18 Nisan , 2024, 12:24:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

DİNİ SÖZLER DUALAR,HADİSLER VE AYETLER

Başlatan HASRET!M S@N@, 05 Mart , 2012, 11:00:01

« önceki - sonraki »

HASRET!M S@N@

ALLAH 'ım Sen İsyan Ettirici Fakirlikten, Azdırıcı Zenginlikten Bizleri Koru. Sen Hakkımızda En Hayırlısı Neyse Onu Nasip Eyle!

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 06 Mart , 2012, 09:43:49
"İlim üç şeydir: Zikreden dil, şükreden kalp, sabreden beden." [ Şems-i Tebrizi ]

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

HASRET!M S@N@

Her şeyi senin için var ettim diyen Rabb'ine; her şeyi senin için terk ettim diyebilmektir Aşk. Şems-i Tebrizi
Ekleyen: EMRİ BİL MARUF NEHYİ ANİL MÜNKER..

HASRET!M S@N@

►Allah'ım ben elimden geleni yaptım... ! ►Elimden gelmeyenler içinse ellerimi sana açtım....!►Sen Kabul Gör Yarabbim ... !

_inci_tanem_

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

Lă_Tăhzen!

Öyle bir söz söyleki, cümlelerin dosta duşmana GÜL olsun...
Her nefes alışın SEVGİLİYE yalvarış olsun...
Öyle bir iş yap ki, yaptıkların dosta düşmana İBRET olsun...
Her yaptığın iş Sevgiliye MİRACın olsun...
(Şems-i Tebrizi)

Lă_Tăhzen!

‎"Bilin ki Kalpler Ancak ALLAH'ı Anmakla Huzur Bulur"

Lă_Tăhzen!

Eşiniz kızgın iken, siz sakin olun. Biriniz ateş iken, diğeriniz su olmalı.

Hz. Ömer (Radıyallahu Anh)

Lă_Tăhzen!

Küçük bir çocuk olsam
Tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha...
Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına...
Açsam kollarımı, koşsam Kabe'nde...
Ve açsam tertemiz ellerimi en masum dualara, nazlansam Sana...
Rabbim şimdi bir çocuk kadar masum gelemesem de yanına
Ne olur rahmetinle ışık tut tüm karanlıklarıma...

Lă_Tăhzen!

‎"Ve zamanı geldiğinde, Rabbin sana (kalbindekini) verecek, seni hoşnut kılacak.."

(Duha Sûresi 5. Ayet)

Lă_Tăhzen!

"Çocuğu terbiye etmek, tonlarla sadakadan daha sevaptır." [Hadisi Şerif- Tirmizi]

HASRET!M S@N@

mavişim80

canım konu başlıgını cok beğendim.allah razıolsun senin sayende ufkumuz kelime haznemiz genişliyor.benim bilgilerim olursa yazarım...senninkilerin yanında hiç kalıcak :) :ehi: :ehi:

xxcansuxx

Ey insanlar ! Eğer öldükten sonra dirilmekten şüphede iseniz, (bilin ki) ne olduğunuzu size açıklamak için şüphesiz biz sizi topraktan, sonra nutfeden (spermadan) sonra bir alekadan (embriodan) sonra yapısı belli belirsiz bir et parçasından yaratmışızdır. Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde tutarız. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkartırız, sonra sizi, olgunluk çağına erişmeniz için bırakırız. Bununla beraber kiminiz öldürülür, kiminiz de önceki bilgisinden sonra, hiçbir şey bilmemek üzere, ömrünün en fena zamanına ulaştırılır. Bir de yeryüzünü görürsün ki kupkurudur; fakat biz onun üzerine su indirdiğimiz zaman, harekete geçer, kabarır ve her güzel çiftten bitkiler bitirir.

hacc süresi 5.ayet

xxcansuxx

Onu göreceğiniz gün, her emzikli kadın emzirdiğinden geçer. Ve her hamile kadın çocuğunu düşürür. İnsanları hep sarhoş görürsün, halbuki sarhoş değillerdir. Fakat Allah'ın azabı çok şiddetlidir.

hac süresi 2.ayet