ÖMRÜMÜN İLK BAHARI Cnm oğlum KAYRAM

Başlatan aydinays, 19 Ocak , 2012, 12:34:55

« önceki - sonraki »

aydinays

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 16 Mayıs , 2012, 16:09:40
çok duygulandım ayşecim yazına gözlerim doldu.allahım acılarını göstermesin  :amin:

Amin Nurum. Dün çok duygulandım oğluşumun bana yaşattıklarının çok küçük parçasını yazdım. :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

canım balık vercem demişin 9.aydan önce doktor kesinlikle verme dedi.alerjenmiş

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Mayıs , 2012, 16:46:33

Canım bir iki yudumcuk veriyorum. Tadını öğrensin diye. Benim doktorum 7. aydan sonra başlanabilir yazmış listeye.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 16 Mayıs , 2012, 17:13:53

Canım bir iki yudumcuk veriyorum. Tadını öğrensin diye. Benim doktorum 7. aydan sonra başlanabilir yazmış listeye.
her doktor farklı davranıyor demekki.inşallah sever bol bol yesin minnak kuzu

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 17 Mayıs , 2012, 17:53:38
Alıntı yapılan: aydinays - 16 Mayıs , 2012, 17:13:53

her doktor farklı davranıyor demekki.inşallah sever bol bol yesin minnak kuzu

efet canım her doktor sanırım farklı düşünüyor galiba.  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

aydinays

Ahh benim yaramaz oğlum. Seni nasıl sevdiğimi bilemezsin. Ama çok huysuz bir bebek olmaya başladın buda beni yormuyor değil.
Artık her yöne doğru çok rahat dönüyorsun. Ama çok tembelsin. Yada sıkılgan. Yüz üstü durduğunda bir şeyleri almak istiyorsun gidemeyince basıyorsun yaygarayı. Gelin beni alın diye. Günlerimiz böyle geçip gidiyor. İşten geldikten sonra seni uyutamıyorum. Resmen benimle savaşıyorsun. Gözlerin yorgunluktan kıpkırmızı oluyor yok. Dün mübarek üç aylar başladı. İlk gününü oruç tutmakla geçirdim. Rabbim inşallah kabul eder. Babaannenden seni aldım o sırada araba uyudun. Bende sadece öğlen namazının farzını kılabildim. Ondan sonrada ikindi namazı okundu onu kılabildim. Hemencicik uyandın. Nedir derdin anlamıyorum. Ya ben anne olarak çok yetersizim yada senin bana bir garezin var oğlum. Ve iftara kadar uyutamadım seni. İftara 15 dakika zor bela uyudun. Ama benim sinirlerimi o kadar yıprattın ki artık sinirimden oturup ağladım. Sende bundan zevk alarmışcasına ağlamama kahkahalarla güldün. Sanada kızamıyorum ki evladım bütün gün özlüyorsun beni. Sende benimle vakit geçirmek istiyorsun ama yetişemiyorum benim güzel yavrum. En büyük ilgi odağım tabiki sensin ama bunun yanında birazcık kensi başına durmayı öğrensende bende kendi ev işlerimi yapabilsem. Sayende dün peynir ekmekle iftar yaptım. Olsun güzel oğlum sen mutlu olda ben herşeye katlanırım. Ama birazcıkda anneciğini düşünsen hiçde fena olmaz yani.
Baban sana puffbuf yapmayı öğretmiş sende tükürcük çıkara çıkara pufffff yapıyorsun o kadar sevimli oluyorsun ki can kuşum işte o zaman seni öyle bir mıncıklayasım geliyorki sorma.
Artık bizimle uyuyorsun. Tabi dönemyi öğrendiğinden beri uyuyuş stilinde değişti. Yüz üstü. yan sırt üstü. Tabiki bizim aramıza boylu boyuna yatıyorsun. Yatağımızın çoğunda sen yatıyorsun benim minik yaramzım  :k06: :k06: :k06:
Bu gün inşallah daha güzel geçer günümüz. Sabahtan kalktım çoğu işimi yaptım ama bakalım. İnşallah bana yemek yapabilecek kadar zaman tanırsın.  :amin: :amin: :amin: :amin:

muhribe

canım kıyamam sana çok yoruluyorsun değil mi? bir yandan ev bir yandan iş  :sad1: çok iyi anlıyorum seni  :y25:
inş kayra paşa biraz uslanır, kendi kendine vakit geçirmeye başlar da sen de rahat bir nefes alırsın. bu bıdıklar büyüyecekler de biz yaşlanıcaz işte  :-\

bozma moralini tatlım, ben de işe başladığımdan bu yana Yiğit bana daha düşer oldu. bir dakika yanımda ayrılmıyor. yorgun argın zor oluyor ama evde hep onunla oynuyorum. yoksa başlıyor mızıldamaya minnoş  :opucuk:

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 23 Mayıs , 2012, 09:47:27
canım kıyamam sana çok yoruluyorsun değil mi? bir yandan ev bir yandan iş  :sad1: çok iyi anlıyorum seni  :y25:
inş kayra paşa biraz uslanır, kendi kendine vakit geçirmeye başlar da sen de rahat bir nefes alırsın. bu bıdıklar büyüyecekler de biz yaşlanıcaz işte  :-\

bozma moralini tatlım, ben de işe başladığımdan bu yana Yiğit bana daha düşer oldu. bir dakika yanımda ayrılmıyor. yorgun argın zor oluyor ama evde hep onunla oynuyorum. yoksa başlıyor mızıldamaya minnoş  :opucuk:

Sorma canım hiç birşeye yetişemiyorum. Çok ilgi istiyor. Özellikle bana karşı çok acımasız. Bana resmen işkence çektiriyor. Babasına öyle yapmıyor. İnşallah canım büyüyecek. Biraz daha zamanımız var herhalde. Şimdi dönmeye başladı. Ama çok hırslı birşeyi yapamayınca çok kızıyor. Sürünmeye başlasa biraz daha rahatlarım herhalde. Şimdi döndüğü için göz önündne ayıramıyorum. Tamda oturamıyor. Yanına yastık falan koyuyorum onda yana düştü mü çok kızıyor. İlla yanında birisi olacak. Bazen diyorum herkesin bebeği mi böyle diye. Çok sinirlerim yıpranıyor. Dayanamıyorum çoğu zaman. Rabbim tüm çalışan annelere kolaylık versin. Benim için şimdilik çok zor inşallah o büyürde bugünlerde geçecek bir şekilde.

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 23 Mayıs , 2012, 12:31:21

Sorma canım hiç birşeye yetişemiyorum. Çok ilgi istiyor. Özellikle bana karşı çok acımasız. Bana resmen işkence çektiriyor. Babasına öyle yapmıyor. İnşallah canım büyüyecek. Biraz daha zamanımız var herhalde. Şimdi dönmeye başladı. Ama çok hırslı birşeyi yapamayınca çok kızıyor. Sürünmeye başlasa biraz daha rahatlarım herhalde. Şimdi döndüğü için göz önündne ayıramıyorum. Tamda oturamıyor. Yanına yastık falan koyuyorum onda yana düştü mü çok kızıyor. İlla yanında birisi olacak. Bazen diyorum herkesin bebeği mi böyle diye. Çok sinirlerim yıpranıyor. Dayanamıyorum çoğu zaman. Rabbim tüm çalışan annelere kolaylık versin. Benim için şimdilik çok zor inşallah o büyürde bugünlerde geçecek bir şekilde.
canım aynı durumdayıs benimkie saniye yanımdan ayrıla basıyor ağlamayı.evimi mok götürüyo afedersin.gecede 12den aşağı uyumuyor oda 2 saat sallamanın sonunda.galiba bu dönemler zor :cildir: :cildir: ne zaman rayına oturun bilemiyorum.deneyimli anneler aydınlatsın bizi :cildir: :cildir:

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 24 Mayıs , 2012, 10:01:14
Alıntı yapılan: aydinays - 23 Mayıs , 2012, 12:31:21

canım aynı durumdayıs benimkie saniye yanımdan ayrıla basıyor ağlamayı.evimi mok götürüyo afedersin.gecede 12den aşağı uyumuyor oda 2 saat sallamanın sonunda.galiba bu dönemler zor :cildir: :cildir: ne zaman rayına oturun bilemiyorum.deneyimli anneler aydınlatsın bizi :cildir: :cildir:

canım nasıl büyüyecekler ben anlamadım ya? 6 ayı bitirdik ama sanırım ben 6 yaş yaşlandım. İnşallah akıllı uslu çocuk olurlar büyüdükçe  :amin: :amin: :amin:

asya81

inşallah canım her ay değişiyorlar bazıları diyorki bebekken yaramas olan yaşıyla uslu olurmuş ona umut bağladım ben artık yoksa bende yaşlandım 2.yi düşünemiyorum :cildir: :cildir:

°•.ℓανιηуα.•°

ayşem seni çok iyi anlıyorum canım benim.

onlar o kadar fenalar ki her şeyi hissediyorlar. sen çalışmak için onu bırakıp gidiyorsun ya, belki o da bunun intikamını alıyodur senden. çünkü ben sarperi ilk bırakıp gittiğğmde resmen bana küsmüştü. babasına atılıyodu beni görmezden geliyodu. neyseki bu durum çok kısa sürmüştü. şimdi alıştık, bakıcısına söylüyorum ben yokken uyut bi şekilde. nitekim öyle de oluyor. en fazla 1-1.5 saat ayrı kalıyoz.

sabırlı olmaya çalış annesi. bu günler geçici. Allah tüm annelerin yardımcısı olsun  :amin:

aydinays

Canım çok sağol. Vallahi yanında oturayım bal börek. Kendi başına oynuyor. Sonra geliyor yanında seninle oynuyor. Ama birşey için odadan çıkayım hemen arkamdan ağlamaya başlıyor. Artık herşeyden anlamaya başladı. İnanırımısın kendi yemeğini yapmaya bile zor fırsat buluyorum. Uyumayan bir bebek. Uykuya çok zor dalıyoruz.
Maşallah Sarperime. Canım Sarper artık büyüdü. Artık daha akıllı. Herşeyi anlıyor. Vede çoğu şeyi ifade edebiliyor. Biz henüz ifade olayında sorun yaşıyoruz. Herşeyde mızmızlık var bizde.

aydinays

26 Mayıs , 2012, 12:53:07 #223 Son düzenlenme: 26 Mayıs , 2012, 12:59:14 aydinays
Canım oğlum paşam. Rabbimin güzel hediyesi, nur yüzlüm, şenpanzem.
Sen büyüyyorsun bende büyüdükçe seni çok seviyorum. Benim oğluşum; oturtmaya çalışıyorum seni, oturmaktan hiç zevk almıyorsun. Hemencecik yatma pozisyonuna geçiorsun. Sıkılmadın mı paşam 6 aydır yatıyorsun zaten.  :caca: :caca: :caca:
Bu aralar dönmek senin en büyük zevkin oldu annem. Nasılda dönüyorsun salonu sana tahsis ettik. Orta sehpamız zigon sehpalarımızın hepsi kalktı. Sen yayıla yayıla bir oraya bir buraya salonu dört dönüyorsun. Sonra kafan koltuğun kenarına gidince dönecek yerin kalmıyor basıyorsun çığlığı. :k06: :k06: :k06: :k06: Annem sen heyecanlı bir bebeksin öyle. Ben seni halıya getiriyorum sen kendini parkenin üstüne götürüyorsun. Kafayı kaldırıp tok vuruyorsun. Sonra hiçbirşey olmamış gibi dönmeye devam ediyorsun. Benim cesur oğlum.  Annen seni yer yer. Hemde baklava niyetine. Malum anacığın pazartesi diyete başlıcak  :k06: :k06: :k06:
Kumanda ve telefonlarımızdan çok zevk alıyorsun. Ben ne kadar senden telefonları uzak tutmak istesem bile bir yerlerden görüp onu almak için ağlıyorsun. Seni numaracı seni.
Bu arada benim paşam babasının telefonun melodisini duyunca ne kadar mutlu olurmuş. Ellerin ayakların o kadar hızlı hareket ediyor ki sorma. O halini görenler gülmekten ölüyor paşam.
Allahıma emanet ol güzel annesinin meleği. Rabbim seni kem gözlerden korusun
:amin: :amin: :amin:

HASRET!M S@N@