2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

80-90ccde içmiyordur onun içinde işte  saatte açıkıyor... biz 900 gr almıştık 2.ayda dr gelişimi iyi dedi bbirde baş çevresi kaç ipeğin d vit kullanıyorsun dimi...buğlemin 39 cm olmuş baş çevresi

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 19 Mart , 2012, 13:00:16
hoşbulduk kızlar önemli değil olsun
ecrede uyumaya calışıyor uykusu gelmiş masallahh ipeğede buglemede  :nazar:
ecreyede maşaallah ablası artık bizim kızların ecre  :nazar: :nazar: :nazar:

ayyy bunlar ecrenin yanında nasıl ufak kalırlar  :k06: :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:05:14

8) evet ecre abla artıkın  :k06:
ecrenin son halini koymak istiyorum ama nazardanda cok korkuyorum neme lazım  :k06:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 19 Mart , 2012, 13:07:32

ecrenin son halini koymak istiyorum ama nazardanda cok korkuyorum neme lazım  :k06:
buraya koy canım hemen sil biz görelim  :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: yada bol bol oku çok durdurma gören görsün göremeyen şansına küssün  :k06: :k06:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:00:54
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 12:50:09
canım benimki de oturmak istiyor dediğin gibi, ben bastırıyorum ayağa, çok uzun süre değil, biraz tutuyorum ayakta.
benimki kusmaya devam, maşallah buğlem pek kusmadı, oooo ipek b i kusuyorum, ben üzerimi değiştirmek zorunda kalıyorum, sütyenime kadar kusuyor... artık üst değiştirmekten sıkıldım, hergün çamaşır yıkıyorum  :sad1:
canım bak dediğine göre doymuyor herhalde, aranıyor hemen demişsin. bildiğim kadarıyla en az 80-90 cc falan olması lazım, 100-120 cc bebeyi 3-4 saat tok tutuyor.
yok benimki çok kusmuyor gaz çıkarırken fazlasını atıyor işte arada...demet ama doymasa ağlamaz mı 2 saat sona aranıyor ben 3-4 saat geçsin diye beklemek istiyorum ama dayanamıyor işte o ara aranıyor... birde benimkisi doyunca memeyi kendi bırakıyor öyle emmediği sürece ağzı tutarlar ya meme başını bazı bebeler benimki tutmuyor öyle boş boş... ben tekrar ağzına sokmaya uğraşsam ya ağlıyor yanaşmıyor ya öğürüyor midesi bulanıp

demet geçen dışarı çıkacaktık  sağdım 40 cc falan çıktı çok uğraşmadım çıkamadık  evde kalmasın diye onu verdim  içti buğlem birde göğsümü tuttu emdi...

canım dediğin gibi doymasa ağlar ama 2 saatte acıkıyorsa emdiği max. 60cc dir. ilk doğduğunda bana dr. demişti ki bi bebeğin ilk ayda günde en az 500 cc süt alması lazım, o yaklaşık olarak 2 saat bir emdiğini düşünürsek (yenidoğduğunda) 40-50 cc oluyor. şuanda daha az emiyorlar, dr.unda demiş ya 3-4 saat bir emmesi lazım diye, her emdiğinde daha fazla emmesi lazım doğal olarak.

<<<betty>>>

şimdiden maşaallah ecreye, Allah nazaarlardan saklasın canım  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel çok tatlı kevsercim kızın maşaallah, böyle güzel kızın olunca kork tabi nazardan  :k06: :nazar: :nazar:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:11:13

buraya koy canım hemen sil biz görelim  :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: yada bol bol oku çok durdurma gören görsün göremeyen şansına küssün  :k06: :k06:
:icon_thumright: :icon_thumright: tamam koyayım cananım

xxcansuxx

keşke demet benimkiside 3-4 saatte emse düzene girer hiç olmazsa tıka basa doyunca, uykusu dışarı çıkınca rahat oluruz ağlamaz 2 saatten çok kalınıyor mesela... birde tamamen çekse süt dolar yeniden bu emmeyince sütümde azalıyor sanki...

neyse ya canları sağolsun buğlemden çok şikayet ettim  :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:03:49
80-90ccde içmiyordur onun içinde işte  saatte açıkıyor... biz 900 gr almıştık 2.ayda dr gelişimi iyi dedi bbirde baş çevresi kaç ipeğin d vit kullanıyorsun dimi...buğlemin 39 cm olmuş baş çevresi

canım ölçtü ebe ama bizim kağıda yazmamış, kendi kağıdına yazmıştı, görmedim ben  :dontknow:
evet canım d vit kullanıyoruz, bazen unutuyorum vermeyi, bi türlü alışkanlık haline getiremedim  :honk:
canım dr.un normal dediğiyse normaldir zaten, 1 ayda 1 kilo normal zaten, öyle diyorlar.
bi de canım bişey dicem, günde kaç kez kaka yapıyor?

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:14:28

şimdiden maşaallah ecreye, Allah nazaarlardan saklasın canım  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel çok tatlı kevsercim kızın maşaallah, böyle güzel kızın olunca kork tabi nazardan  :k06: :nazar: :nazar:
:opucuk: :opucuk: :opucuk:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:18:36
keşke demet benimkiside 3-4 saatte emse düzene girer hiç olmazsa tıka basa doyunca, uykusu dışarı çıkınca rahat oluruz ağlamaz 2 saatten çok kalınıyor mesela... birde tamamen çekse süt dolar yeniden bu emmeyince sütümde azalıyor sanki...

evet canım öyle, memeyi tamamen boşaltınca daha çabuk doluyor.
ya evet canım, biz ilk defa cumartesi çarşıya çıktık annem ben ipek. evde saat 12.30 gibi emzirdim, arabada bi uyudu,
4 de uyandı, 4.30 gibi sağdığım sütü verdim ( evden sağıp çıkmıştım diğer göğsümü ) 110 cc ydi yaklaşık, 10 cc falan kaldı biberonda. sonra tekrar yatırdık arabaya, sahilde deniz kenarında yürüdük, hiç eziyet etmedi yavrum  :nazar: :nazar:

evet canım canları sağolsun, açılır iştahı belki, sağlıklı olsun da, varsın az emsin kuzucuk...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:21:51
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:03:49

canım ölçtü ebe ama bizim kağıda yazmamış, kendi kağıdına yazmıştı, görmedim ben  :dontknow:
evet canım d vit kullanıyoruz, bazen unutuyorum vermeyi, bi türlü alışkanlık haline getiremedim  :honk:
canım dr.un normal dediğiyse normaldir zaten, 1 ayda 1 kilo normal zaten, öyle diyorlar.
bi de canım bişey dicem, günde kaç kez kaka yapıyor?
bende arada unutuyorum... dr bana verdiği notta 6 ay demş d vit.damlasınada sağlıkocağındaki takibini yapıp  erken kapanmaya başlarsa bıngıldağı bıraktırırız belli bir ayı yok dedi... bazıları 1 sene kullanıyormuş ya ondan sormuştum...

canım kaka sayısı değişiyor bazen her açmamda kaka oluyor ki ben 3saati geçmiyor açışım 6-7 kez yani...
bazen gün içinde hep çiş yapıyor hiç kaka olmuyor akşam arka arkaya cart curt dolduruyor mesela şu saate kadar 3 kez yaptı

<<<betty>>>

oyyyy maşallah kevser, nasıl güzel maşaallah kırk bir kere  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel prenses, gözleri de renkli kuzumun, Allah nazarlardan saklasın canımm  :nazar: :nazar: :nazar:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:30:39
oyyyy maşallah kevser, nasıl güzel maşaallah kırk bir kere  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel prenses, gözleri de renkli kuzumun, Allah nazarlardan saklasın canımm  :nazar: :nazar: :nazar:
:opucuk: sagol teyzesi evet kuzumun gözleri mavi babsınınki yesil benimki çok az yeşil kime cekti göz rengi bilmiyoruz  :dontknow: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:27:22
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:18:36

evet canım öyle, memeyi tamamen boşaltınca daha çabuk doluyor.
ya evet canım, biz ilk defa cumartesi çarşıya çıktık annem ben ipek. evde saat 12.30 gibi emzirdim, arabada bi uyudu,
4 de uyandı, 4.30 gibi sağdığım sütü verdim ( evden sağıp çıkmıştım diğer göğsümü ) 110 cc ydi yaklaşık, 10 cc falan kaldı biberonda. sonra tekrar yatırdık arabaya, sahilde deniz kenarında yürüdük, hiç eziyet etmedi yavrum  :nazar: :nazar:

evet canım canları sağolsun, açılır iştahı belki, sağlıklı olsun da, varsın az emsin kuzucuk...
:nazar: :nazar: :nazar: bak işte karnı tok olunca bizde 1 keresinde çıktık hemen sağdım ama nerde bende o kadar süt çıkmadı gerçi biberonu almadıda bir dükkana girmiştik orada bastı ağıtı durmuyor bayan bir yer gösterdi orada emdi 2-3 dk sonra rahatladı... benimki karın doyurmalık emmiyor atıştırmalık emiyor sanırım :ehi: :ehi: :ehi: eee onuda her zaman her heryerde yer bulamam ya bir düzene girse demetim...

sen neyle sağıyorsun el pompsı mı yoksa elektrikli mi sağma makinen... bende elde sağılan manuel var onlada çok çıkmıyor elektrikle birden doluyormuş...benden 50cc çıkmaz ki yoksa sütüm mü az gerçektenn