2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: olvido - 15 Mart , 2012, 10:12:24
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Mart , 2012, 23:14:07
Alıntı yapılan: olvido - 14 Mart , 2012, 16:26:05
canancım zil çaldı misafir geldi yazamadım yeni gittiler kilo alımı ilk 2 ayda 1500 gr aldı en son 5200 dü ama 2 haftada ne kadar aldı bilmiyorum bu arada rota aşısı ne zaman yapılıyor ben aşı kartına doktor 3. ay yazdı diye hatırlıyorum zaten 2 hafta sonra kontrolüüz var o zaman öğreniriz
   Buğlem kaç kilo ndoğdu şimdi ne kadar ?
tuğba bende haber veremeden çıktım daha doğrusu geri dönemedim... buğlem çok huzysuzdu yine öğleden sonra... rota aşısı 2.ayın sonunda,  2.dozuda 4.ayın sonunda yapılıyormuş... bize drumuz öyle dedi özel hastanenin takip çizelgesindede öyle yazıyor...

canım buğlem bu ay 5200 olmuş... 3300 doğmuştu... dr gelişimi iyi dedi sadece anne sütü alıyor... senin kızın ilk kilosu buğlemden fazla mıydı hatırlamıyorum ama aynılar şimdi seninki dahada almıştır  :nazar: :nazar:
3550 gr doğdu zehra zehirlenmeden dolayı çok şişti doğduğunda hemen akşamına 3270 gr kalmıştı. Ebe 5200 ü az gördü bizim için doğum kilosunun 3550 olduğunu duyunca daha çok kilo alabilirdi dedi.
      dün gece yine mama verdim sütün hepini bitiriyor o ağzını çekmedikçe ve uyumadıkça bende emziriyoeum çok geliyor galiba sürekli kusuyor süt ziyan oluyor süt kalmayınca mecburen mama veriyorum sen ne kadar emziriyosun ?

tuğbacım günaydın canım, nasılsın? zehra nasıl?
canım bişi sorcam, çok mu kusuyor kızın? kakasını yaptı mı bu arada?

olvido

çok kusuyır canım bazen su gibi kusuyor bazen süt bazende yoğurtlu belkide bu yüzden aşırı kilo almıyor ipeğin kilo alımı nasıl? dün gece arka arkaya 2 kez yaptı ıkına ıkına kuzucum çok çığrındı her zamankinden katıydı hatta bir gün önceki fitil erimemiş  :icon_pale: bugünde karnı gurul gurul ötüyo hiç uyumadı öğlenden beri yeni sallıyolrum inş uyur   :crybaby2: :crybaby2:

xxcansuxx

TUĞBA geçmiş olsun canım ya kıyamam inş. bugün düzene giriştir bağırsakları... dün akşama kadar buğlemde yapmadı mesela önceki akşamdaan beri dün ama babası kucağında eli karnında dik tutuyordu zorttt zorrtt ses geldi bezini öyle doldurmuştu ki anlatamam nerde biriktirdin annem diye dalga bile geçtim  :k06: bazen böyle oluyor dr a söyledim oda söylemeden kaka sayısı azalmıştır gün içinde diye sormuştu evet azaldı hatta böye böyle oluyor arada dedim seslenmedi normal diye...

canım birde 5200 ü nasıl az buldu sonuçta şişliği inince normal aynı buğlemin kilosunda olmuş zehra... bize kendi  dr.da sağlık ocağındaki drda kilo alımı gelişimi gayet güzel dedi... hatta ısrarla sadece anne sütü değil mi diye dru soruyor... mama ver vs demedi... senin kız kusuyormuş ya kusmasa daha iyi olur benimkide çok az emiyor canım 5 dk.ı geçmiyor emmesi hatta bazen kaç saat aç olduğu halde memeyi almıyor inatla başını geriye atıyor... dr az emmesinede normal dedi bu aydaki bebe 3-4 saat aralıkla emebilir seninki daha sık emiyordur dediydi o zamn için evt öyle demiştim ama şimdi hem az emiyor hem uzun zamn geçiyor... bu ay kilo alımı az olur gibime geliyor...

sen şu bağırsakları birde kusması için dra danış canım... süt kesiği gibi çıkarsada o faydalı olanını alıp fazlasını çıkarırmış onda kilo almama durumu olmazmış ama sütü içer içmez çıkarırsa aynen faydası olmazmış dra sorulmalıymış annemm aynen böyle demişti...

ha birde sağlık ocağındaki dr ağzına baktı çukur damağı var kusarsa korkma çukur damak kusmasına neden olurmuş öyle dedi ama ben o ara kızla uğraşıyordum soramadım çukur damak ne diye  :icon_scratch: buğlemde kusuyor ama arada öyle çok değil  :opucuk:

xxcansuxx

uzun yazmışım kusura bakma tuğba A.E.OL KIZINLA

KIZLAR MİSAFİRLERİM GELCEK ONLAR GİDİNCE İNŞ. GİRERİM BUĞLMDE FIRSAT VERİRSE  :opucuk:

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Mart , 2012, 09:15:16

KIZLAR MİSAFİRLERİM GELCEK ONLAR GİDİNCE İNŞ. GİRERİM BUĞLMDE FIRSAT VERİRSE  :opucuk:

ne kusuru canım merakla okudum dün öğlen uyandı demiştim ya gece 5 e kadar zırladı artık tahammülüm kalmadı  :cildir: pazartesiye randevu aldırayımda gidelim bali doktoruna bende gitmişken rota aşısını da yaptırayım diye düşünüyorum işten bir arkadaş oğlunu bu sene kreşe vermişti sürekli çağırdılar kadını oğlun ateşlendi diye meğersem rota virüsü kapmış çocuk bi sürü antibiyotik aldı bu sene doktora ilaca verdiği parayı aşıya verseydi en azından sıkıntı çekmezdi hem annesi hemde oğlu
    ben mecburen kreşe göndericem virüs ve mikroplarla başbaşa kalıcak en azından keşke demem siz ne karar aldınız bu aşı hakkında

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 16 Mart , 2012, 16:29:36
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Mart , 2012, 09:15:16

ne kusuru canım merakla okudum dün öğlen uyandı demiştim ya gece 5 e kadar zırladı artık tahammülüm kalmadı  :cildir: pazartesiye randevu aldırayımda gidelim bali doktoruna bende gitmişken rota aşısını da yaptırayım diye düşünüyorum işten bir arkadaş oğlunu bu sene kreşe vermişti sürekli çağırdılar kadını oğlun ateşlendi diye meğersem rota virüsü kapmış çocuk bi sürü antibiyotik aldı bu sene doktora ilaca verdiği parayı aşıya verseydi en azından sıkıntı çekmezdi hem annesi hemde oğlu
    ben mecburen kreşe göndericem virüs ve mikroplarla başbaşa kalıcak en azından keşke demem siz ne karar aldınız bu aşı hakkında
git tuğba git aylık kontrolünüz şimdiden yapılmış olur nolcak... 10 gün öncesi farketmez... inş. bir şey çıkmaz canım ya o ağlamaları öldürüyor insanı buğlemde çok ağlıyor uyku problemimiz var dalamıyoruz uykuya sonrada basıyor çığlığı Allahdan eskisi kadar kalmadı gündüzleri gaz damlasını değiştirdik gazdan mı diye yinede düzelmedi akşamları ağlıyor kesintisiz 3-4 ayı doldurmasını bekliyorum düzeene girer diye...  buğlem emmiyor ya bugün doğru düzgün emmedi 1-2 dk anca kaldı üstelik uzun aralıkla hiçde kakasını yapmadı yemezse nerden yapacak... şimdi ayağımda ağlaya ağlaya uyudu  :dontknow: :dontknow:

<<<betty>>>

tuğbacım çok geçmiş olsun canım, kıyamam kuzuya ben, kimbilir nasıl canı yanıyordur yavrumun  :y25:
git canım git dr.a muhakkak, bakalım ne diyecek.

canım benimkide çok kusuyor, özellikle son zamanlarda, artık yoruldum devamlı önlük ve üst baş değiştirmekten,
bazen çok emiyor, onu çıkarıyor, bazen süt kesiği gibi oluyor ama devamlı kusuyor, ben de dr.a götürdüm çok kusuyor acaba reflü olabilir mi diye, daha erken reflü tedavisi için dedi dr., reflü olan bebelerde kilo alımı az oluyormuş, benimki maşallah tombik oldu  :nazar: zaten dr. reflü teşhisi koyabilmek için kilo alımının az olup olmadığına bakıyor. o yüzden dr. ipeğin reflü ihtimalini düşünmedi hiç. bak canım daha önceden okuduğum bir iki yerden alıntı yapayım sana ;

Bebek reflüsünün belirtileri şunlardan bir ya da birkaçını içerebilir: sık sık hıçkırma ya da geğirme, sık sık tükürme ya da fışkırtır şekilde kusma, gece sık uyanma, yetersiz kilo alımı, yutkunmada zorlanma, birden ya da sakinleşmemecesine ağlama, emerken kendini geriye atarak belini bükme, sürekli emme isteği ya da meme emmeye ilgisizlik...

ya da

BU BELİRTİLERE DİKKAT!
Aşağıdaki belirtiler varsa bebeğiniz reflü olabilir:
• Sık sık kusma.
• Hırıltı ve geçmeyen öksürük.
• Ses kısıklığı.
• Sık yaşanan akciğer enfeksiyonları.
• Aşırı salya çıkarma.
• Beslenme sorunları (az emme).
• Gaz ve karın ağrısı nedeni ile aşırı ağlama.
• Sık gaz çıkarma.
• Uyku bozuklukları.

istersen pazartesi günü dr.una da sor canım reflü olabilir mi diye bakalım dr.un ne diyecek... bizim dr.a ben sordum kilo alımı normalin üstünde, ihtimal vermiyorum dedi, ozaman 43 günlüktük ve 5200 gr.dı ipek  :nazar:
inşallah çözüm bulunur canım, Allah acil şifalar versin tuğbacım  :opucuk:

zeynep-sena

selam arkadaşlar nasılsınızz  :wave: unuttunuzmu beni :dontknow: bebişleriniz nasıllar arkadaşlar umarım iyidirler sıkıntınız yoktur ...ben bebek doğdu fırsat bitti sanki ufaklıkla ilgileniyorum uyutuyorum büyüğüne sıra geliyor derken evdir yemektir akşam olmuş..vaktim öyle azaldı ki hep aklımdasınız naptınız ki diye nasıl geçiyor bebişlerinizle vakitleriniz diye elim erip bir gelemedim ama inşallah bundan sonra daha sık ziyaret edicem inşallah  e büyüdük nede olsa artık:)

sizler nasılsınız arkadaşalr nasıl geçiyor bebişlerinizle vakitleriniz sizlerde iyisinizdir umarım herkese sevgiler arkadaşlar inşallah artık takipteyim:)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: zeynep-sena - 17 Mart , 2012, 20:55:14
selam arkadaşlar nasılsınızz  :wave: unuttunuzmu beni :dontknow: bebişleriniz nasıllar arkadaşlar umarım iyidirler sıkıntınız yoktur ...ben bebek doğdu fırsat bitti sanki ufaklıkla ilgileniyorum uyutuyorum büyüğüne sıra geliyor derken evdir yemektir akşam olmuş..vaktim öyle azaldı ki hep aklımdasınız naptınız ki diye nasıl geçiyor bebişlerinizle vakitleriniz diye elim erip bir gelemedim ama inşallah bundan sonra daha sık ziyaret edicem inşallah  e büyüdük nede olsa artık:)

sizler nasılsınız arkadaşalr nasıl geçiyor bebişlerinizle vakitleriniz sizlerde iyisinizdir umarım herkese sevgiler arkadaşlar inşallah artık takipteyim:)
h.geldin canım  :muzz: :muzz: :muzz: geçen aklıma geldin o gün tüm kızlar burdaydık kasri,betty,olvido ben  :k06: :k06: sen ve meva napıyorlar dediydim... senin netin kapandı sandım uzun zamn girmeyince :'( çok sevindim aramıza dönmene bu arada helalin var ben tek çocukla hiçbir işim tam olmuyor koştur koştur yemek yap 5 dk ev topla vs...

biz çok erken uyanıyoruz buğlemle ama tek başına durmuyor kapıdan çıkınca ağllıyor uyurkende aynı... şükür sağlık prob.yok sadece uyku prob.var oda 3-4 aylıkken düzene girer diye ümit ediyorum  :aferin: :aferin:

senin kızlar nasıl miniğin nasıl  :love7: :love7: öpüyoruz kızımla sizleri A.E.OLUN  :opucuk: :amin: :wave:

seda87

kızlar merhaba nasısınız ne var ne yok ben uğrayamıyorum artık siteye yaa benim oğlum hiç rahat bırkmıyor tam kucak delisi olmuş :y25: :y25:kucakta yatıyor yatağına koyuncA BASIYOR ÇIĞLIĞI.BU ARADA BENim doğumdan 15gğn sonra dikişlerim açılmıştı iltihaplanma h-falan oldu ilaç kullandım geçti tabi doktor iltihabı sıka sıka boşalttı :crybaby2: :crybaby2:tam ii oldum derken bugün baktım bir yerde yine kanama olmuş offf nasıl kötüyüm anlatamam psilolojim altüst oldu.yanımda kimse yok bebekle bir ilgilenen olsa belki 2.defa bu olmaxdı .dua edin kızlar yaa ne olur yine kesin aynı acıları yaşayacam doktor çok kötü sıkıyor orayı canm çook yanıyor yaaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:neden böyle dikşler iileşmediki halbuki hiiç iş yapmıyorum sadece bebeğimle ilgileniyorum o kadar yaa
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

xxcansuxx

Alıntı yapılan: seda87 - 18 Mart , 2012, 15:10:31
kızlar merhaba nasısınız ne var ne yok ben uğrayamıyorum artık siteye yaa benim oğlum hiç rahat bırkmıyor tam kucak delisi olmuş :y25: :y25:kucakta yatıyor yatağına koyuncA BASIYOR ÇIĞLIĞI.BU ARADA BENim doğumdan 15gğn sonra dikişlerim açılmıştı iltihaplanma h-falan oldu ilaç kullandım geçti tabi doktor iltihabı sıka sıka boşalttı :crybaby2: :crybaby2:tam ii oldum derken bugün baktım bir yerde yine kanama olmuş offf nasıl kötüyüm anlatamam psilolojim altüst oldu.yanımda kimse yok bebekle bir ilgilenen olsa belki 2.defa bu olmaxdı .dua edin kızlar yaa ne olur yine kesin aynı acıları yaşayacam doktor çok kötü sıkıyor orayı canm çook yanıyor yaaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:neden böyle dikşler iileşmediki halbuki hiiç iş yapmıyorum sadece bebeğimle ilgileniyorum o kadar yaa
cnm geçmiş olsun offf ya ne kötdür öyle sıkıp iltihabı boşaltmk ilk kez duydum öyle boaltıldığını... antibiyotik kullanınca kendiliğinden geçmiyor muki  :icon_scratch: :icon_scratch: Allah yardımcın olsun böyle kucakta bebiş zor benim kızda öyle kucağı geç omuzda gzinti yapınca sakinleşiyor inş. düzene girecekler sedam  :amin: sürekli kuru tut canım iyice kurula inş. hemen iyileşir...

seda87

çok sağol canm yaa valla bende bilmiyorum ki orasının önce sıkılması gerekiyormuş işte inş bu sefer olmaz yaaa
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: seda87 - 18 Mart , 2012, 15:10:31

çok geçmiş olsun canım, çok zordur öyle dr.un iltihabı sıkması falan, çok canın yanıyordur eminim... inşallah en kısa sürede iyileşir... canım benim kızda öyleydi, gelen giden kucak delisi olmuş bu diyordu ama aslında değil, ozamanlar sıkıntısı vardı, artık bırakınca kendi de durmayı öğrendi benimki maşallah  :nazar: sıkıntısı olduğu zaman yine yapıyor ama zamanla düzeliyor sedacım canını sıkma  :opucuk: :opucuk:

xxcansuxx

demet mrh canım yok anam ya buğlem hala kendi kendine durmuyor... gaz olayından rahar ama uykudan hemn uyanması ve odada yalnız kalmaması yine aynı... inan mutfağım soğuk eşim başedemedi al yanına kucağında götür sar sarmala kendini harap etme diyor ben yokken...

<<<betty>>>

cananım nasılsın? güzel buğlem nasıl?