FETİH 1453 VİZYONA GİRDİ...

Başlatan Lă_Tăhzen!, 16 Şubat , 2012, 20:38:41

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

İstanbul'un fethini konu alan filmde, Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'in çocukluğundan fetihlerine kadar olan süreç anlatılıyor. Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, KKTC, Ortadoğu ülkeleri, Endonezya, Malezya, Rusya, Arnavutluk, Sırbistan, Bosna- Hersek, Makedonya, Kosova, Romanya, Yunanistan, Güney Kore, Tayland, Japonya ve ABD'de de gösterime girecek olan filmde, Fatih Sultan Mehmet'i Devrim Evin oynuyor. Oyuncu kadrosunun belirlenmesi için yüzlerce adayla görüşen Faruk Aksoy, Ulubatlı Hasan için İbrahim Çelikkol'u, Era için Dilek Serbest'i, Konstantin için Recep Aktuğ'u ve Justiniani için Cengiz Coşkun'u seçerek kamera karşısına çıkardı. Bugüne kadar Türk sinema tarihindeki en yüksek kopya adedi ve salon sayısıyla gösterime girecek filmin danışmanlıklarını Prof. Dr. Feridun Emecan, Doç. Dr. Hülya Tezcan, Prof. Dr. Gülgün Köroğlu ve araştırmacı- yazar Adem Saraç yaptı. Filmin müziklerinde ise Benjamin Wallfisch'in imzası bulunuyor.

Lă_Tăhzen!

Çok merak ediyorum bu filmi keşke bizim burda da olsaydı

İmkanı olanlar mutlaka gitmeli diye düşünüyorumm

HASRET!M S@N@

SONUNDA YAPTILAR YA
GECEN EİSMLE FİLM İZLERKEN DEMİŞTİK YA VBÖYLE BİR TARİHİMİZ VAR
VE KİMSE FİLM YAPMIYOR DİYE
SÜPER BİRSEYE BENZİYOR TAM 17 MİLYON LİRA HARCANMIS
HERSEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLMÜŞ
TAM 15 BİN YARDIMCI OYUNCU OYNAMIS
DÜN ESİME DEDİM VE EN KISA SÜREDE GİDİCEZ

doğangüneş

ayy bende çok merak ediyorum.. inşallah layıkıyla anlatılmıştır şanlı tarihimiz..

kelebegimm

coookkkk guzeldi film bayildimmmm
bidaha gitsem gidwer izlerim herkesede tavsiye ederim kizlar
dun gece gittim biraz uzun ama cok guzeldi yaaa
hele o sehitler mucadeleler
ilk basda tuaf geldi SIKILCAKDIM nerdeyse ama film bi acildi anam gozumu kirpmadan izledim imkaniniz varsa hemen gidin izleyinn
hele o toplu halde namazz  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

]

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: kelebegimm - 18 Şubat , 2012, 12:04:22
ilk basda tuaf geldi SIKILCAKDIM nerdeyse ama film bi acildi anam gozumu kirpmadan izledim imkaniniz varsa hemen gidin izleyinn

Ne güzel ya  anca türkiyeye gidersem öyle   :-\

Nete de düşsede öyle izlesem  :k06: acayip merak ettim

kelebegimm

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 18 Şubat , 2012, 12:05:59
Alıntı yapılan: kelebegimm - 18 Şubat , 2012, 12:04:22

Ne güzel ya  anca türkiyeye gidersem öyle   :-\

Nete de düşsede öyle izlesem  :k06: acayip merak ettim
he valla dussun ben bidaha izlerim skilmadan heralde

]

fıstık

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORDUM

YARIN GİDİYORUZ  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

suzannn

bende gideceğim pazar giderim belki belkide hafta içi bi akşam

Lă_Tăhzen!

GİDİN GİDİN BENİM YERİMEDE İZLEYİN  :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bizde bugün gittik
3 saat nasıl geçti anlamadım süperdi
bana göre bazı sahneler eksikti
mesala fatih sultan memehmedin nasıl eğitildiğini hayal ederk gitmiştim ama yoktu
gelmiş geçmiş en mükemmel türk filmi o tartışılmaz
harika sahneler vardı gözyaşlarıyla izledim

GÜL GÜZELİ

Bende cuma günü gittim  :hello2: eksik bulmak istersen çok eksik bulursun..İslami açıdan bi çok eksiği vardı elbet..Lakin bu haliyle bile tek kelimeyle mükemmeldi..Tabir-i caizse soluksuz izledimm çok duygulandım,gözyaşlarımı tutamadım,o zamanlarada gittim gittim geldim..İmkanı olanlar en kısa zamanda gidip izlesin mutlaka..İnanın pişman olmayacaksınız..

rümeysaa

Alıntı yapılan: GÜL GÜZELİ - 19 Şubat , 2012, 01:16:27
Bende cuma günü gittim  :hello2: eksik bulmak istersen çok eksik bulursun..İslami açıdan bi çok eksiği vardı elbet..Lakin bu haliyle bile tek kelimeyle mükemmeldi..Tabir-i caizse soluksuz izledimm çok duygulandım,gözyaşlarımı tutamadım,o zamanlarada gittim gittim geldim..İmkanı olanlar en kısa zamanda gidip izlesin mutlaka..İnanın pişman olmayacaksınız..

evet gidenlerden duydum eksik anlatılmış dini açıdan yapmış olduğu şeyleri daha fazla gösterebilirlerdi diyolar...ama mutlaka gidicem çok merak ediyorum...

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Savaşta mehter, ulubatlıdan sancak sahnesinde Allah nidası, yine ulubatlıdan imanına yakışır bir aşk, gemilerin yürütülmesinde ihtişam, istanbula girişte biraz daha gerçeklik (Fatih'in kaftanına çamur sıçratan akşemsettin'in atı nerede? ) Fetihten sonra ayasofyada bi namaz, istanbul semalarında bi ezan beklerdik. Güzel film ama ruh eksikliği var. Inşallah daha gerçekçi ve iyi filmler gelir. Artık zamanı geldi...
bu yorumu face de okudum tam olarak düşündüklerimi yazmış,onun dışında dediğine katılıyorum gülgüzeli bende çok duygulandım osamanlıda yaşamayı istedim asrı saadetin bir benzeri......

__nil__

biraz önce filmden geldim bencede güzeldi film sahneler gerçekçiydi.SAdece acayip yüksek ses vardı salondaki herkes rahatsız oldu.Yüksek ssesten dolayıda kızım 1 sn bile durmadı rahat acı verecek kadar tekmeledi durdu.Ama yinede beğendik