2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

buraya yazayım kilo konusunu sen iyi vermişsin cnım ben sabah doğum yaptım akşam eve çıktım ilk işim tartılmak oldu topu topu 2 kilo gitmiş ben  :-ooo :-ooo  3300 çocuk  doğdu 2 kilo gitmiş dedim çok üzülmüştüm 1 hafta oldu işte 6 kilo gitmiş sadece  :'( :'( göbek gidince kalçaların büyüdüğü ortaya çıktı çok tipsiz görünüyorum diyorum  :suclu: :suclu: annemde çeşit çeşit yapıyor benim diyet yalan olmasın diye uğraşıyorumda ara öğünler kaçıyor ana öğünlerde de çok yiyorum  :BangHead: :BangHead:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 20 Ocak , 2012, 18:28:03
buraya yazayım kilo konusunu sen iyi vermişsin cnım ben sabah doğum yaptım akşam eve çıktım ilk işim tartılmak oldu topu topu 2 kilo gitmiş ben  :-ooo :-ooo  3300 çocuk  doğdu 2 kilo gitmiş dedim çok üzülmüştüm 1 hafta oldu işte 6 kilo gitmiş sadece  :'( :'( göbek gidince kalçaların büyüdüğü ortaya çıktı çok tipsiz görünüyorum diyorum  :suclu: :suclu: annemde çeşit çeşit yapıyor benim diyet yalan olmasın diye uğraşıyorumda ara öğünler kaçıyor ana öğünlerde de çok yiyorum  :BangHead: :BangHead:

canım benim doğumla gitti 7,5 kilo, öğlen 12 de doğum yaptım akşam 7 de evde tartıldığımda bi baktım 60 kiloyum  :-ooo
senin az gitmiş, bi de hani derler ya normal doğumla çok gider diye, Allah Allah çocuk zaten 3300 nasıl oluyor anlamadım, suyu eşin falan derken nerden baksan en az 5 kilo gitmesi lazım, di mi  :icon_scratch:
sana öyle geliyordur canım kalçaların falan, fotolardan hatırladığım kadarıyla senin bi tek göbeğin vardı.
sıkma canını ama da hani bi süre daha dikkat etseydin keşke diyete, hani eskisi kadar sıkı olmazdı ama ara - ana öğün şeklinde az az sık sık yemeye devam etseydin... ileride şekere yakalanma riskin azalır cananım  :opucuk:
kiloyu da dert etme kuzum, nasılsa gider... kilo bu  :k06: :k06:
buarada tatlıdan nefret eden ben, habire tatlı bişeyler arıyorum dolaplarda  :-ooo
annem de süt vermek enerji istiyor, o yüzden dedi, ne kadar doğru bilmem ama  :icon_scratch:

xxcansuxx

demet arkadaşım biri normal dedi şişlik olmutur onun için 2 kilo gitmiştir şişsindir dedi ama bende daha çok gider diye bekliyordum  :dontknow: :dontknow:

demet normalde 2 ay daha diyet yapmam gerekiyor 2 ay sonra şeker yük.yapılacak ama ben çok uyamıyorum işte düzenim bozuldu annemlerde olunca yapamıyorum şimdi ölçtüm şekerimi 160 çıktı  :-ooo :-ooo anneme diyorum benim diyet yapmam lazım diye dikkat edeyim demet olmayacak böyle...

xxcansuxx

annen haklı emzirmek 1buçuk saat yapılan  spora bedelmiş geçen nette okudum  :dontknow:

<<<betty>>>

canım yaa, iştah açılıyor zaten emzirmekten dolayı ama sen azıcık daha dikkat et  :opucuk:
biraz zor olucak belki şu süreçte ama ilerisi için yapman lazım...
ne kadar meşakatli bir hastalık olduğunu bildiğimden dolayı diyorum sana  :opucuk: :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 20 Ocak , 2012, 18:51:31
canım yaa, iştah açılıyor zaten emzirmekten dolayı ama sen azıcık daha dikkat et  :opucuk:
biraz zor olucak belki şu süreçte ama ilerisi için yapman lazım...
ne kadar meşakatli bir hastalık olduğunu bildiğimden dolayı diyorum sana  :opucuk: :opucuk:
tmmm canım dikkat edeyim ben
tşk ederim canım benim kız uyandı ondan cvp yazamadım tkrr  görüşmek üzere...

xxcansuxx

KasrıCinan

benim doğumla birlikte 6 kilom gitmis.doğumun ertesi günü de hemen sıkıca korse giydim.göbeğim baya bi gitti.yok gibi çok sükür.ama löp löp etlerim çıktı meydana :k06: kalçalar kalk gidelim diyor  :ehi: :ehi: :ehi:
emzirirken çok acıkıyorum süreli içim kıyılıyor.bu gidisle verdiğim kiloları geri hemen alacağım.
cananım senin pek az gitmis hakketen.şişlik bendede yoktu.zamanla inmis demekki  vucudun ki 6 kilo gitmis hemen.benden de 6 kilo gitmis .tabi 3500 bebek.bende daha çok gider diye bakıyordum çünki yaklasık 14 kilo almıstım.neyse buna sükür.
demetim seninde cok iyi  :nazar: gitmis kiloların yarısı masallah  :nazar: :nazar:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

olvido

kızlarrr ben çok kötüyüm :( bdoğumdan sonra basur oldum doğumda çektiğimin 5 katı çektim şimdi o geçti 2  gündür acildeyim çifter çifter iğneler serumlar bu seferde böbrek sancısı çekiyorum kum taş döküyormuşum + idrar yolları iltihaplanması :( ne olur dua edin bebeğime çok zor bakıyorum doğum ağrısı bir günde bitiyor bu ağrılar ağlatıyor ve bi kaç gündür mahvetti beni

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 21 Ocak , 2012, 21:12:41
kızlarrr ben çok kötüyüm :( bdoğumdan sonra basur oldum doğumda çektiğimin 5 katı çektim şimdi o geçti 2  gündür acildeyim çifter çifter iğneler serumlar bu seferde böbrek sancısı çekiyorum kum taş döküyormuşum + idrar yolları iltihaplanması :( ne olur dua edin bebeğime çok zor bakıyorum doğum ağrısı bir günde bitiyor bu ağrılar ağlatıyor ve bi kaç gündür mahvetti beni
geçmiş olsun tuğba bağsuru bilirim ne berbat birşey benimde yeni yeni düzeliyor... dr günde 30-40 defa sıkma gevşetme yap dedi popoyu anlamışsındır o bağsuru toparlıyormuş... doğumdan sonra yapıyorum emzik gibi sarkıktı toparladı biraz... böbrek sancısı da binmiş sana kıyamam Allah yardımcın olsun acil şifalar dediğin gibi bebekde var inş. hemen toparlanırsın bol bol su iç susuz bırakma vücudunu :opucuk:

KasrıCinan

sayfaya kimse uğramıyor sanırım.hiç denkte gelmiyoruz.bebislerden fırsat bulunmuyor değil mi?nasıl bebekleriniz yorumur mu?huysuzluk yapıyorlarmı?

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

ben uğruyorum kasrim ama denk gelmiyoruz hiç...  eşim izinde daha gece uyumayınca benim tatlı cadım gündüz geç uyanıyoruz  :k06: :k06: akşam nasıl oluyor anlamıyorum  :dontknow:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Ocak , 2012, 18:45:12
ben uğruyorum kasrim ama denk gelmiyoruz hiç...  eşim izinde daha gece uyumayınca benim tatlı cadım gündüz geç uyanıyoruz  :k06: :k06: akşam nasıl oluyor anlamıyorum  :dontknow:
maşallah bebişlere, :nazar: ayakta uyutuyorlar valla bizleri  :laughing7: .artık tepki vermeye basladıda benimki..bazen emzirirken biriyle konusayım ağlıyor memede :ehi: :ehi: :ehi: tamam annem tamam diyorum susuyor :ehi: :ehi:
dediğin gibi aksam çok çabuk oluyor.gündüzleri seviyorum ama,gece olsun istemiyorum  :suclu: .sol göğsümü yardı ortadan kopacak gibi oldu.düne kadar zar zor emzirdim.artık dayanamayınca dünden beri pompaya sağdım biboranla verdim sol göğsün sütünü.sonra sağı verdim.gece bi gözüm kapalı bi gözüm açık yarı uykulu emziriyorum zaten. :ehi: :binkybaby: böyle böyle geçecek günler sanırım

suzannn

OYY OYYY OYYY DOĞMUŞLARDA ANNELERİNİ YORUYORMUŞ MELEKLER MAŞALLAH SİZE YORUN ANNECİKLERİ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ocak , 2012, 13:40:17
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Ocak , 2012, 18:45:12
maşallah bebişlere, :nazar: ayakta uyutuyorlar valla bizleri  :laughing7: .artık tepki vermeye basladıda benimki..bazen emzirirken biriyle konusayım ağlıyor memede :ehi: :ehi: :ehi: tamam annem tamam diyorum susuyor :ehi: :ehi:
dediğin gibi aksam çok çabuk oluyor.gündüzleri seviyorum ama,gece olsun istemiyorum  :suclu: .sol göğsümü yardı ortadan kopacak gibi oldu.düne kadar zar zor emzirdim.artık dayanamayınca dünden beri pompaya sağdım biboranla verdim sol göğsün sütünü.sonra sağı verdim.gece bi gözüm kapalı bi gözüm açık yarı uykulu emziriyorum zaten. :ehi: :binkybaby: böyle böyle geçecek günler sanırım
öyle gerçekten çok uyanıklar benimkide emerken biriyle konuşayım tel. gelsin memeyi bırakıp dikkatli dikkatli dinliyor kendisiyle konuştuğumu zannediyor sonra onun öyle yaptığını görünce ben ona dönüp konuşuyorum bir gülüyor :love9: :love9: :love9: eriyorum resmen  :love7: :love7: canım ya geçmiş olsun kıyamam  :sad1:  şükür benim gögüslerimin ilk derileri kalktı hala emzirirken acıyor ama öyle çatlayıp kanamadı...
geceleri eşim uykusunu alamıyor her ses vrdiğinde oda gözünü açıyor uykusu bölünüyor bugün şimdi işe gitmediğim halde sallanıyorum yarın işe başlayınca nasıl olcak diyor  :k06: :k06: kıyamaz banada ayrıda yatmaz alışacak sanırım  :k06: :k06: akşamdan sonrada ben 1-2 saat uyuyorum çok iyi oluyor geceye hazırlık  :binkybaby: :binkybaby: eşimle dışarıyada çıkıyoruz alınacaklar vs oluyor, uyurken bebeği bırakıp anneme değişiklik oluyor...