28 Mart , 2024, 22:34:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Dogum Sancisi Nasil Olur?

Başlatan Mavikelebek, 14 Mart , 2012, 14:46:10

« önceki - sonraki »

Balböceği

canım sen bunları düşünme daha çok erken  :k06:

N güzel ya 15 saat diyorlar  :k06:  ben yazmayın doğumdan once o beter sancıları yazmazsam 9.5 saatte doğdu

Benim oğlan, ama ondan once  :-ooo aman bosver ama normal dogum çok güzel  :love9:

Hayırlı doğumlar şimdiden  :nazar: :amin:   

asya81

canım ben normal doğum yapmış biri olarak 12 saat sancı çektim yani onu anlamamana imkan yok :-ooo :-ooo topuklarımla yatağı dövdüm vallahi :icon_pale: :icon_pale:

asya81

ama şunuda söylemeden edemiycem olup bitiyor allah yardım ediyor daha sonrasını düşünürsen geçip gidiyor :love7:

muhribe

valla sonrasında aylarca kesik acısı çekeceğime 15 saat doğum sancısı çekerim olur biter.  :icon_thumright:

zorunlu sezeryana bişey demiyorum ama kimi arkadaşlarım var doğum sancısı çekemem canım tatlıdır dediler. aha doğumdan sonra ayları geçti hala kesikleri sancıyor  :-\

simurg01985

Doğum sancısı zor ben kendi sancımla baya zorlandım sunni alsaydım ne olurdu bilmem  :-ooo ama ALLAH yardım ediyor ve gerçekten zaman geçtikçe unutuyorsun herkes bunu söylerdi de inanmazdım ama doğruymuş
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

__nil__

dün gece ufaktan bir sancı yokladı beni ödüm b.kuma karıştı.resmen gözümden yaş geldi.Bİrde yalancı sancıydı bu.Bunun gerçeğini düşünemiyorum bile.tüm gece uyuyamadım panikten.bencede gelen ağrıdan anlarsın doğum sancısı mı değilmi diye.zira ben anlarım artık

Mavikelebek

genelde kasıklarda ve belde mı kasılmalar oluyor benım adetlerim çok sancılı gecerdı iğne olmadan dinmezdi ağrılarım eğer öleysee :-ooo allah yardımcımız olsun  :amin: internette araştırmalar yaptım belli ediyormus kendini sizde böle deyince derin bir oh çektim  :k06: aslında dediğiniz gibi şimdiden bunları düşünmem çok saçma ama ne yapayım nasıl çıkacak dıyede mera edıyorum  :k06:

seda87

Benim suyum kendiliğinden geldi doğum sancılarını 3 saat çektim anaaaaaaaaaaam anaaam anaaaam diorum başka brşey demiyorum korkutmak gibi olmasın amaa ne dieim canm beteeer bir ağrı yaa anlatılmaz resmen insnın nefesini kesiyor canından can alıyor.bana göre değiiiiiiiil normal doğum yapmak.10 kere doğuracağımı bilsem onunuda sezeryan olurum yeminle.sezeryandada 2gün ağrı çekiyorsun amaolsun ağrı kesiciler var azalıyor ağrın .normal sancılarda bana gelip gidip ağrı kesici iğneler yapıldı serumlara iğneler verildi töbeee ne mümkün gidgide ağrım arttı :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

elfo

genelde ilk bebek zor olur da diğerleri çok kolay olurmuş. benim kaynanam 2 sinin de tadına bakmış kesinlikle normal doğum diyor. benim annem 5 tane doğurmuş hepsi de normal  :nazar: bi de ben ilk çocuğum bende 15 saate yakın sancı çekmiş diğerleri pırt pırt gelmiş. annem hep der ki çevrende ne varsa al yere çarp ama Allah nasip ederse kesinlikle normal doğum yap. Bi arkadaşım doğum sancısı şurdan anladım demişti. önce bir yılan giriyor gibi beline orda bir dolanıyor gibi sonra da çıkıp gidiyor gibi demişti tabi ardından da sancılar başlıyormuş. Rabbim en güzeliyle hepsini yaşatsın inşaAllah en kolay şekilde.

daha hamile olmadan doğumu düşünüyorum zaman zaman belki de çok yakındır  :amin:  :amin:  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ayten

benim sancidan once suyum geldi ogleden sonra 3 saat hastaneye gitim yatis verdiler gece 12 de basladi sancim sabaha kadar cogaldi tabi ilk dogumum ikide bir hemsireyi cagryom agrim cogaldi bir bakrmisinz aclimam varmi bakyo 3 santim diyo  ;Dsabah oldu agri cogaldi ve sk sk gelmeye basladi bakti hemsire 4 santim dedi dedim nasil yani ;Dama daynilmicak gibi degil yani cok agryo tamam ama arda dinlenyosun sonra suni sanci yapacaz dediler 9.5 ta yaaptilar yapmalari ile sancim kesintsiz ve cok cok olmaya basladi artik uyumusum bi baktim uyandiryolar hadi kalk ikinman lazim bebegin basi elimizde baktim o cok sanci gitmis ikin dedikce ikndim 11.33 te dogdu bebgim dogum zor degildi gercekten yani ben cok abartmistim sadece suni sanci zordu biraz ama dogum ani hisetmiyosun fazla tabi kucagina versinler hepsini unutyosun allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu

birde hemire bagracagina nefes al ver derin derin dedi allahim bir denedim agirlar tavan yapti yok dedim ben bagrmak istyorum ;D

ins sanada allah kolay dogum nasip eder herkesin dogumu ayni degil benimle gelen bir bayan 1 saat dogurup cikti yuruyerek geldi bebegin basi gelmis dediler hemen dogrdu masllah agrim yok diyodu masllah kimsinn de boyle kolay

iklima

Bi komşumuz var benim karnım çok şiddetli arıyordu doktora gittim doğum oldu dedi çok şaşırmıştım.insan nasıl anlamaz ki :honk:
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

krizantem84

ben tarif etmiyim,cünkü benim dogumlarim zor :k06: