Dogum Sancisi Nasil Olur?

Başlatan Mavikelebek, 14 Mart , 2012, 14:46:10

« önceki - sonraki »

Mavikelebek

dogum sancisi nasil oluyor sanki anlayamazmisim gibi geliyor  ::) bi anlatir misiniz aslında daha doğumuma var ama merak ediyorum

muhribe

anlamaman mümkün değil canım, çünkü bir kez gelip geçmiyor. periyodik olarak geliyor. adet sancısı gibi düşün, kasıkların burulmaya başlıyor sanki. önce tatlı tatlı geliyor. ön sancı deniyor buna. sonra şiddetleniyor. ağrıdan sancıdan korkma, normal doğum gibisi yok  :icon_thumright:

sağlıkla al bebeğini kucağına inş

Mavikelebek

bende normal doğum düşünüyorum zaten allahın izniyle cevremde bazılarına soruyorum çok degısık anlatıyorlar..

muhribe

tatlım, her hamilelik de her doğum da kendine hastır. çünkü bir kadın diğerine benzemez.

bence doğumu fazla düşünme şimdiden, nasılsa oraya girdiyse bi şekilde çıkacak o bebe di mi?  ;) :k06:

aşkitoom

tatlım doğum sancısı anlaşılmayacak gibi değildir,öyle bi giriyor ki  :k06: ama herkes çok çekmiyor,kimi 2 saat,kimi 12 saat vs.herkesin bünyesi farklı,bence şimdiden bunları düşünme,hamileliğin tadını çıkar :icon_thumright:

Mavikelebek

ya aslında düşünmeden edemıyorumm doğum anını korkutan bısı var benı  :crybaby2: her gece dua edıyorum ama  :amin: :amin: kolaylıkla kurtuluruz ınsallah doğumdan  :amin: :amin:

muhribe

canım merak etme doğumda çektiğin acıdan çok bebeğini kucağına alacağın ana konsantre olduğun için gelip geçiyor her şey. ben 15 saat sancı çektim ama yiğit kucağıma geldiğinde her şey bitmişti  :love9:

KasrıCinan

canım hiç korkma.doğum sancısı kendini çok güzel belli ediyor merak etme.ki onun öncesinde işaret geliyor ondan sonra zaten gelen sancının doğum sancısı olduğunu anlarsın  :icon_thumright: .benim  2 saat sürdü şiddetli sancım ve bebeğim 2 saat sonra,dünyaya geldi.herkezin doğumu kendine has muhribenin dediği gibi,
ALLAH kolay doğum nasip etsin :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

muhribe

sümeyra senin iki saat iyiymiş bacım. benim toplam 15 saat sürdü, bunun 6-7 saati hastanede suni sancı  :honk: ama oldu da bitti maşallah  8)

KasrıCinan

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Mart , 2012, 20:09:11
sümeyra senin iki saat iyiymiş bacım. benim toplam 15 saat sürdü, bunun 6-7 saati hastanede suni sancı  :honk: ama oldu da bitti maşallah  8)
çok şükür canım.saat 10 30da gittim hastaneye yatıs yapıldı hafif rahat sancılar vardı :ehi: .saat 11e doğru lavman yapıldı,ve böyle fena sancılar bir girdi anaam dedim.yürüyemedim bile.saat 12 de suni verdiler 1i çeyrek geçe doğdu oğlum çok sükür.ayy ALLAHIM suni sancı berbat bişii.suyumuda ebe patlattı benim :-ooo :-ooo :-ooo

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Mart , 2012, 20:09:11
ayy ÇOK çekmişsin gülüm.düsünüyorumda 15 saat   :cildir: içim titredi resmen ayy kıyamam ya

muhribe

benim de doktor patlattı canım, yoksa yiğit 1-2 gün çıkmazdı herhalde. benim çatım biraz darmış bebek kanalda sıkıştı. 3-4 saat kanaldan çıkması için ıkındım. neyse çıktı velet nihayetinde  :laughing7:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Mart , 2012, 20:15:24
benim de doktor patlattı canım, yoksa yiğit 1-2 gün çıkmazdı herhalde. benim çatım biraz darmış bebek kanalda sıkıştı. 3-4 saat kanaldan çıkması için ıkındım. neyse çıktı velet nihayetinde  :laughing7:
:ehi: çok şükür canım sağ selamet doğdu ya :amin:

muhribe

Allah cümlemize sağlıkla büyütmeyi de nasip etsin..

aydinays

ayy ne güzel normal doğum yapmışsınız  :nazar: :nazar: :nazar: Benim suyum patladı ama sancı yoktu . En son 18 saatin üstüne bende sezeryanla yaptım doğumu.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.