kızım bugün kakasını hiç yapmadı normal mi böyle olması

Başlatan xxcansuxx, 09 Şubat , 2012, 14:47:56

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 13 Şubat , 2012, 20:36:48
hametan çok güzel hemen geçiriyor Canan

Yanmış zeytinyağını annem denedi ise yaramadı, hametani kullandı iz bile bırakmadı :)

edam ya hametanda var oda işe yaramadı bizde
bgn sağlık ocağındaki dr da baktı hametan kullan dedi bir mantar kremiyle birlikte geçer dedi... çocuk dr tedaviisini söyledim o zaman onun dediğini yap dedi... onun bebeside 9 ay pişik olmuş :sad1:

Pınar86

oğlum doğduğundan beri hep molfix kullandık şuan 5 numara kullanıyoruz şükür iyiyiz sık sık bezini değiştiririm en az 2 3 saatte eğer sadece çişse değiştiririm altını tabi bazen daha erken değiştirdiğimde oluyor ama bu saatleri gecirmem. ve ıslak mendilinde önemli biz bir kaç tane değiştirdik en son uzun zamandır niveanın açık mavi olan kremli olandan kullanıyoruz çok iyi tavsiye ederim. diğerleri gibi sert değil yumuşacık. ilk zamanlar pişik oluyordu o zamanlarda niveanın pişik kremini kullanıyordum bepanten kremide vardı arada onu öyle büyüyoruz işte :)

çok gecmiş olsun arkadaşım :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

KONYALI

ya kıyamam gecmedımı hala pişiği..benım kızımda ilk gunler pişik oldu canan hemde bayagı tahrıs olmustuç...bezın delıklerınının izi çıkmıstı yanı dusun...bactroban,oksızın c bırde bır krem daha vardı adını unuttum..3 unu karıstırıp kullandım hep..oksızın c en ıyısı dıyebılırım..bırde pişik kremi olarak nivea kullandım..kireç gibi suruyorum bısey kalmıyor..sık değiştir altını..bende prima premium care kullanıyorum basından beri...bir daha öle pişik hiç olmadı...bırde ben altını en basından berı pamukla temızlıyorum..pamuk ve ılık su..mendılle sıldıgım an kızarıyor cnm..pamukla sılmeyı dene

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KONYALI - 14 Şubat , 2012, 01:59:48
ya kıyamam gecmedımı hala pişiği..benım kızımda ilk gunler pişik oldu canan hemde bayagı tahrıs olmustuç...bezın delıklerınının izi çıkmıstı yanı dusun...bactroban,oksızın c bırde bır krem daha vardı adını unuttum..3 unu karıstırıp kullandım hep..oksızın c en ıyısı dıyebılırım..bırde pişik kremi olarak nivea kullandım..kireç gibi suruyorum bısey kalmıyor..sık değiştir altını..bende prima premium care kullanıyorum basından beri...bir daha öle pişik hiç olmadı...bırde ben altını en basından berı pamukla temızlıyorum..pamuk ve ılık su..mendılle sıldıgım an kızarıyor cnm..pamukla sılmeyı dene
ferahcım çok şükür geçti sayılır o tahrişlerden minik olanlar kapanmış bir-iki yer kalmış derin tahriş olan... canım bende pişik olmadan pamukla  siliyordum dr. yıka yada ılık suyla sil dedi... pamukda mı alerji yaptı bilmiyorum  :dontknow: buna geçince rahatladı cildini silerek temizlemiyorum ılık suda bolca yıkanmış mendili biraz sulu üzerine dokundura dokundura temizliyorum sürtmüyorum iyi geldi  :icon_thumright:

niveanın pişik kremine devam ederim birde pavloderm alırım sürekli kullanmaya şu drun tedavisi bitsin... dr gerçi iyileşince sudocrem devam edeceksin demişti ya...

benimde paketiyle duruyor prima daha pişik olunca acaba mı deyip huggiese geçmiştim... huggiesein emiciliği daha iyi geldi bana diğerinde çişini elime dokununcaa hissediyordum huggiesde hissetmiyorum huggiese devam ederim ferah....

HASRET!M S@N@

PİŞİKTE ZORKİ
genelde doktorlar ılık suyla bezle tavsiye ediyorlar ıslak mendilde
pişik yapıyor sevindim ama gecmesine
daha da iyi olur yavrucak inş canancım

susanna

yaa kizlar kuzuma nazar deydi gecen gun aksam ustu poposunu bi actim tamamen isilik olmus pismis yawrum
:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: susanna - 16 Şubat , 2012, 01:19:48
yaa kizlar kuzuma nazar deydi gecen gun aksam ustu poposunu bi actim tamamen isilik olmus pismis yawrum
canım ya kıyamam  :sad1: :sad1: :sad1: o akşam uzun mu kaldı ki bezi  :dontknow: :dontknow: idrarları yakıyormış ya drumun bana cıtcıtlı badi kullanma cıtcıtlarını ilikleme dedi bezi sürtmesin cildine diye sanırım sende cıtcıtlı kulllanıyorsan ilikleme canım... inş. artmaz hemen geçer :amin: :amin:  çok zor kıyamam ya biz ne çektik  :y25: :y25:

ben şimdi bol havalandırmayla ve drun verdiği kremle şifa bulduk Allahın izniyle tahrişleri geçti... bacak çevresi kızarık onun içinde pavloderm aldık doğal bir kremmiş çok güzel yumuşacık yapıyor cildini rahatlatıyor...

KONYALI

kıyamam sezen ya..neden öle olduki...sık altını ac bolbol kremle gecer cnm

susanna

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Şubat , 2012, 17:13:44
Alıntı yapılan: susanna - 16 Şubat , 2012, 01:19:48
canım ya kıyamam  :sad1: :sad1: :sad1: o akşam uzun mu kaldı ki bezi  :dontknow: :dontknow: idrarları yakıyormış ya drumun bana cıtcıtlı badi kullanma cıtcıtlarını ilikleme dedi bezi sürtmesin cildine diye sanırım sende cıtcıtlı kulllanıyorsan ilikleme canım... inş. artmaz hemen geçer :amin: :amin:  çok zor kıyamam ya biz ne çektik  :y25: :y25:

ben şimdi bol havalandırmayla ve drun verdiği kremle şifa bulduk Allahın izniyle tahrişleri geçti... bacak çevresi kızarık onun içinde pavloderm aldık doğal bir kremmiş çok güzel yumuşacık yapıyor cildini rahatlatıyor...
Alıntı yapılan: KONYALI - 16 Şubat , 2012, 18:32:26
kıyamam sezen ya..neden öle olduki...sık altını ac bolbol kremle gecer cnm
popolin krem bitmisti sadece sebamed surdum 1-2 gun sanirim o yuzden oldu simdi siparis verdim tr den gelenler getiricekler
bende simdi her altini actigimdada yikayip kurulayip oyle sebamedi bol bol surup uzerine pudraliyorum sukur bugun cok az pembelik kalmis isilikler gecmis  :hieyt:

xxcansuxx

AMAN İYİ SEVİNDİM GEÇMESİNE SEZEN...
BİZİMDE GEÇTİ ÇOK ŞÜKÜR  SADECE SUDOCREM SÜREBİLİRMİŞİM BENDE PAVLODERM İ SORDUM DR.A SÜREBİLİRSİN DEDİ... 2GÜNDÜR SADECE ONU SÜRÜYORUM ÇOK İYİ GELDİ  İNŞ.BİR DAHA DA OLMAZ BEBELERİMİZ  :amin: :amin: PAVLODERM İYİ GLDİ YA EŞİM 2 TÜP DAHA GETİRMİŞ KORKUSUNDAN YEDEKLEDİK  :k06:

susanna

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 17 Şubat , 2012, 19:49:11
BİZİMDE GEÇTİ ÇOK ŞÜKÜR  SADECE SUDOCREM SÜREBİLİRMİŞİM BENDE PAVLODERM İ SORDUM DR.A SÜREBİLİRSİN DEDİ... 2GÜNDÜR SADECE ONU SÜRÜYORUM ÇOK İYİ GELDİ  İNŞ.BİR DAHA DA OLMAZ BEBELERİMİZ  :amin: :amin: PAVLODERM İYİ GLDİ YA EŞİM 2 TÜP DAHA GETİRMİŞ KORKUSUNDAN YEDEKLEDİK  :k06:
cok sevindim canim yaa gecmis olsunda bidaha gelmesin boyle dertler
en buyuk derdimiz bu olsun insallah

xxcansuxx

Alıntı yapılan: susanna - 17 Şubat , 2012, 21:01:55
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 17 Şubat , 2012, 19:49:11
cok sevindim canim yaa gecmis olsunda bidaha gelmesin boyle dertler
en buyuk derdimiz bu olsun insallah
:opucuk: :opucuk: öyle canım koca bir yara görüyordum o tahrişi nasıl stres olmuştum en kötü derdimiz bu olsun Allah sıkıntı dert vermesin meleklerimize  :amin: :amin:

Dilara Ebrar

canım benim oğlumun ilk aylarında çok kaka yapmaktan totişinde mantar olmuştu.aptal doktorun biride pişik bu demişti.yani biz bile anlayabiliyorduk pişik olmadığını ama doktordur dedik anlar dedik.pişik için mustela nın pişik kremini aldık.yoğurt gibi yoğun bembeyaz bişi.o mantarları bile kuruttu.bi kezde bacak aralarının üst derisi soyuldu bi kez sürmeyle geçirmişti.en kötü bide o pişik kremini denersin.sebamet falan o kadar hızlı geçiremiyor.bize o çok etkili gelmişti. ??? ??? ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 19 Şubat , 2012, 11:48:36
canım benim oğlumun ilk aylarında çok kaka yapmaktan totişinde mantar olmuştu.aptal doktorun biride pişik bu demişti.yani biz bile anlayabiliyorduk pişik olmadığını ama doktordur dedik anlar dedik.pişik için mustela nın pişik kremini aldık.yoğurt gibi yoğun bembeyaz bişi.o mantarları bile kuruttu.bi kezde bacak aralarının üst derisi soyuldu bi kez sürmeyle geçirmişti.en kötü bide o pişik kremini denersin.sebamet falan o kadar hızlı geçiremiyor.bize o çok etkili gelmişti. ??? ??? ???
müstelayı bi ark.da kullanmış çok güzel doğal demişti ama almamıza gerek kalmadan geçti şimdi sadece pişik önleyici olarak kremler kullanıyorum... sürekli pavloderm kullanıyorum arada da sudocrem sürüyorum... dr geçince her alt açmada sudocrem sür demişti ben pavlodermi sordum sürebilirsin dedi çok şükür atlattık...

xxcansuxx

kızlar kızım geceden beri bu saat oldu hala kakasını yapmamış
normal mi
her alt açtığımda idrarını yapmış oluyor ama kaka yok  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
öyle değişik bir huzursuzluğuda yok hatta bugün daha iyi uyuyor şmdi  :icon_scratch: :icon_scratch:

annem 3-4 gün yapmazsa kabız olur dedi endişeleniyorumda