2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 14 Mart , 2012, 14:41:55
canan kızım 4 gündür kaka yapmıyor normal mi sence
benimde yapmamıştı bir ara buradaki arkadaşlar 6 güne kadar norml demişlerdi sen bugünde bekle yarına yapmazsa zeytinyağını bir dene istersen poposuna sür... inş. yapar canım peki sıkıntısı var mı

xxcansuxx

tuğba sende sadece anne sütü veriyorsun değil mi

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Mart , 2012, 14:44:59
Alıntı yapılan: olvido - 14 Mart , 2012, 14:41:55
canan kızım 4 gündür kaka yapmıyor normal mi sence
benimde yapmamıştı bir ara buradaki arkadaşlar 6 güne kadar norml demişlerdi sen bugünde bekle yarına yapmazsa zeytinyağını bir dene istersen poposuna sür... inş. yapar canım peki sıkıntısı var mı
evet çok huzursuz
sürekli kucakta pışpışlanmak istiyor fitili 3 e böldüm 1gün arayla 2 parçasını verdim zeytinyağı içiriyorum sürdümde poposuna ama yok
1 ay öncede 7 gün yapmamştı fitil işe yaramıştı ama bu sefre o da işeyarmadı

xxcansuxx

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,23424.0.html

buradan bakabilirsin canım benim o kadar uzun sürmedi ama ertesi gün hepsini çıkardı hiç durmadan bez değiştirmiştim

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Mart , 2012, 14:46:40
tuğba sende sadece anne sütü veriyorsun değil mi
bi kaç haftadır anne sütü yeterli geliyor ama öncesinde 30 ml bazı bazı 60 ml mutlaka veriyodum
sütüm az benim canım ya hiç kendiliğinden akmıyo göğüs pedi kullanmıyorum mesela :( yeterli gelmiyor sanki

muhribe

kızlar, işinize karışıyor gibi oluyorum ama bebekler 1. kabız oldukları 2. karınları doymadıkları için kaka yapmazlar. benim oğlum da ben böbrek taşı düşürürken az kaka yapardı, ağrıdan sancıdan çok emziremiyodum o ara. doymuyor bu bebek dedi. mamaya başladık çatır çatır yapmaya başladı  :laughing7:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Mart , 2012, 14:52:45
kızlar, işinize karışıyor gibi oluyorum ama bebekler 1. kabız oldukları 2. karınları doymadıkları için kaka yapmazlar. benim oğlum da ben böbrek taşı düşürürken az kaka yapardı, ağrıdan sancıdan çok emziremiyodum o ara. doymuyor bu bebek dedi. mamaya başladık çatır çatır yapmaya başladı  :laughing7:

bak doyup doymadığını dr kaka yapışından anlıyor birde kilosundan tabi... her sefer soruyor kaç kez kaka yapıyor diye... seninkide doymuyor olabilir birde huzursuz pışpışlanmak istiyor diyorsun :dontknow: kilo alımı nasıl... kabızlığada 5-6 gün yapmazsa kabız diyorlar... druna bir danış istersen

xxcansuxx

bu arada aşkolsun muhribe ne işimize karışması... bizler çok acemiyiz burada sizlerin sayesinde bilgileneceğiz  :opucuk:

muhribe

bebekler ilk birkaç ay 800 gr civarı almalı en az. sonrasında beslenme durumuna göre artar ya da azalabilir. yiğit bi ara 1.5 kilo alıyordu her ay, sonra 1'e düştü. şimdilerde daha da azalacak muhtemelen hareketlendi çok çünkü. sütünüz yetmiyorsa, bebek huzursuzsa, gece uykuları düzensizse doktorunuza danışın belki mama takviyesi önerebilir. ben ilk birkaç ay vermek zorunda kaldım sonrasında bıraktık, şimdi hem anne sütü alıyor hem ek gıdalar

olvido

canancım zil çaldı misafir geldi yazamadım yeni gittiler kilo alımı ilk 2 ayda 1500 gr aldı en son 5200 dü ama 2 haftada ne kadar aldı bilmiyorum bu arada rota aşısı ne zaman yapılıyor ben aşı kartına doktor 3. ay yazdı diye hatırlıyorum zaten 2 hafta sonra kontrolüüz var o zaman öğreniriz
   Buğlem kaç kilo ndoğdu şimdi ne kadar ?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Mart , 2012, 14:29:25
sümeyram oğluşunun tam fotosunu koyaydın ya  :k06: :k06: emziğikomuşsun tek  :caca: :caca: şimdi bakkal bulmak gerek burada bakkalda yok
[/quote]tatlım benim oğlum değil ki o resimdeki.belki bilmiyorsunuzdur diye internetten kopyaladm size göstermek için :toothy10:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 14 Mart , 2012, 16:26:05
canancım zil çaldı misafir geldi yazamadım yeni gittiler kilo alımı ilk 2 ayda 1500 gr aldı en son 5200 dü ama 2 haftada ne kadar aldı bilmiyorum bu arada rota aşısı ne zaman yapılıyor ben aşı kartına doktor 3. ay yazdı diye hatırlıyorum zaten 2 hafta sonra kontrolüüz var o zaman öğreniriz
tuğba bende haber veremeden çıktım daha doğrusu geri dönemedim... buğlem çok huzysuzdu yine öğleden sonra... rota aşısı 2.ayın sonunda,  2.dozuda 4.ayın sonunda yapılıyormuş... bize drumuz öyle dedi özel hastanenin takip çizelgesindede öyle yazıyor...

canım buğlem bu ay 5200 olmuş... 3300 doğmuştu... dr gelişimi iyi dedi sadece anne sütü alıyor... senin kızın ilk kilosu buğlemden fazla mıydı hatırlamıyorum ama aynılar şimdi seninki dahada almıştır  :nazar: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Mart , 2012, 19:30:20
sümeyram oğluşunun tam fotosunu koyaydın ya  :k06: :k06: emziğikomuşsun tek  :caca: :caca: şimdi bakkal bulmak gerek burada bakkalda yok
[/quote]tatlım benim oğlum değil ki o resimdeki.belki bilmiyorsunuzdur diye internetten kopyaladm size göstermek için :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

olvido

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Mart , 2012, 23:14:07
Alıntı yapılan: olvido - 14 Mart , 2012, 16:26:05
tuğba bende haber veremeden çıktım daha doğrusu geri dönemedim... buğlem çok huzysuzdu yine öğleden sonra... rota aşısı 2.ayın sonunda,  2.dozuda 4.ayın sonunda yapılıyormuş... bize drumuz öyle dedi özel hastanenin takip çizelgesindede öyle yazıyor...

canım buğlem bu ay 5200 olmuş... 3300 doğmuştu... dr gelişimi iyi dedi sadece anne sütü alıyor... senin kızın ilk kilosu buğlemden fazla mıydı hatırlamıyorum ama aynılar şimdi seninki dahada almıştır  :nazar: :nazar:
3550 gr doğdu zehra zehirlenmeden dolayı çok şişti doğduğunda hemen akşamına 3270 gr kalmıştı. Ebe 5200 ü az gördü bizim için doğum kilosunun 3550 olduğunu duyunca daha çok kilo alabilirdi dedi.
      dün gece yine mama verdim sütün hepini bitiriyor o ağzını çekmedikçe ve uyumadıkça bende emziriyoeum çok geliyor galiba sürekli kusuyor süt ziyan oluyor süt kalmayınca mecburen mama veriyorum sen ne kadar emziriyosun ?

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 14 Mart , 2012, 19:30:20

bende paşan zannettim sümeyram  :ehi: :ehi: :ehi:
hatta yerim o ağzını yazmıştım  :suclu: :suclu: :suclu: