ateş ölçer?

Başlatan MERCİMEĞİM, 21 Şubat , 2012, 16:35:23

« önceki - sonraki »

MERCİMEĞİM

tecrübeli anneler size sormak istedim..ateş ölçer kulaktan ölçerlerden mi almak lazım..normalleri yeterli midir? hangisi daha iyi sizce? marka ve ateş ölçer tavsiye edermisiniz..teşekkürler?

Dilara Ebrar

tatlım bizde kızılötesimi ne varya şu uzaktan ölçenlerden var.bide normal uçlu dijital göstergeli olandan var.kolay olsun diye uzaktan ölçeni aldık ama inan hiç memnun kalmadım.çok hassas ölçüyor.alnı farklı şakak farklı gıdığı farklı.... :tongue3: :tongue3: :tongue3: :tongue3: kafam karışıyor.en güzeli şu normaller varya kolunun altına koyuyorum bekliyorum ölçünce pipliyor  diyorum tamam ateş budur  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: diğer uzaktan ölçeni aldığıma pişmen oldum doğru ölçmesine rağmen nedense güvenemiyorum. :honk:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

doğangüneş

bende koltuk altı kullandım yıllardır dijitallerdende vardı diğerlerinden de en eski usül olanlardan..ki kardeşim en güvenilir onlar demişti..
ama oğlumun havalesinden sonra kızılötesi aldık bizde..çünkü ateşi olduğunda koltuk altına soğuk uygulama yapıyorduk o zamanda yanlış gösteriyor derece soğuk oluyor malum o bölge..
ve biz çok memnunuz kızılötesinden
anında ölçmesi bizim için çok büyük bir zaman kazancı..

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: doğangüneş - 21 Şubat , 2012, 17:12:21

bende koltuk altı kullandım yıllardır dijitallerdende vardı diğerlerinden de en eski usül olanlardan..ki kardeşim en güvenilir onlar demişti..
ama oğlumun havalesinden sonra kızılötesi aldık bizde..çünkü ateşi olduğunda koltuk altına soğuk uygulama yapıyorduk o zamanda yanlış gösteriyor derece soğuk oluyor malum o bölge..

geçmişler olsun tatlım yaaa havale oldukça ciddi bişi dimi.allah bidaha yaşatmasın inşallah.bende bebekken geçirmişim.
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

burcum

ben hem alından hem kulaktan ölçer var ikisi de aynı veriyor çok memnunum kızımı bu yaşa kadar o ateşölçerle getirdim kı 6. hastalık diye bir hastalık var 40.2 derece ateş gördüm kızımda çok şükür yarı yolda bırakmadı bizi markası fakir şimdi bir tane de braun alıcam hem alından hem kulaktan ölçer :icon_thumright:
eski ucul dereceler güvenilir gelmiyor bana geçen hafta bir tane bu derecelerden aldım dijital kullanma kılavuzunda yazıyor ya makattan ya da ağızdan dil atından ölçümler doğru sonuç veriyormuş koltukaltından ölçülen ateş yanıltıcı olurmuş makattan da ateşli çocuğu sürekli ölçmek bana pek mantıklı gelmiyor :icon_thumright:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: doğangüneş - 21 Şubat , 2012, 17:12:21

çok geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın.. teşekkür ederim bilgiler için...

MERCİMEĞİM

teşekkürler arkadaşlar..marka ne önerirsiniz. braun mu iyi..

Dilara Ebrar

kızlar yaaa ben şimdide chicco aldım alından ölçüyor.ama ne bilim yaa ooof bunada güvenemiyorum.şakak farklı alın farklı. :sad1: :sad1:

siz kızılötesini kullanırken çocuğun nereseinden ölçüyosunus :dontknow: :dontknow:

burcum

canım izmirde behçet uz çocuk hastanesi var onlarda alından ölçer kullanıyorlar bebeğin 3 yerinden ölçüm yapıyorlar alın kulak altı ve gıdısından :icon_thumright: ben alından ölçmüyorum yanıltıcı olur diye kulağından ölçüyorum :icon_thumright:

muhribe

bende braun'un kulaktan ateş ölçeri var. ama pek güvenilir değil. farklı farklı çıkarıyor her seferinde. bir de koltuk altından ölçen dijital bi ölçer var. o daha tutarlı. onu kullanıyorum. bence çok para verme  :icon_thumright:

izemsevi

08 Mart , 2012, 09:24:58 #10 Son düzenlenme: 08 Mart , 2012, 09:29:20 izemsevi
canım ben bu konuyu okadar çok araştırdımki acaba hangisin alsak kulakmı,koltuk altımı,alındanmı yoksa emzik şeklinde ağızdan ölçermi diye dr,röprözant,hemşire,eczacı ne kadar tanıdığımız varsa sorduk hepsinin söylediği hepsi aynı işlevi görüyor çok pahalı bir şey almanıza gerek yok koltuk altı ateş ölçerler en idealleri dediler ama toplu yerlerde(hastane,aile hekimlikleri v.s) daha çok kolaylık ve pratiklik açısından alından ve kulaktan kullanılıyor dediler yani bize denen sizin işini koluk altı ateş ölçer fazlasıyla görür.

şuan bizde braunun koltukaltı var onu kullanıyorum.zaten sen allahın izniyle bebeğini kucağına al en iyi ateş ölçer sen olacaksın emin olabilirsin.

Dilara Ebrar

yaaa evet ben o zaman elimdekini boşuna değiştirdim.en azından onu alnına yada neresine tutarsam tutayım anında dit dit diyip ölçüyordu.ama bu chicco azda olsa bekletiyor.çokta pahalı deildi benim aldıklarım biri 60 diğeri 65 tl lerdeydi.ama bunlara rağmen yinede koltuk altından ölçüyorum  :-\ :-\

evet bencede zaten kitapçığında bile yazıyor bölgesel farklılıklar gösterir diye.3 farklı yerden alıp aritmatik ortalamasınımı çıkarcaz yani püüüüüüf  :tongue3: :tongue3: çok saçma.en güzeli koltuk altı.evlat yetiştirmede kolay yol aranmaz  ;D ;D ;D

Balböceği

Bende normal olanlarindan kullaniyorum..

Memnunum, cocuugu doktora goturmeden once atesini olcuyorum

doktora gidince doktor soruyor bende diyorum.. tekrar olcuyor.. dogru diyor  :icon_thumright:

aferim sana diyor toktor bey..  :ehi: :ehi: :aferin:

Dilara Ebrar

evde ateş ölçer koleksiyonu olsu zaten  :k06: :k06: ama karar verdim en güzeli kol altından ölçen dijitaller  :icon_thumright: :icon_thumright: