25 Nisan , 2024, 02:26:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Estradiol (E2) Hormonunun Düşük Çıkması

Başlatan nlgn, 22 Şubat , 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

nlgn

Merhaba arkadaşlar. Dün reglimin 3.günüydü ve hormon testi yaptırdım. Sonuçları aldım fakat doktorla görüşemedim. Diğer hormonlarım normal fakat e2 hormonum düşük çıktı. Yani referans aralığına baktım en düşük 65 olması gerekirken benimki 52 çıkmış. Bu hormon hakkında bilginiz var mı? Bu hormonun hamile kalmakla bir bağlantısı var mı?

nlgn

Kızlar aranızda konu hakkında bilgisi olan yok mu???

elfo

canım doktorun bu konu hakkında bilgi vermedi mi? mesela ben adetimin 10. günü test yaptırmıştım e2 hormonum 103 çıktı ve değer aralığı 22-88 di adam hiç tepki vermedi. ben sordum bakın herşey iyi diyorsunuz ama bu yüksek dedim. dediki senin adetin yeni bittiği için e2 yükselmesi mutlaka olur. takılma buna bi sıkıntı yok demişti. ben anlamadım gitti bu e2 yi. sen de değer aralığında alt sınır 65 ti diyorsun baksana ikimizde de değer aralığı ne kadar farklı
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

doruk38

benimde e2 hormon düşük çıkmıştı. doktorum tek başına bu hormonun düşük olamsı bişey ifade etmez dedi. promolut-n diye bir ilaç verdi onu içtim daha çok dengem bozuldu. hiç bir şey kulllanmadan 3 ayda eski hamile geldi.

nlgn

Alıntı yapılan: elfo - 22 Şubat , 2012, 16:01:06
canım doktorun bu konu hakkında bilgi vermedi mi? mesela ben adetimin 10. günü test yaptırmıştım e2 hormonum 103 çıktı ve değer aralığı 22-88 di adam hiç tepki vermedi. ben sordum bakın herşey iyi diyorsunuz ama bu yüksek dedim. dediki senin adetin yeni bittiği için e2 yükselmesi mutlaka olur. takılma buna bi sıkıntı yok demişti. ben anlamadım gitti bu e2 yi. sen de değer aralığında alt sınır 65 ti diyorsun baksana ikimizde de değer aralığı ne kadar farklı

Cnm ben testi adetimin 3.günü yaptırdım. 5 tane referans aralığı var. Bu referans aralıkları testi yaptırdığın güne göre değişiyor. Ben 3.günü yaptırdığım için referans aralığı 65-165 miş. Yani farklı olmasının sebebi testi yaptırdığımız günden dolayı değişiyor.

nlgn

Alıntı yapılan: doruk38 - 22 Şubat , 2012, 17:28:15
benimde e2 hormon düşük çıkmıştı. doktorum tek başına bu hormonun düşük olamsı bişey ifade etmez dedi. promolut-n diye bir ilaç verdi onu içtim daha çok dengem bozuldu. hiç bir şey kulllanmadan 3 ayda eski hamile geldi.

Cnm bende doktorumu telefonla arayıp sordum o da aynı şeyi söyledi. Diğer değerlerin normal. Bunun düşük olması çok önemli değil dedi. Ama ben internetten biraz araştırdım, bu hormonun düşük olması erken yaşta menepoza girmeye bile neden olabiliyormuş. Oyüzden ben gelecek ay tekrar yaptırıcam testi.

elfo

hmm bende tek bi referans aralığı vardı.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

nlgn

Alıntı yapılan: elfo - 22 Şubat , 2012, 21:09:28
hmm bende tek bi referans aralığı vardı.

Benim diğer hormonlarımda da farklı farklı referans aralıkları var. Mesela menepoz dönemine girmiş kişilerin bakacağı referans aralığını bile yazmışlar. Hastane farkından dolayı sanırım.

GÜL GÜZELİ

canım bahsettiğin hormon östrojen yani kadınlık hormonu  :icon_thumright: o yüzden değerin düşük yada yüksek olursa yumurtlama düzenini bozar tabiki..Ama ilk kez yaptırıyosan testi bi dahaki ay yenile eğer yine düşük çıkarsa o zaman tedavi gerekir sanırım..Yada bitkisel bişeyler kullan istersen  :icon_thumright: