18 Nisan , 2024, 17:05:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

ilk doğumumda kontrole diye gidip doğuma girdiğim için gözüm korktu ve bugün başladım çantamı hazırlamaya...siz hazırladınız mı ,neler koydunuz çantaya  paylaşalım istedim.tecrübeli olmama rağmen kararsız kalıyorum bazen ::)

pammuk_larasıla

benimki hazır sayılır.. bir-iki eksiğim var ama onlarda sonra eklenecek..

bavula:

3 adet pijama (kanama riskine karşı yedekliyim )
iç çamaşırı yedek
bebiş için hastane çıkış takımı-1 yedeği
bebiş için her ihtimale karşı bikaç adet yenidoğan bez
yine kendim için ped
göğüs pedleri
terlik
kolonyalı mendil
sabun
makyaj malz.
diş fırçası
tarak
fotoğraf makinası
bebeğin tüm ultrason vs. bilgilerinin dosyası
eğer sigortalıysanız size ait evraklar..
aklıma gelen bişii olursa yazarım. :aferin: :aferin:

annemde  bunlara ek olarak nevresim takımı getiricem diyip duruyor. şööle prensesler gibi yatıracakmış  :occasion14:

Almiş'inAnniş'i

benim herşeyim alındı ama yıkanması gerekiyor malesef. kendime aldıklarımı da yıkayacağım. çünkü bebeğin temas ettiği herşeyin yıkanmış olması gerekiyormuş. anne pijaması geceliği sabahlığı falan. emzirirken temas edeceği için onlar da yıkanmalıymış. allam ne çok işim vaaaaarrrrr

mirayım

benim doğumumda 14 mart deniyor cuma günü kontrolüm var herşey kesinleşecek ben de kendi eşyalarımı bebeğin eşyalarını yıkadım ütüledim bile ufacık ufacık pembişleri

bir takım eşofman
gecelik
terlik
bebeğim için birkaç takım
çatal kaşık
diş fırçam
ıslak mendil
bebek bezi
kendim için ped
kırmızı kurdele ;D
biberon

başka ne koydum unuttum
aklıma geldikçe koyucam işte dün gece hazırladım bende

Tebessüm :)

valla imkanınz varsa nevresim takımı da koyun derim.benim saflığıma geldi koymadım ama bi odada gördüm, bebiş kızdı nevresimler pembe bütün oda pespembe süslenmiş,harikaydı..el  yüz havlusunu da unutmayın, bir de pjama veya gecelik hangisini tecih ederseniz ki benim tavsiyem geceliktir , düğmeli olsun giyip çıkartmak emzirmek kolay oluyor.ped olarak da pamuğu gazlı bezle sarıyolar o çok rahat oluyo yumuşacık tavsiye edrim.hayırlı doğumlarrrr. :)

SEVİNÇ

Arkadaşlar,evet kesinlikle nevresim götürün.Bi de hasta bezi alın yatağınızın üstüne sermek için özel hastanelerde koyuyorlar ama devlette koymuyorlar sonra hemşireler git al diyorlar.Hem kalanı eve getirirsiniz, hasta kabul yatağınızın üstüne serersiniz.
Birde göğüs çatlaklığını giderici ve önleyici bir krem var.Ga.... başlıyor eve bakayım duruyorsa size yazarım.Süper bir krem.
Bize hemşire bephanten plus aldırdı,pişik içinde.Birde çay bardaği,çay kaşığı koyun.Bizde işe yaradı.

Almiş'inAnniş'i

YA BİZ BUNLARIN HEPSİNİ KOYARSAK KÜÇÜK ÇANTA YERİNE BÜYÜK VALİZ GÖTÜRMEK ZORUNDA KALICAZ. HEMDE MUHTEMELEN SADECE 24 SAAT İÇİN. SONRA MİLLET GÜLMESİN HASTANEYE TAŞINIYORUZ DİYE  :toothy10:

SEVİNÇ

Gülsünler,boşver herşey rahatlığımız için . :) Ben iki küçük çantaya anca sığdırmıştım.

Almiş'inAnniş'i

benim hedefim bir büyük valiz  :toothy10:
inanın bunu doldurmakta zorlanmam. 3 gün tatile çıktığımızda bile bu konuda eşimi isyan ettirmeyi başarıyorum  :aferin:

SEVİNÇ

Aynen Canım.Ama onlar hiç ayrıntıya girmiyorlar ki.Orda bişey eksik olsa eşim sorar neden unuttun yada niye unuttuk diye.En iyisi ben dolduruyorum.

mirayım

evet bende valiz hazrladım ama havlu nevresim takımı falan henüz koymadım yerde kalmaz herhalde valizin üstüne koyucam artık eşim aceleyle falan çıkarsak hemen alsın valizle bir arabanın bagajında durur bende sigorta hastanesine gittim bi yakınım 6 hafta eksik doğum yaptı yataklar temiz ama sökülmüş hem ben biraz uyuzum galiba hekesin yattığı çarşafta falan yatamam

Almiş'inAnniş'i

DOĞUM İÇİN İHTİYAÇ LİSTESİ

2-3 Gecelik veya pijama
1    Adet sabahlık
1-2 Çift çorap
1    Çift terlik
İç çamaşırı (bol miktarda)
Diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya
Hijyenik ped (bol miktarda)
2 Adet emzirme sütyeni
Meme ucu kompresi, kremi, temiz mendil
Kirli çamaşır torbası
Makyaj malzemesi
Nevresim takımı

BEBEK İÇİN HASTANEYE GİDECEKLER

1 Paket bez
Islak mendil
3 Adet zıbın
3 Adet uzun kollu bacaklı body
2 Adet başlık
2 Çift çorap
2 Çift patik
2 Çift eldiven
1-2 Adet yelek
Battaniye
4-5 Adet küçük havlu
bebek mendili (bol miktarda)
3-4 Mama önlüğü
Kirli torbası
Süt sağma cihazı

SEVİNÇ

birde şarj makinalarınızı koyun.Peçete falanda bolca.

Almiş'inAnniş'i

evet bu liste üzerine eklemeler yapalım aklımıza gelenleri
:hello2:  :muzz:

SEVİNÇ

Bardak,çatal,kaşık,çay kaşığı.