29 Mart , 2024, 02:56:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÖMRÜMÜN İLK BAHARI Cnm oğlum KAYRAM

Başlatan aydinays, 19 Ocak , 2012, 12:34:55

« önceki - sonraki »

aydinays

Paşam benim 1 haftada sürünme olayını çözdün aferim benim oğluma. :)
Oğlum dün babanla takıldın. Ohhh ne güzel eğlenmişsiniz.
Baban seni 6 da yatırmış bir daha hiç uyanmamışsın. Hayatının rekorunu kırdın cnm oğlum. Sabah 7 de seni zorlar uyandırdım. Ama çok sevimliydin benim biriciğim.
Keşke babanla durduğun kadar uslu benimlede dursan.
:love9: :love9: :love9:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

...ŞehzadEfe...

annesine nazı geçiyor demekki ayşem maşallah paşama yürüteç aldınmı ayşe bizim doktor asla tavsiye etmiyorum almayın dedi kayınvalidemde istiyor bilemedim ne yapsam  :-\
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:ayşem kayramın yaptıklarına nasıl güldüm ya yaşarken ne kadar zor ama okurken çok komik oluyo bu sıpalar bize resmen işkence ediyolar.ne zaman geçecek bunlarbilmiyorum yaramazlıklara tam gaz devam ediyoruz bizz
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

xxcansuxx

maşaallah yuvarlanmadan sürünmeye geçmiş kayra  :nazar: :nazar:
çok tatlıdır şimdi ya yerlerde  :love9: :love9: :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: nagihannn - 28 Mayıs , 2012, 13:12:26
annesine nazı geçiyor demekki ayşem maşallah paşama yürüteç aldınmı ayşe bizim doktor asla tavsiye etmiyorum almayın dedi kayınvalidemde istiyor bilemedim ne yapsam  :-\

Canım bende yürüteç almadım. Almayıda düşünmüyorum. Çocukları tembelliğe itiyormuş. Zaten Kayrada tembellik hat safhada. O zaman her şeyi tutup indirecek. Eskiden yürüteçle mi yürüyordu bebekler? Zamanı gelince bence yürür diye düşünüyorum. Benim kayınvalideye kalsa oda istiyor. Koyacak ona Kayra oraya buraya saldıracak. oda rahat iş yapacak. Ama onda ne kadar süre tutacağı çok önemli. en fazla 1 saat diyorlar. Birde ayakkabısını giydiririp yürüteç kullandırmak lazımmış. Düz basmayı öğrenmesi için.
Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 28 Mayıs , 2012, 14:40:28
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:ayşem kayramın yaptıklarına nasıl güldüm ya yaşarken ne kadar zor ama okurken çok komik oluyo bu sıpalar bize resmen işkence ediyolar.ne zaman geçecek bunlarbilmiyorum yaramazlıklara tam gaz devam ediyoruz bizz

Sorma Nurum çok çok sevimli oldu. Ya daha neler neler yapıyor. Oğuzhan abisinin izinden hızlı adımlarla geliyor.

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 19:42:05
maşaallah yuvarlanmadan sürünmeye geçmiş kayra  :nazar: :nazar:
çok tatlıdır şimdi ya yerlerde  :love9: :love9: :love9:

Canım yuvarlanıyorda. bir yere gitmeyi genelde yuvarlanarak beceriyor. Genelde parkenin üzerinde sürünüyor. Darısı Buğlemime olsun canım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

melek100lü

:nazar: :nazar: maaşallah minik kayra ya

emeklemeyede başlamış :nazar: :nazar:

darısı bizim bebeklerin başına :amin: :amin:

bakalım bizimkiler nasıl olcak :love9: :love7: :love9:

aydinays

Benim minik oğlum paşam bitanem : bugün ilk defa bir sinek gördün hayatında. Ne de tatlı tepki verdin. Aferim kuzuma. Bugün yatak odasında yatırdım seni bende balkonda çamaşır asıyordum ki bir tepişmeler heycanlanmalar anlama veremedim. Neyi gördünde bu kadar sevindin diye girdim içeri sana baktım baktığın yere uaçn bir kara sineğini görmüşsün o heycanlanmalar bir sinek içinmiş. Nasılda farkettin onu annem. Aferim benim paşama. Annem sürünme çabaların iyice başladı. Şu göbeğinide yerden kaldırsan sanırım evin tozunu dumanına katacaksın. Bu gün sana babanla gel gel yapmayı öğrettik. Ama hala bizyaparken yapmıyorsun. Biz yaptıktan sonra ellerini açıp kapıyorsun. Ve artık gel gel demeye çalıştığını keşfettik. Bizi kısık sesle mi takip ediyorsun.
Bugün baban çamaşır makinesine nasıl tepki vereceksin diye merak etti. Çalışan makinenin önüne oturduk beraber makine döndükçe heycanlandın birşeyler söyledin durdun. Ama devamlı baban baktın. Sonra ben makineye elleyince güvenin yavaş yavaş geldi sende ellemek istedin. Benim akıllı oğlum.
Cumartesi günü Yiğit abin sünnet oldu. Hatta iki kere oldu yavrucak. Nasıl üzüldüm dikiş yerinden bir tane kılcal damar çıkmış kanadı  çok. İkinciye canlı canlı diktiler kuzumu. Allahım nasıl üzüldüm. Oğlum ben şimdi seni nasıl sünnet yaptıracağım. Kıyamam sana benim şekerparem.
Artık sana yaptığım yemekleri yemiyorsun anneciğim. Bizim yemeklerimizin tadına baktığından beri sana pişirilen yemekler iştahını açmıyor.
Dün babaannenin yaptığı kıymalı biber dolmasının içini nede güzel yedin. Aferim benim oğluşuma. Çiğnemeyide öğrendin. Seni verene kurban olurum paşam. :nazar: :nazar: :nazar:

muhribe

bıdııııık maşallah sana  :nazar:

canım bundan sonra işin daha kolay, yavaş yavaş kendinize pişirdiklerinizden yedirirsiniz Kayra'ya. hem daha iyi beslenir hem de sen 2 kere uğraşmaktan kurtulursun.

sinek olayı Yiğit'te de olmuştu  :k06: yerdeki bir sineği parmağıyla takip edip gülmüştü  :k06: :k06:

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Haziran , 2012, 16:37:29
bıdııııık maşallah sana  :nazar:

canım bundan sonra işin daha kolay, yavaş yavaş kendinize pişirdiklerinizden yedirirsiniz Kayra'ya. hem daha iyi beslenir hem de sen 2 kere uğraşmaktan kurtulursun.

sinek olayı Yiğit'te de olmuştu  :k06: yerdeki bir sineği parmağıyla takip edip gülmüştü  :k06: :k06:

Efet artık sanırım çok ona özel yemek yapmayacağım. Çünkü yemiyor. Pirinç ununu yiyor. Meyvesini yiyor ama sebze püresini seven oğlum artık yemiyor. Tuz kullandırmaycaktım ama artık tadları ayırt etmeye başladı. Zaten bende kayınvalidemde az tuzlu yapıyoruz yemekleri. 
Neyse yesinde oğlum az tuzlu da olsada idare edecek artık.

muhribe

az tuzlu ve salçalı yaparsınız canım. tamamen tuzsuz vermek de sağlıklı değil. bir çay kaşığının ucunu geçmeyecek kadar tuz alabilir bebekler. zaten ne kadar yiyecek ki yemekten di mi? bahsettiğim miktarı geçmez bence..

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Haziran , 2012, 16:45:05
az tuzlu ve salçalı yaparsınız canım. tamamen tuzsuz vermek de sağlıklı değil. bir çay kaşığının ucunu geçmeyecek kadar tuz alabilir bebekler. zaten ne kadar yiyecek ki yemekten di mi? bahsettiğim miktarı geçmez bence..

Yani bencede geçmez. Zaten az tuzlu yapıyorum ben yemekleri. Kayınvalidemde tansiyon nedeniyle az tuzlu yiyor. Bu yüzden rahatım.

banu_fth

biber dolması mı yediii  :-ooo :-ooo  :nazar: :nazar: :nazar:

aralarında bir ay var ezgişle .. oiiiyyyy .. diş savaşı verioruz biz bugünlerde  :-\
bide grip atlatıyoruz .. sessizliğe büründü kızım .. vır vır konuşuyordu oysaki  :k06: :k06:

maşşallah kayraya canım .. yarasın

banu_fth

hep sol kulağını kaşıyor .. giripten mi dişten mi çözemedim .. saçını başını yoluor  :k06:

aydinays

Alıntı yapılan: eylül_üm - 04 Haziran , 2012, 17:42:30
hep sol kulağını kaşıyor .. giripten mi dişten mi çözemedim .. saçını başını yoluor  :k06:

canım diştendir o dişten. Kayra diş çıkardı hala saçını başını yoluyor kuzucuğum. Dişleri gelişiyor ya. efet benim oğlum ev yemeklerine bayılıyor. bizimki hala oturamıyor. Oturturamıyorum aslında istese dengesini kuruyor ama oturmak istemiyor. Yuvarlanmak daha bbir hoşuna gidiyor.  :k06: :k06: :k06: sende ev yemeklerinde tattır. Yeni tadları tadmak hoşuna gidecek banucum. Bu arada beyaz sevgiye gelidm onayla üyeliğimi sevgili site kurucusu  :k06: :k06: :k06: