun.
Sağlıkla ve hayırla günlerinde doğsunlar  :amin: :amin: :amin:

DER!N

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 29 Ekim , 2009, 23:33:59
benim 1 hafta sonra 7 aylık oluyoruz bende işte şimdi şimdi hazırlamaya başlıcam. zaten listem hazır. bu konunun ilk sayfasından son sayfasına kadar okudum karma birşey çıkardım.  ;)

büyük bir mağazaya gidersen bir çoğunu aynı gün halledersin tatlım, yoksa diğer türlü incik cincik çok dolaşman gerekebilir dolaşamadığımız için söylüyorum bunu ufak ufak almaya başla sen  :flowers:

vadi= muge & melis

derincim heyecan durumun nasıl canım  :love9:

DER!N

canımcım ne bileyim ya içim kıpır kıpır ama heyecan mı bilemiyorum

yoksunluk hissini şimdiden yaşamaya başladım sanki, hüzünlüyüm

vadi= muge & melis

hamile olmak cok guzel bir his değil mi Allah isteyn tum arkadaslarımıza versın ınsallah  :amin: :amin: :amin: bizimkilerini de tamamına erdirsin insallah  :amin:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

vadi= muge & melis

şeker gelmiş hoş gelmiiiiiişşşşşş nasıl gidiyor bakalım miden falan nasıl oğluma ıyı bak

DER!N

amin canım amin inş.

garip bir duygu annelik hislerimiz sanki oluşmuş, uzun süredir ağrılarım var üstüne 20lik diş ağrısı çekiyorum her şeyim ksııtlandı bitsede rahatlasam diyorum/dum hareketleri azalmadı henüz sadece farklılaştı akşam bir süre sancım oldu gibi bir şeyler yaşadım sızlama vs. babişe dedim azcık konuşda oynasın bişey yapsın neden oynamıyor çok kısa süreliydi oynamamıştı ama çok korktum Allahtan eşimin sesine hemen tepki veriyorda içimiz rahatlıyor.

мiŁenα.

babacı kızınn ;D ;D ;D

ıns saglıklı sekılde bıtcek alcan bebegını

:love9: :love7: :love9:

vadi= muge & melis

ooo derin şimdiden babya düşkünlük başlamış

DER!N

amin canım hepimiz inş. sağlıkla hayırlarla alırız yavrumuzu kucağımıza  :amin: :amin: :amin:

evet benimki babacı resmen oynaşıyorlar  :nazar: eşimin gelme saatine yakın bizimki kuzu gibi oluyor kapıyı açıyoruz babiş elini karnıma koyup babiş geldi kızım hoş geldin de diyor sanki anlıyor gibi mutlaka bir şeyler yapıyor  :k06: :k06:  :nazar: